Září 2013

Orochimaru

30. září 2013 v 21:05 | Konoha.cz |  Životopisy- Naruto.


Orochimaru je zvrácený a nemilosrdný muž, manipulátor, jehož hlavní touha je stát se "dokonalou bytostí". Chce proto získat nesmrtelnost a naučit se úplně všechna jutsu na světě. I když je prakticky jen Jounin (to byla poslední pozice, kterou získal v Listové předtím, než dezertoval), tak jeho schopnosti jsou zřejmě mnohem lepší než má průměrný Jounin. Má dokonce takovou sílu, že dokáže sám porazit menší zemi. Orochimaru má schopnost získávat na svou stranu jinak zoufalé nebo zákon porušující lidi. Prací pro Orochimaru zaplňují prázdnotu ve svém životě. Některé své služebníky zakleje prokletou pečetí, která ovládá jejich tělo a dává jim sílu. Takto jim ale sebere možnost svobodné vůle. Orochimaru si libuje v konfliktech a neklidu.
Orochimarovou specialitou jsou zakázané techniky, které se provádějí za pomocí cizích duší. Jeho vlastní zakázanou technikou, kterou vymyslel, je, že se může vyhnout smrti. Svou mysl přesune do jiného těla, které mu slouží jako další dočasná schránka. Tuto techniku může provést jen jednou za určitý časový interval. Orochimaru je také velmi nadaný pro techniky týkající se hadů (z toho plyne i jeho jméno, více dále). Umí přivolat hady různých velikostí a moci, například hadí boss Manda, který se silou vyrovná Gamabuntovi, kterého přivolává Jiraiya a Katsuyu , kterou přivolává Tsunade. Jeho vzhled hraničí se vzhledem nestvůry, má velmi bledou kůži, úzké oči a prodlužovací hadí jazyk (tento jazyk je vlastně trvalé Jutsu, které umožní uživateli prodloužit tuto část těla do nekonečné délky). Jazyk používá jako zbraň. Orochimaru má jedinečnou schopnost ztrácet nebo opravovat svou kůži tak snadno, jako ostatní mění své oblečení. Dokonce i Morino Ibiki, člověk, který prošel mnoha mučeními, a expert na výslechy, připustil, že když ho viděl poprvé, tak byl velmi vystrašený a byl přesvědčený, že to, co stálo před ním, nebyl muž, ale něco jiného, co si pouze obléklo lidskou kůži.
Orochimaru byl původně studentem u Sarutobiho (Sandaime Hokage - Třetí Hokage) jako člen tříčlenného týmu (později Legendární Sanninové), ve kterém byl ještě Jiraiya a Tsunade. Byl považován za nejnadanějšího z těch tří. Sarutobi do něj vkádal velké naděje a často nadával nemotornému Jiraiyovi a dával mu Orochimaru za příklad. Sarutobi chtěl, aby byl Orochimaru jeho nástupcem. Orochimarovy cíle sice obsahovaly získání titulu Hokage, ale jeho názory a chování se lišilo od toho, co se od Hokageho čeká. Pro Orochimaru byl titul Hokage jen cesta k postupnému splnění jeho cíle, získat co nejvíce moci.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh!
Sarutobi doufal, že ukáže svému studentovi chybu v jeho snech, ale postupem času vycházelo najevo, že Orochimaru je ztracený případ. Vyvrcholilo to tím, že Orochimaru unesl ninji z vlastní vesnice a použil je jako lidská pokusná morčata. Zkoušel na nich svoje techniky, které by mu poskytly nesmrtelnost. Jak již bylo řečeno, chtěl se naučit všechny techniky na světě, což zabere více času než je délka lidského života. Když bylo mizení ninjů nakonec stopováno, tak Sarutobi věděl, že by měl Orochimaru zabít, ale nebyl schopen zabít svého studenta, do kterého vkládal takové naděje. Ale současně si uvědomil, že Orochimaru je zvrácený muž, který není schopen plnit roli Hokageho, a tak když odstupoval z funkce, tak si vybral jednoho ze studentů, které učil Jiraiya. Zvolil Čtvrtého Hokageho, jeho jméno není známo. Není to známo, ale Čtvrtý Hokage by byl v bitvě na úrovni Orochimaru.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh!
Není známo, kolik experimentů Orochimaru v Listové provedl, ale několik informací existuje. Vymyslel prokletou pečeť, kterou nejprve vyzkoušel na Anko. Dále vpravil geny Shodaime do šedesáti dětí v naději, že budou moci používat Shodaimeho ovládací schopnosti Mokuton a Biju, 59 dětí bylo zabito, ale jeden, Yamato, přežil.
V příběhu je uvedeno pouze několik Orochimarových technik, ale vzhledem k jeho posedlosti osvojování nových technik se předpokládá, že zná dokonce víc než kopírovací ninja Hatake Kakashi (také díky tomu, že Orochimaru je starší a zkušenější než Kakashi). V bitvě mezi Orochimaru a Sarutobim Sarutobi použil techniku, kterou ani Orochimaru neznal, Shiki Fuujin - pečeť démona smrti).

Zajímavosti

Hudba, když se objeví Orochimaru, připomíná Bachovu Tokátu. Orochimaru je muž, ale stále mluví formální ženskou japonštinou, což je možná způsobeno tím, že byl dlouho v ženském těle. Fanoušci také kreslí obrázky, kde dávají najevo paralelu mezi Orochimaru a bývalou hvězdou pop-music a člověkem obviněným z pedofílie - Michaelem Jacksonem. Oba jsou známi zvým podivným vzhledem a ženskými rysy. Nejvíce srandovní je, že většina z Orochimarových studentů / služebníků jsou mladí adolescentní kluci, např. Uchiha Sasuke, o kterého má Orochimaru největší zájem.
Orochimaru se narodil 27. října a je mu na začátku příběhu 50 let. Má žluté oči, černé vlasy, měří 172 cm a váží 57,3 kg.

Překlad jména

Postava Orochimaru čerpá hodně z japonské literatury. Jména Orochimaru, Jiraiya a Tsunade pochází z Jiraiya Goketsu Monogatari - 児雷也豪傑物語 - Příběh galantního Jiraiyi. Orochimaru v tomto příběhu vyniká v kouzlech s hady. V japonské mytologii je Orochi osmihlavý had, když po zabití vydá ze svého ocasu legendární meč Kusanagi. V seriálu má Orochimaru skutečný Kusanagi a použil ho například v boji s Třetím Hokagem Sarutobim.

Techniky

Kuchiyose no Jutsu (přivolávání - had)
Kusanagi no Tsurugi: Kuu no Tachi (meč Kusanagi: Dlouhý meč nebes)
Nan no Kaizou (malá změna těla)
Kuchiyose: Edo Tensei (přivolání: Obživéní z nečistého světa)
Hiru Banshou: Bouka no Jutsu (pijavice: obrana před útokem)
Utsusemi no Jutsu (technika projekce)
Juin Jutsu (prokletá pečeť)
Kanashibari no Jutsu (částečná paralýza)
Gogyou Fuuin (technika pěti živlů)
Fuuton: Daitoppa (vítr: obrovský průlom)
Fushi Tensei (reinkarnace žijící mrtvoly)
Shuushagan no Jutsu (technika mizící kopie tváře)
Sen'eijashu (skrytá stínová ruka hada)
Sen'eitajashu (mnoho skrytých stínových rukou hada)
Sanjuu Rashoumon (trojitý Rashoumon)
+ mnoho dalších, o kterých se neví.

Jiraiya Sannin

30. září 2013 v 21:01 | Konoha.cz |  Životopisy- Naruto.


Jiraiya je bývalý študent Tretieho Hokageho (Sandaime Hokage). On, Orochimaru a Tsunade sú známi ako Densetsu no Sannin - Legendárny Sanninovia. Jiraiya sám je známy jako Gama Sennin 蝦蟇仙人 - Žabí (ropuší) pustovník.

Jiraiyov príbeh

Obsahuje spoileri


Keď bol Jiraiya menší začínal ako žiak Tretieho Hokageho (Sandaime Hokage) spolu s Orochimarom a Tsunade. Jiraiyove správanie bolo veľmi podobné tomu Narutovmu, chcel byť silný len kvôli tomu aby sa páčil dievčatám resp. dievčaťu v tíme.
Tak to bolo aj v prípade úlohy pri ukradnutí 2 rolničiek pri tréningu.Jiraiya tak ako aj Naruto sa bezhlavo chytili do pasce a preto boli potrestaný priviazaním o kôl. A však v Jiraiyovom prípade chýbalo len odhodlanie a preto mu Sarutobi ukázal Kuchiyose no Jutsu (privolávaciu techniku) a Jiraiya tým nájde zmysel, pre ktorý treba trénovať. I keď jeho zmyslom bolo to, aby zbalil Tsunade a ostatné dievčatá tak začal trénovať, veľmi intenzívne a tvrdo.
Počas jedného dňa pri tréningu keď ho stretol aj Sarutobi, použil Kuchiyose no Jutsu a však aj cez varovanie Sarutobiho, že nevie čo sa môže stať keď nemá zo žiadnym zvieraťom podpísanú zmluvu.
A tu sa začína Jiraiyov pravý príbeh, to čo nik nevedel a ani neočakával, Jiraiya sa ocitá na doteraz pre neho neznámom mieste a to na Hore Myouboku, domove všetkých žáb,(v mange Jiraiya nájde Myouboku cestu sám) ako zisťuje neskôr pri strete s Gamabuntom(samozrejme mladším), ktorý ho zavedie za Fukasaku-sama, ktorý ho už očakával tak ako mu predpovedal
Veľký žabí Sage(mudrc):"Vidím ľudské dieťa, ktoré zablúdi na horu Myouboku, a ja tomu dieťaťu dám silu žáb a zdelím proroctvo." toto bolo proroctvo Veľkého žabieho Sageho. Fukasaku vysvetlí Jiraiyovi, že toto je jeho osud a je vyvolené dieťa, takže musí ostať na Myouboku, trénovať a počkať kým mu Veľký žabí Sage(mudrc) nepovie jeho proroctvo. Od toho dňa Jiraiya delil svoj čas medzi horou Myouboku a Skrytou Listovou. Svoje dni mladosti strávil ako tréningom ninjutsu tak aj sennin tréningom.
Zo začiatku to nebolo také lahké ako si Jiraiya myslel, konečne došlo aj ku zmieňovanej zmluve zo zvieratami. Čas plynul a Jiraiya vekom múdrel a silnel, začal premýšlať nad zmyslom tréningu a toho všetkého čo podstupuje. V tedy nastal aj čas na Jiraiyove proroctvo. Veľký žabí Sage(mudrc) povedal:"V mojom sne...sa aj ty obyčajný úchylák, dokáže stať skvelým nindžom. A časom budeš mať aj svojho žiaka. Ten žiak sa stane nindžom, ktorý vo svete nindžov spôsobí veľkú zmenu.... Buď veľkú stabilitu, alebo obrovskú destrukciu. Takú, akú tento svet ešte nevidel... Jedno stoho....Povedieš túto revolúciu....A príde deň, keď budeš musieť spraviť zásadné rozhodnutie....Tvoja voľba určí, ktorá z nich to bude....V mojom sne si putoval po svete a písal knihy....Možno to bude cesta okolo sveta, aby si pochopil podstatu vecí."
A tak sa aj stalo, Jiraiya opustil Myouboku a začal putovať po svete, hľadať niekoho, kto by bol jeho žiakom.
No medzi tým sa ale začala zhoršovať situácia vo svete.
Zažíval skúsenosti a situácie ktoré ho inšpirovávali a podnietili k rozmýšlaniu. Ale ako všetkých ostatných, tak aj Jiraiyu rozruchy vo svete donútili vrátiť sa naspäť do Skrytej Listovej.
A nakoniec aj na Jiraiyu a jeho priateľov dopadlo zlo vojny a boli nútený odísť na bojové pole, známe ako Tretia Veľká vojna Nindžov.
Pri boji s Hanzom z Amegakure no Sato (Dedina skrytá v daždi),
ktorý bol prekvapený ich silou a tým že dokázali prežiť v boji proti nemu, im
za výmenu ich mien, daroval život a hodnosť "Traja Legendárny Sanninovia z Konohy(伝説の三忍, Densetsu no Sannin), ktorou sa navždy zapísali do histórie nindžov. Od vtedy o nich vedeli všetci ako o 3 "Legendárnich Sanninoch z Konohy.
Počas pobytu v Amegakure (Dešťová venice) narazil Jiraiya na 3 deti ktoré trénoval v používaní ninjutsu, nato aby sa mohli o seba postarať sami. Tými deťmi boli Yahiko, Nagato a Konan.
Jiraiya objavil u Nagata jedinečnú očnú techniku Rinnegan, neskorej však po odchode Jiraiya dostal informáciu že "jeho žiaci zomreli (ako si myslel).
Ako Jounin bol učiteľom Štvrtého Hokageho (Yondaime Hokage) ktorý doviedol Konohu k výťaztvu vo vojne. Pár rokov potom Orochimaru zradil a opustil Skrytú Listovú. Jiraiya si dal za úlohu nájsť svojho priateľa a priviesť ho späť. Jeho misia zlyhala a Orochimaru sa pridal do zločineckej organizácie Akatsuki. Jiraiya opustil Konohu a obviňoval sám seba že nedokázal zachrániť priateľa. A však neprestal Orochimara prenasledovať. O ďalších pár rokov neskôr hľadania, Jiraiya dokončil svoju prvú knihu "Príbeh odvážneho Nindži", toto bola aj kniha ktorá zaujala Minata(Yondaime Hokage) nato aby pomenoval svojho syna po hrdinovi z knihy, Naruto, tým sa stal Jiraiya kmotrom(niečo ako dedko/dědeček) Naruta.
Jiraiya neprestal ani po veľa okolnostiach cestovať, či už hľadal stopy po Orochimarovi alebo písal knihy."Jedna z tých známejších je cha-Icha Paradaisu - Flirtovací ráj (alebo tiež drsnejšie Raj muchlovania), najvatčším fanúšikom týchto románov je Hatake Kakashi, ktorý si ich číta takmer stále."


Jeho prvé objavenie v Listovej po dlhom čase a taktiež aj v seriáli je pri tom ako šmíruje v dámskych sprchách, kde hľadá "dáta" pre svoj nový román. Tam ho načapá Naruto, a zhodou okolností ho prinúti svojím Oiroke no jutsu (týmto dosiahne že Jiraiya robí čo chce Laughing out loud ) aby ho trénoval. Jiraiya odíme z Naruta Gogyou Fuuin (pečať päť živlov), ktorú na neho uvalil behom Chuuninskej skúšky Orochimaru. Stáva sa Narutovým učiteľom a učí ho Kuchiyose no Jutsu (privolávacia technika), zhromaždovanie chakry a neskôr aj Rasengan. O niečo neskôr Jiraiya pomáha v Konohe pri invázii Orochimara vyvolaním Gamahira aby zastavil Orochimarových hadov.
Po smrti Tretieho Hokageho (Sandaime Hokage),
Jiraiyovho učiteľa ktorý zomiera pri súboji s Orochimarom, chcú dedinský starešinovia spraviť z Jiraiyi Hokageho, no Jiraiya toto odmieta ale sľubuje, že pôjde nájsť ďaľšieho kandidáta na post Hokage a to Tsunade, spolu s Narutom.
Deň predtým ako majú vyraziť ich však nečakane "napadnú Itachi a Kisame ktorý chcú zajať Naruta, Jiraiya samozrejme tento ich zámer prekazí a použije na nich Gamaguchi-shibari/ Pasca žabej tlamy, jediný kto bol kedy schopný sa dostať s tohto jutsu bol práve Itachi vďaka svojmu Amaterasu.
Jiraiya a Naruto sa po tomto incidente vyberajú nájsť Tsunade, a pokračovať v Narutovom tréningu. Orochimaru ich však predbehne a Tsunade nájde skorej ako oni, dá jej veľmi lákavý návrh, pokiaľ mu vylieči ruky tak on jej zato na oplátku oživí "priateľa a brata(svoje 2 najbližšie osoby) Tsunade našťastie odmieta a preto sa začína boj medzi tromi Legendárnymi Sanninmi.
Tsunade je síce opitá ale ma strašný hnev na Orochimara, Jiraiya jej prichádza tiež na pomoc i keď je omávený jedom a jediné na čo má silu je privolať Gamabuntu ktorý bojuje s Mandou,Orochimarovým summonom. V tomto boji sa proti Mandovi spojili Gamabunta a Katsuya (summon Tsunade). Manda tak ako aj Orochimaru sú porazený a prchajú preč.
V tomto období sa Naruto naučí Rasengan a taktiež ho aj prvý krát použije v boji proti Kabutovi.
Tsunade sa teda vracia do Konohy nato aby prevzala pozíciu Hokageho. A Jiraiya berie Naruta na 2.5 ročný tréning, nato aby zosilnel a bol schopný priviesť Sasukeho späť. Počas tohto tréningu Jiraiya ale neprestával zbierať informácie o Akatsuki.


Shippuden
Pri návrate domov Naruto zosilnel a utvoril si lepšie puto s Jiraiyom. Informácie ktoré Jiraiya nazbieral za tento čas zveril hneď Kakashimu a Yamatovi. A tiež ich informoval o tréningu na ovládanie Kyubiho chakry. Prezradil im všetko týkajúce sa Narutovho líščieho plášťa a 4 chvostoch.
Pri objavení 4 chvostov musel Jiraiya Naruta zastaviť skorej než ho zabije, pri tom však utrpel veľmi silné poranenie a toto bol jeden s dvoch prípadov, kedy bol Jiraiya na pokraji smrti.(2/2|
"(1/2) Prvý prípad bol vtedy, keď bol ešte Jiraiya mladší. Bol pristihnutý samotnou Tsunade ako šmíruje dievčatá.
Za toto šmírovanie ho Tsunade zmlátila ako psa, zlomila mu obi dve ruky, 6 rebier a poškodila takmer každý orgán v tele."
(Toto boli dva s dvoch prípadov keď bol Jiraiya na hranici smrti 2/2)
Tu sa Jiraiya ako obyčajne zase vydáva na svoje potulky svetom a Naruta necháva v Kakashiho a Yamatových rukách.
V anime po návrate do dediny Jiraiya, pogratuluje Narutovi k porážke Kakuza.
Tu začína Jiraiya opäť trénovať Naruta v jutsu na dlhe vzdialenosti. Preto ho zobral do Yugakure (dedina kde su teple pramene, vo filleroch tam Naruto stretáva Yukimaruho), kde trénuje "Suiton: Mizu no Kenjū (vodná pištol)" spolu zo synchronizáciou s Gamatatsu, pomáha im pri tom Gamakichi. Predtým než Jiraiya obdrží správu o Akatsuki, radí Narutovi pri tréningu, ale neskôr ho necháva trénovať samého. A dostáva misiu na nájdenie úkrytu vodcu Akatsuki.
Dozvedá sa o zabití Orochimara, v tej dobe aj Jiraiya zisťuje polohu vodcu Akatsuki a oznamuje to Tsunade. Po tom čo sa s ňou rozlúči sa vydáva do Amegakure (Vesnice skryta v deždi).
Jiraiya pátra po stopách Peina a ako zistil, taktiež aj Kageho dediny prezívaného aj "boha". Dopočul sa že Pein zabil Hanza a jeho krutosť nepozná hraníc. Pre istotu si privoláva žabu Gerotora, je to žaba zo zvitkom namiesto tela(taktiež obsahuje aj kľúč ku Kyuubiho pečati ktorú ma Naruto na bruchu) aby si našiel nejakú pečať a povedal Gerotorovi čo má po jeho smrti robiť.
Pri hľadaní naráža na Konan, hľadá odpoveď čo sa stalo s Yahikom a Nagatom. V tom sa objavuje Pein, a však Jiraiya v ňom nespoznáva svojho žiaka Nagata, no Rinnegan má totožný. Jiraiya bojuje zatiaľ len s 1 Peinovým telom ako zisťuje, za pomoci Gamakena.
Jiraiya potrebuje pomôcť pri získaní času nato aby mohol privolať 2 najväčších senninov PA a MA.
Po privolaní, Gamakena posiela späť a ďakuje mu za službu a premieňa sa do Sage-Módu. Jiraiya vysvetľuje PA a MA načo potrebuje pomoc 2 Senninov a bojuje s rozlišnými telami Peina. Do vtedy dokáže poraziť v Sage-Móde 3 telá ale prichádza o jednu ruku. No v tom sa objavujú ostatné telá Peina a k tomu aj tie ktoré už Jiraiya zabil. Ako začnú útočiť použije bariéru ktorá ho chráni ale jedno telo sa dostane až k nemu. V tedy požiada PA a MA aby išli preč. Samozrejme že ho vtom nemôžu nechať a preto aspoň posiela MA s jedným telom späť do Konohy za Tsunade. No a vtedy mu všetko doklapne, spomína, že týchto všetkých ľudí resp. telá už videl a aj to že vidí Yahika ale Nagato to nie je.
A ako mu prišla odpoveď na všetky otázky tak vtedy zaútočia všetky telá naraz. Ale upadá do bezvedomia a nestíha povedať ani Fukasakovi aká je pravda, a uvedomuje si že zomiera.
V podvedomí sa vracia späť ku svojmu životu a premýšľa nad tým či naozaj všetkých sklamal. Či malo vôbec zmysel písať tu knihu o nindžovi. Jeho skutky sú porovnaní s Hokagmi ničím. Spomína na svoje chyby, že si nevedel získať Tsunadino srdce, nezabránil odchodu Orohimara s dediny, nedokázal ochrániť svojho majstra Hiruzena (Sandaime Hokageho), svojho žiaka Minata (Yondaime Hokageho),...
ale potom si spomína, na chvíľu s Minatom, keď ho zaujala kniha ktorú napísal z ktorej vybral meno pre Naruta, čiže to on mu dal meno. Uvedomuje si, že to Naruto je tým žiakom, ktorý zmení celý nindža svet a nie Nagato. Naruto sa mu podobá presne na toho nidžu s knihy akého ho opisoval, že pre nindžu je najdôležiťejšia jeho kuráž,odhodlanie a odvaha. Pripomína si slová ktoré vždy Naruto vraví, "nikdy sa nevzdať nech sa deje čokoľvek za akýchkoľvek okolností"
To že žiakova cesta je vlastne cesta jeho učiteľa. "NIKDY SA NEVZDAŤ" to je to čo si vybral Jiraiya.
Pomocou svojej "ohnivej vôle(ako sa nazýva v Konohe) sa prinútil vrátit k životu, zozbierať posledné sily, nato aby mohol Fukasakovi alias PA napísať tajnú správu(zašifrovnú) na jeho chrbát, a poslať ho za Narutom. Jedno z Peinových tiel sa pokúsi zastaviť Fukasakuho vystrelením si ruky (toto telo bola bábka), no trafí len kúsok zeme na ktorej ležal Jiraiya.
Ako hovorí povera "Žaba na začiatku prameňa nevie nič o veľkom mori" no Jiraiya bol "Žaba žijúca u prameňa...ktorá zomrela v mori"
A toto je už Jiraiyov koniec.
Pomaly klesá do hlbín, s úsmevom na tvári, hľadajúc meno pre ukončenie svojho posledného diela..."Príbeh Uzumaki Naruta"...

Zaujímavosti

Kanji na Jiraiyovej ochrannej čelenke, Abura, znamená olej, čo pravdepodobne súvisí s ropuším olejom, ktorý sa používa ako liek.
Jiraiyovo oblúbené jedlo je pečené kura a cesnak. Nemá rád kiwi a chlebové kôrky. Jeho koníčkom, je "zber dát" pre svoje romány, tzn. šmírovanie nahých žien a pitie saké.
Vymyslel Touton Jutsu (technika neviditeľného úniku) alebo aj Nozokimi no Jutsu (Technika šmírovania). Vďaka tomu ho nikdy nechytia pri "zbere dát" (čítaj šmírovanie v dámskych sprchách) pre svoje romány. Svoju zvrhlosť nijak neskrývá a je na to vlastne hrdý, ale nemá rád, keď mu Naruto na verejnosti hovorí Ero-sennin - zvrhlý pustovník.

Jiraiya se narodil 11. novembra/listopadu, a na začiatku seriálu mu bolo 50 rokov. Má čierne oči a biele vlasy, meria 191,2 cm a váži 87,5 kg. Bol Jouninem v Skrytej Listovej, ale odišiel a stal sa pustovníkom.

Preklad mena

Kanji, ktoré tvorí Jiraiyovo meno, má význam "robiť všetko na vlastnú päsť". Čo celkom vystihuje jeho povahu, ticho zmizne a zase sa objaví v Listovej. Mená Jiraiya, Tsunade a Orochimaru pochádzajú z "Jiraiya Goketsu Monogatari"- Príbeh galantného Jiraiyi (staré japonské literárne dielo).

Techniky

Kawarimi no Jutsu (premiestnenie, nahradenie)
Touton Jutsu (technika neviditelného úniku)
Henge no Jutsu (premena)
Rasengan (špirálová guľa)
Tsuin Rasengan (dvojitá špirálová guľa)
Chō Ōdama Rasengan (super veľká špirálová guľa)
Gogyou Kaiin (odpečatenie pečeti päť živlov)
Shikoku Fuuin
Ou Fuuin (potlačovacia pečať)
Kuchiyose no Jutsu (privolanie - ropuchy/žaby)
Kuchiyose: Yatai Kuzushi no Jutsu (privolanie: ničiteľ jedálnych vozíkov)
Kuchiyose: Gamakuchi Shibari (privolanie: spútanie v ropušej hube)
Kuchiyose: Gama Mise no Jutsu (privolanie: technika žabieho obchodu)
Fuuka Houin (metoda pečatenia ohňom)
Doton: Yomi Numa (zem: bažina z podsvetia)
Hari Jizou (ihlový ochránca)
Ranji shigami no Jutsu (besniaca levia hriva)
Gamadaira Kage Ayasuri no Jutsu (žabia technika, tieňovej siluety)
Gamayudan (žabia olejová bomba)
Gamagakure no Jutsu (technika schovania sa v žabe)
Katon: Gamayu Endan (oheň: strela z podpáleného ropušieho oleja)(s Gamabuntom)
Katon: Endan (oheň: ohnivá guľa)
Katon: Dai Endan (oheň: veľká ohnivá guľa)
Kekkai: Tengai Hōjin (technika veľkej bariéry)
Kekkai: Gama Hyōrō (vodné žabie vezenie)
Senpō: Goemon (Sage Art- vzduch: žabia olejová ohnivá guľa
vzduch,olej,ohen)(s Fukasaku a Shimou)
Senpō: Kebari Senbon (Sage Art- jehlový sprej)"najrýchlejší útok Jiraiy"
Sennin Mōdo (Sage Art- Sage/Sennin Mód)

Kurotsuchi Nemu

30. září 2013 v 20:59 | Bleach Wiki |  Životopisy-Bleach.^^
358px-Nemu Ep 240c2

Nemu Kurotsuchi je poručíčka 12. jednotky a její kapitán je Mayur Kurotsuchi.
Nemu jako jediná shinigami v současnosti nosí shinigami oblečení, které nemá dlouhé široké kalhoty ale krátkou sukni. Nosí dlouhý kroucených ohon a rukavice velmi podobný těm Byakuyovým.
Nemu je velmi tichá a stydlivá a většinou má melancholický výraz v obličeji, je známých jen pár případů, kdy se usmála. Je introvert.
I přesto, že Mayury o její existenci dává skutečně jen málo zájmu, respektive se o ni zajímá pouze tehdy, když něco potřebuje nebo nemá komu vynadat, chová vůči němu ohromný respekt. Mayury ji považuje jen za jakousi výhodu, kterou má při boji. Je mu úplně jedno, jestli bude zraněna nebo ji někdo zabije. Když ji někdo zraní a není schopna pokračovat v boji, vynadá jí, že je naprosto neschopná. Navzdory tomuto všemu ho má ráda a narozdíl od něj není taková krutá ke svým protivníkům. Například Ishidovi zachránila život tím, že mu řekla, kde má Mayury protijed a ještě mu poděkovala, že Mayuriho nezabil.
Jako "dcera" Mayuriho má s ním mnoho společných rysů. Stejně jako on má nejraději štiku a nesnáší cibuli. Dále oba velmi rádi zkoumají a čtou o každé osobě v časopise Seireitei Communication.
Nemu je považována náhradnicí Yachiru v ženském klubu shinigami. Je to proto, že přesně splňuje všechny požadavky Yachiru stejně jako požadavky svého "otce". Například spolu s Yachiru vybudovala tajné tunely po pozemku klanu Kuchiki.
O její minulosti je známo jen to, že Nemu vlastně vůbec není člověk. Mayury ji doslovně vyrobil v laboratoři jako kombinaci Giga a modifikované duše. Mayury v ní přenáší různé nemoci a jedy a i když je proti jeho jedem imunní, při boji s Ishidou byla napadena jeho Zanpakuto a nebyla schopna pohybu.
Nemu má v sobě různé vymoženosti, které do ní "nainstaloval" Mayury. Například, když hledal Szayelovu laboratoř, Nemu se prokopávala pod povrch svými rukama, které použila jako vrtáky. Nemu v sobě nosí různé viry a jedy, čili když ji někdo pohltí, všechny tyto látky se dostanou do jeho těla. Nosí při sobě i protilátky na Mayuriho jedy. Nemu dokáže přežít i takové zranění, které by byly pro jiné lidi smrtelné. Szayel Aporro ji dokonce dokázal zabít, avšak Mayury s ní udělal něco, co Ishida a Renji vnímali jako sex a oživil ji. On však řekl, že vůbec nedělal to, co si mysleli, že s ní dělal a že jim to vysvětlovat nebude, protože by to ani nepochopili. Nemu má Zanpakuto, avšak jeho jméno a schopnosti zatím neukázala.

Mayuri Kurotsuchi

30. září 2013 v 20:51 | Bleach Wiki |  Životopisy-Bleach.^^

Mayuri Kurotsuchi


Mayuri KurotsuchiMayuri Kurotsuchi je kapitán 12. jednotky a zároveň prezidentem výzkumného ústavu v Seireitei.
Mayuri vypadá skutečně specificky. Má namalovanou tvář na bílo a černo, na hlavě nosí klobouk s dvěma konci na pravé straně, nehty má namalované na modro a všechny jsou krátké až na jeden. Nehet na prostředníčku jeho pravé ruky je dlouhý jako sám prst a také je namalovaný na modře. Ruce má také namalované na bílo a černo a kolem krku nosí purpurový šál. Jeho make-up se samozřejmě dá smýt a smývá si ho každý večer. Pod ním vypadá jako obyčejný člověk s modrými vlasy a zlatohnědými očima. Později svůj outfit změnil. Nenosí klobouk, ale něco jako korunu faraona, má faraónské bradu, žluté zuby a v podstatě vypadá úplně jako faraón.
Mayuri má povahu jako naprosto šílený vědec. Žádného člověka nepovažuje za lidskou bytost, pouze jako objekt zkoumání - včetně sám sebe. Neměl vůbec žádný problém proměnit členů své jednotky na živé bomby, když chtěl zajmout Ishida a Orihime jako objekty výzkumu.
Je známo, že Mayuriho oblíbené jídlo je štika nemá rád cibuli. Přes volný čas čte v časopise Seireitei Communication o každé osobě. Sám publikuje sérii článků s názvem "Efektivní léčení pro mozek", který obsahuje detailně popsány léčebné postupy a jejich účinky. Překvapivě je tento článek velmi populární.
V boji se rád hraje se svým soupeřem a vždy využívá něco jiného. Vždy používá jiný jed pro své Zanpakuto a vždy zkouší na sobě a na Nemu jiné experimenty. Je známo, že před každou bitvou pozorně studuje materiály o svém budoucím protivníkovi v knihovně a je do toho takový pohroužen, že na dveře napsal nápis: "Vstup a zabiju tě".
Mayuri velmi rád experimentuje, dokonce i sám na sobě. Byl schopen propojit se se svým Zanpakuto, takže když ho někdo zničí a Mayuri není schopen pokračovat v boji, změní se na jakýsi sliz. V tomto skupenství je pak dva dny vkuse, nemůže nic dělat ale nemůže být ani zraněn. Při svých experimentech se mu dokonce podařilo vyměnit vlastní orgány za napodobeniny a vytvořil svou poručíčku Nemu. Nemu je vlastně jakoby jeho dcera, je to však jen humanoid vytvořený ním. Nemu v sobě vždy nosí nějaké viry, drogy nebo jedy, takže pokud protivník (Szayel Aporro) využije Nemu a vysaje z ní život, aby ho on získat zpět, tyto drogy se dostanou do něj a Mayuri nemá žádný problém ho zabít.
V minulosti byl vězněn jako člověk nebezpečný pro Soul Society, ale nemohli mu nic dokázat. Proto ho tam jen drželi. Kdy se stal Urahara kapitánem 12. jednotky, vzal ho k sobě, kde šéfoval nově vytvořeného výzkumnému ústavu. Kdy byl Urahara vyhoštěn, Mayuri se stal kapitánem 12. jednotky. Navíc experimentoval i s Quincy. Je známo, že zkoumal a zabil Ishidovho dědy Soukenné Ishida.
Mayuri je velmi schopný v jedech. Na všechny jedy zná protilátky a některé dokonce sám vytváří. Najpríklad vytvořil superľudskú drogu, která způsobí, že protivníkovi se bude neuvěřitelně vléct čas, všechno bude vnímat zpomaleně a to, co se stane během vteřiny bude vnímat jako celá staletí. Přesně tuto drogu dal do Nemu a když se z ní Szayel Aporro v kvazi podruhé narodil, dostala se mu do tebe a začala působit. Když mu Mayuri zasekl meč do těla řekl, že tuto bolest bude vnímat celá století, přičemž zatímco zemře, potrvá to pár sekund. Vytvořil i regenerační sérum, které bylo schopno nahradit Renjiho a Ishidove zničeny orgány.
595px-AshisogijizoZanpakuto se jmenuje Ashisogi Jizo (překl. Beznohý Jizo). Jizo je v Japonsku bůh, který vypadá jako dítě a má oblečení Buddhy. Je známý jako dětský bůh, který se stará o všechny děti na světě. Shikai se uvolňuje frází "kakimushire" (překl. trhají) a spočívá v tom, že rukojeť zůstává a nad ní se vytvoří dětská hlava az ní trčí tři vlnité vidle. Z úst této dětské hlavy se zrušuje jed. Speciální schopnost je, že když se protivníka dotkne, nastává u něj úplná paralýza a protivník není schopen žádného pohybu. Když se Zanpakuto zhmotnily, Ashisogi Jizo vypadalo jako děťátko s motýlími křídly.

595px-Konjiki Ashisogi JizoBankai se jmenuje Konjiki Ashisogi Jizo (překl. Zlatý beznohý Jizo) a změní se na obrovské děťátko s tělem jakési housenky, červeným pláštěm a stříbrnou svatozáří nad hlavou (zkrátka bezkonkurenčně Nejodpornější věc na světě). Z úst tohoto děťátka vychází jed, který je tvořen z extraktu z Mayuriho krve a je téměř nemožné se mu vyhnout. Jed je vždy, když Mayuri bojuje jiný a má účinky na každého kromě Mayuriho a Nemu. Mayuri má samozřejmě vždy u sebe i protijed. Z hrudi tohoto děťátka mohou vystřelit obrovské čepele, což nutí útočníka zůstat v bezpečné vzdálenosti od něj, proto proti němu mají šanci pouze ti, kteří jsou schopni bojovat z větší vzdálenosti. V případě, že někdo tento Bankai ovládne, je nastaven na samodestrukci. Když Ashisogi Jizo řve, tak je to řev dítěte.

Rozum nebo srdce?

30. září 2013 v 18:54 | *Natalia-Chan* |  Povídky-FF

Zlomil mi srdce,nejen jednou,
já myslela,že už nechce jinou,
po třetí šance tu je,a konečně se ukazuje,
že blaho v srdci se nastavuje,
nechci nic víc,než jen pravdu,
tak proč musím vyčnívat z davu?

Koukám se kolem,vidím jen srdce zlomené,
věřit mu a lásku mu dát už nemohu,
můj rozum říká,,nedělej to",
moje srdce říká,,udělej to",
čemu věřit mám,lžím a pomluvám.

Nevím co chci,chci asi lásku bez lží?,
chci láskyplné objetí....
Doufám,že i mě se splní sladký sen,
o lásce,která je tak nádherná jako růže květ.

životopis Sasuke-kun

27. září 2013 v 20:46 | Konoha.cz |  Životopisy- Naruto.


Uchiha Sasuke je Genin ze Skryté Listové Vesnice, pochází z kdysi silného klanu Uchiha, jednoho z nejvýznamějších klanů v Listové. Tento klan je známý pro svou speciální dědičnou schopnost (kekkei genkai), která se jmenuje Sharingan. Dále členové klanu dovedou používat různé techniky ohně. Sasuke patří do týmu 7, který vede Hatake Kakashi. V týmu je společně s Sakurou a Narutem. Sasuke je velmi oblíbený mezi holkami, ale jejich city neopětuje, je totiž samotářský a moc toho nenamluví. Je velmi nadaný, arogantní a lehce se rozčílí. Smyslem jeho života je získat dostatečnou sílu na to, aby zabil "jistou" osobu. Jak se dozvíme dál, tak Sasuke měl opravu drsné mládí, i když jeho současný život není také nerůžovější.
Sasuke je jeden z dvou (dosud) známých členů klanu, kteří přežili (druhým je Uchiha Itachi). Sasuke je druhým synem šéfa klanu Uchiha a vyrostl ve stínu svého staršího bratra Itachiho. Itachi, který byl považován za super génia, zvládal Sharingan už v osmi, Chuuninskou zkoušku udělal v 10 a stal se ANBU kapitán ve 13. Proto se jeho o otec zajímal hlavně o něj a ne o Sasukeho. To Sasukeho hodně trápilo a někdy přímo způsobovalo psychická traumata. Itachiho chování se ale začalo měnit a začal se oddalovat od svého klanu. V této době se proto otec věnoval hlavně Sasukemu a naučil ho nové techniky, jako například Katon: Goukakyuu no Jutsu (živel ohně: technika velkého fireballu). Sasuke se tuto techniku naučil ve věku osmi let, čímž svého otce velmi překvapil, protože umění techniky Katon je v klanu Uchiha známkou dospělosti. Sasuke proto může pyšně nosit znak klanu na svých zádech.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhJednoho dne, kdy šel Sasuke z tréninku házení shurikenem, tak našel celý jeho klan vyvražděný. Zjistil, že to celé udělal jeho bratr Itachi, který si chtěl ověřit svoje "schopnosti". Doma ho Itachi ještě podrobil psychologickému mučení pomocí techniky Mangekyou Sharingan (kaleidoskopický Sharingan). Itachi Sasukemu řekne jednu z nejznámějších hlášek ze seriálu, kterou ještě posílí jeho nenávist:
"Orokanaru Otóto yo... kono ore wo korošitakuba, urame! nikume! sošite minikuku ikinobiru ga ii... nigete... nigete... sei ni šigamecuku ga ii. sošite icuka ore to onadži me wo motte, ore no mae ni koi!"
"Pošetilý maličký bratře, jestli si přeješ mě zabít, tak mě nenáviď, zhnus si mě a přežij nehezkým způsobem. Pak běž, běž a přilni k životu. A pak, jednou, až budeš mít oči jako mám já, tak teprve přijď."
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhSasuke si vezme tato slova k srdci a přísahá absolutní pomstu svému bratovi. Jako cíle svého života si stanoví zabití Itachiho a vzkříšení padlého klanu Uchiha (druhý cíl je ale později odsunut mimo Sasukeho zájem).
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNa akademii Sasuke vyniká v každém poli studia, je číslo jedna nejhezčí ninja akademie, a také celkově je číslem jedna. Sasuke dokončí akademii ve stejném věku jako Naruto a Sakura, i když jsou jeho schopnosti mnohem vyšší. Toto zpoždění způsobil hlavně incident zmasakrování jeho klanu. Hezký, extrémně nadaný a ještě ze vznešeného klanu, Sasuke je mezi dívkami nejoblíbenější ninja z celé akademie, dokonce se líbí i Temari z Písečné vesnice. Jak již bylo zmíněno, tak se nikde nevyskytl ani náznak toho, že by měl nějaký osobní vztah s některou ze svých obdivovatelek. Největší zájemkyně o Sasukeho jsou Sakura a Yamanaka Ino. Sasukeho největší soupeř je jeho týmový kolega Naruto, se kterým závodí v tréninzích technik.

Zajímavosti

Zdá se, že Sasuke je levák. V manze i v anime preferuje hmaty pro levou ruku. Například když používá Chidori, tak pouze v levé ruce, zatímco Kakashi, který ho tuto techniku naučil, používá pravou ruku. Avšak Sasuke má pouzdro na zbraň na své pravé noze a při psaní písemky v první části Chuuninské zkoušky používá pravou ruku. Další zajímavostí je, že na rozdíl od Kabuta nebo ostatních poddaných, Sasuke nikdy Orochimaru neoslovuje Sensei (mistře). Podle oficiálního databooku jsou Sasukeho oblíbená jídla rajčata a rýžové kuličky. Jeho nejméně oblíbené jídlo je natto (kvašené fazole a soja). Také nemá rád bonbóny. Jeho oblíbená fráze je "chikara" (síla, moc). Jeho záliby jsou trénink a procházky.

Význam jména

Sasuke je pojmenován po legendárním ninjovi jménem Sarutobi Sasuke. Uchiha je jiný způsob, jak vyslovit Uchiwa, což je papírový vějíř (který má klan ve znaku). Ve starém Japonsku byly tyto vějíře používány jako dary pro císařovy ochránce k ochraně proti šípy. Důležitější využití měly ale pro rozdmýchávání ohně, proto také klan Uchiha ovládá oheň. Sasuke psáno jako 佐助 může znamenat pomocník nebo ochránce.

Techniky

Amaterasu (Bohyně slunce)
Ayatsuito no Jutsu (Technika navíjeného drátu)
Boj s Kusanagi
Habataku Chidori (Třepotání tisíce ptáků)
Hayabusa Otoshi (Sokolí pád)
Chidori (Tisíc ptáků)
Chidori Eisou (Ostré kopí tisíce ptáků)
Chidori Nagashi (Současnost tisíce ptáků)
Chidori Senbon (Jehly tisíce ptáků)
Jagei Jubaku (Zastavení hady)
Kage Shuriken no Jutsu (Technika stínového shurikenu)
Katon: Goukakyuu no Jutsu (Oheň: Technika velké ohnivé koule)
Katon: Gouryuuka no Jutsu (Oheň: Technika velkého dračího ohně)
Katon: Housenka no Jutsu (Oheň: Technika bájného ohnivého fénixe)
Katon: Ryuuka no Jutsu (Oheň: Technika dračího ohně)
Kirin (Kirin)
Konoha Kage Buyou (Stínový Listový tanec)
Kuchiyose: Raikou Kenka (Přivolání: Vytvoření lehkého meče)
Kuchiyose: Shuriken (Přivolání: Shuriken)
Kuchiyose no Jutsu (Přivolání/Manda)
Kuchiyose no Jutsu (Privolanie/ jastrab)
Kusanagi no Tsurugi: Chidorigatana (Meč Kusanagi: Katana tisíce ptáků)
Magen: Kasegui no Jutsu (Démonická iluze: Spoutání kůly)
Magen: Kyouten Chiten (Démonická iluze: Prohození nebe a země)
Mangekyou Sharingan (Kaleidoskopické kopírovací oko)
Nawanuke no Jutsu (Dovednost útěku)
Senei Jashu (Skryté stínové hadí ruce)
Sharingan (Kopírovací oko)
Sharingan Soufuusha no Jutsu (Sharingan větrný mlýn)
Shishi Rendan (Lví kombo)
Shunshin no Jutsu (Technika kmitajícího těla)
Soushuriken no Jutsu (Technika manipulace shurikenem)
Susanoo (Boh búrok)
Ten no Juin (Prokletá pečeť nebe)
Tsukuyomi (Boh mesiaca)

Minulost,přítomnost,budoucnost

27. září 2013 v 20:24 | *Natalia-Chan* |  Povídky-FF
V minulosti jsem se schovávala,
v minulosti jsem plakala,
v minulosti jsem prosila,
v minulosti jsem žárlila,
v minulosti jsem světlo hledala.

Jsem v přítomnosti,ale nic se nezměnilo,
jsem schovaná pod maskou,
jsem uplakaná,ale nedávám to najevo,
jsem žárlivá i když nemám proč,
hledám světlo,které mi přijde na pomoc.

V budoucnu chci se postavit na vlastní nohy,
nechci se schovávat a chci mít taky vlastní hrdost,
nechci plakat tak budu bojovat a já budu vyhrávat,
nebudu žárlit,jenom pouze z rozmaru tedy,
hledat světlo budu dále,protože nevím jestli ho budu potřebovat stále.

Něco od srdce..

25. září 2013 v 17:11 | *Natalia-Chan* |  Povídky-FF

Mně se tajil dech,když jsem zřela Tě,
mně se rozjasnil svět v barvách,
v barvách tvých krásných zelených očích,
tvůj úsměv láme mi srdce,ty jsi jako Bůh,
který dostane mě do pekel,vřelé teplo,
pociťuji s Tebou,pomáháš mi jako nikdo jiný,
však máš dost problémů sám,tak proč ?

Proč se staráš a zajímáš o mne?
Nedostává se mi odpověď,ale já vím,
že na Tebe každý den a noc myslím,
že čekám až mi napíšeš,že čekám,
až mi řekneš,,Miluji Tě"
Jenomže vím,že to není možné,protože Tvé srdce patří jiné.

Recezne Fairy Tail ♥

25. září 2013 v 17:02 | Neznámý.Jiný blog. |  Recenze na anime ! :)
Název: Fairy Tail
Rok vydání: 2009
Žánr: akční, dobrodružné, magie, fantasy, komedie (jo je tam kopa srandy xDD )
Skupina: Shounen (šónen)
Počet epizod: ?
Stav: Nedokončeno
Bylo nebylo, v jedné zemi existovala magie. A kde je magie, tam, jak je známo, žijí mágové. Ti se spojují do cechů a společně pak dostávají práci a různé úkoly. A nejznámější, nejztřeštěnější, nejvtipnější, nejpřátelštější a vůbec nejlepší cech se jmenuje:
http://media.moddb.com/cache/images/groups/1/1/84/thumb_620x2000/Fairy_Tail_Logo_Red_by_Salamander_aywt.png
Lucy Heartfilia je mág a dokáže vyvolávat duchy. Lucy by se chtěla dostat do toho nejlepšího cechu, ale bojí se, že jí nepřijmou, protože je nezkušená.
Potkává ohnivého salamandera, který o sobě tvrdí, že patří k Fairy Tail - Lucy je s vědomím, že jí může dostat do cechu ochotna přehlídnout, že je úchyl a používá zakázanou magii.
Ze salamandera se ale vyklube podvodník a Lucy má velké problémy. Zachrání je ale Natsu() se svým modrým okřídleným, mluvícím mazlíčkem Happym() - kočkou.
Ukáže se, že Natsu je pravý ohnivý salamander z Fairy Tail, který hledá svého učitele, přítele a vlastně i otce (vychovával ho) draka jménem Igneel, který náhle zmizel. Lucy dostane od Natsua nabídku přidat se k Fairy Tail. Samozřejmě, že jí s radostí přijme.
Když přijdou do Fairy Tail a Lucy zjistí, že Fairy Tail je jedna velká rodina, která neváhá riskovat vše pro záchranu druhů.
Lucy se dostane do týmu složeného z ohnivého salamandera Natsua(), jeho modrého, létajícího mazlíčka a mluvícího mazlíčka Happyho(), Graye(), který se dá jednoduše nazvat sexy exhibicionista (to znamená, že chodí věčně polonahý a to Gray chodí, protože nesnáší oblečení xDD) a z Erzy, která patří mezi nejsilnější mágy ve Fairy Tail.
Postupně se dostává do týmu složeného z ohnivého salamandera Natsua, jeho modrého, létajícího, mluvícího mazlíčka kočky Happyho, Graye, který se dá jednoduše nazvat sexy exhibciionistou ( a z Erzy, která patří k nejsilnějších mágům z Fairy Tail. Společeně pak podnikají různé výpravy.
Můj názor: Skvělé, bezchybné anime, kde opravdu o srandu není nouze =)) . Toto anime jsem si zamilovala od 1. dílu .
Když už se tam neobjeví žádná hláška z které prostě musíte dostat záchvat smíchu, tak vás vždycky dostane Gray, který se tam začne vysvlékat nebo Natsu, který je stejně inteligentní jako Naruto, ale dělá ještě větší voloviny a navíc má kinetozu ( to je cestovní nemoc). Vřele doporučuji ;)) !!
Obrázků jsem našla víc, jelikož je to mé nejoblíbenější anime ^.^ .
Gray je taky jednou oblečený xDD .
Jinak jsme zamilovaná do Graye a chtěla bych aby se dal do hromady s Erzou nebo Juvii :D :P

Recezne Naruto :*

25. září 2013 v 16:58 | Konoha.cz(Taylor) |  Recenze na anime ! :)

Před dvanácti lety zaútočil na skrytou vesnici ninjů - Konohu (Listovou), devítiocasý liščí démon Kyuubi. Ten dokázal jediným švihem svých ocasů drtit hory a vyvolat tsunami. Zničil téměř celou vesnici, než jej jeden geniální shinobi - Čtvrtý Hokage, porazil. A poté zemřel. Ani Čtvrtý Hokage však nedokázal démona zabít, proto jej zaklel do právě narozeného chlapce. Tím chlapcem byl Naruto.
Uplynulo 12 let, Naruto vyrostl. O svém prokletí nemá ani páru, což ovšem neplatí pro ostatní vesničany, kteří v něm stále vidí to monstrum, které zničilo jejich domovy a povraždilo jejich příbuzné.

Právě kvůli tomu je Naruto stále osamělý, bez přátel, bez příbuzných, bez lásky. Aby na sebe upoutal pozornost, neustále provádí všelijaké darebárny, provokuje koho může, ale to jeho situaci spíš přitěžuje. Navíc je totálně neschopný, na akademii jen taktak prolézá a jako jediný ze studentů už po několikáté nezvládl maturitu. Zdá se, že Naruto je od začátku ztracená existence. Jediný, kdo Naruta jakž takž bere na vědomí, je jeho učitel z Akademie - Iruka, jemuž liščí démon také zabil rodiče. Iruka však kvůli tomu necítí k Narutovi zášť, právě naopak - v mládí byl stejný jako Naruto a dívá se na chlapce jako na svého syna nebo možná mladšího bratra. Je to právě on, kdo Narutovi odhalí jeho děsivé prokletí a po drobném incidentu s jiným učitelem dokonce nechá Naruta odmaturovat - a Narutovi se konečně dostane na správnou cestu naplnit svůj obrovský sen - stát se nejmocnějším Hokagem.

Cesta však ještě bude hodně trnitá, kaktusová pole z pohádek Looney Tunes se můžou jít zahrabat hodně hluboko. To že Naruto zvládl maturitu totiž nic neznamená. Jako nováček (Genin) je zařazen do tzv. týmu 7, kde musí plnit nejrůznější mise, obvykle vysoko přesahující jeho schopnosti. V každém případě se však celých (prozatím) asi 200 epizod netočí kolem jednotvárných dobrodružství "nová mise, chránit starou babku na cestě z X do Y, sakra byli jsme přepadeni, au teď jsem se nasral, nakopu jim p***le...". Ne, pokud si myslíte tohle (je to logické, přece jenom Naruto je ninja anime), asi budete hodně překvapeni. Celkem brzo se totiž rozvine nadupaná dějová linie propojující celý příběh, která vám nedá spát. Jednoduše neusnete, pokud neuvidíte další díl (připravte se 3 týdny nespat).

ZÁSAH PRVNÍ - POSTAVY

První z věcí, kterou vás Naruto spolehlivě strhne mezi své skalní fandy je rozhodně propracovanost postav a jejich charakterů. Ač většina hlavních hrdinů jsou 12 - 13leté děti, je až s podivem, na jaké úrovni jejich charaktery jsou (ale to je u anime celkem obvyklá věc).
Každá z postav doslova žije svojí vlastní osobností. Všichni mají silně vyvinutý cit pro přátelství, položit život za přátele tady není nic neobvyklého, minimálně jednou se o to v Narutovi pokusil každý. Na první pohled je také jasné, že tvůrci se se svými výtvory nemazlili. Těžko byste hledali někoho, kdo neschovává takzvaného kostlivce ve skříni v podobě nejrůznějších traumat a děsivých zážitků z mládí.A většinou to bývá hrůza ze samoty, opuštění, zklamání, krevní msty... Nikdo se nepárá s tím vyvraždit jednomu z hrdinů celou rodinu a pak ho nutit znovu a znovu se na to dívat. Nebo vracet se do vzpomínek chlapce, kterého se pokusila zabít jediná osoba, k níž cítil lásku. Občas se skutečně zdá, že autoři své hrdiny opravdu nenávidí... nebo je to jen kvůli tomu, abychom my ostatní měli čas od času důvod si pobrečet? Těžko říct. Avšak možná právě to je věc, která dělá hrdiny tak skutečné - budete je opravdu nenávidět, budete je opravdu milovat. Málokterý z nich vám bude lhostejný. A všichni mají pro své jednání racionální, uvěřitelné důvody... i těm záporným uvěříte, že jinak to prostě nejde.

ZÁSAH DRUHÝ - SOUBOJE

Naruto je akční příběh, kdo nemá rád souboje, raději by měl dát ruce pryč. Boje, potyčky a rvačky, to je totiž to, o co většinou jde. Epizodu, kde se rozdávají pořádné rány nenajdete. Hlavním lákadlem však není ani tak "proč", ale "jak". Souboje jsou totiž absolutně dokonalé, jak zpracováním samotných stylů, tak samozřejmě i animačním provedením.
Ninjové používají 3 základní techniky - ninjutsu , genjutsu a taijutsu - bojová kouzla , iluze a boj zblízka. Každý z nich používá svůj originální styl, což činí každý boj jedinečným a nevšedním. Občas je to až neskutečné, stane se, že vám přestává rozum stát nebo zapomenete polykat sliny - to se stává běžně. Celkový dojem z boje je vždy dokonalý, sladěný, netrpí téměř žádnými rušivými prvky a hlavně - až na pár temných výjimek nikdy neskončí obrovským výbuchem, jak tomu bývá třeba v Bleachi. Jediným záporným faktem je, že některé z nich působí mírně natahovaně. Jakoby se tvůrci snažili z těch opravdu velkých střetů (Sasuke X Naruto) vymačkat co nejvíc, ale když Naruto dostane 20x na držku a 20x se 5 minut těžce zvedá, začne to být po určité době trochu zdlouhavé.

ZÁSAH TŘETÍ - HUDBA

Dalším hřebíkem do zlaté rakve posedlosti Narutem je hudební doprovod neboli soundtrack, který osobně považuji za nejlepší anime soundtrack vůbec. Hudba krásně podkresluje situaci, nikdy však nepůsobí rušivě a graduje celkový dojem ze scény. Při písních "Sadness and Sorrow" a " Hinata vs. Neji " vždycky budete brečet, stejně jako při bouřlivých bojových skladbách "The Rising Fight" nebo "Strong and Strike" se vás zmocní touha někam vyběhnout a pořádně si zakřičet. Většina písní zní výborně také sama o sobě, bez obrazového doprovodu, což se u soundtracků málokdy slyší. Jedinou slabinou jsou tzv. endingy - závěrečné písně, z nichž se mi za celou dobu líbily asi dva, většina z nich byla silně průměrná, několik se ani nedalo poslouchat a jeden byl tak falešný, až to vzbuzovalo otázku, zda je to schválně nebo se tvůrci prostě sekli.

ZÁSAH ČTVRTÝ - VTIP

Naruto je komedie, proč jej tedy mám chválit, že je vtipný? Ono totiž jsou komedie a komedie - u těch prvních jen zíráte a nechápete, čemu se vlastně máte smát, u druhých se řežete téměř v jednom kuse. Naruto patří právě do té druhé skupiny. Samozřejmě nečekejte žádné intelektuální fóry, většina srandy spočívá v nejrůznějších grimásách, držkopádech a zesměšňování stokrát ohraných "cool" situací. A pak je tady ještě jedna věc - ta se týká samotných postav. Dá se to přirovnat snad jen k Zeměploše - někdo před Knihovníkem řekne "co tu dělá ta opice" a i když se ještě nic nestane, vy už se smějete, protože si umíte živě představit, co bude následovat. Podobně to funguje i v Narutovi. Už jen to, když Shikamaru složí ruce ve vás vyvolá úsměv, protože "teď to teprve začne".

ZLO PRVNÍ - ZDRŽOVAČKY

Teď se konečně po dlouhé chvále dostávám i k záporům tohoto anime. V první řadě jsou to tzv. zdržovací epizody, které lezou na nervy snad každému. Přece jenom Naruto je pěkně dlouhý seriál a není možné, aby byly všechny díly skvělé. A těch slabých je tam také víc než dost.
Jeden z problémů jsou tzv. fillery. Epizody, které můžou mít samy o sobě dobrý a kvalitní příběh, ale nijak neposouvají vpřed hlavní děj. Většinou se jedná o nejrůznější mise. Jako samostatný celek nejsou špatné, ale když jste napjatí, jak to bude pokračovat s hlavní dějovou linkou, epizodky, které o ni nezavadí ani slovem vám po čase začnou lézt pěkně na nervy.

Pak tady jsou různé vzpomínky. Neříkám, že traumatické příběhy z dětství nejsou zajímavé. Jenže ony většinou bývají vmíšeny doprostřed boje a vy musíte sledovat utrpení postav, zatímco se třesete, jak nakonec souboj dopadne. Většinou se to dá vydržet bez problémů, jediným vážnějším příkladem je souboj Naruto X Sasuke, kdy mezi napínavý zápas byly vloženy tři epizody týkající se Sasukeho mládí a to už ke konci bylo opravdu nudné.

Dalším neřádem je neustále opakování dějových sekvencí, které jsou podle autorů důležité nebo hodně emotivní. Dobrá, byla to skvělá scéna, když Sasuke vykloubil Zakuovi ruce, ale aby to v následujících 3 dílech museli ukázat ještě 5x? To zas ne. Nebo klasický příklad - souboj Hinata vs. Neji, kteří si za celý díl vyměnili 3 údery a zbytek plnily Hinatiny vzpomínky, jak se Naruto chová cool a ona se mu touží vyrovnat. Chápu, že nějaká ta vata je občas potřeba, ale co je moc, to je příliš.

ZLO DRUHÉ - NELOGIČNOST A NESMRTELNOST

Čas od času je na seriálu znát, že autoři udělali něco, čeho pak trpce litovali a hledali složité okliky a hloupé výmluvy, jak to vzít zpět nebo se tomu alespoň vyhnout. Vím, že to ode mě bude znít hnidopišsky, ale je to tak. Uvedu příklad: Naruto při boji s Kimimaro vytvořil několik stovek stínových klonů. Proč jich pak na Kimimara útočilo jen pár a ostatní stáli stranou a nic neudělali? Přitom v souboji s Gaarou bylo jasně řečeno, že mohou útočit všichni najednou, aniž by si navzájem nějak překáželi. A podobných nesrovnalostí je tam mnohem víc (ale zase mnohem míň než v Bleachi, kdy autoři prohlásí jednu věc a v následující větě tvrdí pravý opak).
Druhá věc - podivně se měnící schopnosti postav. Ano, chápu že se jedná o žánr "super power" a je nutné, aby lidi rozbíjeli skály hlavama a nic jim neudělalo, když proletí vzduchem a cestou posráží půlku lesa. Nevadí mi, když hrdina spadne z kilometr vysoké skály na hlavu, udělá v zemi metrový kráter a pak se zase zvedne a začne bušit do soupeře. Otázkou je, proč když dokážou toto, proč jim někdy stačí dostat pěstí nebo čelo, aby se už nezvedli? Jako obvykle uvedu příklad, týkající se jinak úžasného duelu Naruto X Neji. Ač je Neji nejsilnější Genin ve vesnici a Naruto je považován za absolutního losera, Naruto zvítězí. Tento fakt mi sám o sobě nevadí jako spíš to, jakým způsobem toho bylo dosáhnuto. Samozřejmě, že Naruto dostane královsky po držce, nastokrát rozsekaný, zmlácený, se zastavenýmy čakrovody, pokaždé se zvedne. Dobře. Ale proč potom Nejimu stačí dostat jednou pěstí a už má dost? Oproti tomu, co předtím vydržel Naruto to zase taková pecka nebyla.

Jsem však otevřený člověk, každý dělá chyby a nechci si tady hrát na hnidopicha, který rozpitvá komplet vše. I přes toto vše považuji Naruta za jednu z nejlepších anime vůbec, která stojí za shlédnutí a která vás dostane už po prvním díle.