Co je to Yuri?

2. září 2013 v 21:32 | Konoha.cz |  Ostatní témata,debaty.
ZDROJ GOOGLE!


V japonštině je termín juri (japonsky 百合) typicky používán v zábavních mediích pro přitažlivost mezi dívkami jakéhokoliv typu, ať už sexuální, nebo romantickou, neskrývanou nebo naznačenou. Například stanice Futaba Channel používala "juri" jako označení pro sexuální i emocionální obsah. Wasei-eigo konstrukce anglického slova Girls' Love (japonsky ガールズラブ gáruzu rabu, dívčí láska), která je příležitostně psaná jako Girl's Love, Girls' Love nebo zkráceně GL, je též k vidění.
Termín šódžo-ai (japonsky 少女愛) je v tomto významu sotva, ne-li vůbec, v Japonsku používán, k jeho vzniku a následnému rozšíření pravděpodobně došlo na území USA. Spojení šónen-ai a šódžo-ai jsou tamějším obyvatelstvem spíše chápána jako naznačování pedofilie. Namísto toho je v užití wasei-eigo Girls' Love, popř. yuri.
Japonské lesbičky se obvykle žádným z těchto termínů nereferují a užívají převzatým slovem ビアン (bian), které je odvozené z レスビアン (rezubian). Rezubian spolu s レズ (rezu) není příliš v oblibě, jelikož si díky médiím lidé obě slova asociují s pornografií. Více specifickou gay hantýrkou je například nabe referující butch lesbičku, význam je podobný anglickému slovu "dyke".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama