Mayuri Kurotsuchi

30. září 2013 v 20:51 | Bleach Wiki |  Životopisy-Bleach.^^

Mayuri Kurotsuchi


Mayuri KurotsuchiMayuri Kurotsuchi je kapitán 12. jednotky a zároveň prezidentem výzkumného ústavu v Seireitei.
Mayuri vypadá skutečně specificky. Má namalovanou tvář na bílo a černo, na hlavě nosí klobouk s dvěma konci na pravé straně, nehty má namalované na modro a všechny jsou krátké až na jeden. Nehet na prostředníčku jeho pravé ruky je dlouhý jako sám prst a také je namalovaný na modře. Ruce má také namalované na bílo a černo a kolem krku nosí purpurový šál. Jeho make-up se samozřejmě dá smýt a smývá si ho každý večer. Pod ním vypadá jako obyčejný člověk s modrými vlasy a zlatohnědými očima. Později svůj outfit změnil. Nenosí klobouk, ale něco jako korunu faraona, má faraónské bradu, žluté zuby a v podstatě vypadá úplně jako faraón.
Mayuri má povahu jako naprosto šílený vědec. Žádného člověka nepovažuje za lidskou bytost, pouze jako objekt zkoumání - včetně sám sebe. Neměl vůbec žádný problém proměnit členů své jednotky na živé bomby, když chtěl zajmout Ishida a Orihime jako objekty výzkumu.
Je známo, že Mayuriho oblíbené jídlo je štika nemá rád cibuli. Přes volný čas čte v časopise Seireitei Communication o každé osobě. Sám publikuje sérii článků s názvem "Efektivní léčení pro mozek", který obsahuje detailně popsány léčebné postupy a jejich účinky. Překvapivě je tento článek velmi populární.
V boji se rád hraje se svým soupeřem a vždy využívá něco jiného. Vždy používá jiný jed pro své Zanpakuto a vždy zkouší na sobě a na Nemu jiné experimenty. Je známo, že před každou bitvou pozorně studuje materiály o svém budoucím protivníkovi v knihovně a je do toho takový pohroužen, že na dveře napsal nápis: "Vstup a zabiju tě".
Mayuri velmi rád experimentuje, dokonce i sám na sobě. Byl schopen propojit se se svým Zanpakuto, takže když ho někdo zničí a Mayuri není schopen pokračovat v boji, změní se na jakýsi sliz. V tomto skupenství je pak dva dny vkuse, nemůže nic dělat ale nemůže být ani zraněn. Při svých experimentech se mu dokonce podařilo vyměnit vlastní orgány za napodobeniny a vytvořil svou poručíčku Nemu. Nemu je vlastně jakoby jeho dcera, je to však jen humanoid vytvořený ním. Nemu v sobě vždy nosí nějaké viry, drogy nebo jedy, takže pokud protivník (Szayel Aporro) využije Nemu a vysaje z ní život, aby ho on získat zpět, tyto drogy se dostanou do něj a Mayuri nemá žádný problém ho zabít.
V minulosti byl vězněn jako člověk nebezpečný pro Soul Society, ale nemohli mu nic dokázat. Proto ho tam jen drželi. Kdy se stal Urahara kapitánem 12. jednotky, vzal ho k sobě, kde šéfoval nově vytvořeného výzkumnému ústavu. Kdy byl Urahara vyhoštěn, Mayuri se stal kapitánem 12. jednotky. Navíc experimentoval i s Quincy. Je známo, že zkoumal a zabil Ishidovho dědy Soukenné Ishida.
Mayuri je velmi schopný v jedech. Na všechny jedy zná protilátky a některé dokonce sám vytváří. Najpríklad vytvořil superľudskú drogu, která způsobí, že protivníkovi se bude neuvěřitelně vléct čas, všechno bude vnímat zpomaleně a to, co se stane během vteřiny bude vnímat jako celá staletí. Přesně tuto drogu dal do Nemu a když se z ní Szayel Aporro v kvazi podruhé narodil, dostala se mu do tebe a začala působit. Když mu Mayuri zasekl meč do těla řekl, že tuto bolest bude vnímat celá století, přičemž zatímco zemře, potrvá to pár sekund. Vytvořil i regenerační sérum, které bylo schopno nahradit Renjiho a Ishidove zničeny orgány.
595px-AshisogijizoZanpakuto se jmenuje Ashisogi Jizo (překl. Beznohý Jizo). Jizo je v Japonsku bůh, který vypadá jako dítě a má oblečení Buddhy. Je známý jako dětský bůh, který se stará o všechny děti na světě. Shikai se uvolňuje frází "kakimushire" (překl. trhají) a spočívá v tom, že rukojeť zůstává a nad ní se vytvoří dětská hlava az ní trčí tři vlnité vidle. Z úst této dětské hlavy se zrušuje jed. Speciální schopnost je, že když se protivníka dotkne, nastává u něj úplná paralýza a protivník není schopen žádného pohybu. Když se Zanpakuto zhmotnily, Ashisogi Jizo vypadalo jako děťátko s motýlími křídly.

595px-Konjiki Ashisogi JizoBankai se jmenuje Konjiki Ashisogi Jizo (překl. Zlatý beznohý Jizo) a změní se na obrovské děťátko s tělem jakési housenky, červeným pláštěm a stříbrnou svatozáří nad hlavou (zkrátka bezkonkurenčně Nejodpornější věc na světě). Z úst tohoto děťátka vychází jed, který je tvořen z extraktu z Mayuriho krve a je téměř nemožné se mu vyhnout. Jed je vždy, když Mayuri bojuje jiný a má účinky na každého kromě Mayuriho a Nemu. Mayuri má samozřejmě vždy u sebe i protijed. Z hrudi tohoto děťátka mohou vystřelit obrovské čepele, což nutí útočníka zůstat v bezpečné vzdálenosti od něj, proto proti němu mají šanci pouze ti, kteří jsou schopni bojovat z větší vzdálenosti. V případě, že někdo tento Bankai ovládne, je nastaven na samodestrukci. Když Ashisogi Jizo řve, tak je to řev dítěte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Bleach vs Naruto ?!

Bleach
Naruto

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama