Mirai Nikki.

18. prosince 2013 v 7:06 | Google |  Recenze na anime ! :)
Název:Mirai Nikki - Future diary
Počet dílů:26
Rok vydání:2011
Žánr:akce, thriller
Obsah:
Čtrnáctiletý Amano Yukiteru se vždycky stranil ostatních lidí, s nikým se nekamarádil ani nebavil. A protože jeho život byl velmi nudný, rozhodl se, že si bude psát deník (v mobilu) o tom, co se kolem něj děje. Dokonce si vymyslel vlastní svět s imaginárními postavami, všemocným bohem jménem Deus ex Machina, bohem prostoru a času, který panuje nad osudem celého světa, a jeho pomocnicí.
Yukiteru ale záhy zjišťuje, že ten bůh je skutečnější než si myslel. A aby pozvedl jeho ubohou existenci, promění jeho deník na deník budoucnosti, který dokáže s desetiminutovým předstihem předpovídat vše, co se kolem něj děje. Yukiteru je z něj nadšený, používá ho ve škole, aby zjistil správné výsledky testů a rázem je z něj nejlepší student ze třídy.
Ale takový deník má nejen klady, ale i zápory, které mnohdy nad klady převažují. Yukiterovi totiž deník jednoho dne předpoví, že bude odpoledne zavražděn sériovým vrahem. V ten samý den také potká Gasai Yuno, nejoblíbenější děvče z jeho třídy, od které se dozví, že rozhodně není jediným vlastníkem deníku budoucnosti. Yuno má také jeden, její předpovídá všechno, co se stane Yukiterovi, jelikož ho už téměř rok sleduje, a je do něj bezhlavě zamilovaná. Slíbí mu, že ho bude chránit před všemi ostatními držiteli deníků, kterých je i s Yukiterem a Yuno rovných dvanáct, a rozhodně nemají jako Yuno v úmyslu nechat ho vyhrát. Výhrou je totiž možnost stát se novým bohem, jelikož ten starý brzo opustí tento svět, a taková výhra je pro mnoho z nich velmi lákává.
Aby to ale bylo těžší, majitelé deníků se navzájem neznají a musí svou identitu vypátrat. Otázkou ale je, kdo z nich tohle dokáže přežít a stát se bohem, a kdo zemře krutou smrtí, aniž by se o něco pokusil. A jak si povedou naši hrdinové Yuno a Yukiteru ? A co se stane, když Yukiteru zjistí, že Yuno rozhodně není taková, jaká se jeví?
Vlastní názor:*Natalia-Chan*
Tak tohle anime je celkem"frustující"Abych to řekla přehledně,anime se mi moc líbí,je v něm hodně zápletek atd.Na mě to nebylo tak kruté anime,protože mně krev nevadí ani nic takového.Pro ty,kteří mají slabý žaludek tak na to nekoukejte.Dále je to celkem na pochopení,ale až ke konci,teda aspoň mně se to tak zdálo,měla jsem v tom fakt "guláš".No nevím jestli jsem jediná,ale moje nejoblíbenější postava byla deváta Uryuu Minene^^Příběh to má hezký,ale konec mě celkem zaskočil,představovala jsem si to uplně jinak,ale nemůžu říct,že by ten konec vše pokazil,naopak.
Hodnocení:85% Za mě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama