Životopisy-Bleach.^^

ESPADA!

1. prosince 2013 v 14:25 | Bleach Wiki

Espada


Espada
Espada je elitní skupina Arrancarů, tvořící základ armády Sousuke Aizena. Sídlí v paláci Las Noches a skládá se z deseti členů, označených čísly od jedničky do desítky, které mají vytetované na těle. Čím je číslo nižší, tím je Arrancar silnější. Každý z Espady navíc představuje jeden jedinečný aspekt smrti. Jejich síla je velmi vysoká, srovnatelná s kapitány Gotei 13. Někteří členové Espady mají své podřízené, takzvané Fracción.
Seznam Espady
Tia Harribel

Mashiro Kuna.

1. prosince 2013 v 14:24 | Bleach Wiki


Mashiro Kuna


Mashiro Kuna je jedna z Vizardů a bývalá poručíčka 9. jednotky, její kapitán byl Kensei Muguruma.
Mashiro je mladá dívka s jasně zelenýma vlasama. Nosí bílou kombinézu, oranžový šálu, rukavice a holínky, co je kostým z japonského seriálu Tokusatsu Superheroes, který byl vysílán v pozdějších sedmdesátých letech 20. století. Na hlavě má ​​brýle. Když patřila do Gotei 13, nosila tradiční shinigami uniformu s příliš dlouhý rukávy, růžový šála, brýle a její vlasy byly více vlnité.
I když Mashiro měla jedno z vedoucích postavení v Gotei 13, je velmi dětská a nedospělými. Je přelétavý a vůbec se nezajímá o okolí, je nevšímavá a když si má vzpomenout na něco z minulosti, má s tím velké problémy, protože si detailů nevšímá. Často žárlí na malé věci, například na níže postavených lidí, když se o nich zajímají její přátelé. Její povaha velmi často rozčiluje jejího bývalého kapitána Kensei, kvůli čemu se ho lidé ptali, proč si ji pořád nechával jako poručíčku. Řekl, že je schopna naštvat ho i když spí. Lidé z jeho jednotky ho pořád museli držet, aby ji nezabil. Ichiga volala Jahodo. Je dobrá kamarádka s Hachïm a nemá ráda, když se baví s Orihime. Při bitvě je seriózní a zpráva se jako superhrdina.
Mashiro byla poručíčka v 9. jednotce pod Kenseiem. Na všechno měla jednoduchou odpověď bez rozmýšlení a nic nebrala za problém. Později, když museli zjišťovat, co se stalo s miznoucimi shinigami je napadl Tousen, který byl v té době pátým členem jejich jednotky a Aizen je zhollowizoval. Urahara je však zachránil a odešel s nimi do lidského světa. Soul Society si myslelo, že jsou mrtví, dokud se nezjevilo v bitvě proti Arrancarům ve falešné Karakure.
Zanpakuto není znám ani Shikai ani jméno ani uvolňovací fráze. Zatím ho ještě nepoužila, dokonce i proti menos třídy Gillian šla bojovat neozbrojenou.
Mashirina Hollow maska ​​připomíná včelu. Je známý fakt, že od začátku hollowizácie byla schopna mít masku na obličeji na 15 hodin, aniž trénovala a nikdo jí při tom nepomohl. Je používána jako tajná zbraň, většinou nebývá zahrnuta do bitvy. Pokud bojuje se značně silnějším protivníkem, masku může nosit kratší dobu. Její schopnosti se zvýšuje, hlavně síla a rychlost. Nepřátel nejčastěji kope, je schopna jediným kopnutím prolomit masku Gillian. Dokáže pužívať i extrémně silné cero. V úplné Hollow podobě připomínala hmyz.

Lisa Yadomaru.

1. prosince 2013 v 14:22 | Bleach Wiki

Lisa Yadōmaru


Lisa Yadomaru je Vizard a bývalá více-kapitánka 8. jednotky pod kapitánem Shunsuiem Kyoraku.

Lisa má oválné červené brýle a dlouhé černé vlasy ve dvou kroucených copech. Nosí jakousi školní uniformu. Kdy byla ještě shinigami, nosila tradiční shinigami uniformu, ale namísto kalhot měla krátkou sukni.

Lisa je jedna z pokojných a citlivých Vizardů. Je přísná, vážná, zdrženlivá a tajnůstkářské. Velmi ráda čte erotickou mangu a půjčuje ji i jiným Vizardům. Lisa je velmi zvědavá, když byla shinigami, často špehovala kapitánské porady. Přesto se velmi stará o své přátele. Ukázalo se, že má i hravou stránku, podobnou jejímu bývalému veliteli Kyorakovi, díky čemuž si byli velmi blízcí.

V minulosti, před 110 lety přišla Lisa do Gotei 13 do jednotky Kyoraka. Později, kdy mizely shinigami a ztratil se i Kensei, který je měl hledat, ji Kyoraku poslal za ostatními, kteří je šli hledat. Hodně lidí mu to vyčítalo, že je teprve více-kapitánka, ale Kyoraku věřil v její sílu a doufal, že se Lisa vrátí. Nevrátila se. Setkala se s Aizenem, zjistili, že je to jeho vina a on je za to zhollowizoval. Urahara jim zachránil život a uprchli do lidského světa. Soul Society si myslelo, že jsou mrtví, dokud se nezjevilo v bitvě proti Arrancarům ve falešné Karakuře. Je známý fakt z minulosti, že v době, kdy byla Lisa poručíčka, byla Nanao nejmladší člen Kyorakovy jednotky. Jako malá holčička za ní večer chodila a spolu si četli.

Lisa je expert v používání meče. Bojuje s mečem v levé ruce a velmi snadno jej dokáže přehodit do pravé ruky a s ní bojuje stejně dobře. Zanpakuto se jmenuje Haguro konbu (prekl. železo pijící vážka) a uvolňuje se frází tsubuse (prekl. vyklepni). V Shikai formě se změní na obrovskou kopí s čepelí na konci. Speciální schopnost není známa, Bankai ještě nedosáhla.

Hollow maska ​​jí umožňuje mít obrovskou sílu a rychlost. Bylo ukázáno, že za pomoci Hollow masky byla schopna přetnout Menos Grande pouze za pomoci jediné ruky.

VIZARDI! BLEACH!!!

1. prosince 2013 v 14:15 | Neznámý.Jiný blog.


Vizardi obecně jsou přesným protikladem Arrancarů (Arrancar=hollow se schopnostmi shinigami , Vizard=shinigami se schopnostmi hollow). Pokud Vizard (shinigami s hollow uvnitř) porazí ve svém vnitřním souboji svého hollow, získá na oplátku ohromnou sílu, kterou může kdykoliv vyvolat (ovšem na omezenou dobu) a díky tomu využívat schopnosti hollow, proměna shinigamimu zvýší sílu, rychlost a pokud se to naučí umí ovládat i Cero. První shinigami s hollow uvnitř byl Muguruma Kensei, kterého posléze následovali Hirako Shinji, Hiyori, Hachigen, Love, Lisa, Rose a Mashiro, kteří byli všichni výsledkem pokusů Sosuke Aizena. Mezi Vizardy patří i Kurosaki Ichigo, "přidal" se k nim z toho důvodu, aby se naučil ovládat vnitřního hollow, kterýmu mu zrovna dělal velké problémy. I když ho Hirako a spol. ovládat svého hollow naučili, zatím se k Vizardům příliš nehlásí a zprvu je příliš v lásce neměl, protože si myslel, že jsou stejní jako Arrancaři. Z Vizardů ma Ichigo asi nejlepší vztah s Hirakem.

Kaname Tousen.

1. prosince 2013 v 14:10 | Bleach Wiki


Kaname TōsenM beeed3cbe1cce2de875c98c64ab78d3fKaname Tousen je bývalý kapitán 9. jednotky a jeho poručíkem byl Shuuhei Hisagi. Později se přidal k Aizenovi a odešel do Hueca Munda.
Tousen je od narození slepý, nosí jakési brýle přes oči a má fialové vlasy. Jako kapitán nosil tradiční kapitánské haori, černé rukavice bez prstů, namísto sandálů bílé boty, oranžový šál a bílé brýle. Vlasy měl svázané do culíku. Když přešel na stranu Arrancarů, oblékl se do jejich tradiční bílé uniformy bez rukávů, vlasy si rozpustil a přes ramena měl přehozené jakési oranžové lano.
Tousenove životní moto je "Žít život tou nejméně krvavou cestou". Pro Kanameho je velmi důležité žít spravedlivě a tvrdě trestá ty, kteří porušují zákony. Mnohé tak velmi překvapilo, že se přidal k Aizenovi, jehož plán zahrnoval smrt mnoha nevinných duší. Když odcházel do Hueco Munda, Komamura na něj křičel, že tohle přece není spravedlivé a že sám porušuje zákon. Tousen mu pouze odpověděl, že si jde za vlastní spravedlností. Nenávidí Kenpachi Zarakiho kvůli jeho zálibě v násilí a prolévání krve. Sám o něm tvrdí, že je to démon. Rovněž nemá rád Grimmjowa, neboť mu jej připomíná. Z Arrancarů má nejraději Wonderweisse Margela, protože si myslí, že oba mají čisté duše.
Jako kapitán deváté jednotky byl šéfredaktorem časopisu. Napsal článek s názvem "Cesta spravedlnosti", který však vůbec nebyl populární. Proto začal psát kuchařské recepty, které byly velmi populární hlavně u žen. Tousen umí skvěle vařit, jeho oblíbené jídlo je dušené kuře s mrkví a dalšími vymoženostmi. Naopak nemá rád jídlo nakládané v octě.
Tousen jako malý vyrůstal s přítelkyní znal s jednou ženou, jejíž životní sen byl stát se shinigami a nastolit ve světě mír. Jakmile ale přišla na akademii, dostala se do potyčky se svým manželem, který ji zabil. Tousen pak často navštěvoval její hrob a rozhodl se, že její sen naplní sám. Dostal se na akademii shinigami a stal se bohem smrti.
Tousen 9.divizeBěhem studia na akademii se seznámil se Sajinem Komamurou a stali se velmi blízkými přáteli. Komamuru všichni vždy odsuzuvali kvůli jeho vzhledu a Tousen byl jediný, kdo ho bral takový jaký je. Nikdy ale Komamurovi neřekl, že se stal bohem smrti kvůli pomstě. Je známo, že Tousen původně patřil k 5. jednotce, kde se seznámil s tehdejším kapitánem Aizenem, se kterým začal tajně spolupracovat. Když poté přestoupil do 9. jednotky, začal vraždit ostatních shinigami kvůli Aizenovým pokusům s hollowfikací. Později se stal kapitánem.
Jako jeden z velitelů armády Arrancarů si dal záležet na tom, aby všichni dodržovali Aizenova pravidla. Později se objevil až v závěrečné bitvě nad falešnou Karakurou. Během souboje s Komamuru a Hisagim provedl hollowfikaci a následně dokonce uvolnil i Resurrección. Přesto nakonec souboj prohrál a těsně před svou smrtí si uvědomil svou chybu a ještě stihl poděkoval Komamurovi a Hisagimu, když ho najednou zabil Aizen.
TousenBenihikouTousenovo Zanpakuto se jmenuje Suzumushi (prekl. Cvrček) a Shikai se uvolňuje frází "ného" (prekl. pláč). Má oranžovou ručku a při ní kroužek, kterým aktivuje Bankai. Shikai po uvolnění vydá nadzvukové pískání, které způsobí, že protivník upadne do bezvědomí. Tento zvuk způsobují vibrace jeho Zanpakuto. Další schopnost se jmenuje Benihiko (prel. karmínové létající kobylky) a uvolňuje se frází "rozbít jeho končetiny". Meč začne vibrovat, Tousen s ním vytvoří kruh čepelí, které pak vystřelí na nepřítele.

595px-Enma korouBankai se jmenuje Suzumushi Tsuishiki: Enma Korogi (prel. ďábelský Cvrček) a uvolňuje se pomocí kroužku jeho zanpakuto, který se začne točit a zvětšovat se, až se vytvoří velký černý prostor, podobný horkovzdušnému balónu. V tomto prostoru jsou paralyzovány protivníkovy smysly, zejména zrak a sluch. Nelze zde cítit duševní tlak a jediné, co protivník cítí, je bolest. Tousen Bankai použil na Kenpachiho, který jej ale nakonec prokoukl a Tousena porazil.

Při hollowfikaci mu maska pokrývá celou hlavu až ke krku. Má stejné schopnosti jako Vizardi, je rychlejší, silnější, útoky mají větší dopad a je schopen si velmi rychle vyléčit zranění.
Tosen - Grillar GrilloAizen navíc naučil Tousena Resurrección. Jmenuje se Grillar Grillo (prekl. oslava tisíců cvrčků) a v této formě se změnív obřího cvrčka. Tělo má pokryté černou srstí a párem očí, kterými dokáže vidět, což nikdy předtím v životě nemohl. V této podobě byl schopen jednou rukou porazit Komamurův Bankai. V této formě ovládá techniku Los Nueves Aspectos (prekl. devět aspektů), která vytvoří zvukovou vlnu s ohromnými ničivými následky. Rovněž je v této podobě schopen střílet cero a ještě rychleji se regenerovat.
V originálním japonském dabingu Tousena namluvil Toshiyuki Morikawa, v českém zněního daboval Filip Švarc.

Kira Izuru.

1. prosince 2013 v 14:08 | Bleach Wiki
1 July- Kira IzuruKira Izuru je podkapitán třetí jednotky.

Izuru je většinou sklíčený a uzavřený do sebe. Většinou se objevuje jako slabý a nedůvěřivý, což ostatních vede k tomu, že se na pozici podkapitána vůbec nehodí. Není sebevědomý jako ostatní podkapitáni. Když však jde v boji do tuhého, dokáže být nelítostný a bezcitný.

Izuru je Loajální ke svým přátelům. Má velmi blízký vztah s Momo Hinamori. Bojoval s ní, protože zaútočila na jeho kapitána, zranil ji a později měl z toho hrozné výčitky svědomí. Dokonce se za to, že na ni zaútočil znelíbil a sám sebe nazval monstrem.

Narozdíl od svého kapitána odmítá nesmyslné rozkazy. Je autorem novel "Chci se ti omluvit". Je dobrý kamarád s Hisagim a přes volný čas vymýšlejí zápletky. Dává speciální lekce poezie na shinigami akademii. Nemá rád pražené tomel a do časopisu Seireitei Communication každý týden posílá své básničky.

Je známo, že mladý Izuru již neměl rodiče, když přišel na akademii. Byl nejlepší v ročníku, byl v něm spolu s Renji a Hinamori as oběma se skamarádil. Později šel do lidského světa bojovat s umělými Hollow, ale přišli normální Hollow a spolu s Renji a Hinamori zachránili Hisagiho před jedním. Později jejich zachránil Aizen a Ichimaru.

Izuru je velmi zdatný v Kido stejně jako Hinamori, dokonce jí i může konkurovat. V Boji používá Kido skoro stejně často jako jeho Zanpakuto. Je známo, že z Kido umí používat léčící techniky Hadou do čísla 58 a Bakudo do čísla 73 bez zariekadiel.

WabiskeJeho zanpakuto se jmenuje Wabisuke (bídný muž, ten, kdo se omlouvá) a Shikai se uvolňuje frází omote o agero (zvedni hlavu). Shikai se projevuje tak, že čepel meče se ohne do háku. Jeho síla spočívá v tom, že čehokoliv se čepel dotkne, dvakrát ztežkne. Například, pokud lidská ruka váží kilogram, pokud se ho dotkne Wabisuke, bude vážit dvě kila. Pokud se jí dotkne znovu, opět dvakrát ztežkne a bude vážit 4 kila. Pokud se osoby čepel dotkne tolikrát, že člověk už není schopen udržet své tělo, plazí se po zemi a vypadá jakoby se omlouval, proto se meč jmenuje Wabisuke. Tento meč je tak zajímavě ohnutý z jednoho důvodu. Jeden Arrancar se ho zeptal, na co takto zahnutý meč slouží a Kira mu to vysvětlil - na kácení hlav. Navzdory Kirovo povaze však překvapivě toto specifikum dost často využívá. Zajímavostí je, že Kira dokáže uvolnit Shikai aniž řekl jméno svého Zanpakuto, což většinou bývá vymožeností shinigami, kteří již dosáhli Bankai. Z toho vyplývá, že buď je jen velmi zdatný, co se týká jeho Zanpakuto, nebo již ovládl Bankai a skrývá ho. Wabisuke je v zhmotnělé formě velmi hubený muž s dlouhými černými vlasy, jakousi hadrem kolem pasu upnuta provázkem a na zádech nosí velkou těžkou kouli a něco, co vypadá jako náhrobní kámen.

Yachiru Kusajishi.

1. prosince 2013 v 14:06 | Bleach Wiki


Yachiru KusajishiYachiruYachiru Kusajishi je poručíčk 11. jednotky a zároveň je prezidentkou Ženského spolku shinigami.
Yachiru má vzhled malého děvčátka a má růžové vlasy. Je známo, že mezi kapitány a poručíky je nejen nejmenší ale i nejmladší a vlastně zatím to tak vypadá, že je nejmladší mezi všemi shinigami vůbec. Yachiru je jediná dívka v 11. jednotce.
Yachiru má povahu malé drzého energické holčičky. Nejčastěji je vidět na rameni jejího kapitána Kenpachiho. Má velmi nízký smysl pro orientaci, i když její kapitán se v tomto ohledu na ni velmi spoléhá, proto vždy přijdou buď pozdě, nebo se neukážou vůbec. Yachiru ráda a často dává lidem přezdívky. Kapitána Kenpachiho volá Ken-chan, Ichigo volá Ichi a Shinigamiho jménem Makizo Aramaki volá Maki-maki. Bývalého člena 11. jednotky Makio Ichinose, který se přidal k Bountůn volala Maki, proto kopu lidí mýlilo, když řekla Maki a Maki-maki, protože nevěděli, koho tím myslí.

Její nejoblíbenější jídlo jsou sladkosti, i když se zdá, že sní úplně všechno. Navštěvuje čajové posezení s kapitánem Yamamoto, Ikebana posezení s kapitánkou Unohanou a Byakuyove kroužky kaligrafie, i když vždycky se objeví pouze na pár vteřin, aby snědla sladkosti.

Yachiru velmi ráda dělá něco, co nesmí. Vždy, když si jde Kenpachi odpoledne zdřímnout, chodí na procházky kolem Seireitei a buduje tajné tunely, aby se mohla kdekoliv dostat. Její oblíbené místo je dům kapitána Kuchikiho. Má tam množství tajných tunelů a Byakuya je pak vždy překvapen, když se dostane do jeho domu a neví kudy, protože si myslel, že všechny její tajné vchody už dávno zničil. Dokonce i Ženský spolek shinigami má klubovnu v sídle rodiny Kuchiki. Yachiru je prezidentkou, i když se o všechno vlastně stará Nanao, neboť Yachiru peníze odtud utrácí jen na sladkosti a hračky a myslí si, že tento klub je tady na to, aby ji uspokojil.
Zdá se, že úplně ze všech shinigami má Yachiru nejraději Kenpachiho a hned po něm je Byakuya. Volá ho Bya-kun a neustále se po něm lepí. Dokonce ho stále volá jít s ní jíst, přičemž nikoho jiného se na to nikdy neptá. Rovněž mu jednou nabídla své oslintané lízátko. Byakuya strašně otravuje a většinou ji ignoruje. V případě, že ho rozčiluje příliš, vždy má u sebe buchtu, kterou jí strčí do úst, aby ztichla. Zdá se, že Kenpachi se o ni bojí, i když ne moc, protože ví, co zvládne. Zato Yumichika se o ni občas bojí až příliš. Ikkaku ji však nemá rád, protože neustále se mu směje za to, že je plešatý a jeho to rozčiluje.
Yachiru žila jako maličká sirotek v 79. Rukongai zvaném Kusajishi úplně sama a bez jména. Jednou však potkala Kenpachiho. Ten právě zabil několik lidí, když mezi těmi mrtvolami našel toto děťátko. Byl překvapen, protože tato holčička se ho vůbec nebálo a dokonce se i chichotala na jeho zkrvavenou meči. Kenpachi si ji pak adoptoval a nazval ji Yachiru podle jediné osoby, kterou kdy obdivoval. Mezitím tvoří nerozlučnou dvojici a Yachiru mu většinou sedí na rameni.

O schopnostech Yachiru se toho ví velmi málo. Ví se, že umí velmi rychle běžet a je tak silná, že dokázala unést Kenpachiho v bezvědomí, i když je dvakrát vyšší než ona. Její Zanpakuto má červenou ručku a nosí jej přivázané o ruku. Shikai ještě nebyl ukázán, natož Bankai, který zřejmě ani neovládá

Juushiro Ukitake.

1. prosince 2013 v 14:02 | Bleach Wiki


Jūshirō UkitakePicJuushiro Ukitake je kapitán 13. jednotky. Jeho podkapitán byl Kaien Shiba.
Jeho oblíbené jídlo je Ohagi a přes svůj volný čas krmí kaprů v jezeře v Ugendskej zahradě. Také zastřihává bonsai, kde dává najevo své umělecké sklony. Píše sérii novel s názvem "Odmítnutí rybích dvojčat!", Ve kterých hlavní postava Sogyo bojuje, aby zachránil vesničany před zlem. Jeho nejčastější fráze je "Já jejich odmítnu!" a je nesmírně populární mezi dětmi v Seireitei.
Ukitakeho respektují a považují za ctihodného a vždy s ním zacházejí s respektem. Z toho vyplývá, že tak k němu přistupuje většina členů v Soul Society, kteří hledají laskavost nebo rady od kapitána. Ukitake nikdy nenechal nikoho zranit se z jeho podřízených nebo těch, kteří jej měli chránit. Nikdy se nevzdal, pokud věřil, že něco není správné a aby to dokázal, často porušoval pravidla. Má velmi dobrý smysl v posuzování lidí a ví, kteří jsou osamělí, i když to nikdy nekomentuje. Všímal si to předtím než potkal Ichigo a jeho přátel, když Rukia se často dostávala do problémů, protože byla velmi osamělá. Ale změnila se, když trénovala s Orihime. Jushiro velmi rád dává lidem zvláštní nebo nechtěné dárky bez nějakého zvláštního účelu. Například Toushirovi jejich dává proto, protože jejich jména znějí podobně a mají podobnou barvu vlasů.
I když už je Shinigamim dlouho, Juushiro je jeden z najzručnejších bojovníků v Soul Society a vždy byl uznávaný když byl zapojen do války, nejlépe s jeho nejlepším přítelem Kyorakom. Odmítá bojovat s dítětem. Vždy dosáhne respekt u svého protivníka a je zdvořilý za každé situace.
Navzdory jeho nemoci je jeden z nejsilnějších kapitánů. Kapitán Yamamoto zmínil, že Ukitake a Shunsui mají sílu převyšující předchozí a aktuální generace kapitánů. Ale když bojoval s Kaienom, který byl ovládán, nemohl kvůli nemoci pokračovat.
Juushiro Ukitake byl celý život velmi dobrý přítel se Shunsui Kyorakom. Byl jeden z prvních shinigami, kteří ukončili Akademii a byl jeden z prvních, co se staly kapitánem. Ukitake trpí tuberkulózou, která je příčinou toho, že má bílé vlasy, nezdravý výraz a značný hlad a nemůže pravidelně plnit úkoly kapitána. Jeho první podkapitán Kaien Shiba zemřel a na jeho místo byly posunutí z 3. místa Kiyone Kotetsu a Sentaro Kotsubaki. Hodně času tráví tím, že se snaží uzdravit na Ugende - pozemku jeho rodiny.
Zatímco Kyoraku bojoval s Starrkem, něj útočila Lilynette. Odmítal s ní bojovat, protože je ještě dítě. Zezadu jej ale trefil Wonderweiss Margera - probodl mu hruď. Kyoraku mu šel na pomoc, ale trefili ho Starrkove cero. Naštěstí přežil, ale do dalšího boje se už nezapojil.
Je jeden z najzručnejších šermířů v Soul Society.
Jako kapitán je skvělý v bleskovém kroku. Byl schopen se dostat dostatečně daleko, když se snažil udržet vzdálenost mezi ním a kapitánem Yamamoto, když ho v Soul Society hledali.
Ukitake má obrovský duševní tlak. Není omezen duševním tlakem kapitána Yamamota jako množství lidí.
Ukitake byl schopen vydržet devastující útok kapitána Yamamota, jehož zanpakuto je považováno za jedno z nejobávanějších kvůli své destrukční moci.
611px-Sogyo no Kotowari ShikaiZanpakuto se jmenuje Sogyo no Kotowari (prekl. pravda ryb - znamení v zvěrokruhu). Jeho Shikai spočívá v tom, že svůj meč si rozdělí na dvě čepele pomocí fráze "ami kotogotoku Waga tate to Naře, ikazuchi kotogotoku" (prekl. všechny vlny, teď se zvedněte a staňte se mým štítem, svícením udeřte teď a staňte se mou čepelí ). Čepel je mnohem tenčí než normální zampakuto bývá a ovládat tyto dva meče je velmi složité. UkitakeShikai
Když má meč v Shikai formě, často ovládá vodu a elektřinu. Rovněž dokáže odrazit útok protivníka a vystřelit ho opět něj. Například jednou čepelí pohltil cero, které vystřelil Starrk, to pak přešlo přes pět přívěsků, kterými jsou meče spojeny, čímž to cero několikanásobně zvýšilo svou sílu a druhou čepelí jej silnější opět vystřelil po Starrkovi. Když se Zanpakuto zhmotnily, Sogyo ale Kotowari bylo ukázáno jako dvě děti.
Bankai ještě nebyl ukázán

Ryuukuen Ishida.

1. prosince 2013 v 13:58 | Bleach Wiki


Ryuuken Ishida je syn Soukenné Ishida a otec Uryuu. Je to ředitel Karakurské nemocnice a jeden z posledních Quincy.

Ryuuken je chladný pracovitý člověk, který se odcizil od svého otce i syna. Vzdal se své schopnosti být Quincy, protože to by jeho rodinu neuživilo a raději zachraňoval Lidi než duše. Chtěl, aby rod Quincy vyhynul, proto zakazoval svému synovi, aby kráčel v šlépějích svého dědy. I když Ryuuken opovrhuje svým statusem jako Quincy, všude má modré kříže - znaky Quincy, dokonce i všude po nemocnici.

Se synem má zvláštní vztah. Pomáhal mu znovu nabýt síly Quincy, ale pod podmínkou, že se nebude stýkat se shinigami, i když jsou jeho kamarádi. Pod Karakurskou nemocnicí vybudoval skrytou komnatu, kde skrývá duševní energii. Tam Uryuu trénoval. Tento trénink byl však velmi krutý, Uryuu se musel skrývat a i když mohl svého otce zabít, chtěl ho jen zajmout. Ryuuken ho však zneškodnil a když byl v bezvědomí, choval se k němu mile, takže je jasné, že svého syna miluje.

Ryuuken se zná s Ichigovým otcem Isshin. Chodí na návštěvy a občas se povídají o svých synech. Jejich názory jsou však zcela odlišné, neboť Isshin neustále vychvaluje svými dcerami a na otázku, proč se víc nestará o syna řekl, že není jeho věc, co dělá jeho syn. Ryuuken mu na to nazlobeně odpověděl, že otcové se musejí starat o své syny a také pykat za jejich hříchy. K Isshin však chová přátelský vztah.

Ryuuken byl ukázán v vzpomínkách Uryuu, když byl ještě mladý kluk a Ryuuken mu zakázal stát se Quincy. Později se objevil, když trénoval svého syna, aby se mu navrátily jeho ztracené síly.

Uryuu je považován, že geniální dítě a zázrak rodu Quincy, avšak Ryuuken ukázal, že v koncentrováni své síly a mysli daleko převyšuje svého syna. Je velmi inteligentní a zdatný v boji. Je známo, že umí velmi dobře využívat Seele Schneider a jiné techniky Quincy. Podobně jako ostatní Quincy má i on luk, ze kterého uvolňuje šípy pomocí Quincy kříže. Jeho kříž však vypadá jako Quincy pentagram.

Isshin Kurosaki.

1. prosince 2013 v 13:55 | Bleach Wiki
Kurosaki isshin1isshinkurosakiqd6Isshin Kurosaki je otec Ichiga, Karin a Yuzu. Vlastní malou Kurosaki nemocnici. Je to doktor, umí provádět vštetky lékařské úkony kromě chirurgie.
Isshin je nejčastěji viděn s lékařským bílým pláštěm. Ze začátku je ukázán jako hloupý velmi milující otec, který se velmi zajímá o to, co jeho děti dělají. Svou lásku jim dokazuje tak, že jejich kope přičemž se šťastně usmívá. Jeho děti se umí ochránit i samy a on se většinou stará jen o dcery, protože si myslí, že Ichigo jako nejstarší a hlavně kluk se umí o sebe postarat sám. V případě, že neví, co s výchovou, jde se zeptat plakátu své mrtvé manželky, který má vyvěšen v kuchyni co má dělat. Je velký fanoušek Dona Kanonjiho.
Isshin však umí být i seriózní. Každý rok na výročí její smrti si před jejím hrobem zapálí cigaretu, protože když ještě spolu chodili na rande, řekla mu, že tak vypadá cool. Řekl, že to bylo poprvé, když mu pochlubila vzhled. Ichigo i řekl, že je v pořádku, když projeví své pocity. Vysvětlil mu, že jeho jméno znamená "ten, kdo chrání" a radil mu, že se nemá obviňovat za smrt své mámy, protože zemřela, aby ho zachránila.
I když se zdá, že Isshin o ničem neví, je si velmi dobře vědom toho, že Ichigo je shinigami. Umí dokonce i velmi dobře rozpoznat, kdy je Kon v Ichigovom těle. Když ví, že mluví ke Konovi, nikdy ho neosloví Ichigo. Před svými dcerami se chová jako hlupák. Když ví, že Ichigo něco tají, myslí si, že má přítelkyni a sám říká, že doufá, že dělá něco, co nemůže.
Hodně o jeho životě není známého. Akorát to, že před dvaceti lety si naposled oblékl shinigami uniformu (pokud nepočítáme souboj s Grand Fisherem a později s Aizenem) a to, že jako shinigami byl na kapitánské úrovni, protože nosí haori přehozené přes levé rameno. Má jistý vztah s Ryuukenom Ishida, je známo, že se již jistou dobu znali i předtím. Často se vyprávějí o výchovných metodách, které používají na svých synů s tím, že Ryuuken nesouhlasí s Isshinovou teorií, že o syna se nestará, protože je jeho věc, co dělá. Isshin zná Uraharu a kromě toho také tuší, že Aizen má něco společného s menos.
Poté jak Isshin přestal být shinigami, vzal si Masaki a měli spolu tři děti - Ichigo a později dvojčata - Karin a Yuzu. Masaki později zabil Grand Fisher a Isshin později Grand Fishera již jako Arrancara zabíjí s dvojím účelem - pomstí smrt své manželky a zachrání Kona - Ichigovo tělo. Je známo, že se za smrt své ženy obviňoval.
Kdysi býval kapitánem 10 jednotky, dokonce se znal i s Toushirem a Matsumoto.
O jeho schopnostech jo toho známého jen velmi málo. Akorát to, že je na kapitánské úrovni a byl schopen bez problémů zabít Hollow třídy Vasto Lorde aniž použil Zanpakuto. Má i Zanpakuto Engetsu, ale jeho vyvolávací fráze, Shikai nebo Bankai jsou neznámé. Jediná schopnost, kterou ukázal byla Getsuga Tenso.

Karin Kurosaki.

1. prosince 2013 v 13:53 | Bleach Wiki


Karin KurosakiKarinKarin Kurosaki-je dcerou Isshin a Masaki, mladší sestrou Ichigo a dvojčetem Yuzu.
Karin je nejčastěji viděna v sportovním a nenosí dívčí šaty jako její sestra. Karin je dvojčetem Yuzu, ale skoro vůbec se na sebe nepodobají. Nejenže nosí odlišné věci, ale se také úplně jinak chovají. Karin po smrti své mámy dělá tvrdou práci venku kolem domu, protože při domácích pracích není taková šikovná jako Yuzu. Karin narozdíl od sestry nikdy nepláče, nechce svou rodinu zatěžovat se svými problémy.
Karin neváhá kopnout svého otce, když si myslí, že se nechová zrovna nejlépe. Tvrdí, že duchové neexistují, i když je vidí stejně dobře jako její bratr Ichigo. Dokáže je cítit z velké vzdálenosti, projevuje se to u ní jako bolest hlavy. Karin používá své schopnosti k vydělávání trochu peněz, například pomáhala Donu Kanonjimu as Jintom soutěžila o post Karakurský Red.
Karin ví, že Ichigo je shinigami. Jednou mu to šla říct, on se sice tvářil, že neví o čem mluví, ale Karin se nedala. Předtím jak jí to Ichigo vysvětlil ho však zavolali pryč, tak před ní jako duše odešel. Karin pak řekla rodině, že Ichigo nechce, aby někdo šel do jeho pokoje. Později potkává Toushira a ten je překvapen, že vidí nejen Hollow, ale i jeho.
Karin je schopna velmi silného kopu, který může zranit slabšího Hollow. Karin také disponuje velkou duševní silou, díky čemuž Hollow může vidět.

Yuzu Kurosaki.

1. prosince 2013 v 13:51 | Bleach Wiki
YuzuYuzu Kurosaki- je dcera Isshina a Masaki, mladší sestra Ichiga a dvojče Karin.
Yuzu je nejvíce podobná své mámě, většinou nosí šaty a dost často i zástěru, protože vaří. Yuzu je velmi milá, odlišná jak své dvojče Karin. Je velmi empatická vůči ostatním lidem a ráda dělá domácí práce. Pravidelně stříhá Ichigovi vlasy. Yuzu se velmi ráda hraje s Konem a volá ho "Bost". Neví o tom, že Kon je vlastně živý, často ho obléká do dívčích šatů, což ho dost rozčiluje. Ona i Karin pomáhají v otcově klinice. Narozdíl od své rodiny vidí pouze nejasné rysy Hollow. Je velmi nešťastná, když Ichigo není delší dobu doma.
Ze schopností zatím nemá žádné. V Mange vidí nejasné rysy duchů, ale v anime je nevidí vůbec.

Hiyori Sarugaki

1. listopadu 2013 v 14:23 | Bleach Wiki

Hiyori Sarugaki


23340Hiyori Sarugaki je jedním z Vizardů a bývalá poručice 12. jednotky. Nejprve sloužila pod kapitánkou Kiri Hikifune a následně pod kapitánem Kisukem Uraharou.
Hiyori je malá holčička s blond vlasy spletných do dvou copů. Nosí červenou joggingovou soupravu se znakem Kanji jejího jména na bundě a pantofle. Má jeden enormně dlouhý zub na spodní levé části úst, kvůli kterému ji Ichigo a Shinji oslovují "proražený zub". Když byla shinigami, nosila tradiční shinigami uniformu a měla delší vlasy.
Na první pohled vypadá Hiyori vzhledem ke své výšce dost neškodně. Ve skutečnosti je ale drzá a lehce vyprovokatelná a nejčastější obětí jejího vzteku je Shinji. Často ho štve, respektive on štve ji a hodí po něm jednu sandálu nebo ho kopne do tváře. Využívá ho jako lidský štít, nemá vůči němu žádný respekt. Takto se k němu chovala, už jako shinigami, přestože ona byla jen poručice a on kapitán. Hiyori vlastně nemá respekt k nikomu, kdo je její nadřízený kromě její bývalé kapitánky Kiri Hikifune, kterou brala jako vlastní mámu. Když byla kapitánka, respektovala ji, ale i tak mlátila každého kolem. Poté když odešla, nemohla se s tím smířit, Uraharovi říkala, že ho nikdy nepřijme jako svého kapitána. Potéco se stala Vizardem začala nenávidět nejen shinigami, ale také lidi. Nezáleží na tom, jak moc je naštvaná, vždy se mračí. Nechtěla dokonce dovolit Ichigovi, aby ji oslovoval Hiyori-san.
Před 110 lety se Urahara stal novým kapitánem 12. jednotky, za což ho Hiyori začala nenávidět. Urahara se s ní snažil spřátelit, jenže Hiyori nechtěla. Neustále Uraharovi vyhrožovala a nadávala, někdy jej dokonce i bila, on však její chovánítoleroval, protože chápal, že ji ztráta bývalé kapitánky velmi zasáhla. Říkal jí vše, co plánuje, vzal ji do tajného vězení, kde jípředstavil Mayuriho s tím, že ho chce zaměstnat. Přesto jej však Hiyori neměla ráda. Když měli jednotky vyšetřovat, co se stalo s mizícimi bohy smrti a 9. jednotkou, která měla vyšetřování na starosti, Urahara poslal pouze ji, aby jí prokázal důvěru v její schopnosti. Když však zjistil, že se nikdo dlouho nevrací, ustaraně ji šel hledat, ale to už bylo pozdě. Aizen jí zhollowizoval a Urahara ji pak s Tessaiem zachránil pomocí Hogyoku. Odešel s nimi do lidského světa a Soul Society si myslelo, že jsou mrtví, dokud se neobjevily v bitvě proti Arrancarům ve falešné Karakuře. Během boje Hiyori zasáhl mečem Gin Ichimaru a byla vážně Rendercolorzraněna. Kapitánka Unohana jí vyléčí ale Hiyori spí v Komatu.
Zanpakuto se jmenuje Kubikiri Orochi (prekl. hlavy stínajícich hadů) a uvolňuje se frází "buttegire" (prekl. sekej čistě). Zanpakuto se v této podobě změní na obrovský sekáč s čepelí podobnou pile. Speciální schopnost Shikaie není známa, Bankaie zatím nedosáhla.

Hiyori's maskHollow maska ​​vypadá jako lebka, nad obočím má značky. Po uvolnění masky má stejně jako Ichigo zbarvené oči do černa, se žlutým středem. Jí a Ichigovi trvalo nejdéle zvládnout svého vnitřního Hollow. Hiyori to trvalo 69 minut a 2 sekundy. Když se naštve, maska ​​jí ovládne sama. Po uvolnění Hollow masky se její síly několikanásobně zvýší a dokáže i střílet cero.

Hirako Shinji.

1. listopadu 2013 v 14:16 | Bleach Wiki

Shinji Hirako


Shinji Hirako je prohlášený lídr Vizardů a bývalý kapitán 5. jednotky Gotei 13.Shinji Hirako 461693
Shinji má rovné blond vlasy s ofinou.Často cení své přední zuby, v čemž je podobný Nnoitrovi Gilgovi. Na jazyku má piercing. Většinou nosí plášť, oranžovou nebo bílou košili, čepici a kravatu.
Shinji je veselý, dokáže přidat komické prvky i do vážných situaci. Navzdory tomuto je velmi pečlivý a bojí se o své přátele. Velmi často se hádá s Hiyori. Má tradici, že o každé pěkné dívce, kterou uvidí, mluví jako o své "první lásce". Hiyori tak zůstává trnem v oku, proč jí tak nikdy neřekl. Má rád jazz, když byl ještě kapitán, měl gramofon a pouštěl si na něm desky.
Když byl ještě kapitán, patřil mezi ty, kteří byli podezíraví vůči jeho poručíku Aizenovi. Shinji dokázal vycítit, když na něj Aizen používal nějakou ze svých iluzí a tím Aizena jaksi zastrašoval. Když je Shinji rozzlobený, je tichý, vážný a dobrý vůdce. Při rozhovoru s Ukitakem se ukázalo, že kapitánem byl už i dlouho předtím, přesto že ho Kyoraku nejmenoval, když říkal, kteří velitelé jsou zde nejdéle.
Před 100 lety byl kapitánem 5. jednotky a jeho poručík byl Sosuke Aizen. Shinji neměl Aizena nikdy příliš v lásce a vždy byl vůči němu spíše podezíravý. Velkou chybou bylo to, že se o něj příliš nestaral a tak měl Aizen spoustu času k spřádání svých vlastních plánům. Když se Shinjiho později zeptal jak dlouho věděl, že se skrývá za iluzí, Shinji mu odpověděl, že už od doby, kdy kopal v matčině břiše. Když začaly mizet shinigami z neznámých příčin, Shinji ihned vytušil, že v tom bude mít prsty Aizen. Odhalil jeho spiknutí, že se snaží z Hollow udělat shinigami a naopak, k vytvořeníco největší síly. Bylo však již příliš pozdě na to, aby Aizena zastavil a ten s ním udělal to, co udělal všem budoucím Vizardům - zhollowfikoval jej. Urahara se jim všem snažil zachránit život pomocí Hogyoku, byl ale obviněn z Aizenových zločinů a tak se spolu s nimi skryl do lidského světa zatímco si o nich o všichni mysleli, že už jsou mrtví (včetně Urahary).
Později se objevil v lidském světě jako Ichigův nový spolužák s tím, že vío tom, že se v Ichigovi probouzívnitřní Hollow a nabízel, že mu dokáže pomoci. Tak ukázal, že je vlastně shinigami se silami Hollow - umí vyvolat Hollow masku a tak několikanásobně tak zvýšit svou sílu. Ichigo se nakonec od Vizardů naučil svého vnitřního Hollowa zkrotit a vydal se zachránit unesenou Orihime. Při vpádu Arrancarů do světa lidí zachránil Rukiu a Ichiga před Grimjowem. Když později falešnou Karakuru napadl Aizen se svými Espady, Shinji se spolu s Vizardy k tomuto boji přidali, aby se Aizenovi pomstili za to, co jim provedl.
SakanadeShinjiho Zanpakuto se jmenuje Sakanade (prekl. spočítány tempo) a uvolňuje se frází "taorero" (prekl. zborti). Na rukojeti je kruh a pokud Shinji nechce, tento meč nemusí vůbec držet, visí před ním sám. Na čepeli je 5 děr. Speciální schopnost shikaie se jmenuje "převrácený svět" a spočívá v tom, že obrátí protivníkův smysl pro směr. Meč se začne sám točit okolo Shinjiho ruky a vypustí se z něj, na první pohled nepostřehnutelný, oblak fialového plynu, který po vdechnutí vytvoří zvláštní iluzi. Nahoře a dole, vlevo, v pravo a vepředu i vzadu, všechno je obrácené. Jakkoliv se protivník snaží, jeho tělo reaguje opačně. Díky této schopnosti může protivníka trefit tak, že nepřítel vidí meč letící zepředu, avšak ve skutečnosti ho trefí zezadu. Shinji řekl, že překonat toto Zanpakuto uvnitř mysli protivníka je nemožné. Tělo protivníka totižbude stále reagovat automaticky bez rozmýšlení, což je také jednou ze schopností tohoto Zanpakuto. Jeho bankai nebyl ukázán.
Hollow maska ​​Shinjimu umožňuje používat cero.

Sajin Komamura.

13. října 2013 v 13:25 | Bleach Wiki


Sajin Komamura


227px-Sajin Komamura1Sajin Komamura je kapitán 7. jednotky a zároveň je nejvyšší kapitán z Gotei 13. Jeho poručík je Iba Tetsuzaemon.
Komamura je kapitán vypadající jako lidský pes. Velmi se styděl za svůj vzhled, proto nosil rukavice, chrániče a helmu, aby ho nikdo neviděl. Jeho srst je světlehnědá. Za svůj vzhled se nestyděl pouze před jeho dlouholetým kamarádem Tousen. Když však ten opustil Soul Society a odešel do Hueco Mundo, přestal svůj vzhled skrývat a helmu už nenosí.
Navzdory jeho ohromnému zevnějšku má Sajin srdce ze zlata a vždy byl věrný podřízený kapitána Yamamota. Vrchního velitele velmi obdivuje za to, že je schopen řídit všech 13 jednotek a dodržuje všechna pravidla. Tak velmi, že by byl ochoten za něj i zemřít. Stejně jako velitelé Ukitake, Kyoraku a Unohana ani on nepreferuje násilí a svou jednotku vede s nestranností.
Sajin dostal od Hisagiho jako dárek kartáč pro psy, kterýho velmi potěšil. Jako gigai v lidském světě pravděpodobně používá tělo psa a psi má velmi rád. Sám jednoho chová v své jednotce. Jmenuje se Goro a často s ním chodí na procházky.
Sajin má velmi rád maso a nemá rád mrkev. Pravděpodobně proto, že jeho otec mu jednou řekl, že mrkev pro ně "není dobrá".
Navzdory jeho povaze je v boji nemilosrdný a zuřivý.
V minulosti jednou seděl na trávě a před ním trénoval Tousen. Nejprve si ho nevšiml a poté, když se lekl, že mu ublíží se s ním dal do řeči. Později jej Komamura usměrnil ve městě, protože Tousen byl slepý a nevěděl, kde je. Tak se stali nejlepšími kamarády. Tousen mu rád vyprávěl o své přítelkyni, která již zemřela. Komamura s ním často chodil navštěvovat její hrob. Tousen mu jednou navrhl, aby se přidal do Gotei 13, kam ho Yamamoto velmi rád přijal, i když nebyl člověk. Proto si ho tak moc váží.
TenkenJeho Zanpakuto se jmenuje Tenken (prekl. Nebeský trest) a Shikai se uvolňuje frází "todoroke" (prekl. zařve). I po uvolnění Shikaie se vedle Komamury objevý obrovská ruka s mečem, kterou Sajin ovládá. Například pokud zvedne ruku s mečem, obrovská ruka za ním udělá totéž. Útoky jeho Zanpakuto sílí, čím je část obrovského těla větší. Ve zhmotnělé podobě je Tenken obrovský muž.

793px-Komamura's BankaiBankai se jmenuje Kokujo Tengen Myo'o (prekl. Nebeský trest krále Kokujo) a spočívá v tom, že za Sajinem se vytvoří obrovskýSamurai, který je vysoký asi 100 metrů. Podobně jako v shikai, cokoliv co Komamura udělá, tento obr udělá také. Když je ale obr zraněn, stane se raněným i Komamura. Tento Bankai je schopen odvrátit cero Arrancara a samotného Arrancara rozdrtit svýma rukama.

Toshiro Hitsugaya

13. října 2013 v 13:21 | Bleach Wiki

Tōshirō HitsugayaHitsugayaToushiro Hitsugaya je kapitánem 10. jednotky a jeho poručnice je Rangiku Matsumoto. Toushiro byl zvolen nejpopulárnější postavu a jeho Zanpakuto Hyourinmaru za nejpopulárnější Zanpakuto.

Toushiro je velmi nízký, velmi mladě vypadající kapitán (kolem 11 let), který nosí tradiční shinigami uniformu a kapitánské haori. Okolo ramen má zelenou šerpu, která slouží k tomu, aby mu udržela meč na zádech. Toushiro má tyrkysové oči a bílé vlasy, které poutají pozornost, když se dostane do lidského světa.

Toushiro je velmi seriózní a vlastně pravý opak ke své poručnici Matsumoto. Je velmi schopný velitel týmu a velmi snadno se rozčílí hlavně kvůli těm, kteří se ulievajú nebo na sebe zbytečně poutají pozornost. Nejvíc nenávidí, když ho někdo považuje za dětského, říká mu prcek, nebo mu říká, že ještě chodí na základní školu. Navíc ještě nenávidí léto a horké počasí.

Z jídla má nejraději amanatto (japonské fazole obalené cukrem). Dělá jejich jeho babička, která mu je jednou za čas pošle do jeho jednotky. Naopak nemá rád pražené tomel. V dětství byl považován za mladého génia, nepřekonatelného šampiona. Velmi tvrdě pracoval s tím, že čím dříve něco dokončí, tím déle si pak může zdřímnout. Věří totiž, že když děti dobře spí, rychleji narostou. Všichni podřízení vědí, že se řídí tímto heslem, ale nikdy to před ním nemluví, protože by se zase naštval.

Ostatní shinigami a i jeho nepřátelé se z něj často smějí a i když mu to nesmírně vadí, vždy se věnuje svým povinnostem a toleruje to. Velmi mu vadí, když ho někdo oslovuje křtem jménem, vždy ho opraví, že je kapitán Hitsugaya. I on ostatních volá příjmením. Hinamori mu už odmala říká Shiro-chan, co ho štve. Kapitán Ukitake mu zase dává vždy nějaké sladkosti. Když se ptal proč, odpověděl, že oba jsou Shiro-chan a také protože mají oba bílé vlasy.

Při svém boji s Ichimaru, mu Ichimaru řekl, že je ztělesněním nebeského strážce, který se reinkarnuje každých několik století. Navíc jméno Toushiro doslovně znamená "syn zimního lva (nebo též draka)".

Když byl malý, žil v 1. distriktu západního Rukongaia se svou babičkou a Hinamori. Hinamorini kamarádi se ho báli, jediní kdo ne byli Hinamori a jeho babka. Toushiro zjistil, že on už vůbec neroste a nevěděl proč. Matsumoto setkal zatímco křičela na prodavače. Srazili se a začali si nadávat. Matsumoto později zjistila, že má ohromné Reiatsu a když se ho nenaučí kontrolovat, může zabít své kamarády. Proto se zapsal na shinigami akademii, kde díky své inteligenci velmi rychle postupoval. Bavil se s ním kamarád Kusaka. Když měli získat Zanpakuto, oba měli totéž, co však bylo proti pravidlům. Museli společně bojovat a Toushiro vyhrál, proto byl nucen ho zabít. Toushiro je velký kamarád s Jidanbom, který hlídá západní bránu a učil ho pravidla.

Toushirovo Zanpakuto se jmenuje Hyourinmaru (prekl. Lední prstenec nebo Mražený úplněk) a je to Zanpakuto, jehož štít u držátka je ve tvaru hvězdice. Tento meč je dlouhý 1,4 m, což znamená, že je tak velký jako Toushiro, proto ho musí nosit na zádech. Když ho však strčil do pochvy, zkrátí se na délku 1,2 m. Duch Hyourinmara je obrovský ledový drak. Předtím než se Toushiro naučil ovládat své Reiatsu ho strašil ve snech, kde se mu přimlouval, ale Toushiro mu tehdy nerozuměl. Hyorinmaru je považován za nejsilnější ledový meč v Soul Society a Toushiro může vytvářet led i, aniž měl k dispozici vodu. V zhmotnělé podobě je Hyourinmaru muž s jizvami křížem přes obličej.
10chitsugayashikaihj3Shikai se uvolňuje frází "soten ni zase" (prekl. svrhni ledové nebe) a způsobí, že z čepele vyjde led ve tvaru srpek a trefí nepřítele. Také může kontrolovat vodu a led a pomocí nich vytvořit tvar čínského draka. Umí vytvořit jakýsi vodní vír, který následně zmrazí a pošle na nepřítele. V případě, že je v Soul Society a není limitován duševní silou, dokáže neomezeně tvořit ledového ještěra. Pomocí něj dokáže kontrolovat počasí, vytvořit jakýsi sněžný vír kolem své přátele a tak jejich chránit. Na ručce Hyoruinmara je řetěz, na jejímž konci je srp, kterým také může trefit nepřítele.

793PX-~1Bankai se jmenuje Daiguren Hyourinmaru (prekl. Obrovský karmínová lotos ledový prstenec) a spočívá v tom, že led obroste jeho ruce a nohy a vytvoří mu křídla a ocas, čili jej změní na ledového draka. Techniky jsou například, že zmrazí nepřítele na dálku ledem, který sahá od jeho meče a následně na to je schopný tento led rozbít a nepřítele s ním. Dále může vytvořit jakési ledové tyče kolem nepřítele, které se k němu přibližují a rozmačkají jej. Toushiro však tuto techniku nerad používá, protože třeba dlouhý čas na její přípravu. Dále je Toushiro schopen použít svá křídla jako štít, který ho chrání před útoky nepřítele. Také umí znovu vytvořit ledového draka jako při Shikai až na to, že tentokrát je drak celý, nemá pouze hlavu jako při Shikai. Nad jeho Bankaiem se vznášejí 4 čtyřlístkové fialové ledové 800PX-~1
květinky. V případě, že zmizí všech 12 lístků, zmizí i Toushirov Bankai. Avšak, když je blízko něj voda, může tyto kytičky neomezeně obnovovat. Umí měnit vodu na led a vytvářet neomezené množství ledu. Také umí ovládat počasí tak, že z něj sněží led a když se 100 kousků tohoto ledu dotkne nepřítele, zmrazí ho na sloup a nepřítel zemře.

Rangiku Matsumoto

13. října 2013 v 13:19 | Bleach Wiki

Rangiku MatsumotoKbyjw2Rangiku Matsumoto je poručík 10. jednotky, její kapitán je Toushiro Hitsugaya.

Rangiku má dlouhé vlnité zrzavé vlasy a znaménko krásy pod dolní rtem. Mezi její přednost patří její velká prsa, která také nosí patřičně odhalená. Nosí tradiční shinigami uniformu a kolem ramen růžovou šálu. Rovněž nosí i náhrdelník. Zanpakuto nosí na zádech.

Rangiku je velmi líná osoba, která nesnáší papírové práce a má zálibu v pití. Velmi ráda dostává jiné ženy do nevýhodné pozice, když mluví o svých prsou a často využívá svůj ženský šarm, aby docílila toho, co chce.

Její vrtošivá povaha jde do kontrastu s povahou jejího přísného kapitána, avšak se zdá, že mají mezi sebou velmi blízký vztah. Je k němu velmi loajální a poslouchá ho, ale občas ho i dost rozčiluje. Ukázalo se, že umí být dobrá bútľavá vrba pro ty, kteří potřebují pomoc, takto pomohla Momo Hinamori, Izuru Kirovo a Orihime Inoue.

Její oblíbené jídlo jsou pražené tomel, přesně stejně jako Ginův. Naopak nemá ráda bambusové výrůstky. Je známá také tím, že ráda kombinuje všechny možné chutě, což množství lidí nechápe (rozuměla by si s mou spolužačkou, ta také jí hranolky namočené ve zmrzlině nebo čokoládu obalenou v chipsech: D). Má ráda japonské tance a potvrzuje to i její záliba v šatech. Velmi ráda nakupuje a spoustu věcí, i když doma jich má už nespočet.

Když byla malá, téměř zemřela hladem, avšak našel ji malý Gin Ichimaru, který jí nabídl jídlo a tím ji i zachránil. Mezitím byli ti dva kamarádi. Gin se jí jednou zeptal, kdy má narozeniny, ale ona to nevěděla. Zdá se, že byla sirotek už od narození. Rangiku mu odpověděla, že neví, protože nepočítala dny, než ho potkala. Mezitím byla stále sama a až s Ginem začal její život mít smysl. Proto se Gin rozhodl, že její narozeniny budou slavit v den, kdy se poprvé setkali, a to připadlo na 29. září.

Její poslední výstup byl tehdy, když na ni zaútočil Allon. V anime měla vážně zraněný bok - přesněji vnitřní zranění, zatímco v manze o téměř celý pravý bok přišla. Později se ji snažila Hinamori a pak později Kira vyléčit. Předpokládám, že se jim to i podařilo, avšak dále zatím v manze nevystupovala. Takže její současný stav je neznámý.

10lrangikushikaijx6Její Zanpakuto se jmenuje Haineko (prekl. Kočka z popela) a uvolňuje se frází "unární" (prekl. zavrčel). Shikai je velmi podobný Byakuyovu. Haineko se rozloží na popel a jako oblak z popela pohltí nepřítele. Nepřítel může být pořezaný, protože každá část popela jej může zranit. Rangiku to nazvala tak, že celý ten oblak z popela je vlastně její čepel. Je těžké, proti tomuto Shikai bojovat. Speciální schopnost je vytvoření jakéhosi tornáda a rovněž se tento meč v Shikai formě dá použít jako obranný štít. Bankai zřejmě ještě neovládá. Rangiku své Zanpakuto nazývá líným a arogantním, přesně takovým jako je ona sama. V zhmotnělé formě je Haineko žena s množstvím kočičích znaků jako jsou uši nebo ocas.

Yumichika Ayasegawa

13. října 2013 v 13:16 | Bleach Wiki

Yumichika AyasegawaL 772bbacddadd4acf892ff1fc3d8b26fdYumichika Ayasegawa je 5. člen 11. jednotky a jeho velitel je Kenpachi Zaraki.
Yumichika je narcistický kamarád Ikkaku Madarame. Je to silný bojovník a chtěl se stát 3. členem, protože si myslel, že znak kanji pro číslo tři je nejkrásnější, ale vzal si ho Ikkaku, tak si Yumichika vzal místo pátého člena, protože se znak kanji pro pětku podobá trojce. Má barevné peří na obočí a řasách na pravé straně, lesklou pleť a vlasy, které mu dodávají ženský vzhled.
Yumichika každého a všechno soudí podle krásy. Většinou je ukazován jako velmi pečlivý a pomocný k druhým. Je velmi loajální ke svému příteli Ikkaku. Velmi se zajímá o to, co si o něm Ikkaku myslí a skrývá skutečnou formu jeho Zanpakuto, protože se bojí, že by ho Ikkaku a Kenpachi nesnášeli. On spolu s Renjim, Toushirem, Matsumoto a Ibom jsou jediní, kteří viděli Ikkaku bankai. Kdykoli použije odznak shinigami, aby opustil své falešné tělo (Gigai), jeho osobnost se změní a je násilný a podrážděný.
Yumichika se s Ikkaku přátelil dlouho předtím, než se Kenpachi stal kapitánem. V minulosti se procházeli po Rokungai a hledali bitvy. Jednoho dne se Ikkaku setkal s Kenpachim a i když Ikkaku vždy vyhrával, tentokrát prohrál. Později, když slyšeli novinky o tom, že se Kenpachi stal kapitánem, připojili se k 11. jednotce, aby mu sloužili. Ukázali se Kenpachimu a stali se jeho podřízenými.
I když je 5. členem, Yumichika ukázal, že je schopen boje s Shinigamim na podkapitánské úrovni, když použije pravou sílu svého zanpakuto.
Ruri'iro Kujaku (azurový páv) má přezdívku Fuji Kujaku (wistériový páv). Oblíbená barva Yumichikovho Zanpakuto je azurová a nejméně oblíbená je wistériová fialová. Proto, když Yumichika svůj meč nazve Fuji Kujaku i navzdory jeho jménu, stane se nevrlým a neukáže svou pravou sílu. Ta pravá síla se ukáže, až když ho nazve pravým jménem. Yumichika ji však neuznává kvůli svým přátelům z 11. jednotky, hlavně kvůli Ikkaku, protože se bojí, že ho za to budou nenávidět. Yumichikova zanpakuto je založena na síle Kido a meč člena 11. jednotky je většinou jen bojové podstaty. Pro jedenáctou jednotku jsou meče založená na Kido podřadné a neuznávají nikoho, kdo takový meč vlastní. Proto Yumichika nikdy neukazuje pravý tvar svého Zanpakuto.
595px-FujiKujaku-YumichikaShikai - Shikai forma Fuji Kujaku je "sake" (prekl. Rozkveťte). Fuji Kujaku má formu čepele ve tvaru srpku. Upevnění rukojeti umožňuje roztáhnout se do čtyř identických čepelí. YumichikaShikaiSpeciální schopnost Shikai - použitím rozkazu - "sakikurue" (prekl. rozděl se a dráždi), Ruri'iro Kujaku vzplane a nabude podobu mnoha pavích rysů. Poté, co se uvolní duševní energie protivníka, dovoluje mu bojovat na podkapitánské úrovni s patrnou lehkostí (může být bráno, že rozkaz- rozděl se odchylně odhaluje skutečný tvar Yumichikovi Zanpakuto). Paví rysy se stanou vinic co pohltí protivníka, pak se z révy objeví květy, které rostou tím, že kradou protivníkovu duševní energii. Všechna duševní energie, kterou protivník vypustí, proudí přímo do nich. Když květ shromáždí duševní energii, otočí ji proti protivníkovi. Když se pózuje lupínky, vyléčí se tím rány. Když se Zanpakuto zhmotnila, Ruri'iro Kujaku byl zobrazen jako muž s dlouhými vlasy, očima stejné barvy jako má Yumichika a pavími křídly.
Bankai - ještě nebyl ukázán. Předpokládá se, že Yumichika se snaží naučit jeho Bankai, myslíc si, že Ruri'iro Kujaku je takový narcistní jako on sám. Jednou Yumichika komicky křičel na svůj meč, když se snažil přetnout balvan, ale nefungovalo to, protože jej nenazval pravým jménem.
Ruri'iro Kujaku byl poprvé ukázán, když Yumichika bojoval s Charlottou Cuuhlhournom. Jeho pravá forma však byla zmíněna, když v začátcích děje ukázal, že dokáže porazit Hisagiho aniž b\ mu udělal co jen škrábanec. Hisagi to okomentoval tak, že Yumichikova Zanpakuto vypustila všechnu svou duševní energii.
I když je tak silný, Yumichika ukáže pravý tvar svého Zanpakuto pouze když není blízko nikdo z 11. jednotky ze strachu, že pravá forma jeho Zanpakuto ho zesměšní.

Madarame Ikkaku.

13. října 2013 v 13:14 | Bleach Wiki

Ikkaku Madarame181 ca13305d6d2d85ad06dd236233b89e06Ikkaku Madarame je třetí člen 11. jednotky a jeho velitel je Kenpachi Zaraki.
Ikkaku je plešatý a když mu to někdo řekne, velmi se rozzlobí. Sám o sobě říká, že jeho hlava je "vyholená", i když sám velmi dobře ví, že není. Na toto téma je velmi citlivý a každého, kdo to vzpomene, chce zbít. Od jeho hlavy se odráží světlo a dokonce se jednou stalo, že si ji členové 8. jednotky spletli s měsícem. Přes prsa má jizvu od Ichigo a červené značky při očích. Je o něm známo, že nenosí ponožky.
Ikkaku je úplně stejný jako všichni členové 11. jednotky. Krutý a velký milovník boje. Avšak i přesto je velmi loajální a vždy poslouchá svého kapitána, kterého velmi obdivuje.
Ikkaku a Kenpachi mají mnoho společných povahových rysů, proto chovají vůči sobě ohromný respekt. Vždy se usmívá, když bojuje, miluje boj a také za cenu života se snaží prodloužit boj jak nejvíce je jen možné. Preferuje bitvy jeden na jednoho. Vždy chodí na mise s Yumichikem a vzhledem k tomu, že on bojuje mnohem raději než Yumichika, bojuje vždy on a nikdy nezapomene Yumichikovi připomenout, že se do jeho bitvy nemá míchat. Neodpustil by mu to ani kdyby umíral a Yumichika by mu tím pádem zachránil život.
Ikkaku je známý tím, že jako jeden z mála preferuje oslovování lidí jejich křestními jmény. Avšak jeho většinou oslovují příjmením.
Je známo, že Ikkaku je jednou z mála postav, které preferují levou ruku. Umí si střídat meč z jedné ruky do druhé. Kromě něj jsou leváci ještě Shunsui Kyoraku, při kterém se Starrk vyjádřil, že útok jeho levou rukou je značně silnější než útok jeho pravačkou a Uryuu Ishida, který drží luk v pravé ruce a šípy střílí levou.
Z jeho minulosti víme to, že byl vždy kamarád s Yumichikem. Chodili po Rukongai a hledali vhodných protivníků na bitvy. Jednou našli Kenpachiho a on Ikkaku porazil. Nechal ho naživu s tím, že kdyby ho zabil, nemohli by spolu bojovat příště. Ikkaku si ho od té doby velmi vážil a hledal ho. Když zjistil, že se stal kapitánem 11. jednotky, stal se Shinigamim a spolu s Yumichikem se k této jednotce přidali.
Když se dostal do lidského světa, i přesto, že nemohl nosit u sebe meč, vzal si alespoň dřevěný. A když neměl kde spát, šli spát ke Keigovi, kde se do Ikkaku zamilovala jeho sestra. Zpočátku mu to vadilo a snažil se o to, aby o něj neměla zájem. Nakonec však zjistil, že vůbec není tak špatná a na další návštěvy se těší.
Ikkaku je zvláštní tím, že při boji nepoužívá jen meč, ale dokonce i jeho pochvu. Meč drží v levé ruce a pochvu v pravé a útočí oběma. Dokáže si je při boji i střídat, čímž velmi mate protivníky. Na konci držadla má jakousi mastičku na rány, která zastaví krvácení. Ikkaku je sice třetí člen, ale ovládá Bankai. Je na kapitánské úrovni a svůj Bankai skrývá, protože nechce být kapitánem. On jen chce bojovat a zemřít pod Kenpachim.
595px-Ikkaku Shikai 1Ikkaku Shikai SnapJeho Zanpakuto se jmenuje Houzukimaru (prekl. ďábelské světlo) a Shikai se uvolňuje frází "nobiro" (prekl. narůst). Další fráze na uvolnění druhé části jeho Shikaie je "Saker" (prekl. rozděl se). Shikai se změní na dlouhé kopí s bodcem na konci a druhou frází se ohne a rozdělí. Když se Zanpakuto zhmotnily, Houzukimaru se nejvíce podobal opici.

595px-Ikkaku BankaiBankai se jmenuje Ryuumon Houzukimaru (prekl. dračí erb ďábelské světlo) a spočívá v tom, že se změní na jakési tři obrovské sekyry, spojené řetězem. Ikkaku však s nimi umí velmi lehce a dobře manipulovat. Speciální schopnost spočívá v drakovi na hlavní sekeře, který slouží jako měřítko. Ikkaku Bankai roztočil nad hlavou a když se drak zbarví celý červeně, Houzukimaru je v plné síle. Tento Bankai je však velmi křehký a Ikkaku ho nepoužívá pokud vysloveně nemusí.

Soi Fong

6. října 2013 v 21:09 | Bleach Wiki


Soi Fong2 Soifon
Soi Fong je velitelka Onmitsukidō a kapitánka 2. Divize v Gotei 13 . Její Více - Kapitán je Marechiyo Ōmaeda.Vzhled


Soi Fong je poměrně drobná žena s šedivýma očima a černými vlasy. Její vlasy jsou krátké a nosí k nim dva silnější copánky, vázané do bílé tuhy a na konci copu má zlátý kruhový prstenec. Soi Fong nosí standartní uniformu Shinigami Kapitánů. Její Haori je bíle a bez rukávu, na zádech má napsáno číslo 2. Kolem pasu má uvázané žluté obi. Soi Fong nosí černé kimono bez rukávů (dříve bylo s rukávy) a s holími zády. Také nenosí tradiční japonské sandále, ale čísnké japonské sandále s bílími ponožkami.
Když byla Soi Fong ještě dítě, její vlasy měla po ramena. Když začala být starší a patřila k prominentním členům Onmitsukidō nechala si vlasy zkrátit na mikádo.
17 měsíců po porážce Aizena si nechala Soi Fong více narůst vlasy.

Ep57SuiFengLeftAlone
Soi Fong v mládí
Tisk0003
Soi Fong a její mikádo
Episode 366 Sui-Feng
Její nový styl.


Osobnost


Soi Fong je neústopně loajální ke svím názorům a přesvědčení. Je to dříč a má morální postoj ke všem a všemu. Ráda zesměšňuje svého Více-Kapitána Marechiyo Ōmaedu za jeho tloušťku, zbabělost a aroganci. Když čelí soupeřovi, je velice arogantní a věčně se uculuje. Věří ve svojí sílu a je rozhodnuta za každou cenu neprohrát. Soi Fong ignoruje všechny své podřízené a je kdykoliv ochotná je obětovat pro vyšší dobro.
Soi Fong neukazuje žádné emoce na bojišti, i když jsme mohli vidět, jak bojovala s 2. Espadou, že jí v zoufalem činu musel její Více-Kapitán useknout ruku. Její tvrdohlavý postup je tak velký, že z celého srdce nesnáší Kisukeho Uraharu jen proto, že sním má Yoruichi Shihōin velmi přátelský vztah. Soi Fong má velice ráda ryby, ale maso jí nechutná. Také se zdá, že je velmi posedlá Yoruichi Shihōin, když s ní tráví většinu volného času a trénuje její schopnosti.Minulost


Ep57YoungSuiFeng
Soi Fong ještě jako Shaolin
Ep57YoruichiTeachesSuiFeng
Soi Fong trenuje s Yoruichi
Ep57SuiFengLeftAlone
Soi Fong zděšená že Yoruichi opustila společenství Duší

Přidat fotografii do této galerie

Soi Fong se narodila jako Shaolin Fong do rodiny Fong, která patřila mezi nižší šlechtu a sloužila rodině Shihōin, která patřila mezi nejvyšší šlechtické rodiny. Byla 9. generací její rodiny a jako nejmladší člen nastoupila do Onmitsukidō, jak bylo tradicí v její rodině. Když vstoupila do Tajných jednotek, musela se zříct svého pravého jména a dostala krycí jméno po její babičce. Měla 5 starších sourozenců. Dva zemřeli na jejich první misi, pak další 2 na jejich 2. misi a poslední zemřel při 6, misi. Soi Fong tvrdě trénovala, aby se mohla stát osobní stráží Yoruichi Shihōin. O 7 let později se jí to nakonec podařilo, s Yoruichi si vytvořila velice silné pouto, mezi studentem a učitelem. Soi Fong k Yoruichi shlížela a obdivovala ji jako samotného boha. Yoruichi měla velice bezstarostný vztah k Soi Fong a vzala ji pod svá křídla.
Před 110 lety patřila Soi Fong mezi vedoucí stráže a pro Yoruichi špehovala a chránila na každém kroku, dokonce nesnášela 3. člena 2. Divize, kterým byl Kisuke Urahara a prohlašovala o něm, že je velice líný, špinavý a hazardní hráč. Proto jeden den strávila čas s Uraharou, o kterém si myslela, že chodí do hospody, hraje hazadrdní hry atd.. Přitom on se jen snažil najít partyzány po svém. Když ho sledovala až ke konci boje s partyzány, zalekla se jejich reiatsu, ale byla nečekaně ohromená a taky zaskočena, když je Urahara porazil.
O 9 let později Yoruichi Shihōin opustí Společesntví Duší, aby mohla pomoct svému kamarádovi z problemů a není to nikdo jiný než Kisuke Urahara. Soi Fong byla velice šokována, když zjistila, že její učitelka opustila Společenstvo Duší a nevzala jí s sebou. A proto se začala Soi Fong trénovat na pozici kapitána 2. Divize a na Kapitána Onmitsukidō.

Síla a Schopnosti


Mistr Hakuda: Jako vůdce Onmitsukidō, je Soi Fong velmi zdatná v boji z blízka. Je pravděpodobné, že je nejzdatnější bojovník v souboji na blízko v celém Společenství Duší, mohli jsme vidět, jak udrží krok z Yoruichi Shihōin, s její učitelkou. Je také zběhlá v útočení na soupeře a je velmi obtížné jí nějak zasáhnout.

Kizaguruma
je technika Hakuda, kdy uživatel mrští své tělo do vzduchu a silným kopem zasáhne soupeře, který je odkopnut buď na zem a nebo někam do stěny.
Kazaguruma
Takigoi
je technika Hakuda, kdy uživatel zablokuje soupeřovi ruce a nohy a sám ho zasáhne.


Velká Spirituální Síla: Jako Kapitánka 2. Divize a Kapitánka Onmitsukidō se může pochlubit velkým množstvím duchovní energie. Její reaitsu je zlatožluté.
Mistr Vrah: Jako vrchní velitelka Onmitsukidō je Soi Fong z jedním předních mistrů umění vraždy. Je známo, že je velmi zručná v krytí. Pomocí shunpo jí ani její soupeři nevidí. Tuto schopnostu použila na Aizena, ale ten se pomocí svých Hollow dokázal dostat do Hueco Mundo. Studovala všechny disciplíný trestů a jedů už když byla malé děvče. Během průběhu let si Soi Fong utvořila skoro na všechny jedy imunitu.
Zvýšená Síla: Soi Fong je velmi silná, a i když je málého vzrůstu, dokáže porazit i soupeře 4x většího, než je ona sama. Soi Fong také dokáže zvedat velké desky betonu.
Zvýšená Oddolnost: Soi Fong je velmi odolná. Vydrží rány soupeřů nebo útočiky na zdi bez jediného škrábance, i když během války s Aizenem přišla o levou ruku i nadále dokázala bojovat.
Mistr Shunpo: Jako vůdce Onmitsukidō musí být Soi Fong velmi zručná v Shunpu. Je velmi zručná a dokáže udržet krok s její učitelkou Yoruichi Shihōin, která je známa jako nejlepší uživatel Shunpa. Soi Fong využívá Shunpo s jejím shikaiem a nebo při použití Shunkō.

Klony
Tato technika dokáže vytvořít více než 15 klonů. Tato technika je podobná Zommarimu Rureauxovi, který je vytváří pomocí Sonido. Zatímco jsou naprosto nerozeznatelné od originálů, moc dlouho Klony nevydrží.
SuìFēngCloned

Mistr v Zanjutsu: Soi Fong je velmi zdatná v šermu, obvykle zaměstnává soupeře svým mečem. Ona také nepoužívá tradiční bojivý styl, ale spíše svojí zbraň drží vodorovně jako dýku a útočí tak ze všech stran na soupeře. Ona se vždycky snaží svého soupeře zmást svým šermem i když sama dokáže bojovat tradičním bojovým stylem meče.
Mistr Strategie a Taktik: Jako velitelka Onmitsukidō a Kapitánka 2. Divize musí svůj tým vždy dovést k vítězství a k tomu slouží i dobrá taktika. Soi Fong je bystrá a lstivá. Vždy se snaží využít každé příležitosti proti soupeři a vymyslet jak ho odrovnat. Snaží se své soupeře přivést do vědomí, že je slabá a že jsou proti ní naprosto v pořádku.
Kido Expert: jako kapitánka 2. Divize a Onmitsukidō je Soi Fong velice dobře zaučená v používání Kido, ale ona spíše dává přednost v boji z blízka, proto ho také moc často nevyužívá.
SuiFeng shunko incompleteShunkō: je pokročilá technika, která kombinuje boj z blízka a umění Kido. Kolem Soiina těla se vytvířá jaký si bílý vítr, který chrání její tělo a značně dokáže porazit soupeře. Díky této schopnosti dokáže neutralizovat soupeřovo tělo. Dokáže se vyrovnat soupeřům, kteří jsou znatelně silnější než ona a dokonce jí tato technika umožňuje zlámat všechny kosti, které soupeř má. Bohužel, Soi Fong tuto techniku zvládla teprve nedávno a proto není dovedena k dokonalosti. Yoruichi Shihōin, o které je známo, že tuto techniku vytvořila prohlásila, že jí také nedokázala přivést k dokonalosti, takže Soi Fong musí ještě dlouho cvičit, aby byla neporazitelná.

Zanpakutō


Suzumebachi: Ve své uzavřené formě se podobá wakizashi se žlutou rukojetí, připomínající čísnké Dao. Soi Fong jí nosí na zadní části pasu, kolem ledvin.

  • SuzumebachiShikai: se spoští příkazem ubodej všechny k smrti (Jinteki Shakusetsu). Suzumebachi je na pravé ruce. Suzumebachu bere podobu černo-zlaté rukavice s dlouhým zlatým rohem, který je spojován zlatým řetízkem. Hrot má vypadat jako žihadlo a Soi Fong ho má na prostředníčku. Žihadlo je asi 2x delší než její prst. Barva a vzory Shikae se podobají Sršním. I když má Soiin meč tuto podobu, furt je velice odolný proti soupeřovi meči a svým hrotem dokáže probodnout cokoliv.

Speciální Schopnost
Nigeki Kessatsu (smrt ve dvou krocích)
Jako první krok Soi Fong probodne soupeře svým hrotem. Kromě hluboké rány, hrot necháva na soupeři znak ve tvaru motýla (Hōmonka). Tento znak se stává terčem dalšího útoku a pokud Soi Fong zaútočí na stejné místo, soupeř automaticky umíra. Soi Fong tento znak dokáže odstranit kdykoliv chce. Na ty, co mají větší duchovní sílu než Soi Fong, nemusí jed působit.
Nigeki Kessats  • 292PX-~1Bankai Jakuhō Raikōben: Jeho vzhled se podábá zlaté, obrněné raketě, která obklopuje Soiinu pravou část těla. Jakuho Raikōben má Soi Fong na právé ruce. Raketa je větší než ona sama a rukavice oblupuje celou její pravou ruku, také je tam přichycena maska, která má Soi Fong chránit před zraněním a také aby mohla zamířit soupeře. Než Soi Fong aktivuje svůj Bankai, nechá se spoustat těžkou gilotinou Ginjōhan aby se při vyvolání nenechala roztrahat na kusy. Soi Fong využívá svůj Bankai velmi zřídka, protože je moc velký, nedá se s ním lehce pohybovat a jeho útok je velmi drastický, podle ní a hlavně, uráží její hrdost jako kapitánky Onmitsukidō . Ve Společenství Duší ho viděli asi jenom kapitáni, kteří byli u její zkoušky. Její Více-Kapitán řekl, že v životě neviděl, jak vypadá její Bankai a že ho vlastně vůbec nikdy nepoužila.

Když Soi Fong vyvolává Bankai její reiatsu se změní na modré.

Speciální schopnost:
Tato zbraň se pohybuje v rozmezích dělostřelectva. Jakuho Raikōben má raketu, kterou Soi Fong vystřelí na soupeře, bohužel přitom musí chránit svůj obličej a země kolem ní se rozpadá. Po té, co sešle raketu na soupeře, není možné se tomu vyhnout. Raketa vytvoří masivní explozi, která soupeře odrovná natolik, že po určitou dobu nebude moc vstát a nebo rovnou zahyne.
Soi Fong může vystřelit za den jen 3 střely.

Nanao Ise.

2. října 2013 v 18:24 | Bleach Wiki

406797-162234-nanao-ise largeNanao Ise je poručíčka 8. jednotky a zástupkyně Ženského spolku shinigami.

Nanao nosí brýle, má černé vlasy nahoře sepnuté a klasické shinigami oblečení s páskou přes rameno, která označuje, že je poručík. Nejčastěji ji je vidět s těžkou knihou v ruce.

Nanao je velmi seriózní a praktická osoba, která se neustále musí vypořádávat s narážkami její kapitána. Přesto však vůči němu chová obrovský respekt a ve všech příkazech jej bez odmlouvání poslouchá. Avšak popichování jejího velitele má různé formy, většinou mu za to vynadá nebo ho něčím trefí. Když ji však někdo soustavně rozčiluje, většinou se neovládnu, dá si dolů brýle a skončí to tak, že Mayury, který se nebojí nikoho a ničeho se jí zalekl a raději ji poslechl.

Ve volném čase ráda nakupuje, ale ještě raději čte a navštěvuje knihovnu. Je dobrá kamarádka s Momo Hinamori, kdy byla Hinamori v nemocnici, Nanao jí nosila knížky na čtení. Nanao píše sérii článků s názvem "Prosím, buďte rozvážní" a vydává jejich v Seireitei Communication. Tyto články jsou velmi populární, hlavně u mužské části shinigami. Je známo, že Nanao je velmi dobrá v matematice, právě proto dělá většinu papírových prací jejího kapitána. Její oblíbené jídlo je sladké fazolové želé a nesnáší práškový zelený čaj - zajímavostí je, že stejně je na tom i její kapitán.

Nanao je zástupkyní Ženského spolku shinigami. Tento spolek založila a byla kapitánkou, ale pak ji svrhli a na její místo nastoupila Yachiru. Přesto všechny organizační věci dělá ona. Později se dostala do mimo jiné potyček s mužským spolkem shinigami, ale vyhrála, protože Ženský spolek shinigami díky ní byl už na vysokém postavení.

Jako malá byla nejmladší členkou osmé jednotky a často chodívala za tehdejší poručíčkou Lisou Yadoumaru, se kterou si četla. Tehdy byla překvapená, když potkala Kyoraka - svého kapitána a on si pamatoval její jméno. Oddůvodnil to tím, že je přece nejmladší členka jeho jednotky a jeho povinností je pamatovat si jména pěkných slečen. Později se z Lisy stal Vizard a Nanao nastoupila na její místo.

Žádná ze schopností Nanao ještě nebyla ukázána. Akorát to, že nebyla schopna stát, když kapitán Yamamoto začal vypouštět Reiatsu. A také to, že ovládá sice bleskový krok, ale ne na takové úrovni jako kapitáni. O její Zanpakuto je známo pouze to, že ho nosí v rukávu.

Isane Kotetsu

2. října 2013 v 18:23 | Bleach Wiki
IsaneIsane Kotetsu je poručice 4. jednotky, její kapitánkou je Retsu Unohana a z rodiny má mladší sestru Kiyone, která je pod kapitánem Ukitakem v 13. jednotce.
Isane je velmi vysoká, štíhlá a má krátké šedé vlasy. Nosí tradiční shinigami uniformu a pásku přes rameno, která označuje, že je poručík.
Narozdíl od své sestry je velmi tichá jestliže ní velmi loajální. Unohanu považuje téměř za svou matku. Je známo, že Isane často trpí nočními můrami. Kvůli tomu je i terčem posměchu, protože se jí jednou zdálo, že ji honí Kamaboko (sušenka ve tvaru ryby), kterou nesnáší. Její oblíbené jídlo je něco jako cornflakes.
Toto jídlo začala jíst, když byla 170 cm vysoká a mylně si myslela, že díky tomu již nebude dále růst. Momentálně je vysoká 187 cm a velmi se za to stydí. Bojí se, že ji vyhodí ze Ženského spolku shinigami, když dosáhne výšky 2 m, protože to je limit. Jednou její Matsumoto řekla, že její kapitán spí, aby dobře narostl a Isane se rozhodla, že už nebude víc spát, aby už nenarostl.

Ve volném čase ráda navštěvuje svou sestru a její sestra ji. Mají spolu velmi dobrý kamarádský vztah a vždycky si užijí spoustu zábavy.
Je známo, že má velmi dobrý a upřímný vztah s Juushirem Ukitakem. Kyoraku se snažil mít stejný vztah s Nanao, ale ona ho za to zmlátila.
595px-Itegumo shikaiŽe je Isane členkou 4. jednotky, je velmi dobře zručná v léčení. Její Zanpakuto se jmenuje Itegumo (prekl. zmrazen oblak) a uvolňuje se frází "hashire" (prekl. běž). Způsobí, že u držátka se objeví další dvě čepele, které s hlavní čepelí svírají 45 stupňový úhel. Schopnost tohoto Zanpakuto je zatím neznámá.

Shunsui Kyouraku

2. října 2013 v 18:21 | Bleach Wiki

-large--AnimePaper-scans Bleach Istaria(0 38) THISRES 145561Shunsui Kyoraku je kapitán 8. jednotky a jeden z nejstarších kapitánů vůbec. Jeho předchozí poručík byla Lisa Yadomaru, současný poručík je Nanao Ise.
Shunsui je klidný muž se zálibou v pití saké a v krásných slečnách. Má delší hnědé vlnité vlasy provázány modrou stužkou s červenými kytičkami. Nosí tradiční černé kimono typické pro shinigami a jako kapitán nosí i bílé Haori se znakem své jednotky na zádech. Kromě toho nosí růžové dámské kimono přehozené jako plášť a slaměný klobouk. Shunsui je většinou velmi líný, práce na své jednotce nechává své poručíčce Nanao Ise a buď ho najdete s kamarády při pití saké nebo spícího na střeše, přičemž má vždy v ústech kousek slámy.
Když se v Bleach řešila minulost Gotei 13 před 100 lety, už tehdy byl Kyoraku uznávaný kapitán, který je kapitánem již přes 100 let. Čili momentálně je kapitánem minimálně 200 let, přesně jako Ukitake. Jeho věk je neznámý. Když byl mladý na akademii, jeho profesorem byl kapitán Yamamoto. Yamamoto rád vzpomínal na to, že Ukitake byl vždy velice oblíbený a Kyoraku většinou dělal problémy a honil dívky. Kapitán Yamamoto si je však jako nejstarších velitelů velmi cení a smýšlí o nich jako o vlastních synech.
Kyoraku je velmi mírumilovný muž a pokud nemusí bojovat, nebojuje. Poprvé se ukázal, když do Seireitei přišel Yasutora Sado s tím, že s kamarády jdou zachránit Rukia. Kyoraku ho nemohl pustit dovnitř, proto mu raději navrhoval, aby si s ním dal skleničku saké. Když však Chad neustále odmítal, vytáhl meč a za pár minut ho porazil, aniž vůbec uvolnil svůj Shikai. Později bojoval s Arrancarem Starrkom (Primera Espada - 1). Má povahu podobnou Starrkovi, když Starrk je také velmi líný muž, který se bojem vyhýbá a raději spí. Starrk navrhl, aby vůbec nebojovali, protože se mu nechce a ať raději počkají, ať to ostatní vyřídí. Kyoraku řekl, že je to výborný nápad, že by na něj rád přistoupil, ale v současném stavu to však není nejlepší řešení.
Kyoraku je zvláštní tím, že má dvě Zanpakuto. Souvisí to s jeho Shikaem. Spolu s Ukitakem jsou jediní známí shinigami, kteří ovládají dva meče. Jak si Starrk při boji s ním všiml, většinou bojuje jen s jedním mečem, který si při jednotlivých útocích přehazuje z jedné ruky do druhé. Starrk si rovněž všiml, že útoky jeho levou rukou jsou značně silnější než útoky jeho pravou rukou, avšak Kyoraku když se snažil, měl pravou ruku stejně silnou jako tu levou.

793px-Katen Kyokotsu, Shikai ImageZanpakuto se jmenuje Katen Kyokotsu (prekl. Květinové nebe, šílená kost) a uvolňuje se frází "hana kazu midarete, kashin naki, TENP midarete, Tenma wara" (prekl. Květinový vítr zuř a květinový bůh křič, nebeský vítr zuř a nebeský démon vyškieraj se). Po uvolnění se jeho dvě katany změní na dva identické meče s ohromnou silou, s nimiž byl schopen bojovat proti Zanpakuto hlavního kapitána Yamamota, který je považován za nejničivější Zanpakuto, jako se sobě rovnými mečem. Speciální schopnost tohoto Zanpakuto je schopnost manipulovat vítr. BushogomaTechnika Bushogoma (líný točivý se vrch) mu umožňuje vytvořit tornádo velké ničivé síly. Toto Zanpakuto rádo hraje hry s tím, že je může kdykoli změnit na realitu. Pravidla určuje samy a musí je dodržovat všichni včetně Kyoraka. Schopnost Takaoni (prekl. horský démon) je hra, vyhrává ten, kdo je vyšší. KageoniKageoni (prekl. stínový démon) se hraje na zemi. Kdo se dotkne svého stínu, prohraje. Kyoraku totiž dokáže vylézt z protivníkova stínu a bodnout ho. Avšak nepřítel zase dokáže vlézt do Kyorakovho stínu a zaútočit. A hra Irooni (prek. barevný démon) je hra s barvami. Kyoraku řekne barvu, kterou chce trefit s tím, že nemůže trefit nic jiného. Pokud řekne barvu, který na sobě má pouze nepřítel a ne on, i když trefí silně, škoda bude minimální. Totéž platí o protivníkovi. Pokud však řekne takovou barvu, jejíž má na sobě hodně, škoda bude velká. Kyoraku takto řekl černá a že měl na sobě černou shinigami róbu, zranění normálně lehké bylo v tomto případě na protivníkovi fatální. Bankai ještě nebyl ukázán. Údajně mu Ukitake zakazoval používat Bankai někde, kde ho může někdo vidět. Jeho zhmotněné Zanpakuto Katen Kyokotsu je žena, která vypadá jako pirátka. Druhá polovina tohoto Zanpakuto je mladá žena s maskou přes obličej.

Ichimaru Gin

2. října 2013 v 18:18 | Bleach Wiki

Gin IchimaruGin Ichimaru je bývalý kapitán 3. jednotky a jeho podkapitán je Izuru Kira. Později se stal členem Aizenových arrancarů.
Gin se nejvíce vyznačuje svým výrazem obličeje - s přimhouřením očima a neustálým úšklebkem vypadá jako liška. Vzácně se neusmívá nebo otevře oči. Některé momenty ukáží, zda je rozzlobený nebo otrávený. Pouze párkrát otevřel oči - jednou, když pomáhal Aizenovi zachránit studenty před hollow, podruhé, když bojoval s Toushirom, v Ending Houk Bosh a v encyklopedii Arrancarů. Jeho oči jsou znázorněny jako světle zelené až bleděmodré v manze, krvavě červené a bleděmodré v anime a žluté ve hře.
Gin je nejzáhadnějším shinigami ze všech. Jeho sarkasmus a úšklebek za každé situace způsobují, že je velmi obtížné zjistit, co si vlastně myslí. Často řekne lidem, že jim umí pomoci z jejich těžké situace, dokonce přesně řekne jak by jim pomohl, ale na konci řekne, že jen žertuje a s úsměvem odejde. Jeho tendence být pořád šťastný má opačný vliv na lidi, které potká. Rukia řekla, že vždy když ho slyší mluvit, má pocit, jakoby ji omotávali hadi. Kromě Rukii se ho bojí i Wonderweiss Margera. Gin vypráví s Osaka přízvukem, který je velmi zdvořilý, ale zároveň nesprávný. Gina mají většinou rádi děti jak je později ukázáno v Encyklopedii Arrancarů. Gin je milý a obecně se snaží o to, aby ho Arrancari měli rádi.
Ichimaru již od malička zbožňuje pražené tomel (druh japonského citrusu, vypadá jako pomeranč). Kolem třetí jednotky zasadil množství tomelových stromů, aby si jejich plody smažit a dával sobě i jiným jednotkám. Jednou jedl smažený sladký brambor s tím, že si myslel, že je to pražený tomel a zjistil, že to nesnáší. Ve volném čase rád chodí na procházky kolem Seireitei, sleduje lidi, zřejmě hledá oběti, aby si z nich mohl vystřelit. Navíc je až neuvěřitelně zdatný v šití. Sám o sobě řekl, že je jako had, bez pocitů a hledá jen vhodnou oběť.
Z Ginovi minulosti je známo to, že už od malička se zná s Rangiku Matsumoto a později ho objevil Aizen, který ho dost využíval. O Ginovi bylo známo, že je geniální dítě, vzhledem k tomu, že celou shinigami akademii vystudoval za 1 rok a když měl zhruba 15 let, byl schopen zabít třetího člena jednotky s tím, že byl slabší než očekával. Později se stal Aizenovým poručíkem a poté samostatným kapitánem. Z tria Aizen - Ichimaru - Tousen je Ichimaru nejmladší. Jako kapitán měl kupu problémů a párkrát ho chtěl sám Yamamoto odvolat z funkce, protože byl velmi nedůvěryhodný, všechno mu bylo jedno a většinou se špatné věci shazovali na něj. On však tyto fámy podporoval a později sám odešel za Aizenem do Hueco Mundo. Když později bojovali ve falešné Karakurě, Gin bojoval s Ichigem a když Aizen porazil ostatní soupeře, přešli do skutečné Karakuri. Zatímco Aizen honil Tatsuki a spol, kteří se probrali, Gin se šel postarat o Rangiku, která se tam zjevila. Později se vrátil s tím, že ji údajně zabil a když řekl Aizen, že se o Tatsuki postará, najednou ho probodl s tím, že ví, že absolutní hypnóza Kyoko Suigetsu se dá vyhnout tak, že drží její čepel. A pak sleduje jak jeho jed Aizen vyžírají do hrudi díru, při čemž ho Aizen proklíná. Aizen se však pak zase změnil s tím, že Hogyoku, které mu Gin vybral z hrudě není Hogyoku a zabíjí ho. Na konci je vidět jak Rangiku skočí ke Ginovi a pláče nad jeho smrtí. Před smrtí se jí ještě stihl za všechno omluvit.

ShinsoIchimaru zanpakuto se jmenuje Shinso, což znamená "boží kopí". Shikai se uvolňuje frází Ikorose, což znamená "zabíjej". Jeho zanpakuto je krátké, avšak po uvolnění Shikai formy může prodloužit až do délky 100 mečů. Bankai se jmenuje Kamishini no Yari (prekl. bohů zabíjející kopí) a i když jeho meč zůstává v krátké podobě, dokáže se prodloužit na délku 13 km. Ohromná síla a rychlost způsobí, že Gin je schopen zničit celý blok budov, i když stojí stále na jednom místě. Gin řekl, že jeho Bankai je nejen nejdelší ale i nejrychlejší, ale později zmínil, že to není pravda, takže to není jisté. Schopnost Buto (prekl. tanec, krok) se používá tak, že Gin připojí rukojeť ke hrudi a čepel vystřelí ohromnou rychlostí po nepříteli. Tato technika je tak rychlá, že čepel samotná je téměř neviditelná. Tato schopnost se dá i vylepšit, jmenuje se to Buto Renjin (prekl. tanec, krok - sériová čepel) a dokáže vystřelit techniku Buto několikrát za sebou v ohromné rychlosti. To je jakoby po nepříteli střílel tisíce čepelí v rychlosti. Gin si však vzpomněl, že při rychlosti a délce lhal a že hlavní schopnost je ta, že mezi prodloužením a zkrácením se čepel na chvilku změní na popel a vypustí jed, který dokáže napadnout část těla.

Kurotsuchi Nemu

30. září 2013 v 20:59 | Bleach Wiki
358px-Nemu Ep 240c2

Nemu Kurotsuchi je poručíčka 12. jednotky a její kapitán je Mayur Kurotsuchi.
Nemu jako jediná shinigami v současnosti nosí shinigami oblečení, které nemá dlouhé široké kalhoty ale krátkou sukni. Nosí dlouhý kroucených ohon a rukavice velmi podobný těm Byakuyovým.
Nemu je velmi tichá a stydlivá a většinou má melancholický výraz v obličeji, je známých jen pár případů, kdy se usmála. Je introvert.
I přesto, že Mayury o její existenci dává skutečně jen málo zájmu, respektive se o ni zajímá pouze tehdy, když něco potřebuje nebo nemá komu vynadat, chová vůči němu ohromný respekt. Mayury ji považuje jen za jakousi výhodu, kterou má při boji. Je mu úplně jedno, jestli bude zraněna nebo ji někdo zabije. Když ji někdo zraní a není schopna pokračovat v boji, vynadá jí, že je naprosto neschopná. Navzdory tomuto všemu ho má ráda a narozdíl od něj není taková krutá ke svým protivníkům. Například Ishidovi zachránila život tím, že mu řekla, kde má Mayury protijed a ještě mu poděkovala, že Mayuriho nezabil.
Jako "dcera" Mayuriho má s ním mnoho společných rysů. Stejně jako on má nejraději štiku a nesnáší cibuli. Dále oba velmi rádi zkoumají a čtou o každé osobě v časopise Seireitei Communication.
Nemu je považována náhradnicí Yachiru v ženském klubu shinigami. Je to proto, že přesně splňuje všechny požadavky Yachiru stejně jako požadavky svého "otce". Například spolu s Yachiru vybudovala tajné tunely po pozemku klanu Kuchiki.
O její minulosti je známo jen to, že Nemu vlastně vůbec není člověk. Mayury ji doslovně vyrobil v laboratoři jako kombinaci Giga a modifikované duše. Mayury v ní přenáší různé nemoci a jedy a i když je proti jeho jedem imunní, při boji s Ishidou byla napadena jeho Zanpakuto a nebyla schopna pohybu.
Nemu má v sobě různé vymoženosti, které do ní "nainstaloval" Mayury. Například, když hledal Szayelovu laboratoř, Nemu se prokopávala pod povrch svými rukama, které použila jako vrtáky. Nemu v sobě nosí různé viry a jedy, čili když ji někdo pohltí, všechny tyto látky se dostanou do jeho těla. Nosí při sobě i protilátky na Mayuriho jedy. Nemu dokáže přežít i takové zranění, které by byly pro jiné lidi smrtelné. Szayel Aporro ji dokonce dokázal zabít, avšak Mayury s ní udělal něco, co Ishida a Renji vnímali jako sex a oživil ji. On však řekl, že vůbec nedělal to, co si mysleli, že s ní dělal a že jim to vysvětlovat nebude, protože by to ani nepochopili. Nemu má Zanpakuto, avšak jeho jméno a schopnosti zatím neukázala.
 
 

Reklama