Životopisy-Fairy Tail :)

Levy McGarden

6. listopadu 2013 v 14:58 | Postavy.cz
Levy McGarden
Věk
17 let
Pohlaví
Žena
Titul
Žádný není znám
Karma
Kladná
Autor
Hiro Mashima
Hraje
Mariya Ise
Blízcí
Lucy Heartfilia, Droy, Gajeel Redfox, Jet
Výskyt
Fairy Tail
Levy McGarden pochází z Magnolie z cechu zvaného Fairy Tail.
Poprvé se s ní setkáme v druhé epizodě tohoto anime.
Je to velmi zábavná společnice - příliš si nepotrpí na boje, ale když už, tak používá magii z písmen. Její hlavní předností je inteligence. Dokáže přeložit a přepsat runy - což jim v několika dílech dosti pomůže. (Je to určitá forma její magie psaného písma)
To, za což byla vždy terčem posměchu Gajeela Redfoxe, je její maličkost. Opravdu je malého vzrůstu.
Modré vlasy lemují její bledou tvář a má zeleno-hnědé oči.

Mystogan.

6. listopadu 2013 v 14:55 | Postavy.cz
Mystogan
Věk
19 let
Pohlaví
Muž
Titul
Jellal, S-mág
Karma
Kladná
Autor
Hiro Mashima
Hraje
Daisuke Namikawa
Blízcí
Pantherlily, Makarov, Wendy Marvell, Faust
Výskyt
Fairy Tail
Mystogan je bývalý S-Class mág cechu Fairy Tail.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!
A současný král Edolasu. Ve Fairy Tailu byl nejtajemnějším členem, neboť se tam ukázal pouze tehdy, když si šel pro misi. Ale i přesto nikdo jeho tvář neviděl, protože všechny kromě mistra Makarova uspal.
Mystogan je zároveň Jellal z Edolasu.

VZHLED

Mystogan vypadá stejně jako Jellal Fernandes.
Má také tmavě zelené oči, modré vlasy a rudé 'tetování' přes pravou část obličeje. Jejich účesy se však od sebe trochu liší, neboť Mystogan má delší vlasy a prameny, spadající do očí, má učesané na pravou stranu.

Odhalení
Nosí tmavě modrý plášť, který má v oblasti klíčních kostí dva červené knoflíky s provázkem, což působí jako zapínaní. Na hlavě měl často modrý šátek se stříbrnou ochrannou čelenkou a zelenou látku, která zakrývala celý jeho obličej s výjimkou očí, čímž skrýval svou identitu. Jeho ruce a nohy jsou často obvázány bandážemi. Obvykle má v ruce magickou hůl, zatímco další čtyři nosí na zádech, zastrčené v pouzdru na zeleném pásku, který nosí přes pravé rameno. Jeho boty vypadají jako hnědé žabky a zbytek jeho oblečení je poněkud zvláštní.


OSOBNOST

Mystogan je samotářským členem cechu. Skrývá svou identitu přede všemi, především před Erzou, neboť by jí jeho tvář připomínala Jellala.
Vždy pomůže...

Je hodný, laskavý a loajální. Je ochoten zajít kamkoliv, jen aby ochránil cech. I přes neúčast proti útoku cechu Phantom Lord, šel a zničil všechny jeho pobočky, čímž dokázal věrnost cechu. Rovněž se vrátil do města, když Laxus zorganizoval 'Boj o Fairy Tail', jenom proto, aby to zastavil a zachránil nejen cech, ale i město. Zároveň zachránil všechny členy cechu v Edolasu, když se proměnili v Lacrimu.

Chtěl vytvořit nový svět, kde budou k sobě lidé upřímní, takže vzal Edolasu veškerou magii, kterou pomocí Animy 'věnoval' Zemi. Kvůli tomu panovala v Edolasu panika a proto se chtěl Mystogan obětovat - chtěl být poražen hrdinou, který se později stane novým králem nového Edolasu. Nakonec se však role padoucha chopil Natsu i přes Mystoganův nesouhlas.

MINULOST

Mystogan se narodil se jménem Jellal. Jeho otec Faust byl králem Edolasu, tudíž on byl princem.
Když byl malý, byl vážně zraněn a před smrtí ho zachránil Exceed Pantherlily. Kvůli tomuto činu byl Pantherlily vypovězen z Extalie, ale i přesto se s Jellalem sblížili.
Malý Mystogan a Wendy

Během několika dalších let rostla Jellalova nespokojenost vůči otci, neboť využíval Animu, interdimenzionální kouzlo, aby ukradl magii z jiného světa, neboť magie v Edolasu byla omezená. Jellal ve svých dvanácti letech nakonec využil portál Animy, aby se dostal na Zem. Na Zemi vyhledával další portály Animy, aby je mohl uzavřít a tím zabraňovat krádeži magie.

Během jeho cest potkal malou dívku Wendy, která byla opuštěna Nebeskou dračicí Grandine. Cestovali spolu asi měsíc, když Jellal náhle ucítil přítomnost Animy. Protože by to bylo pro Wendy příliš nebezpečné, tak ji svěřil do péče Roubaulovi, staršímu pánovi, který žil poblíž.
V následující době si začal říkat Mystogan a uzavíral neustále Animy. Nakonec se připojil k magickému cechu Fairy Tail.

Vědom toho, že někde na Zemi existuje jeho protějšek, se stranil od ostatních členů cechu a skryl svou identitu, a to především před Erzou, neboť měla problematickou minulost s Jellalem ze Země.

ZAJÍMAVOSTI

Narodil se v roce X765, takže mu je na začátku 19 let.
I přesto, že nepochází ze Země, se stal jedním z nejsilnějších mágů.
Zdá se, že je také hodně informován o situacích na Zemi, které se staly před nebo během jeho příchodu.
Vlastní X-bally, což jsou pilulky, které umožňují v Edolasu použít Zemskou magii.
Lze ho vidět ve Fairy Tail OVA 2, kde má však stejný účes jako Jellal Fernandes.

Ul Milkovich

6. listopadu 2013 v 14:52 | Postavy.cz
Ul Milkovich
Věk
27 Let
Pohlaví
Žena
Titul
ledový mág
Karma
Kladná
Autor
Hiro Mashima
Hraje
Sawashiro Miyuki
Blízcí
Gray Fullbuster, Ultear Milkovich, Lyon Vastia
Výskyt
Fairy Tail
Ul Milkovich byla učitelkou Graye Fullbustera a Lyona Vastily. Ovládala ledovou magii.

Vzhled

Ul měla krátké tmavé vlasy i oči. Nosila šedé sako, džíny a červené triko. Avšak stejně jako Gray s Lyonem, i ona se vysvlékala, když se chystala použít svou magii.

Popis

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Ul měla dceru Ultear, která onemocněla, a proto ji Ul odnesla do jedné 'laboratoře'. Avšak, když si pro ni po čase přišla, řekli jí, že Ultear zemřela. Ve skutečnosti ji tam však nadále drželi.
Poté žila v horách sama a o něco později vzala do učení Lyona. Poté i Graye, který se chtěl pomstít za to, že Deliora zabila jeho rodiče a zničila celou vesnici. Při učení byla přísná, ale Graye a Lyona měla velice ráda.

Jednou se Deliora objevila ve vesnici a Gray se ji vydal zabít. Ul ho varovala, aby nikam nechodil, ale nedal si říct. Když odešel vydala se Ul s Lyonem za ním. Když se dostali k Delioře, Ul věděla, že Gray není schopen ji porazit. Proto použila kouzlo 'Ice Shell', aby zapečetila Delioru, ale musela obětovat své vlastní tělo. Jelikož byl Lyon v bezvědomí, požádala Graye, aby řekl Lyonovi, že zemřela, i když se její tělo promění v led, ale přesto bude žít dál.
Když se to Lyon dozvěděl, odešel kamsi pryč. Po čase se však pro Delioru vrátil, aby rozpustil Ulin led a dokázal tak to, co Ul nedokázala. Zabít Delioru.
Když po třech letech led roztál, 'tělo' Ul se odplavilo do moře, kde bude stále hlídat své milované žáky.

Wendy Marvell.

6. listopadu 2013 v 14:50 | Postavy.cz
Wendy Marvell
Věk
12 Let
Pohlaví
Žena
Titul
Nebeská drakobijkyně
Karma
Kladná
Autor
Hiro Mashima
Hraje
Satomi Satou
Blízcí
Natsu Dragneel, Lucy Heartfilia, Mystogan, Roubaul, Carla
Výskyt
Fairy Tail
Wendy je nebeskou drakobijkyní. Dokáže pojídat vzduch, její učitelkou byla nebeská Grandine. Dlouhou dobu neovládala žádnou útočnou sílu. Její moc spočívá v podpůrných kouzlech a léčitelství.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!
Základní informace

Wendy patřila do cechu Cait Shelter, později přešla do Fairy Tail. Znak cechu má na pravém rameni. Poprvé se objevila ve 132. kapitole mangy a 49. dílu anime.
Minulost

Když Wendy přišla o Grandine, byla ještě hodně malá. Při hledání své učitelky se jí podařilo najít modrovlasého poutníka jménem Jellal, ve skutečnosti to byl ale Mystogan. Mystoganovi se jí zželelo a nechal ji putovat s ním. Musel pro ni krást jídlo, ale stejně ji dlouhou dobu neopustil. Dokonce malé Wendy slíbil, že s ní zůstane napořád.
Osud tomu však nechtěl a proto ji, z určitému důvodu, Mystogan svěřil do péče Roubaulovi, který žil nedaleko. Roubaul později kvůli Wendy vytvořil cech, jehož členové byly pouhé iluze.
Charakter

Wendy je velmi stydlivá a plachá. S lidmi si ráda udržuje přátelské pouto a těžce snáší jakékoliv sváry mezi jejími blízkými. Je ale také velmi inteligentní a milá dívka. Její nejlepší přítelkyní je Carla.
Přítomnost

Wendy se poprvé objevuje při založení Světelné aliance mezi Cait Shelter, Fairy Tail, Blue Pegasus a Lamia Scale. Je jedinou zástupkyní Cait Shelter. Všichni byli překvapeni, že Cait Shelter na tak nebezpečnou misi poslal jenom malou dívku, ale Wendy si myslela, že jí odepisují. Proto všem řekla, že i když neovládá útočnou magii, tak přeci jen může být užitečná.

Později při bitvě byla Wendy odvlečena temnými mágy. Jejich mistr Brain jí přikázal oživit jednoho muže, kterého potřebují, aby našli Nirvanu - ničivou magii, která mění světlo na temnotu. A protože toho 'mrtvého' Wendy znala z dětství a zachránil ji i život, rozhodla se ho nakonec přivést zpět k životu. Avšak kvůli využití moc magie najednou, omdlí. Jellal však nesplnil Brainovo očekávání, nýbrž jej napadl a poté kamsi odešel. Wendy je nakonec odtamtud zachráněna Natsuem.
Jakmile se probudí v bezpečí, vyléčí ještě Erzu z předchozího souboje a pak už jen pomáhá alianci se zastavením Nirvany.

Carla si však uvědomí, že Nirvana, gigantické město na šesti nohou a zároveň mocná magie, nejspíše směřuje k jejímu a Wendyinýmu cechu. Pomocí Archivu zjistí jak Nirvanu vypnout a rozdělí si lacrimy, které musí každý z nich zničit. Jellal se zeptá Wendy, jestli může pomoct Natsuovi, který se podle svého nosu vydal k lacrimě č. 1, kterou hlídá mistr Zero. Ta je ale příliš vyčerpaná a na léčitelskou magii se nezmůže. Proto si z Jellalem vymění místo a vydává se za lacrimou, zatímco Jellal jde pomoct Natsuovi. Wendy však neovládá útočnou magii a tak stojí před nelehkým úkolem. Podaří se jí vyvolat útok z drakobijecké magie a zničí lacrimu přesně v určenou chvíli. Wendy je poté velmi šťastná, že se jim podařilo zastavit útok na její cech a z radosti obejme Natsua.

Když je Nirvana zničena, odhaluje se původ členů cechu Cait Shelter - obyvatelé Nirvany, Nirvité. A také to, že všichni členové jsou pouhé iluze, vytvořené Roubaulem, který před mnoha lety vytvořil samotnou Nirvanu, tudíž i on neni skutečný, neboť je již pouhým duchem. Wendy tedy přichází o cech a proto ji Erza nabídne, ať se připojí k Fairy Tail. Po čase za ní přijde Mystogan, který se ukazuje jako Jellal, jež ji v dětství zachránil život. Následně se však cech i celá Magnolia, kromě drakobijců, přenese do Edolasu - jiného světa, kde se Wendy setkává se svým Edolasským já. Při cestě do královského města si kupuje zbraně na černém trhu a následně je téměř zatčena. Pomocí nového útoku rozpoutá tornádo a odnáší své přátele do bezpečí. Lucy přinese knihu o historii Edolasu a poté zjišťují, že obří Lacrima, která je ve skutečnosti celá Magnolia i Fairy Tail ze Země, má být extrahována za dva dny, což znamená, že všichni zemřou. Natsu se rozhodne ukrást vzducholoď.

Brzy jsou ale dostiženi královskou armádou a Natsu, Lucy a Wendy proti ní musejí bojovat. Bez magie jsou poraženi téměř okamžitě, ale na poslední chvíli je zachrání edolasský Natsu, který je odveze do královského města. Později jsou chyceni edolasskou Erzou a armádou, když se snaží proplížit do paláce. Lucy má být popravena, a Wendy s Natsuem jsou později připoutáni, zatímco jim Byro začne vysávat, pomocí jakéhosi přístroje, jejich drakobijeckou magii. Mezitím jim ještě říká, že jejich magie se v Edolasu využívá na mnoho věcí, například k tomu, aby srazili Lacrimu s Extalií. Nakonec však pro Wendy a Natsua přijde Gray s Lucy, i když trochu pozdě.

Wendy s Carlou mají za úkol evakuovat celé létající město Extalia. Bohužel Exceedi odmítájí jakoukoliv pomoc od "nižší třídy", čili lidí. Mágové se mezitím snaží zastavit létající ostrov s Lacrimou z jejich přátel, ale nedaří se jim. Nakonec však přiletí na pomoc i Exceedi, ale vše zachrání až Mystogan, jež celou Lacrimu přesune zpět na Zemi bez jakýchkoliv škod.
Potom Wendy, Natsu a Gajeel zahájí útok na obrovského falešného draka, kterého řídí král Edolasu Faust. Nakonec se jim podaří draka porazit. Poté se ještě všichni tři dozvídají, že Mystogan odsává veškerou magii z Edolasu, aby ukončil všechny spory a vytvořil nový svět, kde k sobě mohou být lidé otevření. Dokonce mu pomáhají získat důvěru lidu, aby se stal novým Edolasským králem. Nakonec jsou i Wendy, Natsu, Gajeel a ostatní ze Země plus Exceedi, odsáti společně s veškerou magií na Zem.

Poté se koná zkouška na S-mága, které se Wendy účastní jako společnice Mesta. Avšak hned při první zkoušce prohrají, takže se jdou porozhlédnout po ostrově, kde se zkouška koná. Naneštěstí je však ostrov Tenrou napaden temným cechem Grimoire Heart, jež jdou po Zerefovi, který se taktéž vyskytuje na Tenroujimě, takže se zkouška ruší a začíná boj o přežití. Společnými silami však Fairy Tail nakonec vyvázne bez úmrtí, ale za to s velikými zraněními. A aby toho nebylo málo, zaútočí na ostrov ještě Acnologia, nejsilnější drak, který celou Tenroujimu smete jedním řevem. Těsně předtím všichni členové Fairy Tailu, kteří na ostrově byli, se chytí za ruce, čímž spojí své síly a zachrání se před smrtí. Kouzlo však mělo vedlejší účinek, který je zapečetil na dobu sedmi let.

Po sedmi letech se tedy Tenroujima opět objevuje a Wendy s ostatními se v pořádku vrací do cechu, který se však za tu dobu změnil.

Mirajane Strauss.

3. listopadu 2013 v 0:02 | Google
Mirajane Strauss
Věk
19 Let
Pohlaví
žena
Titul
The Demon,Fairy Tail Head Waitress,S-Class Mage
Karma
Kladná
Autor
Hiro Mashima
Hraje
Ryoko Ono,Monica Rial
Blízcí
Natsu Dragneel, Erza Scarlet, Lucy Heartfilia, Makarov
Výskyt
Fairy Tail

Mirajane je starší sestra Lisanny a Elfmana. Na začátku Fairy Tail neměla téměř žádnou schopnost, pouze uměla proměnit svoji hlavu na nějakou od někoho jiného.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!
Později při boji s Freedem se jí však navrátila její ztracená síla - Satanova duše, kterou ztratila po smrti její sestry Lisanny. Tato událost také způsobila, že se Mirajane změnila celkově. V dětství totiž pořád bojovala s Erzou a udělala cokoli, aby spolu bojovali. Byly dokonce daleko horší, než je v současné době Gray a Natsu. Teď však spolu dívky vychází dobře.
Mirajane je S-class mág a je nejspíš druhou nejsilnější ženou v cechu.


Happy.

2. listopadu 2013 v 23:56 | Google
Happy

Věk
Neznámý
Pohlaví
Muž
Druh
Exceed
Titul
Mág
Karma
Kladná
Autor
Hiro Mashima
Hraje
Rie Kugimiya
Blízcí
Natsu Dragneel, Erza Scarlet, Lucy Heartfilia, Gray Fullbuster, Carla
Výskyt
Fairy Tail
Happy je modrá kočka, která umí létat. Je vždy po boku Natsua, se kterým, také tvoří tým, společně s Lucy, Grayem a Erzou. Happy miluje ryby. Je také hodně zapomětlivý a často říká "Aye sir!". Má hrozně rád Lucy, ale ještě radši ji štve.

Často, když Lucy někdo pochválí, nebo je s Lokim, rád jí říká "Milujeeee tě!". Nejradši z týmu má rád Natsua a Lucy. Happy dokáže unést jednoho člověka, asi nejčastěji nosí Natsua.

Loke.

6. října 2013 v 14:09 | Postavy.cz


Loke
Věk
Není
Pohlaví
Muž
Druh
Vultan
Titul
Leo
Karma
Kladná
Autor
Hiro Mashima
Hraje
Daisuke Kishio
Blízcí
Lucy Heartfilia, Gray Fullbuster, Aries
Výskyt
Fairy Tail

Loke je členem Fairy Tail a lamač dívčích srdcí. S oblibou nosí černý oblek, nebo bundu zelené barvy. Zelený znak cechu má vytetovaný mezi lopatkami.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

V 31. díle se Loke začne chovat velmi podivně. Ztrácí své schopnosti a někdy se dokonce rozplyne. Snaží se komunikovat s Lucy, ale vždy velmi nejednoznačně.
Nakonec Lucy přijde na to, kdo doopravdy Loke je. Je to hvězdný duch - LEV - LEO, který ve světě lidí odpykává svůj trest. Za to, že způsobil smrt své předchozí kruté majitelky Karen, se nesmí vrátit do světa duchů. Jen díky tomu, že je jako Lev strážcem zvěrokruhu, dokázal vydržet a přežít ve světě lidí po tři roky. Nyní čeká na svou smrt.

Lucy se ovšem s jeho osudem a nespravedlivým trestem nespokojila. Svou magickou silou se pokusila změnit hvězdné zákony. Přivolala dokonce i Krále hvězd (i všechny své duchy), který nakonec změnil rozsudek a Loke (Leo) se mohl vrátit zpět. Zároveň Lucy předal Lví klíč. Přísahal, že se vrátí vždy, když bude v ohrožení.

Při boji Loke využívá sílu Reguluse. V boji na blízko je Loke nejsilnější sférický duch. Často chodí na zem z vlastní vůle, někdy k nelibosti Lucy. Jeho včasné zásahy ale mnohokrát zachrání Lucy život.
Loke se hodně kamarádí i s Grayem. Slíbil mu, že se stane jeho parťákem při zkoušce na S mága. Ze sférických duchů má nejblíže k Aries.

Loke v boji využívá síl Reguluse. Ve skutečnosti je Regulus nejjasnější hvězda souhvězdí Lva, která se nachází asi 80 světelných let od Země. Patří k nějjasnějším hvězdám oblohy a díky své velikosti má modrobílou barvu.


SPOILER


Lokeho majitelka před Lucy byla slavná hvězdná čarodějka Karen, kromě Lokeho, neboli Lea, vlastnila také Aries (Berana). Karen však s oběma velmi špatně zacházela, hlavně s Aries. Jednoho dne, když znovu Aries zneužila, vůdce jejího cechu se naštval a řekl jí že i hvězdní duchové mají city a pokud to nevezme na vědomí příště bude ona tou trpící. Karen si myslela že na ni Aries žalovala, vyvolala ji, zmlátila bičem a řekla jí že musí tři dny zůstat v lidském světě (Aries by vydržela jen tři dny, Loke vydržel tři ROKY). Aries ale okamžitě zmizela a místo ní se objevil Loke, řekl Karen aby se okamžitě vzdala obou klíčů které vlastní, dokud to neudělá nevrátí se Loke do světa hvězdných duchů, tudíž Karen nebude schopna vyvolat nikoho dalšího, Chvíli se spolu hádali a Loke pak odešel do starého kostela za městem, Karen za ním často chodila a prosila ho aby se vrátil, bez hvězdných duchů nemohla chodit na žádné mise, začali jí docházet peníze a navíc se hrozně nudila, nepřipadalo však podle ní v úvahu, že by se vzdala svých dvou klíčů zvěrokruhu. Jednou už to Karen nevydržela, vydala se na misi a doufala že bude mít dost síly na to aby vyvolala dalšího ducha, tuhle moc však neměla. Pokus o vyvolání někoho dalšího jí stál veškerou magickou energii a její soupeřka, Angel ji už jen dorazila. Král duchů to však vzal jako porušení pravidla "Žádný hvězdný duch nesmí zabít svého pána" a "navždy" Lokeho vykázal.

Gajeel Redfox

6. října 2013 v 14:06 | Postavy.cz
Gajeel Redfox
Věk
25 Let
Pohlaví
muž
Druh
človek
Titul
Black Steel, Ocelový Drakobijec
Karma
Neutrální
Autor
Hiro Mashima
Hraje
Wataru Hatano
Blízcí
Natsu Dragneel, Juvia Lockser, Erza Scarlet, Makarov, Pantherlily, Levy McGarden
Výskyt
Fairy Tail
Gajeel je ocelový drakobijec. Vychoval ho drak Metalicana, který ale stejně jako Natsuův a Wendyin drak zmizel.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Poprvé se s Gajeelem setkáváme jako s S mágem cechu Phantom, když zaútočí na Fairy tail. Unese Lucy a mučí jí. Při boji s Natsuem se ukáže, že je stejně jako Natsu drakobijec. Boj trvá dlouho, protože si Gajeel dokáže obnovit energii pozřením železa. Nakonec ho ale Natsu přemůže.

Později se objeví ve Fairy tail jako člen cechu, což Natsu nemůže vydýchat. Kdykoli mají šanci, dokazují si navzájem svou sílu. Přesto se na sebe mohou spolehnout. Gajeel si drží odstup, vždy ale stojí pevně za Fairy tail. Dokonce pro Makarova splnil tajný úkol.

Když celou Magnolii pohltí magická brána Anima, Gajeelovi se podaří dostat do Edolasu a zachránit Erzu a Graye. V postupu mu pomáhá i jeho novinářské dvojče. Při pokusu o zničení obrovské Lacrimy se mu do cesty postaví obrovský exceed Panther Lily. Boj je vcelku vyrovnaný a Gajeel si Lilyho oblíbí. Dokonce prohlásí, že by ho udělal svou kočkou. Po návratu zpět na zem se z Edolasu přenesou i všichni exceedi. Panther Lily se rozhodne přidat k Fairy tail a stane se opravdu Gajeelovou kočkou.

Při zkoušce na S mága se Gajeel nabídne jako parťák Levy, se kterou se velmi sblížili. Při zkoušce ji dvakrát zachrání život a na oplátku Levy pomůže několikrát jemu.
Gajeel nosí dlouhý roztřepený kabát a velmi rád hraje na rockovou kytaru svou píseň: "Šůby důů".

Natsu Dragneel

21. září 2013 v 17:53 | Postavy.cz
Natsu Dragneel
Věk
18 let
Pohlaví
Muž
Druh
Člověk
Titul
Ohnivý drakobijec, "Salamander"
Karma
Kladná
Autor
Hiro Mashima
Hraje
Tetsuya Kakihara
Blízcí
Erza Scarlet, Lucy Heartfilia, Gray Fullbuster, Happy, Igneel
Výskyt
Fairy Tail
Natsua vychovával a učil drak Igneel. Když mu bylo asi 8 let, Igneel ho opustil. Od té doby ho Natsu pořád hledá. Natsu je ohnivý Drakobijec, pár měsíců potom, co ho opustil Igneel se přidal k Fairy Tail.

Nikdy se s Grayem moc nemuseli, vždy se jen mlátili. Jediný, kdo ty dva dokázal od sebe odtrhnout a ukáznit je, je Erza Scarlet. Natsu dovedl do Fairy Tail Lucy. Se kterou také vytvořil tým.

Poté se přidali Erza Scarlet a Gray Fullbuster. Natsu nesnáší dopravní prostředky, je mu vždy hrozně zlet, trpí kinetózou. Po Natsově boku hodně často můžete vidět Happyho, který umí lítat. Z letu s Happym Natsuovi není zle, takže ho nepovažuje za dopravní prostředek. Happy je s Natsuem už hodně dlouho. Když byl Natsu malý, našel vejce, o kterém si myslel že je dračí, tak si ho vzal k sobě. Po nějakém čase, se z vejce vylíhl Happy.

Lucy Heartfilia

21. září 2013 v 17:52 | Postavy.cz
Věk
17 Let
Pohlaví
Žena
Druh
Člověk
Titul
Mág hvězdných duchů
Karma
Kladná
Autor
Hiro Mashima
Hraje
Aya Hirano
Blízcí
Natsu Dragneel, Gray Fullbuster, Erza Scarlet, Happy, Loke
Výskyt
Fairy Tail
Lucy utekla z domova, chtěla se totiž stát plnohodnotným mágem. Vždy se chtěla dostat do Fairy Tail, jenže nevěříla že jse tam může dostat jen tak.

Jednoho dne, Lucy zachránil Natsu před kouzlem, které donutilo ostatní se do vás zamilovat. Natsu přivedl Lucy do Fairy Tail. Lucy je hvězdný mág, používá hvězdné duchy k boji, a bojuje s nimi po boku. Lucy je střeštěná, lehce naivní, důvěřivá dívka. Tvoří tým s Natsuem, Grayem, Erzou a Happym.

Juvia Lockser

21. září 2013 v 17:46 | Postavy.cz

Juvia Lockser
Věk
17 Let
Pohlaví
Žena
Druh
Člověk
Titul
Juvia of the Great Sea, Juvia of the Deep
Karma
Kladná
Autor
Hiro Mashima
Hraje
Mai Nakahara
Blízcí
Gray Fullbuster, Gajeel Redfox
Výskyt
Fairy Tail
Juvia Lockser je členkou Fairy tail. Má modré vlasy i oblečení a vyznačuje se svým potrhlejším chováním, zvláště co se týče Graye Fullbustera, do kterého je bezhlavě zamilovaná. Používá vodní magii. Její tělo je celé tvořeno z vody, proto je též nazývána "Vodní ženou".


Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Minulost:


Juvia už jako malá měla velké problémy s nalezením přátel. Kdekoliv se totiž objevila, pršelo. I když se snažila sebevíc a pro ostatní vyšívala různé panáčky, nebylo jí to nic platné. O depresivní Juvii nikdo nestál. A tak se z Juvie opravdu stala hrůzu nahánějící čarodějka.


Phantom lord:


Díky její síle a temné auře si Juvii vyhlédl mistr cechu Phantom Lord, Jose Porla, který jí zvolil S mágem a členkou týmu Element Four (čtyři mágové, z nichž každý ovládal jeden element). I když byl Phantom Lord legální cech, vše se změnilo v okamžiku, kdy Jose poslal Element Four společně s Gajeelem napadnout Fairy tail a unést Lucy. Juvia v únosu Lucy sehrála hlavní roli, díky jejímu vodnímu vězení. Po nějakém čase se Juvia s ostatními vrací do Magnolie zaútočit na Fairy tail podruhé. Tentokrát však dorazí doslova celý cech i s pojízdnou budovou, ve které je ukryta ničivá zbraň, jenž má moc zničit celý Fairy tail. Hlavním pohohem je každý z Element four. Juvia, která zastupuje vodní element, se poprvé setkává s Grayem Fullbusterem, do kterého se na první pohled bezhlavě zamiluje a zpočátku odmítá bojovat. Po těžkém souboji Juvia prohrává, avšak je Grayem zachráněna před smrtí, kterou by jí určitě pád z obrovské výšky zaručil. Zde, díky jeho proslovu se v Juvii něco hne. Přestává pršet a ona poprvé vidí slunce. Po porážce s Fairy tail se o konání Phantom Lord dozvídá magická rada a cech je zrušen. Juvia se tedy opět stává čarodějkou na volné noze. To už má ale svůj nový cíl. Přidat se k Fairy tail.

Fairy tail:


Juvii se sen nakonec vyplní. Díky její snaze pomoci při dobrodružství z Nebeské věže, je Juvia přijata do cechu, kam s sebou přivede i Gajeela. Dobrou kamarádkou, ale zároveň v jejích očích i největší sokyní se pro Juvii stává Lucy. Po celou dobu, co je Juvia v cechu se snaží zapůsobit na Graye, který ale její lásku neopětovává. Nic na tom nemění ani jídla, která pro něj připravuje, ani nepovedený nápad s magickým lektvarem, jenž měl zaručit, že se do ní Gray zamiluje (k Juviině smůle to však lektvar lásky nebyl, nýbrž rivalitu povzbuzující nápoj), natož stalking a zvláštně přehnané reakce, kterým se člověk může leda zasmát. Ne každý ale z počátku bere Juvii jako kamarádku. Při podivné soutěži, kterou vyvolal Laxus, aby svrhl Makarova a sám se stal mistrem, Je Juvia nucena díky Freedovým runám bojovat s Canou. Po nepěkných řečech, které si od Freeda vyslechne, se sama obětuje a zraní se, než aby bojovala s Canou. Tím chce dokázat, že je právoplatnou členkou Fairy tail. Alberona jí však ujistí, že členem rodiny i kamarádkou už dávno je.


Události na ostrově Tenrou:


Po nějakém čase se stane, že je společně s dalšími skvělými mágy vybrána jako kandidátka na post S mága. Jako svého parťáka si na ostrov Tenrou, kde se má zkouška uskutečnit bere Lissanu. Hned v prvním kole jsou však poraženy Erzou, která svoji úlohu, jakožto zkoušející vzala velice zostra. Při čekání na výsledky ostatních se však stane nepříjemná věc. Na Tenroujimu zaútočí temný cech, Grimoire Heart. Zde se Juvia společně s Erzou postaví jednomu z hlavních členů tohoto temného cechu, Meredy. Z počátku Juvia dostává obrovský výprask, tedy až do chvíle, kdy uslyší Meredy, jak říká, že jejím hlavním cílem je Gray. Tyto slova probudí Juviinu temnou auru a boj se obrátí k jejímu prospěchu do doby, kdy Meredy použije svoji magii propojení, kdy smyslově spojí sebe, Juvii a Graye. Poté se chce Meredy zabít. Nechtíc se ale stane, že Juvia ucítí Merediny emoce a minulost. Juvia vyhrává souboj sentimentálním způsobem. Malou Meredy obejme a krásnými slovy jí přiměje přestat bojovat.
I když tímto způsobem nad jednou z členů Grimoire Heart zvítězila, na obrovskou hrozbu už jí sladká slova nestačí. Na Tenroujimu zaútočí drak apokalypsy, Acnologia. Tenrou týmu nezbývá nic jiného, než spojit ruce a doufat. Po této události uběhne sedm let, kdy o Juvii, Natsuovi a ostatních není ani vidu, ani slechu. I když to vypadalo, že drak smetl celý ostrov, opak byl pravdou. Ve chvíli, kdy všichni spojili své sny a naděje, jim pomohla Mavis, první mistr Fairy tail a přetvořila tyto sny na druhé největší kouzlo Fairy tail, Fairy sphere. Tenrou tým je tedy ostatními členy nalezen a vrací se domů.

Gildarts Clive

21. září 2013 v 17:44 | Postavy.cz
Gildarts Clive
Věk
45 Let
Pohlaví
Muž
Druh
Člověk
Titul
Fairy Tailské Eso, Stařík
Karma
Kladná
Autor
Hiro Mashima
Hraje
Kazuhiko Inoue
Blízcí
Cana Alberona, Natsu Dragneel
Výskyt
Fairy Tail
Gildarts je jedním z nejsilnějších a nejznámějších mágů Fairy Tail. Dosáhl třídy S a může tak plnit ty nejobtížnější úkoly. Ovládá velmi mocnou magii, která se nazývá Crash, pomocí této magie dokáže cokoliv rozbít na malé kousky a to včetně kouzel jiných mágů. Mezi jeho další schopnosti patří kouzlo, pomocí kterého dokáže přeměnit objekty i osoby na mnoho malých kopií originálu.

Gildarts je také obdařen velkou fyzickou silou a odolností. Velmi často se vydává na dlouhé obtížné úkoly, které nikdo jiný nedokáže splnit.

Přes svůj drsný vzhled je však Gildarts velmi přátelský, bezstarostný a dobrosrdečný. V gildě i ve městě Magnolia je velmi oblíbený. Kvůli jeho nebezpečné magii je dokonce Magnolia upravena tak, že když se Gildarts vrací do sídla gildy, město se rozestoupí, aby se pro něj vytvořila široká prázdná cesta.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Během jedné ze svých výprav se utkal s mocným černým drakem Acnologií. Během souboje utrpěl vážná zranění a málem přišel o život. Během tohoto boje přišel o pravou ruku a nohu.

Gildarts měl za svůj život mnoho milenek avšak ženatý byl pouze jednou. Manželka ho však opustila kvůli jeho častým dlouhým výpravám. Z tohoto manželství má dceru Canu, která je také členkou Fairy Tail.

Cana Alberona

21. září 2013 v 17:43 | Postavy.cz
Cana Alberona


Věk
18 Let
Pohlaví
Žena
Druh
Člověk
Titul
Žádný není znám
Karma
Kladná
Autor
Hiro Mashima
Hraje
Eri Kitamura
Blízcí
Lucy Heartfilia, Gildarts Clive
Výskyt
Fairy Tail

S Canou se setkáváme jakožto mágem z cechu Fairy Tail.
Je to nápaditá žena, která používá magii z karet. Má hnědé vlasy a stejné barvy i oči.
Vždy ji můžeme zahlédnout u baru s barelem v rukou. Ano, to je její zvláštnost. Je to snad jediná žena, která tak miluje pití (chlastání).
Ráda nosí na horní části těla vršek od plavek, a dále pak hnědé tříčtvrťáky.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!
Cana je vedlejší postavou, ale hraje převážně hlavní roli v dílech, kdy se děj upírá k posvátnému místu Fairy Tail, k ostrovu Tenrou.
Tam se koná zkouška na S mága, kterou už 4x za sebou nezvládla a řekla si, že pokud to zvládne teď, řekne Gildartsovi, že je jeho dcera. Jenže během zkoušky je napadne temný cech Grimoire Heart, který hledá obávaného Zerefa a zkouška je tak přerušena.
Ale poté se však Cana rozhodne to Gildartsovi říct a ten ji přislíbí, že už se nikdy nebude cítit sama.

Gray Fullbuster-životopis

20. září 2013 v 20:56 | Postavy.cz

Gray Fullbuster je postavou z Fairy Tail. Používá ledovou magii a většinou se moc neobléká. Má tmavě modré oči a vlasy.

+ spoiler +

Když byl Gray malý Deliora, démon, mu zabil rodiče a zničil celou jejich vesnici. Šel Gray do učení k Ul, která ho spolu s Lyonem naučila ledové magii. Gray se učil ledovou magii pouze proto, aby se mohl jednoho dne pomstít Delioře za smrt rodičů. Od Ul se naučil také to, že se pořád svléká. Když se Deliora vyskytla v městě vydal se ji Gray zabít. Jelikož byl Gray v té době ještě malý, tak samozřejmě neměl šanci na vítězství. Ul a Lyon se ho tedy vydali zachránit. Deliora byla však příliš silná a ani Ul jí nedokázala porazit. Proto ji sama sebou zapečetila (použila Iced Shell, který zaepčetí démona, ale na oplátku musí být její tělo zničeno). Byla to jediná možnost, jak ji zastavit. Lyon byl v tu dobu v bezvědomí a když se probral, Grey mu na Ulinino přání řekl, že zemřela. Lyon se na něj rozzlobil a dal mu Ulinu smrt za vinu. Od té doby ho nesnášel a jejich cesty se rozešli.
Gray vyhledal cech Fairy Tail aby se zeptal mistra, zda nějak jde, aby se Ul vrátila zpátky do svého těla. Ten mu ale řekl, že to není možné.
Od té doby se stává mágem z Fairy Tailu. V cechu postupně potká Natsua, Lucy a ostatní. Natsu a Gray pořád spolu bojují, ale přesto spolu chodí na mise.
Na jedné misi se znovu setká tváří v tvář s Lyonem, který chce rozpustit lacrimu, kterou ze sebe udělala Ul, když zapečetila Delioru. Chce si tím dokázat něco jako to, že je silnější než Ul, protože jemu se ji podaří zničit. Grey mu řekne celou pravdu o Ul a co se stane, když Delioru vypustí. Nakonec Lyona porazí a díky Uině moci nebude moct Deliora způsobit žádné velké potíže.
K Fairy Tailu se mezitím přidá i Juvia, která je beznadějně zamilovaná do Greye. On však její lásku neopětuje.

Gray Fullbuster
Věk
18 Let
Pohlaví
Muž
Druh
Člověk
Titul
Ledový mág
Karma
Kladná
Autor
Hiro Mashima
Hraje
Eri Kitamura, Yuichi Nakamura
Blízcí
Natsu Dragneel, Erza Scarlet, Lucy Heartfilia, Ul Milkovich, Lyon Vastia
Výskyt
Fairy Tail

Erza Scarlet-životopis.

20. září 2013 v 20:49 | Postavy.cz
Věk
19 let
Pohlaví
Žena
Druh
Člověk
Titul
Rytíř, Titania-Erza
Karma
Kladná
Autor
Hiro Mashima
Hraje
Sayaka Ohara
Blízcí
Lucy Heartfilia, Natsu Dragneel, Gray Fullbuster, Happy, Jellal Fernandes
Výskyt
Fairy Tail
Erza Scarlet je považována za nejsilnější ženu ve Fairy Tail. Jako jediná (později i Lucy) dokáže zabránit Natsuovi a Grayovi v jejich bojích.

Erza měla těžké dětství, musela stavět s ostatními kamarády nebeskou věž. Nebeská věž, měla sloužit k probuzení Zarefa, nejsilnějšího mága. Při stavbě Nebeské věže se seznámila s mnoha dětmi a s Gerardem, který jí dal příjmění Scarlet.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Gerard se potom přidá na stranu zla, kvůli tomu co se mu stane. Na svoji magii přišla Erza, když v Nebeské věži zabili staršího pána, kterého měla ráda, když se snažili o převrat. Z Nebeské věže se Erza dostala jediná, nebo spíše jediné to dovolil Gerard, ale že se nesmí pro ostatní vrátit. Erza tvoří tým společně s Natsuem, Grayem, Lucy a Happym.

 
 

Reklama