Životopisy-Fullmetal Alchemist.

Buccaneer.

10. února 2014 v 17:55 | Postavy.cz

Buccaneer
Věk
Neznámý
Pohlaví
Muž
Titul
Major
Karma
Kladná
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Ryuzaburo Otomo
Blízcí
Olivia Milla Armstrong, Milles
Výskyt
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Maria Ross.

10. února 2014 v 17:54 | Postavy.cz

Maria Ross
Věk
25 Let přibližně
Pohlaví
Žena
Titul
Poručík
Karma
Kladná
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Mitsuki Saiga, Kaori Nazuka
Blízcí
Maes Hughes, Roy Mustang, Edward Elric, Alphonse Elric
Výskyt
Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Ling Yao.

10. února 2014 v 17:53 | Postavy.cz
Ling Yao
Věk
15 let
Pohlaví
Muž
Titul
Princ Xingu, člen klanu Yao, Greed
Karma
Kladná
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Mamoru Miyano
Blízcí
Lan Fan, Edward Elric, Greed, Alphonse Elric
Výskyt
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Ling je dvanáctý korunní princ národa Xing a pochází z klanu Yao. Odvážil se projít skrz velkou poušť z Xingu do Amestrisu, aby získal nesmrtelnost pro císaře a tudíž se mohl později stát budoucím císařem Xingu.

Vzhled

Ling je vysoký kluk a vůbec nevypadá na svůj věk, protože je ve skutečnosti mladší než Edward. Většinu času má Ling své černé oči zavřené a když je otevře, tak spíše působí temně. Otevírá je při emocích jako je hrůza, hněv, chamtivost, atp. Jeho vlasy jsou dlouhé a černé, které má svázané do culíku bílou stužkou. Nosí bílé kalhoty a zlatou rozepnutou košili, pod kterou je vidět pás na meč. Předloktí a část břicha má ovázanou bílými pruhy - bandážemi.
Když je spojen s Greedem, změní oblek za černý. Černá čínská košile a kalhoty, na kterých je ještě černý plášť. Jeho černé oči jsou již zbarveny do barvy vínové.

Osobnost

Ling je veselé
Typický Ling [omdlení]
a hloupé povahy a často působí komicky. Na svou postavu je velice hladový a hodně toho sní, a z hladu často omdlívá. Má zálibu v putování na vlastní pěst, ale to se mu i vymstí, když uprostřed vesnice omdlí. Přes to všechno je ale hodně pozorný a hrdý. Dokonce přijme Homuncula, aby byl blíže ke splnění svého cíle.
Má smysl pro povinnost a věří, že jeho hlavním úkolem je ochránit všechny osoby jemu drahé. Chce se stát císařem, který má za sebou lid a proto opovrhuje Kingem Bradleyem a ostatními, kteří se neobtěžují zachránit své blízké. Kvůli tomu se dokáže i rozzuřit. Svůj sen a život klidně zahodí, jen aby ochránil své podřízené nebo rodinu.

Schopnosti

LING
Greedling
Je kvalifikovaný bojovník a dobře ovládá bojové umění, ale vyniká hlavně v boji s jeho mečem - je skoro stejně dobrý jako King Bradley. Má velikou sílu, protože dokáže Gluttonyho zvednout a chytit úplně sám. Zvládá vycítit auru Homunculusů, což mu umožňuje zjistit, kde se právě schovávají. Přes svou sílu a obratnost je i velice chytrý a pozorný taktik, který zvládne vymyslet několik tahů dopředu.

GREED/GREELING
Jako Homunculus má rychlou regeneraci, rychlost a sílu. Jako jediný má tvrdý štít, který je v Lingově těle ještě dokonalejší než byl štít minulého Greeda. Tento Greed však upřednostňuje ztvrdit pouze ruce nikoliv celé tělo. Tohle všechno plus Lingova schopnost vycítit auru je dělá téměř neporazitelné.

První zmínka

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!
Ling se prvně ukazuje v městě Rush Valley, kde ho najde Alphonse Elric v bezvědomí. Jakmile se probere tak sní mnoho jídla na Edwardův účet. Po rozhovoru a boji se Ling rozhodne je sledovat a požádat o pomoc. Pak tedy všichni jedou do Centrálu, kde se Ling při příjezdu ztratí jeho dvěma ochráncům (Lan Fan a její dědeček Fu). Na ulici je však zatčen za nelegální vniknutí do města. Z věznice ho dostane až prázdné brnění Barry, který tam přišel vytáhnout z cely Mariu Ross.
Ling
Dostání z Gluttonyho žaludku
později pomáhá převést neprávem obviněnou dívku na bezpečné místo, zatímco si všichni ostatní myslí, že je mrtvá. Ling také pomáhá v dopadení homunculusů a jednoho dokonce i sám chytí. Zjistí taky, že vůdce King Bradley je homunculus jménem Wrath, a "přátelům" to poví.
Ještě o něco později se všichni sejdou v chatrči, kde drží Lingem chyceného homuncula Gluttonyho. Gluttony se však rozčílením ze své pasti dostane a všem zavaří. Dokonce sní Linga, Edwarda a dalšího homuncula Envyho. V břiše se setkají s Envym, se kterým tedy následně bojují. Ale Edward zjistí, jak se z Gluttonyho žaludku dostat a tak tedy začnou všichni tři spolupracovat.
Jakmile se dostanou ven, tak se ocitnou u Otce (stvořitele všech homunculů), který po chvíli rozhodne, že do Linga dá homuncula Greeda. Ling se nebrání a dovolí Greedovi ovládnout jeho tělo, protože ho potřebuje k získání nesmrtelnosti. Greed tedy přebere kontrolu nad Lingovým tělem, ale časem se Ling dostává také ven. Později se dokonce o kontrolu nad tělem s Greedem střídá, pomáhají si a ochraňují jeden druhého.
U konce, když Otcův plán selže a potřebuje tedy kámen mudrců, tak se rozhodne vyrvat jeden právě z Greeda. Ling však Greeda uvnitř drží a nechce ho pustit, ale na to ho Greed oblafne a odstrčí, neboť nechce, aby to vytáhlo i Linga.

Ling nechce pustit Greeda
Tak takhle končí chamtivý homunculus Greed. Zemřel jako šestý v pořadí (poslední je Pride). Druhý a zároveň poslední, který přenechal svět v rukou lidí (první byl Envy) a také jediný, který stál proti svému stvořiteli a byl tedy na kladné straně.

Z Linga se později stal císař Xingu, který měl stále po ruce svou ochránkyni Lan Fan, ale již bez Fu, který umřel při boji s Kingem Bradleyem, protože ochraňoval svého pána.

Olivier Milla Armstrong.

10. února 2014 v 17:52 | Postavy.cz
Olivier Milla Armstrong
Věk
30 Let přibližně
Pohlaví
žena
Titul
Generál
Karma
Kladná
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Youko Somi
Blízcí
Alex Louis Armstrong
Výskyt
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Olivia Milla Armstrong je starší sestrou Alexe Luise Armstronga. Olivie nikdy svého bratra neměla moc ráda, zdál se jí velice slabý a měkký, dokonce ho v souboji o dědictví po rodičích porazila a vystěhovala z domu. Na venek se zdá být velice přísná a tvrdá, když jí však dobře poznáte, zjistíte, že je neohrožená válečnice, která nedá na své vojáky dopustit, a dokonce je i milá a hodná.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Poprvé jsem se s ní setkali v Briggsu, kam se vydali bratři Elricové. Ze začátku byla velice podezíravá, a dokonce je nechala hodit do vazby. Nakonec je však pustila a bojovali bok po boku proti Sloth. Bohužel v Briggsu Sloth neporazili. Proti Sloth bojovala znovu v závěrečné bitvě proti Otci a to spolu se svým mladším bratrem, kde se částečně usmířili a Sloth porazili.

May Chang.

10. února 2014 v 17:51 | Postavy.cz
May Chang
Věk
10 let, přibližně
Pohlaví
Žena
Titul
Princezna Xingu, alchymistka - alkamistka
Karma
Kladná
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Mai Goto
Blízcí
Ling Yao, Alphonse Elric, Scar
Výskyt
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
May Chang je sedmnáctou princeznou z Xingu. Má černé vlasy, které má spletené do jakých si četných copánků, tmavě modré oči a nosí růžové kimono. Vlastní malou pandu jménem Chao May, kterou našla opuštěnou, když byla malá.
Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!
Do Amestrisu se vydala kvůli hledání Kamene mudrců, který dokáže dát věčný život, čímž si mohla zajistit císařský trůn, jelikož císařovo zdraví bylo již chatrné, a ještě pomoci svému klanu Chang. Na své cestě za hledáním ji zachránil Yoki a ještě později potkala zraněného Scara, kterého vyléčila svou alkemií, což je druh alchymie, který se používá v Xingu převážně na léčení. Jejím velkým vzorem byl Edward Elric, kterého si představovala jako úžasného prince. Ale bohužel, když Edwarda potkala, ihned se jí zošklivil, jelikož byl menšího vzrůstu a velice protivný. Chvíli po tomto zklamání se ultimátně zamilovala do Alfonse, i když byl jen prázdným brněním. Na konci Brotherhood pomůže Alfonsovi vyměnit jeho duši za ruku Edwarda.

Alphonse Elric

31. ledna 2014 v 12:59 | Postavy.cz
Alphonse Elric
Věk
9 -14 let
Pohlaví
Muž
Druh
Brnění s duší člověka / člověk
Titul
Alchymista
Karma
Kladná
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Rie Kugimiya
Blízcí
Edward Elric, Winry Rockbell, Roy Mustang
Výskyt
Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Mladý alchymista, bratr téměř legendárního Edvarda Elrica, kovového alchymisty, Alphonse má po neúspěšném pokusu o zakázanou alchymistickou transmutaci (lidskou transmutaci) duši propoutanou k prastarému brnění krvavou pečetí právě od svého bratra. Na konci seriálu získá za pomoci kamene mudrců zpět své tělo, ale bohužel ztratí paměť na dobu kdy žil připoután k brnění. -

Wrath.

31. ledna 2014 v 12:58 | Postavy.cz
Wrath
Věk
2 - 8 let
Pohlaví
Muž
Druh
Homunukulus
Titul
Hněv
Karma
Neutrální
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Nana Mizuki
Blízcí
Edward Elric, Lust, Envy, Alphonse Elric, Dante
Výskyt
Fullmetal Alchemist
Wrath je dávno ztracené dítě Edwardovi a Alovi učitelky alchymie a také jeden z Homunkulů. Povstane z brány, do které ho matka vložila po nepovedé lidské transmutaci, potom co sebere Edwardovi ruku a nohu.

Poprvé ho uvídíme, když si učitelka přijede pro bratry Elrickovi, potom co jim dala pořádně zavyučenou, protože zjistila, že udělali stejně, jako ona dřív, lidskou transmutaci a viděla, jak se zranili.

Tenkrát byl Wrath nahatý a o ničem neměl ani tušení.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

To o něm ale už věděli ostatní homunkulové a chtěli ho, protože je to jediný z nich, co dokáže provést alchymii. Potom co mu dá Envy sníst krystalky nedokončeného Kamene Mudrců, vytvořeného z lidských duší, se Wrathovi mění osobnost a chování. Začne považovat za svou matku Sloth. Nakonec je zabit velitelkou, když pomáhá Alovi vrátit bratra z brány do jejich světa a seká se se svou matkou, která už dávno zemřela.

Winry Rockbell

31. ledna 2014 v 12:57 | Postavy.cz
Winry Rockbell
Věk
15 let
Pohlaví
Žena
Titul
Opravářka
Karma
Kladná
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Megumi Toyoguchi
Blízcí
Edward Elric, Alphonse Elric, Roy Mustang
Výskyt
Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Je bláznivá, milá a má slabost pro všechny technické věcičky (matičky, šroubováky, šrouby, atd.). Jenže, když jí něco naštve, tak je malér. To lítá všechno, co peří má i nemá. Winry žije se svou pratetou Pinako, zkušenou starou mechaničkou. Díky Winry a pratetě Pinako má Ed svoje kybernetické končetiny. Má psa Dena, který má jednu kybernetickou nožku. -

*SPOILER*
V Brotherhood se zamiluje do Eda. Nakonec se dají dohromady. V konečných titulkách můžeme vidět, že spolu mají dvě děti- holčičku a kluka.
Tenhle typ konce se mi rozhodně zamlouvá mnohem víc, než konec FMA z roku 2003.

Scar.

31. ledna 2014 v 12:55 | Postavy.cz
Scar
Věk
24 let
Pohlaví
Muž
Titul
Masový vrah
Karma
Neutrální
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
yotaro Okiayu
Blízcí
Edward Elric, Alphonse Elric
Výskyt
Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Když Armáda vpadla do Ishbalu a začala s genocidou tamních obyvatel. Scar bojoval, brzy si ale uvědomil, že nemá šanci přežít. A rozhodl se s několika dalšími Ishbalany uprchnout.


Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!


Na cestě narazili na Rudého Alchymistu, jenž uprchlíky pozabíjel a Scarovi udělal jizvu přes obličej. Velmi důležité ale také je, že po svém bratrovi Scar "zdědil" ruku, která obsahuje transmutační kruh s energií Kamenne mudrců.

Po nějaké době se rozhodl, že ishbalský stát pomstí. A jelikož za zničením jeho rodné země stáli především alchymisté... rozhodl se ničit státní alchymisty. V tu dobu, kdy už pár alchymistů zabije, potkává Edwarda a Alphonse. Nakonec zemře, když sílu Kamenne mudrců předá Alphonsovi...

Roy Mustang.

31. ledna 2014 v 12:53 | Postavy.cz
Roy Mustang
Věk
29 let
Pohlaví
Muž
Titul
Armádní plukovník, Ohnivý alchymista
Karma
Kladná
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Toru Ookawa
Blízcí
Edward Elric, Alphonse Elric, Riza Hawkeye, King Bradley, Maes Hughes
Výskyt
Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Roy Mustang je státní alchymista a plukovník Amestriské armády. Ale chce se stát Vůdcem.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!
Vysloužil si titul 'Hrdina Ishvalu'. Během války totiž ukázal svůj jedinečný styl alchymie - silné požáry, které vytvoří pouhým lusknutím prstů.

Vzhled

Roy je velmi atraktivní, protože má spoustu obdivovatelek. Má krátké černé vlasy a několik pramínků mu spadá do očí, které jsou taktéž černé. Je viděn velmi málo bez své modré uniformy, ale když je v normálním oblečení, tak je to spíše černé, hnědé nebo jiné tmavé barvy.
Později má ještě jizvu na pravé ruce, která zabírá tvar jeho alchymistického transmutačního kruhu, a také velkou přes celý levý bok. Obě jizvy má po boji s Lust.

Osobnost

Na pohled vypadá jako arogantní člověk, který se nejraději ulejvá ve své kanceláři.
Pohled
Má talent v získávání podřízených, které si přeje, protože umí manipulovat a vymyslí několik kroků dopředu. Je velmi populární u žen, čímž si vysloužil neoblíbenost u mužů, protože většina z nich byla kvůli němu odkopnuta. Ovšem je ale taky velice inteligentní a schopný taktik.
Uvnitř je Roy pozoruhodným velitelem, který se hluboce zajímá o své přátelé a podřízené, kteří mu důvěřují. Když jde o jejich bezpečí, tak je schopný zajít hodně daleko a to i s rizikem, že ohrozí sám sebe.

Schopnosti

Ohnivá jiskra
Roy má jedinečnou alchymii - silné požáry. Plameny vytváří lusknutím prstů, ale musí samozřejmě mít transmutační kruh. Má bílé rukavice s tímto kruhem, které jsou zároveň vyrobeny ze speciálního materiálu, který vytváří jiskru.
Jeho slabinou jsou deštivé dny, protože vlhkost vzduchu mu znemožňuje vytvořit jiskru, ale samotná voda mu problém moc nedělá. Je schopen rozložit vodu a tím vytvořit vodík a kyslík - čímž, při kontaktu s malým plamínkem, vytvoří velký požár. Toto ale lze použít pouze v uzavřeném prostoru s velkým množstvím vody (boj s Lust).

Když uvidí Pravdu, tak je také schopen provádět alchymii bez transmutačního kruhu. Zpočátku si stěžuje, ale pozná, že se mu to hodí. Dokonce je schopen vytvořit kamennou zeď na ochranu, jako to dělá Edward

FMA 2003

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!
Roy se objevuje na začátku seriálu v Rizemboolu, kde nabídne bratrům Elricům možnost stát se Státními alchymisty, neboť mají talent. Oba bratři nabídku přijmou a Edward se později stává jeho podřízeným.
Roy je potom převelen na východ, ale jakmile zemře jeho přítel Hughes, tak se opět vrací do Centrálu. Také se dozvídáme, že to Roy zastřelil Winryiny rodiče.
Zanedlouho ještě zjišťuje, že současný Vůdce je Homunculus a tím se mu naskytne šance převzít jeho místo tím, že odhalí pravdu. Začne si také uvědomovat, že Homunculové jsou zodpovědní za válku v Ishvalu.

Nakonec se vzdá svého cíle, aby pomstil smrt přítele a tudíž se dostane do budovy Vůdce Kinga Bradleyho, kde s ním bojuje. Ovšem tam přijde Vůdcův syn s lebkou, která Bradleyho oslabuje. Ve vzteku přitáhne svého syna a zabije ho, čímž naštve Roye, který ho následně zničí.
Při úniku z Vůdcova sídla, je Roy zastaven střelbou zmutovaného Archera, kterého naštěstí příchozí Riza zabije a Roye včas zachrání.

Brotherhood

Zpočátku se jeho činy shodují s FMA 2003, ale až na to, že zde nepředstavuje viníka za smrt Rockbellových.
Po smrti Hughese odcestuje do Centrálu, aby odhalil pachatele. Zjistí ale pouze pár faktů. V Centrálu ještě požaduje několik podřízených - Jeana Havoca, Vato Falmana, Heymanse Bredu a Kaina Fueryho plus jeho podřízenou, poručíka Rizu Hawkeye.
Zanedlouho získá od Barryho několik důležitých informací ohledně Páté laboratoře, kde se ze zločinců dělali Kameny mudrců, a později ještě začne prohledávat archiv, aby získal informace o tom, co Hughes před smrtí zjistil.
Když je z vraždy neprávem obviněna Maria Ross, tak ji Roy pomůže utéct, zatímco ostatní si myslí, že zemřela.

Upálení Lust
Zanedlouho se Roy, Riza, Alphonse a Jean setkají se dvěma Homunculama - Gluttonym a Lust. Lust jim sdělí několik informací v domnění, že stejně nepřežijí. Po boji to tak i vypadá, ale Roy ji nakonec zničí.
Potom ale skončí v nemocnici, protože mu Lust způsobila hluboké zranění na levém boku a Jeana také probodla, ale ten na následky ochrnul.
Brzy po propuštění z nemocnice zjišťuje, že Edward na sebe strhává velikou pozornost, jelikož chce přilákat Scara, který usiluje o životy všech Státních alchymistů. Po pár chvílích Scar dorazí a následuje boj, ale Roy s Rizou odchází, aby sdělovali vysílačkami falešné informace, protože potřebují Scara živého, aby přilákali Homunculy.
Plán se vydaří, neboť je jeden z Homunculů chycen a dopraven do jedné chatky. Zde se dozvídají, že King Bradley je taktéž Homunculus a po vyřknutí jména Roye Mustanga, se chycený Homunculus Gluttony ze své pasti dostane, neboť se chce pomstít za Lustinu smrt.
Nikdo však není zraněn a většina odjíždí pryč, ale jen bratři Elricovi a Ling Yao zůstanou, aby bojovali.

Zastavení Roye
Roy později jde zjišťovat komu na Centrále může věřit, ale dozví se, že většina o pravé Bradleyho identitě ví.
A tak se Roy dostává do Bradleyho spárů, nýbrž jsou od něj jeho podřízení odděleni na Vůdcův rozkaz. Ovšem to je nezastaví v pokračování plánu na sesazení Vůdce.
Díky Edwardovi získávají na svou stranu ještě celý Briggs a plán může začít.
Nejdříve unesou Vůdcovu ženu, aby ji přesvědčili, že je také v nebezpečí a dostali tím na svou stranu normální obyvatele. Roy se později setkává s Homunculem Envym, který je zodpovědný za smrt jeho přítele Hughese. Když zbývá poslední rána, aby Envy umřel a Roy tím naplnil svou pomstu, tak ho zastaví Ed, Riza a Scar, neboť by ztratil sám sebe.

Následně všichni čtyři narazí na doktora, který se podílel na vytvoření Homuncula Wratha (King Bradley). Doktor provede transmutační kruh a Edward mizí všem před očima, protože je 'Lidskou obětí'. Roy je také kandidátem na 'Lidskou oběť' - což je člověk, který úspěšně otevře Bránu Pravdy a živý se vrátí zpět.
Později onen doktor zraní Rizu, aby Roy provedl lidskou transmutaci, ale ten nakonec odmítá. Na pomoc jim přijde ještě několik chimér a Mai Chang, která Rizu vyléčí.
Zanedlouho však dorazí Homunculus Wrath a Pride, kteří donutí Roye bránu otevřít. Roy je tedy také přesunut k Otci (stvořitel Homunculů), stejně jako Ed a další 'Lidské oběti'.
Lidská transmutace vyžaduje také zákon rovnocenné výměny a tím pádem Roy o něco přijde. Zpočátku se nezdá, že by mu něco chybělo, ale nakonec se zjistí, že přišel o zrak.

Slepota
Jakmile Otec využije 'Lidské oběti', aby zabil všechny obyvatele Amestrisu a pohltil Boha, tak Hohenheim (otec Eda a Ala) uskuteční svůj plán, který navrátí všechny duše zpět do jejich těl, čímž všichni obyvatelé obživnou. Otec nakonec vystupuje na povrch, aby si vytvořil Kameny Mudrců a tak začíná finální boj.
Roy se boje účastní také, ale jedině s Rizou, která ho bude navigovat v boji. Po určitém čase však stojí proti Otci jenom Edward a Roy ho křikem, stejně jako ostatní, povzbuzuje.
Po boji je Roy v nemocnici, kde mu nabídne doktor Marcoh Kámen mudrců, který mu může navrátit zrak. Roy ho však nechce využít, neboť je stvořen z lidí, ale po promluvě ho přijme, ale nejdříve chce vyléčit ochrnutí Jeana Havoca.

Později je uvedeno, že Roy povýšil na Brigádního generála a pracuje na obnově Ishvalu. V epilogu je již Generálem a Riza mu je stále na blízku.

Riza Hawkeye

31. ledna 2014 v 12:52 | Postavy.cz
Riza Hawkeye
Věk
24 let
Pohlaví
Žena
Titul
Poručík
Karma
Kladná
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Michiko Neya
Blízcí
Edward Elric, Roy Mustang, Alphonse Elric
Výskyt
Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Riza je poručice a hlavní podřízená plukovníka Roye Mustanga. Její zbraní je pistole, samozřejmě, že na alchymii. Jak už se řeklo, je to hlavní podřízená Roye Mustanga, ale jejich vztah je spíše podobný lásce, než typickému vztahu mezi velitelem a podřízeným. Riza se spíše zařadí, mezi ty vedlejší postavy, ale často viděna s Mustangem, jak mu něčím zachraňuje "zadek" a jeho postavení. Je to velmi rozumná žena, která by se pro dobro věci vzbouřila i armádě. Ve Full Metall Alchemist Brotherhood ji jako ženu, co jí otec vytetoval na záda ohromné alchymistické tajemství.+spoiler+
Poprvé se s Royem setkala na pohřbu svého otce ( ten byl Royův učitel)
tam jí nabídl , že když něco bude potřebovat ať se staví u něj u armády.
Riza se s Royem potkává v Ishibalu ( nevím přesně jak se to píše). Riza je celá nešťastná z vyvražďování " mi jsme vojáci mi máme lidi chránit tak proč..." po tom co tohle řekla tak na ní vyjede Kimblee s tím že zabíjí tak neexistuje okamžik kdy nebyla hrdá na svoje dovednosti.
Po Ishibalu si jí Roy pozve do kanceláře , kde jí nabídne místo svojí asistentky a , že mu má krýt záda . Jinými slovy kdykoliv ho může zastřelit. Roy také Rozu požádá že , kdyby sešel z cesty tak ať ho zastřelí.

Riza má na zádech tetování z alchymiie, které jí tam vytetoval její otec kdž byla malá. Jednou také požádá Roye aby to tetování vypálil. On ale odmítne.

Riza má pejská jménem Black hayate

Pinako Rockbell

31. ledna 2014 v 12:50 | Postavy.cz
Pinako Rockbell
Věk
Neznámý
Pohlaví
Žena
Titul
Mechanička Auto-mailu
Karma
Kladná
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Miyoko Asou
Blízcí
Trisha Elric, Winry Rockbell, Edward Elric, Alphonse Elric
Výskyt
Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Fullmetal Alchemist

Maes Hughes.

31. ledna 2014 v 12:49 | Postavy.cz
Maes Hughes
Věk
30 let
Pohlaví
Muž
Titul
Brigádní generál, poručík
Karma
Kladná
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Keiji Fujiwara
Blízcí
Edward Elric, Roy Mustang, Alphonse Elric
Výskyt
Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Maes Hughes, přítel Roye Mustanga, kvůli kterému také vstoupil do armády. Je také přítelem Edwarda a Alphonse, kterým často pomáháve všemožných věcech od informací po ubytování. Má ženu a malou dceru, se kterou se všude chlubí.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Po jistých nesrovnalostech, na které narazí, začne pátrat po tajemstvích armády... nakonec, když zajde až příliš daleko, se ho pokusí Homunkulové zavraždit. To se jim však povede až napodruhé jenom díky tomu, že se jeden homunkulus přeměnil do podoby jeho ženy.

Ve filmu Dobyvatelé Shambaly, v zrcadlové dimenzi, je Maes Hughes policistou a přívržencem Adolfa Hitlera a nacionálních socialistů. Už to není ten sympatický člověk jako v seriálu. Nakonec ale pochopí svou chybu a od nacistů odejde.

Lust.

31. ledna 2014 v 12:48 | Postavy.cz
Lust
Věk
Neznámý
Pohlaví
Žena
Druh
Homunkulus
Titul
Smilství
Karma
Neutrální
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Yuko Sato
Blízcí
Edward Elric, Alphonse Elric, Dante, Hohenheim, Wrath
Výskyt
Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Lust je první homunkulus co se objevil v prvním anime seriálu. Je vytvořena z kamene mudrců, takže je také nesmrtelná.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

ale ve Fullmetal Alchemist Bratrství ji Roy Mustang zabije tím, že pořád podpaloval její kámen mudrců ,který se potom rozbil.

Fullmetal Alchemist hledání kamene mudrců a bratrství na sebe nenavazují takže v první serii hledání kamene mudrců take zemřela tím, že ji zabil Wrath. Lust nechtěla být homunkulus, chtěla být normálním člověkem, protože nechtěla být nesmrtelná a chtěla milovat. Její schopnost byla prodloužení nehtů, ktere potom fungovaly jako dlouhé nože.

King Bradley

31. ledna 2014 v 12:47 | Postavy.cz
King Bradley
Věk
60 let
Pohlaví
Muž
Druh
Homunkulus
Titul
Vůdce, Fuhrer, Wrath
Karma
Zlá
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Hidekatsu Shibata
Blízcí
Edward Elric, Roy Mustang, Alphonse Elric, Dante, Selim Bradley
Výskyt
Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood
V anime pokud se o něm postavy baví jako o Homunkulusovi se také někdy označuje jmenem Pride. V manze se však Pride jmenuje jiný Homunkulus.

Ve FMA Bratrství z r. 2008 je King Bradley označován jako Homunkulus Wrath

Jean Havoc

31. ledna 2014 v 12:45 | Postavy.cz
Jean Havoc
Věk
28 let
Pohlaví
Muž
Titul
Podporučík, Jacqueline
Karma
Kladná
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Yuji Ueda
Blízcí
Vato Falman, Kain Fuery, Heymans Breda, Roy Mustang, Riza Hawkeye
Výskyt
Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Fullmetal Alchemist
Jean Havoc je podřízený plukovníka Roye Mustanga.

Vzhled

Jean má modré oči a blonďaté vlasy s rozčepýřenou ofinou. Na sobě nosí, stejně jako většina, modrou uniformu armády. Jeho vzhled taky doplňuje cigareta, bez které ho není téměř možné zahlédnout.

Osobnost

Jean je velice důvěryhodný podřízený, který tvrdě pracuje. Roy ho nazval svým jezdcem (dle šachových figurek). Je také upřímný, loajální a chytrý, i když není nejinteligentnější.
Je také veliký sukničkář (obě série se tímto však liší - V první sérii mu často dívky přebírá Roy, a Jean pak není schopný se plně věnovat své práci, neboť je myšlenkami úplně jinde. V druhé sérii zase nemá problém si nějakou najít, ale potom ji nedokáže opustit, když je to potřeba).

FMA 2003

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!
V této sérii má spíše komickou roli. Poprvé se mazlí s plukovníkovou nohou, jakmile se dozví jeho plány s armádou - "Všechny ženy musí nosit minisukně!" - a okamžitě ho začne vychvalovat.
Později má za úkol zapisovat vše, co Roy dělá. Zde se také dozví, že mu přebral dívku.
Nehraje tedy příliš velikou roli, ale u konce se přestrojí za Mustanga, aby ho chránil během převratu.

Brotherhood

V této sérii vystupuje více.
Pomáhá s útěkem Marii Ross, která je neprávem obviněna z vraždy. Roy ji schová v popelnici a nastraží falešnou mrtvolu, zatímco Jean ji odvede tunelem na svobodu.

Později dostane za úkol hlídat dům praporčíka Falmana, ve kterém schovávají Barryho (brnění s duší), společně s Rizou a Fuerym. Jean proto dostává kódovací jméno Jacqueline.

Homunculové však vyšlou Barryho tělo, aby svou 'duši' zničilo, neboť prozrazuje informace nepřátelům. Jean v přestrojení ale přijde včas a zachrání Falmana i Barryho.

Havoc pak rozkáže, ať se přesunou ven, neboť tam mají Rizinu sniperovou podporu. Později ještě dorazí Roy a Alphonse, kteří pomůžou s pronásledováním Barryho těla do třetí laboratoře.

V laboratoři však narazí na homoncula jménem Lust, kterou Jean znal jako Solaris, svou přítelkyni.
Při boji Lust zabrání Royovi využívat plameny, neboť zničí vodní potrubí. Ale toho množství vody Roy využije a s pomocí Jeanova zapalovače se jim podaří Lust upálit. Avšak jakmile se Lust zregeneruje, tak propíchne Jeanovy záda, čímž mu způsobí bezvědomí ze ztráty krve.
Roy nakonec Lust zničí a oba jsou převezeni do nemocnice.

Jean v nemocnici prohlašuje, že odchází ze služby, neboť po boji s Lust ochrnul. Tudíž mu nemůže nijak pomoci. Roy se za to cítí zodpovědný a nehodlá nechat Jeana všechno zahodit. Nakonec však souhlasí a nechá ho opustit armádu s tím, že na něj počká, tak ať ho dožene.

Později pracuje v rodinném obchodě, ale i tak pomůže Royovi v jeho plánu na svržení Vůdce. Díky Jeanovi se tedy objeví na scéně opět Maria Ross, která řídí zmrzlinový náklaďák plný munice a zbraní, které jsou určeny na pomoc Royovi.

Jakmile je po všem, tak Roy nechá převést Jeana zpět do Centrálu, kde mu nabídne Kámen Mudrců, který vyléčí jeho ochrnutí.
Podle obrázku v epilogu, jej přijal, takže může opět chodit.

Izumi Curtis.

31. ledna 2014 v 12:44 | Postavy.cz
Izumi Curtis
Věk
35 Let přibližně
Pohlaví
žena
Titul
Hospodyňka
Karma
Kladná
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Neznámo
Blízcí
Edward Elric, Alfonse Elric
Výskyt
Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Izumi je velmi moudrá Alchymistka, která se v obou verzích FMA pokusila transmutovat své dítě a tím přišla o část svých orgánů.
Za tu cenu ale získala to samé jako Edward, tedy použití Alchymie bez transmutačního kruhu. Izumi je velmi tvrdá a nebojácná žena. Ke svým nepřátelům se staví čelem a nebojí se nikoho.

Jednou zachránila městečko kde žili tehdy ještě mladí bratři Elricovi bez Kruhu. Tento čin na bratry zapůsobil a chtěli aby je Izumi přijala do učení. Po dlouhém přemlouvání se Izumi rozhodla že je vystaví zkoušce a když ji splní tak je bude učit Alchymii.

Izumi bratry nechala měsíc na ostrově, zakázala jim používat Alchymii a řekla: Jedno je vším a vše je jedním. Když bratři přežijí měsíc na ostrově a příjdou na to co to znamená tak je Izumi bude učit.

Bratři to přežijí a příjdou na význam té věty. Poté je Izumi příjme pod svá křídla a bude je učit Alchymii, bohužel velmi tvrým a svérázným způsobem.

Hohenheim.

31. ledna 2014 v 12:43 | Postavy.cz
Hohenheim
Věk
400 let, +- nějaký rok
Pohlaví
Muž
Druh
Člověk se schopností přenášet svoji duši
Titul
Alchimista světla
Karma
Kladná
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Masashi Ebara
Blízcí
Edward Elric, Alphonse Elric, Dante
Výskyt
Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Tato postava je velice zajímavá. Ve středověku totiž skutečně žil jistý "Hohenheim" přezdívaný Paracelus. Byl to lékař, přírodovědec a samozřejmě alchymista.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Fullmetal Alchemist(2003)

V seriálu se vykytuje jako muž, co dokázal přenášet svou duši díky vynálezu kamene mudrců společně s alchymistkou Darmou, jeho milenkou.
Po 400 letech žití ale zjistil, že se jeho tělo "rozpadá" a musel utéct od své ženy a dětí, Alfonse a Edwarda. Čímž zaviní nervový kolabs a smrt své ženy a tím v podstatě roztočí děj celého seriálu, protože se jeho synové pokusí svou matku oživit...

Greed.

31. ledna 2014 v 12:42 | Postavy.cz
Greed
Věk
Neznámý
Pohlaví
Muž
Druh
Homunkulus
Titul
Chamtivý
Karma
Neutrální
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Junichi Subawe
Blízcí
Envy, Sloth, Lust, Gluttony
Výskyt
Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Greed je Holunkulus vytvořen z hříchu Chamtivost. Jeho schopností je potáhnout celé své tělo Diamantem, takže je téměř nezničitelný. I když je Greed chamtivec, myslí hlavně na sebe a chce pro sebe to nejlepší. Tak pravdou je že když si Greed nějakým zázrakem najde přátele, je jim věrný a postaví se za ně.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Ve FMA Hledání Kamene Mudrců nemá Greed tak podstatnou roli jako ve FMA Bratrství. V Bratrství se Greed vtělí do jednoho těla s mladým princem jménem Ling Yao. Kterého bude nejprve chtít naprosto ovládnout, ale když zjistí že Ling si své tělo nenechá jen tak zotročit stanou se z nich sehraní přátelé.

Ve Hledání kamene mudrců je Greed vnímán spíše jako záporná postava, ale v Bratrstvu se nakonec ukáže že má i přes svou chamtivost a hamižnost velmi dobré srdce.

Gluttony.

31. ledna 2014 v 12:41 | Postavy.cz
Gluttony
Věk
Neznámý
Pohlaví
Muž
Druh
Homunkulus
Titul
Obžerství
Karma
Zlá
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Tetsu Shiratori
Blízcí
Envy, Sloth, Lust, Wrath, Pride
Výskyt
Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Gluttony je homonculus, je to druhý nejmladší homonculus a je mu přes 100 let. Je to jedlík! Sní na co má chuť a to doslova. Je velice hloupý, ale také velice silný protivník. Jeho zbraně jsou silné čelisti. Je ale celkem poslušný, dokud nezešílí a nezačne vše pojídat. Za svého šéfa bere Lust (homonculus představuje chtíč). Ptá se jí co může a nemůže sníst a protože má pořád hlad jeho tupé otázky jsou nekonečné. I přes to, že je zlý je sním celkem legrace. Říká, že dívky mu chutnají nejlépe, protože jsou měkké a chutné. Gluttony a jeho regenerační schopnosti jsou asi nejlepší ze všech homonculusů.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Často spolupracoval s Lust, ale po její smrti Gluttony hodně zesmutněl a chce sníst toho, který Lust zabil. Je nenasytný a jeho schopnost otevřít velikou tlamu uprostřed jeho břicha je velice nebezpečná, protože když někoho sní je skoro nemožné se z jeho břicha (které je skoro nekonečné) dostat. Tato schopnost je velice nebezpečná, protože může sníst věci i na dálku díky paprsku, který dosáhne vcelku daleko a co zasáhne je pohlceno a zmizí v Gluttonyho břiše.

Gluttony byl vlastně vytvořen za účelem Brány pravdy. To se ale nepovedlo a tak vytvořili něco jako nekonečný prostor v jeho břiše. Brána pravdy se nedá popsat slovy, je to ta věc ve které je ukryto všechno tajemství a smysl života. I přesto, že se v Gluttonym nedokázala vytvořit Brána pravdy je i tak hloupým ale silným homonculusem.

Envy

31. ledna 2014 v 12:40 | Postavy.cz
Envy
Věk
400 +- Let
Pohlaví
Muž
Druh
Homunkulus
Titul
Závist
Karma
Zlá
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Yamaguchi Mayumi
Blízcí
Edward Elric, Alphonse Elric, Dante, Hohenheim
Výskyt
Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Envy (závist) je homunculus, kterého vytvořil Hohenheim. Jeho základem bylo dítě, které měl s Dante. Je to taky nepsaný vůdce ostatních homunculů. Na konci projde bránou v podobě velkého hada.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Envy dokáže měnit podoby, díky tomu zabil Hudgese. Envy nenávidí ocelového alchimistu, protože měl Hohenheimovu lásku, narozdíl od něj.

Na13 nevypadá a je naživu víc jak 30 let...
Je mu přibližně okolo 170let, protože jeho rodiče jsou naživu víc jak 400let a Envy patří mezi ty nejstarší homunculy (i když v Brotherhoodu jsou i starší, ale pořád žije okolo těch 170 let

Dante.

31. ledna 2014 v 12:38 | Postavy.cz
Dante
Věk
400 let +- nějaký rok
Pohlaví
Žena
Druh
Člověk co umí přenášet svoji duši
Titul
Karma
Zlá
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Dante
Blízcí
Edward Elric, Alphonse Elric, Lust, Envy, Hohenheim
Výskyt
Fullmetal Alchemist

Dante není žádná stará, mírumilovná dáma, jak se jeví. Je to vlastně několik staletí stará duše, která se přenášela z těla do těla s její láskou a milencem Hohenhaimem, pomocí Kamene mudrců. Později ji Hohenhaim opustí a najde si lásku v Trishe, která mu porodí dva syny. Ona jako většina zrhzených dam vymyslí, co s tím bude dělat a usmyslí si, že až se znovu setkají, bude se mu líbit v mladším těle. Chvilku učila pozdější učitelku bratrů Elricků, ale ta odešla dříve, než s ní mohla cokoliv provést. A když ovládne její pozdější studentku Miru, zabije svého homunkula Greeda, kterého před časem stvořila. Pokusí se také podle, svého plánu, dostat svého Hohenhaima k sobě. Ale ten jí velmi rázně odmítl, tak ho poslala na druhou stranu brány.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Pak tu zkusí na Edovi, ale taky nemá úspěch, i když unese jeho lásku Rouz. Nakonec umíra ve výtahu snědena homunkulem Glutonim.

Alfons Heiderich

31. ledna 2014 v 12:34 | Postavy.cz
Alfons Heiderich
Věk
17 Let
Pohlaví
Muž
Titul
Žádný není znám
Karma
Kladná
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Oguri Shun,Liebrecht Jason
Blízcí
Edward Elric
Výskyt
Fullmetal Alchemist
Německý raketový inženýr s velkým nadáním připomínající svým vzhledem Alphonse Elrica z alternativního světa.
Spoiler.!!
Právě proto, že byl Alfons tak podobný bratrovi Edwarda se s ním spřátelil. Alfons se obětoval za Edwarda, aby mohl opustit náš svět a vrátit se zpět do alternativního. Bohužel Alfonse poté zabili.

Barry the Chopper

31. ledna 2014 v 12:31 | Postavy.cz
Barry the Chopper
Věk
Neznámý
Pohlaví
Muž
Titul
Barry Řezník, Sériový vrah žen, Sekáč, Řez
Karma
Zlá
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Neznámo
Blízcí
Žádní nejsou známi
Výskyt
Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Barry the Chopper neboli řezník Barry je mrtvý a jeho duše se dostala do brnění jako v případě Alfonse Elrica.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

V jednom díle se střetnou Barry a Alfons Elric, bojují spolu a se Barry snaží donutit Alfonse k obavám o jeho vlastní existenci, jenže se pak stejně dozví, že to není pravda. Chtěl zabít Winry a Edwarda, nakonec je Alfons zachránil.

Alex Louis Armstrong.

31. ledna 2014 v 12:30 | Postavy.cz

Alex Louis Armstrong
Věk
35 let
Pohlaví
Muž
Titul
Major, Alchymista ocelové paže
Karma
Kladná
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Kenji Utsumi
Blízcí
Edward Elric, Roy Mustang, Alphonse Elric
Výskyt
Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Alex Louis Armstrong je i přes svou svalnatou image jednou z nejladnějších a nejkomičtějších postav Fullmetal alchemist. Slouží ve státní Armádě stejně jako Roy Mustang či Maes Hughes. S bratry Elricovými se poprvé blíže setká, když jim musí dělat ochranku při jejich cestování před "masovým vrahem" Scarem.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Byl jedním z těch alchymistů, kteří pomocí Kamene mudrců doktora Marca vyvraždili a vyplnenili Ishbal. V době přběhu toho už ale silně lituje. Vždy když je potřeba Edwardovi a Alfonsovi pomoct, podá jim pomocnou ruku. Ve filmu Dobyvatelé Shambaly se oběví také. Jednou jako finanční investor města Ryol a pak jako svědek prvních útoku nacistů do jejich světa. Ke konci pomáhá bránit Centrálu před nejsilnější vlnou útočníků procházející skrz Bránu.


PS:Tahle postava dokáže příběh vždy oživit větou "tato schopnost se v rodině Armstrongů dětí už generace" :D Mám ho ráda už je proto, že je tak šíleneju :)
 
 

Reklama