Životopisy- Naruto.

Asuma Sarutobi

21. července 2014 v 15:21 | Postavy.cz
Asuma Sarutobi
Věk
30 let, zhruba
Pohlaví
Muž
Titul
Jounin, Strážní ninja
Karma
Kladná
Autor
Masashi Kishimoto
Hraje
Jurota Kosugi
Blízcí
Shikamaru Nara, Choji Akimichi, Ino Yamanaka, Hiruzen Sarutobi, Kurenai Yuuhi
Výskyt
Naruto, Naruto (anime), Naruto (manga)
Asuma je Jouninem a velitelem týmu 10, ve kterém je: Shikamaru Nara, Choji Akimichi a Yamanaka Ino. 3. Hokage byl jeho otec. Je to pohodář a optimista.
Pořád má u sebe cigaretu, bez které snad ani není. Jako jeden z mála Jouninů se o své žáky často strachuje a hlídá si je, což je i dobře. Svým třem žákům dál přezdívku: "uřvaná pusa" - Ino, "flákač" - Shikamaru a "žrout" Chouji. Možná právě díky Shikamarovi považuje svůj tým za ten nejlínější v celé Listové.
Příběh


Narodil se v klanu Sarutobi. Po 9 letech absolvoval úspěšně akademii. Ve 12 letech podstoupil úspěšně Chuuninskou zkoušku. Strážil také feudálního pána země "Ohně" jako jeden z 12ti.
V boji používá svoje nože zvané "boxery". V jeho volném čase je nejvíce s Kurenai Yuuhi a vypadá to, že mezi nimi i něco jiskří.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Po invazi na Listovou vesnici velmi truchlil nad smrtí Třetího Hakageho. S Kakashim bojují proti Itachimu z klanu Uchiha a Kisamemu, kteří pátrají ve vesnici po Narutovi. Kisame však zraní Asumu pomocí svého meče. Když se chystá Itachi zabít Kurenai okamžitě jí vyráží na pomoc. Hned za ním dorazí Kakashi a Gai, takže se protivníci vzdávají a prchají. Asuma také vysvětlí Narutovi techniku "Větrného elementu"

Když bojuje Asuma s Hidanem podlehne zraněním, které se na něj přenese. I přes pomoc, kterou Ino zkouší jsou tyto zranění smrtelná. Asuma zdělí Shikamarovi, že má na to stát se jednou Hokagem, zapálí se znovu svojí tentokrát poslední cigaretu a zemře.

Temari

19. července 2014 v 10:32 | Postavy.cz

Věk
16 až 19 let, narozeniny má 23. Srpna
Pohlaví
Žena
Titul
Jounin
Karma
Neutrální
Autor
Masashi Kishimoto
Hraje
Romi Paku
Blízcí
Gaara, Kankuro, Shikamaru Nara, Naruto Uzumaki, Karura
Výskyt
Naruto, Naruto (manga), Naruto (anime)
Temari je dcera čtvrtého Kazekageho. Ze všech třech dětí (Temari, Gaary a Kankura) se narodila jako první a v probíhajícím "Narutu Shipuuden" jí je 19 let.
Povaha, boj

Zezačátku, v době Gaarova "největšího šílenství" je Temari z něj vystrašená nejmíň, přesto nepřiznává, že by se mohla Gaarovi postavit. Jak dívky bývají, je i Temari v jádru přes svojí krutost k nepřátelům, hodnou sestřičkou, která svým mladším sourozencům pomáhá, a to i za cenu vlastního života. V jádře je i vcelku panovačná, na což pravděpodobně právě chytla Shikamara.
Její útočnou zbraní je takzvaný Tessen, neboli útočný vějíř, jehož mávnutím je schopná vyvolat vítr, jež sama názývá "spojencem." V seriálu se zatím neobjevila v bojové situaci bez vějíře, takže úroveň jejího boje bez vějíře není znám. Ví se o ní ovšem, že je chytrá a postupuje takticky. Útočí na dálku.
Kamatari, Jednooká Lasice

Její nejsilnější útok se jmenuje "Kirikiri mai", neboli "Tanec tornáda". Tento útok, obětováním pár kapek vlastní krve, vyvolá jednookou lasici(Kamatari), kterou je možno uvidět jen pár chvilek po vyvolání, pak jsou vidět jen následky. Dokáže během deseti sekund prosekat velkou část lesa, ihned potom zmizí.
Procházka příběhem

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!
I přestože byla sama Temari proti útoku na Listovou, s bratry šla na Chuuninské zkoušky. Prvními dvěma koly procházeli společně, pak se začly dvojice, které proti sobě bojovali. Temari vylosovala Ten Ten. Zde Temari ukázala poprvé svou krutost k nepříteli, dokonce se dostala i do sporu s Rock Leem.
"...Zde Temari ukázala poprvé svou krutost k nepříteli..."

V dalším kole se střetla s Narou Shikamarem, který ji nakonec porazil, i přestože se vzdal. Temari sice uvažovala vychytrale a takticky, Shikamaru ji ale dokázal, že mezi nimi je pořád velký rozdíl. Přestože se zdálo, že se taktika přehupuje, celou dobu měl navrch Shikamaru, který měl kliku, že Temari neútočila.
Ihned po souboji Uchihy Sasukeho a Gaary začala invaze do Listové. Temari při útěku zastavovala Sasukeho, bohužel ho jen zdržela. Viděla až později souboj Gaary a Naruta.
Do příběhu se opět vrací s nástupem Naruta Shippuuden a to kvůli organizaci Chuuninské zkoušky, kterou vede právě s Narou Shikamarem. Až po cestě zpět domů se dozvídá, že byl unesen Gaara a spolu s Narutem, Sakurou a Kakashim se vrací zpět do Písečné.
Zajímavosti
Temari v Shippuudenu

Po internetu pobíhají zvěsti, že Temari a Nara Shikamaru spolu mají milostný poměr. Na toto téma bylo již vytvořeno mnoho FanArtů a FanFikcí.
Temariino oblíbené jídlo je zeleninová polévka a pražené kaštany a jídlo, které nemá ráda jsou chobotnice a jiná mořská "havět".
Mezi Temariiny techniky patří i takzvané techniky umění, zvané Ninpou. Mezi ně patří například základní útok Kamaitachi, nebo jeden z jejích nejsilnějších útoků Tatsuno Ooshigoto.

Sai,životopis.

25. listopadu 2013 v 17:43 | Konoha.cz
Sai (サイ, Sai) je mladý tajemný ninja, který se stane jedním z Narutových týmových partnerů poté, co se Naruto vrátí po dlouhé době do Listové a také nahradí Sasukeho, který opustil Listovou. "Sai" vlastně není jeho skutečné jméno, protože toto jméno mu dal vůdce ANBU Root Danzou. Není ani jisté, jestli Sai zná vůbec své skutečné jméno. Sai je známý tím, že má velmi bledou kůži a někdy nevědomky uráží ostatní. Občas má problémy vajádřit své emoce a umí přivést své obrazy k životu. Sai je nadaný umělec, ale jeho nedostatek citů mu zabranoval, aby někdy pojmenoval svoje obrazy, kterých nakreslil přes tisíce.
Stejně jako většina členů uzavřené skupiny ANBU Root je Sai sirotek, který byl přijat a převychován podle Rootu. Byl vychován bez citů a stal se z něj školený stroj na zabíjení. Brzy však ve svém životě potkal jiného člena Rootu, který byl skoro ve stejném věku jako Sai a začal ho považovat za svého bratra. Sai je také nadaným malířem a má obrázkovou knihu ve které je v jedné polovině jeho příběh a ve druhé polovině příběh jeho bratra, jak porážejí své nepřátelé a postupují dále. V následujích letech zemřel Saiův bratr na neznámou nemoc a Sai zase začal ztrácet emoce. Během tohoto období byl vysílán na mise s velkým hodnocením. Mezi tyto mise patřilo i likvidování ninjů z jiných zemí, kteří představovali problém pro Listovou. Danzou byl velmi ohromený Saiovými schopnostmi a poznamenal, že Sai je nejsilnější člověk ve svém věku.
Za odstranění jeho emocí mohl Root, který mu všechny jeho emoce potlačoval a tím ho donutil dělat mise nebezpečné, nepříjemné nebo neetické. Mise plnil vždy loajálně. Měl také potíže pochopit osobní pouta, protože byl zmatený například z toho, proč chce Naruto zajít tak daleko kvůli Sasukemu i když mu nikdo nepřikázal, aby tak učinil.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNakonec dostal Sai od Danzoua rozkaz, Sai se přidal do týmu s Narutem. Danzou pověřil Saie tajnou misí, spojit se s Orochimaru a hladce převzít kontrolu nad Listovou. Narutův tým měl však jiný úkol, vydat se do Travnaté Země, aby se setkali se Sasoriho špiónem, který je v Orochimarově skupině. Ještě než odešli na misi, tak Sai testoval Naruta pomocí své techniky Choujuu Giga. Tato technika dovoluje Saiovi vytvářet z inkoustu napodobeniny tvorů.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNaruto se dostal do konfliktu se Saiem, který si dělal srandu z něho a jeho penisu. Tato narážka byl vtip, který si často říkal se svým bratrem. Sai pak utekl a později oficiálně vstoupil do Týmu Kakashi. Sai se setkal se Sakurou a Narutem a oni věděli, že ted jsou oficiálně týmoví partneři. Řekl, že útok na Naruta byla jen zkouška a Naruto nebyl něják ohromný v boji. Sai pak využil příležitosti a vyjádřil se, že se mu líbí to, jaká je Sakura mrcha. Sakura se na něj naštvala a Naruto taky, tak začaly špatné pocity mezi těmi třemi.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV novém Týmu Kakashi pod vedením člena ANBU Yamata, směřují do Travnaté Země. Na této cestě měl Naruto na Saie vztek, protože měl pocit, že Sai je jen ubožák, který nahradil Sasukeho. Když mu to Naruto sdělil, tak Sai řekl, že je vše v pořádku, protože ve skutečnosti se mu nepodařilo najít negativní pocity proti Narutovi. Dále dodal, že nechce být srovnáván s tím zrádcem Sasukem. Naruto byl z toho vzteklý, ale Sakura ho uklidnila. Zatím se Sai pousmál a začal vysvětlovat své pocity, ale náhle byl Sai udeřen Sakurou, která řekla, že by neměl říkat nic špatného o lidech, které nezná. Sai je překvapen, že ho dostala tak snadno, protože použila svůj falešný úsměv. Pak se zas pousmál a řekl, že i falešný úsměv může pomoci dostat se z těžkých situací. Yamato potom vyhrožoval týmu vězením, aby je přiměl ke spolupráci. Nechali se však v klidu a rozhodli se k odpočinku v nedalekých horkých pramenech.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPozději, když Orochimaru a Naruto skončili svojí bitvu, tak se Sai spojil s Orochimaru a předal mu stránky s identitou ANBU v Listové, jako důkaz spojenectví. Vrátil se s Orochimaru do jeho úkrytu a tam pomocí svitku přivolal knihu ve které jsou další rozkazy. Danzouovým plánem bylo, aby se Sai stal špiónem a zabil Sasukeho, který se měl stát Orochimarovým novým tělem a tak by zmařil Orochimarovo převtělení. Tým Kakashi pak najde Saie a požaduje po něm vysvětlení toho, co se plánovalo. Naruto pak vysvětlí, že se nikdy nevzdá Sasukeho a vrátí ho zpět. Sai je překvapen Narutovým prohlášením a trochu v něm vidí svého bratra. Rozhodne se tedy pomáhat, než aby zabil Sasukeho. Začal prohlédavat Orochimarův úkryt a našel Sasukeho jako první. Sai řekl Sasukemu, že ho přišel zachránit, ale to Sasukeho nezajímalo a nakonec uprchl s Orochimaru. Saiovi se tímto pokusem podařilo získat důvěru týmu a stal se pro Naruta a Sakuru přítelem.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhSai pokračuje dále v misích s Týmem Kakashi a začne projevovat emoce, velmí tím rozhněvá Danzoua. Sai se také setká s Narutem a poznává Narutovi přátele. Během takového setkání se Sai setká i s Ino. Podle jednání se Sakurou, si Sai myslí, že když řekne ženě opak, tak to bude fungovat. Nazve tedy Ino kráskou, které se z toho udělá ruměnec, ale zároven tím naštve Sakuru, které řekl, že je obluda. O několik dní později, když Tým Asuma ztratí svého vůdce Sarutobi Asumu, tak je Tým Kakashi vyslán na pomoc proti dvěma členům Akatsuki, kteří jsou odpovědní za Asumovu smrt. Sai a Sakura odejdou s Pakkunem na pomoc Shikamaru. Když dorazí, tak vidí, že se Shikamaru již postaral o Hidana, což způsobuje Saiovi přehodnocení o Shikamarových schopnostech. O něco později je Sai součástí týmu, který pomáhá sledovat stopu Sasukeho, který je na honu svého bratra Itachiho.

Překlad a význam jména

Sai znamená v japonské kanji spousty různých věcí jako: "extrém, génius, setba, půjčka, nosorožec, společník, syn, pupek, třesk a pěkný". Sai je také druh zbraně. Zbran je dlouhá dýka, která má na každé straně ostrou jehlici, často jí můžete vidět v různých bojových filmech.

Zajímavosti

Saiova hodnost je Chuunin, ale je také členem ANBU Root. Narodil se 25. listopadu a je mu 17 let. Měří 172,1 cm a váží 53,3 kg. Jeho ninja registrační číslo je 012420. Jeho krevní skupina je A. Na Ninja akademii odmaturoval již v 9 letech a Chuuninem se stal v 10 letech. O jeho rodině není nic známo, ale jeho nevlastní bratr se jmenoval Shin.

Techniky

Choujuu Giga - Kresba velkých zvířat
Shunshin no Jutsu - Technika problesknutí
Sumi Bunshin no Jutsu - Technika inkoustového klonu
Sumi Gasumi no Jutsu - Technika inkoustového problesknutí

Konan.

14. listopadu 2013 v 14:36 | Konoha.cz

Konan je jediná žena v zabijácké organizaci s názvem Akatsuki. Do téhle organizace se nejspíše dostala s jejím nejvyšším velitelem, Peinem (Nagatem), který je současně i jejím přítelem a teamovým partnerem.
Není objasněno, z jaké vesnice Konan pochází, jelikož nikdy neukazuje svou ninja pásku. Ale pravděpodobně pochází ze stejné vesnice jako Pein (Nagato) a to z Vesnice ukryté v dešti (Amegakure no Sato). Lidé v této vesnici jí však neříkali Konan, nýbrž "Boží Anděl", jelikož byla Peinovou (Nagatovou) přítelkyní a Pein (Nagato) měl takovou moc, že ho obyvatelé považovali za boha.
Konan se v manze poprvé vyskytla ve 372 kapitole, když Jiraiya šel zabít Peina (Nagata) a narazil na Konan, které se pomocí Gama Yudan (žabí olej) rychle zbavil (zalepil ji olejem a tím jí znemožnil používat její papírové jutsu).
Nyní Konan Peinovi (Nagatovi) pomáhá s úkolem, který jim uložil Madara Uchiha.

Konanina minulost

Konan se od malička přátelila s Peinem (Nagatem) a dalším chlapcem, Yahiko, který se později stal jedním z Peinových (Nagatových) obsazených těl. Všichni tři byli sirotkové, jejichž rodiče zabila válka, kterou vedla Dešťová s okolními zeměmi.
Toulali se po Dešťové a hledali něco k jídlu. Když jednou narazili na Jiraiyu, Tsunade a Orochimara. Žádali je o jídlo. Tsunade s Orochimarem odmítli jejich žádost, avšak Jiraiya jim s radostí vyhověl. Konan mu na oplátku během chvilky zhotovila květinu z obalu od sušenek. Následně je požádali, aby je naučili ninjutsu. Opět vyhověl jediný Jiraiya a na čas s nimi zůstal. V téhle době si Konan začala rozvíjet své Origami a postupně jej převáděla na ninjutsu a postupně zdokonalovala. Za čas je Jiraiya opustil a Konan společně s Peinem (Nagatem) se za nějaký čas přidali k Akatsuki.

Konan sama o sobě

Duše:
Konanina osobnost je velice složitá. Je spíše tichá, ráda naslouchá a pozoruje. (podobně jako Hinata). Je také velmi milá. Avšak její láska k Peinovi (Nagatovi) jí úplně změnila. Z tváře jí nezmizí přísný výraz, nejčastěji je v pozici, kdy stojí vzpřímeně a u pasu si jemně svírá dlaně. Tato slepá láska z ní udělala poslušného poddaného, který by pro svého pána udělal cokoli. A to taky že ano. V manze číslo 372 se postavila Jiraiyovi jen proto, aby se nedostal k Peinovi (Nagatovi).
Tělo:
Konan má nádhernou, hubenou ženskou postavu. Je oblečená do pláště s tradičním akatsuki stlyem (červené obláčky na černém podlakdu). Na nohách má obutou černou ninja obuv. Nehty na rukách i nohách má nalakované na fialovo. Má krásně upravené modré vlasy, které se pyšní papírovým leknínem. Kolem modrých očí má nanesené modré stíny, na rtech modrou rtěnku a pod rty má maličkou stříbrnou kuličku (pearsing). Tváře má jemně mázlé pudrem, což jí dodává krásně hebkou a bílou pokožku.

Překlad jména

Jméno Konan je ve skutečnosti skloubením dvou výslovností slov, malý (小 - ko) a jih (南 - nan). Tedy Malý jih. Tohle je doslovný překlad jména Konan. Bohužel, příjmení Konan není známo, stejně jako u většiny členů Akatsuki (s výjimkou Kisame Hoshigaki, Itachi Uchiha).
Význam jejího jména vězí ve květině, kterou má ve vlasech. Je to papírová napodobenina leknínu, který se hojně pěstuje na jihu Japonska. Proto taky Malý jih, jelikož tyhle leknínové plantáže posupně ustupují před rostoucím obyvatelstvem.

Techniky

Konaniny techniky jsou prazvláštní. Již od malička si ráda hrála s papírem a pomocí Japonské hry, Origami, z listů papíru vytvářela mnohá zvířátka i věci různých tvarů (nejčastěji květiny). Právě zde v tuto dobu získala lásku k papíru a začlenila jej do svého ninjutsu. Vytvořila si tak svůj vlastní styl, který jí dovoluje manipulovat s papírem a udělat z něj smrtící zbraň.
Další její schopností je rozložit své tělo na jednotlivé listy papíru a tak rychle zmizet, nebo se přepravovat z místa na místo přímou čarou.

Akatsuki zařazení

znak na prstenu: Byakko (Bílý tygr)
umístění prstenu: prostředník pravé ruky
teamový partner: Pein (Nagato)

Rock Lee.

14. listopadu 2013 v 14:33 | Konoha.czRock Lee je velmi temperamentní taijutsu (boj na blízko) specialista a je příkladem lidské píle. Není schopný používat ninjutsu (ninja techniky) ani genjutsu (iluzorní techniky). Když byl studentem na Ninja akademii, tak se mu ostatní děti vysmívaly kvůli jeho neschopnosti. Proto strávil veškerý svůj čas tréninkem taijutsu. V tomto tréninku ho vede Maito Gai, neboli Gai-sensei. V týmu je ještě s Hyuugou Nejim a Tenten.

Na a po akademii

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhRock Lee je zatvrzelý ninja, který usiluje o překonání takzvaných "géniů" tvrdou prácí. Charakterizuje ho jeho zelený oblek a jeho obdiv k jeho učiteli a mentorovi Maito Gaiovi. Rock Lee je postava známá pro svoje odhodlání a náruživou osobnost. Lee byl vybrán na Ninja akademii i přes nedostatek talentu s Ninjutsu a Genjutsu. To jej donutilo, aby věnoval svůj čas zlepšování Taijutsu. Jeho schopnost používat Taijutsu mu dovoluje, aby absolvoval Ninja akademii ve 12 letech. Po maturitě byl Lee přiřazen do týmu s TenTen a Hyuugou Nejim pod vedením Maito Gaie.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhLee si vytvořil úzký vztah se svými partnery v týmu a jeho cílem je porazit "génia" Nejiho v bitvě. Když spolu Lee a Neji zápasili jako mladí, tak Neji vždy zvítězil. Neji to řekl tak, že má talent, zatímco Lee je beznadějný. Lee a jeho mistr Gai sdílejí velmi těsné pouto. Gai v Leem viděl sám sebe a nabídl mu, že ho bude učit Taijutsu techniky, které Lee rád přijal. Gai učil Leeho myšlenku vytvoření "vlastních pravidel", což znamená tvrdě na sobě pracovat a to i mimo své hranice. Lee to často prohlašoval, když trénoval a snažil se splnit například určitý počet kopů, úderů atd. Pokud svého čísla nedosáhl z důvodu vyčerpání, tak se snažil udělat další velké množství snaživých výkonů.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhLee začal zbožnovat Gaie a změnil svůj účes a oděv, který se podobal jeho učiteli. Každou lekci si psal do svého zápisníku. Gai mu pomohl uskutečnit jeho cíle jako ninjovi bez možností používat Ninjutsu nebo Genjutsu. Jeho Taijutsu mu také pomohlo k tomu, že ho Gai naučil otevírat Nebeské brány, ventily, které kontrolují a umožnují zvyšovat tok Chakry. Po otevření těchto bran získal Lee sílu, ale s každou otevřenou bránou se Leeho život blížil ke smrti. Lee byl schopen otevřít pět z těchto bran. Lee byl jediný, který mohl v jeho týmu používat Omote Renge prostřednictvím první brány. Otevření těchto bran mu dalo možnost používat Ura Renge, což umožnilo vzniknutí větě "Lotos v Listové kvete dvakrát", která je Leeho motem. Kakashi se divil, když byl Lee schopen otevřít pět bran pouze s jeho tělem a tvrdou prácí.

Chuuninská zkouška, Boj se Sasukem

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhBěhem následujícího roku Lee a jeho tým plnil mise. Lee na některých misích zklamal, ale Gai ho naučil Renge techniky a díky tomu se Lee stal výborným ninjou, který používá Taijutsu. A Gai prohlásil Leeho za "génia tvrdé práce". Rok po absolvování vstoupil Gaiův tým do Chuuninské zkoušky. Do tohoto bodu spolupracoval tým dobře. Před zkouškou se Lee pokusil vstoupit do zkušební místnosti, ale byl zastaven dvěma Geniny, ve skutečnosti dvěma Chuuninskými zkoušejícími. Ačkoli to vypadalo, že Lee od nich dostává, tak odhalil svojí skutečnou rychlost, když zastavil Sasukeho kop a jednoho ze zkoušejících, kteří se dostali do boje.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhLee potom oznámí týmové partnerce Sasukeho Haruno Sakuře, že se mu líbí. Jeho poblouznění je však jednostranné, protože Sakura je zděšena Leeho "hunatým obočím". Lee řekne Sakuře, že jí bude chránit dokud nezemře. Ona ho však odmítne a Lee je zklamán. Poté, co Lee viděl Sasukeho kop se rozhodne porazit "génia" Uchihu. Následuje Sasukeho tým a napadne ho. Také opakuje svojí lásku k Sakuře. Naruto chce porazit Leeho sám, ale Lee ho snadno porazí.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhLee potom bojuje proti Sasukemu. Lee byl schopen zvládnout Sasukeho i jeho rychlost. Sasukeho Sharingan má však vážné chyby. Lee vysvětluje, že i když Sasuke vidí jeho pohyby, tak jeho tělo nedokáže udržet rychlost s Leem. Lee se pak pokusí použít jednu ze svých tajných technik, ale je zastaven Gaiovou želvou, která pak přivolá samotného Gaie. Gai uhodí Leeho, ale obejme ho a oba se rozpláčí. Leeho tým se pak dostaví na zkoušku a projde prvním testem do druhého.

Chuuninská zkouška, Test druhý

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhBěhem druhého testu se Lee odděluje od skupiny a přichází na pomoc Sakuře a jejím partnerům. Uzná svůj slib, že jí bude navždy chránit a rozhodne se bojovat proti třem Zvučným Geninům sám. Bohužel to, že také musí chránit tři dalši ninji a neví o schopnostech Zvučných Geninů mu dává nevýhodu. Lee ví, že je nucen k použití Omote Renge, které mu Gai dovolil používat pouze k ochraně někoho drahého, což je pro Leea Sakura. Za tímto účelem se Lee rozhodne použít Omote Renge proti Dosu Kinutovi.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhVykopne ho do vzduchu a je připraven shodit ho zpět na zem. Jenže Zaku Abumi rychle použije svoje zvučné trubice a zachrání Dosu. Dosu pak použije svůj zvučný útok a poškodí Leeho sluch a rovnováhu, což ho dělá zranitelným. Naštěstí Neji a TenTen se vydají Leeho hledat. Shikamaru, Ino a Chouji přijdou na pomoc Sakuřinu týmu a dorazí i Neji a TenTen. Lee je předán TenTen na vyléčení. Ta s ním však prudce zatřese a Leeho vzbudí. Lee nemůže uvěřit, že selhal, tam kde Sasuke zvítězil, ale pouze díky jeho prokleté pečeti. Když Naruto pozdraví "hunaté obočí", tak ho Sakura udeří za to, že urazil Leeho a dává Leemu své hluboké díky. Leeův tým pak pokračuje ve zkoušce a nakonec získá potřebný svitek a prochází do další zkoušky.

Chuuninská zkouška, Kvalifikace

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV kvalifikačních kolech před třetím testem, Lee sleduje ostatní zápasy při kterých poskytuje výklad a povzbuzuje svůj tým. Jak plyne čas, tak je i nakonec vybrán Lee. Leeho soupeř je Gaara ze Skryté Písečné. Tito dva se střetnou navzájem a Lee rychle útočí na Gaaru. Gaara má však písek, který ho automaticky brání a tak Leeho údery neúčinkují. Lee brzy ustoupí a vyhledá u svého učitele souhlas, že si může odepnout své závaží, které ma skryté nad kotníky. Lee ví, že jsou pouze na ochranu někoho drahého, ale Gai mu je dovolí uvolnit. Někteří se zajímají, jak může sundání několika kilo závaží Leemu pomoci. Brzy se to dozví, když Lee závaží odepne a to spadne na zem a rozdrtí zem okolo.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhLee potom získá velkou rychlost a zahajuje kopy a údery, které na Gaaru dopadají. Leeho rychlost je velká a písek na vše nestačí. Jak jde čas, tak Leeho technika začíná být méně a méně účinná, to donutí Leeho k použití speciální techniky. Pokusí se použít Omote Renge, ale Gaarova hmotnost je větší než Lee očekával a tak zahájí kopy proti Gaarovi a dostane ho do výšky. Když konečně dosáhne dostatečné výšky, tak obmotá Gaaru svými obvazy a padá s ním zpět na zem.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhGaara zůstává nehybný a Lee je překvapen, když se Gaara začne drolit, protože nahradil sám sebe písečnou replikou. Lee byl oslaben z Omote Renge a toho Gaara využil a nahradil se. Lee si uvědomí, že Gai v něho věří a tak použije svojí sílu. Začne otevírat Nebeské brány a získá neuvěřitelnou sílu, což každého šokuje. Taková energie však ohrožuje uživatelův život. Lee začne používat svojí oslepující rychlost a mlátí Gaaru po celém bojišti. Nicméně jeho svaly začínají slábnout a rozpadat se. Nakonec Lee uvolní Ura Renge a praští s Gaarou do země. Gaarova tykev tlumí jeho dopad na zem. Lee spadne na zem slabý a zranitelný. Gaara ještě není odrovnán a chytí Leeho nohu a paži svým pískem.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPřestože se Lee pokoušel dostat pryč, tak mu písek rozdrtil kosti. Když Gaara chce Leeho dodělat úplně, tak přichází Gai a chrání svého drahého studenta. Gaara je vyhlášen vítězem a každý je překvapen, když chce Lee v boji pokračovat. Lee stojí, ale je ve skutečnosti v bezvědomí a pouze si přeje chránit svou cestu ninji. Lékařští ninjové odnesou Leeho a učiní děsivý objev. Jeho zranění jsou z používání bran a zraněním z písku tak závažná, že už nikdy nebude moc být ninja.

Chuuniská zkouška, Test třetí

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhLee byl poté odvezen do nemocnice pro léčbu. Zatímco spal na svém nemocničním lůžku, tak Gaara ho přišel zabít. Vplížil se do jeho pokoje, ale byl zastaven Shikamaru a Narutem. Když Gaara chce přesto zabíjet, tak se dostaví Gai a oznámí mu, at si na boj počká ve třetím testu. Během Leeho pobytu v nemocnici, se Lee snaží stále cvičit i když jeho tělo je velmi slabé. Při třetím Chuuninském testu se Gai a Lee jdou podívat na zápasy. Lee je překvapen, když zjistí, že Naruto přemohl Nejiho, kterého chtěl Lee přemoci sám, ale cítí se štastně, protože Naruto dokázal přemoci "génia". Lee je také překvapen, když Sasuke používá v boji Leeovu rychlost a pohyby. Lee je poté mezi těmi, které Kabuto uspí svým Genjutsu, když Písečná a Zvučná zahájí svojí invazi.

Leeova operace

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKdyž se legendární lékařská kunoichi Tsunade vrátí do Listové vesnice, aby se stala Hokagem, tak Leeho prohlíží. Souhlasí s tím, že Lee už nemůže být ninja. Lee má totiž početné úlomky kostí okolo páteře a Tsunade může provést operaci, ale byl by to příliš velký risk, protože operace má úspěch 50%. A i kdyby byla úspěšná Lee by musel projít rozsáhlou rehabilitací. Lee hovoří s Gaiem, který mu řekne, že by měl zkusit operaci. A jestli Lee zemře v průběhu operace, tak on zemře s ním, protože dal Leemu slib. Lee tedy svěřuje operaci do Tsunadiných rukou a riskuje vše jen, aby získal zpět svou cestu ninji. Lee se potom loučí se svými kamardáy, kteří mají za úkol získat Sasukeho od Skryté Zvučné a pak odchází na operaci. Operace se podaří a Lee zůstává v nemocnici a zotavuje se.

Záchrana Sasukeho

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhRozhodne se však vydat za svými přáteli, kteří sledují Sasukeho. Vezme si sebou své zbraně a "lék" a vyplíží se z nemocnice. Díky své rychlosti a důvtipu se mu podaří dohnat Naruta, který je v bitvě s členem Skryté Zvučné Kimimarem. Lee řekne Narutovi at jde za Sasukem, zatímco on sám bojuje proti Kimimarovi a jeho kostním technikám. Kimimaro je překvapen, když ho Lee několikrát uhodí. Lee poté požádá o chvilku pauzy a vypije svůj "lék". Jenže Lee si vzal omylem místo léku Tsunadin alkohol. Zpět v Listové vysvětluje Gai Tsunade, že když se Lee napije alkoholu, tak se dostane do rychlého opileckého omámení. Gai řekne Tsunade, že Lee je přirozený uživatel Suikenu (Opilé pěsti).
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhOpilý Lee se začal kymácet a útočit na Kimimara. Lee a Kimimaro si útoky vyměnovali, ale Kimimaro začal mít navrch. Lee se pokusil použít Omote Renge, ale Kimimaro ho zablokoval svými kostmi. Když se Kimimaro chystá zabít Leeho, tak do boje vstupuje někdo nový, Gaara. Gaara uvede, že on a jeho sourozenci byli vysláni Tsunade, aby pomohli získat Sasukeho Listové skupině. Gaara neukázal žádné city, ale bylo jasné, že chce pomoci Leemu za to, co mu kdysi udělal. Od té doby, co prohrál s Narutem v bitvě se jeho pohled a názor na život změnil. Ochranoval Leeho a převzal útok na Kimimara a útočil na něj svými písečnými technikami. Kimimaro byl nakonec donucen použít svojí konečnou techniku. Bohužel vzhledem k jeho zdraví nezvládl zabít Gaaru ani Leeho a zemřel. Lee a Gaara pak odpočívali a hovořili o jeho charakteru.

Záchrana Gaary

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV několika dalších letech složil Lee a jeho tým Chuuninskou zkoušku. Lee jako jediný pak nosil vestu Listové a ještě více vypadal jako jeho idol Gai. Později přišel požadavek ze Skryté Písečné na pomoc a záchranu jejich Kazekageho Gaary, který byl unesen Akatsuki. Gai a jeho tým byli vysláni na pomoc. Tým se snažil dostat do Skryté Písečné, ale byl zastaven Hoshigakim Kisamem. Kisame se vyhnul většině jejich útoků a uvěznil Leeho, Nejiho a TenTen ve vodních vězeních. Neji je však zničil a Gaiovi se nakonec podařilo Kisameho porazit.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhTým Gai pak dorazil k základně Akatsuki. Když odstranili pečetě, které střežili jeskyni, tak byli napadeni svými dvojníky, kteří vylezli ze země. Kopie měli jejich zbraně a schopnosti. Týmu se nakonec podařilo porazit kopie a dorazit na pomoc Kakashimu a Narutovi, kteří pronásledovali člena Akatsuki Deidaru. Leeho tým zastavil Deidaru, který se chystal uprchnout. Neji brzy poznal, že Deidara se chystá vyhodit do vzduchu sám sebe. Kakashi však výbuch poslal pomocí svého Mangekyou Sharinganu výbuch do jiné dimenze. Deidara však přežil a kunoichi Chiyo se podařilo oživit Gaaru. Když se vrátili do Písečné, tak si dali s Gaarou sbohem. Gai se snížil k tomu, že nesl oslabeného Kakashiho na zádech. To inspirovalo Leeho, který to viděl jako výzvu. Lee nabídl Nejimu, že ho také ponese na zádech, Neji odmítl a Lee byl zklamán. Listoví ninjové se nakonec dostali do Listové.

Překlad a význam jména

Jméno Rock Lee neznamená nic, ale je odvozeno ze jména Bruce Lee, což byl mistr bojových umění, které uplatnoval i ve filmech ve kterých hrál.

Zajímavosti

Lee se narodil 27. Listopadu. Je mu 17 let. Měří 172 cm a váží 54,7 kg. Je Chuuninem ve Skryté Listové vesnici. Jeho ninja registrační číslo je 012561. Ve dvanácti letech odmaturoval na Ninja akademii a v patnácti se stal Chuuninem. Jeho krevní skupina je A. Lee je občas prudký a miluje tréninky. Jeho oblíbeným jídlem je mírně kořeněné rýžové kari a smažené rýžové kari. Jeho koníčkem je snažit se a tvrdá práce. Jeho oblíbená slova jsou "úsilí", "síla vůle" a "láska". Splnil 25 D-misí, 21 C-misí, 4 B-mise, 10 A-misí a 1 S-misi.

Techniky

Gouken
Suiken
Dainamikku • Entorii
Konoha Dai Senpuu
Konoha Senpuu
Konoha Kage Buyou
Konoha Reppuu
Konoha Shoufuu
Omote Renge
Seishun Furu Pawaa
Ura Renge

Shikamaru Nara.

21. října 2013 v 15:54 | Konoha.cz


Nara Shikamaru je velmi líný člověk, ale je to génius, jehož IQ je přes 200, i když jeho známky v akademii tomu neodpovídaly (většinu testů prospal). Pochází z rodiny, která má schopnost ovládat stíny a chová jeleny.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh!
Nara Shikamaru byl na počátku seriálu Genin, který dokončil akademii ve stejnou dobu jako Uzumaki Naruto. Po proběhnutí Chuuninské zkoušky V Listové se jako jediný stal Chuuninem.
Shikamaru není zrovna moc aktivní, radši si jde zdřímnout, než aby něco podnikal. Rád ale hraje intelektuální hry jako jsou Shougi (japonské šachy) a Go. Jeho nejoblíbenější slovo je Mendokusei (otravný nebo protivný). Je si dobře vědom toho, jaká je osobnost, proto o sobě prohlašuje, že je zbabělec číslo 1. Ale když jde do tuhého je ochoten se obětovat pro svoje společníky.
Shikamaru je velmi dobrý taktik, a proto se ještě nikdy nepodařilo jeho učiteli (Sarutobi Asuma) porazit ho v Shougi ani Go. Když Shikamaru vymýšlí strategii, vždy zavře oči a spojí prsty tak, aby vytvořily kruh.
Shikamarův dlouholetý kamarád je Akimichi Chouji, který s ním byl také v týmu společně s Yamanaka Ino pod vedením Asumy. Shikamaru Choujimu bezmezně věří. Otcové Ino, Choujiho a Shikamaru byli také spolu v týmu.
Jeho koníčky jsou pozorování mraků, polehávání a hraní Shougi. A také si vytvořil přesný plán pro svůj život - ožení se, bude mít dceru a pak syna, až se dcera vdá a syn najde práci, tak půjde do důchodu.
Fanoušci spekulují o tom, že Shikamarova máma se ho snaží dát dohromady s Temari. Ale Shikamaru si myslí, že Temari je ještě horší než jeho máma.
Shikamaru se narodil 22. září, na začátku seriálu mu bylo 12 let. Je 152,1 cm vysoký, váží 42,9 kg, má černé vlasy a černé oči. Je velmi podobný svému otci. Je Chuuninen ve Skryté Listové Vesnici.

Překlad jména

Shikamaru - Shika znamená Jelen a maru je Kruh nebo Dobře vyvinutý, maru je častá přípona u japonských mužských jmen.
Nara - podle japonského parku Nara Park, který je proslulý chovem jelenů.

Techniky

Kagemane no Jutsu (Stínová imitace)
Henge no Jutsu (Přeměna)
Kawarimi no Jutsu (Přemístění)
Kage Kubi Shibari no Jutsu (Stínová svazovací technika)
Kage Nui (Stínové nitě)

Momochi Zabuza.

21. října 2013 v 15:50 | Konoha.cz


Momochi Zabuza byl bývalý člen ANBU a nukenin (hledaný ninja) z Kirigakure no Sato (Skrytá Mlžná Vesnice) a byl také velmi zkušeným uživatelem vodních technik. Zabuza byl velmi tvrdohlavý, namyšlený a ambiciózní člověk, tak ambiciózní, že se pokusil zabít Mizukageho a převzít vládu nad Vodní Zemí. Avšak neuspěl. Jen tak lehce se ale nevzdal a hodlal zkusit převzetí moci ještě jednou. Z toho důvodu se nechal zaměstnávat jako nájemný vrah, aby si na to vydělal. Byl také znám jako Démon ze Skryté Mlžné (霧隠れの鬼人 - Kirigakure no Kijin), protože když byl ještě mladý netrénovaný kluk, tak sám zabil všechny studenty z vesnické akademie. Zabuza byl na úrovni Jounina a jako jeden ze Sedmi Ninjovských Pánů z Mlžné (霧の忍刀七人衆 - Kiri no Shinobigatana Nananin Shuu) nosil obrovský meč s názvem Kubikiri.
Zabuza byl najatý na vraždu Tazuneho, proto byl donucen bojovat s týmem 7 (Hatake Kakashi, Uzumaki Naruto, Haruno Sakura, Uchiha Sasuke), který Tazunu chránil. Během prvního setkání polapil Zabuza Kakashiho do Suirou no Jutsu (Technika Vodního Vězení), ale díky Narutovi se Kakashi osvobodil. Kakashi Zabuzu porazil Zabuzovou vlastní nejsilnější technikou - Suiton: Daibakufu no Jutsu (Voda: Technika Velkého Vodopádu). Ale Zabuzovi na poslední chvíli zachránil život jeho podřízený Haku. Haku předstíral, že je ninja "Lovec" ze Skryté Mlžné a že zabil Zabuzu, aby mohl Zabuzu odnést do bezpečí.
Zabuza se setkal s Hakem několik let předtím, než potkal Narutovu skupinu. Haku byl opuštěný a žil na ulici, Zabuza ho vzal pod svá křídla, ale Haku mu musel slíbit absolutní oddanost. Později on a Haku potkali Kaguyu Kimimara, který měl zabít všechny ze Skryté Mlžné. Avšak Zabuza mu řekl, že do té vesnice nepatří, proto nedošlo k boji. V dalším boji s týmem 7 (bitva na mostě, který byl po té pojmenován most Mocného Naruta), obětoval Haku, jak slíbil, svůj život, aby ochránil Zabuzu. Vskočil mezi Zabuzu a Kakashiho Raikiri (Ostří Blesku). Zpočátku to vypadalo, že Zabuza bral Haku jen jako zbraň, což podle něj ninjové jsou. Ale po té, co mu Naruto vynadal za jeho lhostejnost, přiznal Zabuza, že měl Haka rád. Tím že brečel, ukázal, že i ten nejchladnokrevnější ninja je člověk.
Po té, co byl zraněn na obou pažích, musel Zabuza čelit Gatouvi a jeho výsměchu. Gatou dorazil na most a s gangem, aby zabil oba nájemné vrahy a ty, které oni nedokázali zabít. Pomocí Narutovy kunaie, kterou držel v puse, si Zabuza prosekal cestu skrz gang a konečně zabil Gatoua, ale byl zasažen šesti různými zbraněmi. Předtím, než zemřel, poprosil Kakashiho, aby ho pohřbili společně s Hakem, s čímž Kakashi souhlasil.
Zabuza se narodil 15. srpna. Zemřel ve věku 26 let. Měl oříškově hnědé oči a černé vlasy. Měřil 183 cm a vážil 72 kg. Byl to hledaný ninja ze Skryté Mlžné Vesnice. Jeho koníčkem bylo broušení jeho zbraní a jeho nejoblíbenější slovo bylo "ovládat". Zabuza dokončil akademii v devíti letech, kdy se stal Chuuninem se neví. Dokončil 4 D-mise, 67 C-misí, 79 B-misí, 29 A-misí a 12 S-misí. A jak řekl Kakashi, Zabuza byl první protivník, který viděl jeho Sharingan dvakrát, než zemřel.

Překlad a význam jména

Zabuza znamená "nikdy neseká dvakrát", což se k němu velice hodí, protože většinu svých protivníků zabil jednou ranou jeho meče.

Techniky

Kawarimi no Jutsu (Náhrada)
Kiri Gakure no Jutsu (Technika Ukrývání v Mlze),
Muon Satsujin Jutsu (Tichá Vražedná Technika),
Utsusemi no Jutsu (Technika Zobrazení),
Mizu Bunshin no Jutsu (Umění Vodního Klonu),
Suirou no Jutsu (Technika Vodního Vězení),
Suiton: Suiryuudan no Jutsu (Voda: Střela Vodního Draka),
Suiton: Daibakufu no Jutsu (Voda: Technika Velkého Vodopádu)

Maito Gai

21. října 2013 v 15:47 | Konoha.cz
Maito Gai je Jounin ze Skryté Listové vesnice, má extra husté obočí, mimořádně neobvyklou osobnost a velmi lesklý sestřih vlasů. Při úsměvu se mu třpytí zuby. Sám sebe prohlásil za rivala Hatake Kakashiho. Vede tým, ve kterém je Rock Lee, Hyuuga Neji a Tenten. Svým týmem je nejčastěji oslovován jako Gai-sensei.Ze všech tří z jeho týmu se nejvíce věnuje Leemu. Vede Leeho k tomu, že i když jsou jeho schopnosti horší než ostatních ninjů, tak se pomocí tvrdé práce může vypracovat na skvělého ninju (génius tvrdé práce).
Gai během seriálu předvádí hodně zajímavé manýry, mezi které patří např.:
  • Natažení ruky zatnuté v pěst, ale se zvednutým palcem, a s úsměvem, kdy se jeho super zářivé zuby třpytí jako kapka vody. Tuto pózu nazývá "Póza krasného muže" (Nice guy pose). Často to používá Gai i Lee, aby ukázali, že závazek, který právě udělali je nejvyšší forma slibu.
  • Fláknutí Leeho po hlavě za různé přestupky, kdy ale okamžitě začne plakat a objímat ho. Když toto se stane, tak se téměř vždy za nimi objeví pláž při západu slunce.
  • Nazývání se jako Konoha no Kedakai Aoi Moujuu (木ノ葉の気高き碧い猛獣 - úžasná zelená šelma z Listové).
  • Časté prožívání situací víc, než je třeba, dokonce i na poměry postavy z anime seriálu. Hlavně Kakashiho lhostejnost k věcem kolem jejich rivality ho dovádí k šílení.
Gai prohlašuje, že má rekord 50 výher a 49 proher s Kakashim. Není ale jasné jaké druhy soutěží jsou v tomto čísle zahrnuty (zdá se, že doslova každý druh soutěže je hra, včetně 100m běhu , sumo zápasu, jedení ramenu a dokonce i kámen, nůžky papír. Gai věří tomu, že "tvrdá práce bez věření v sama sebe je bezcenná". Ačkoli hodně používá hlášky jako "mládí", "síla" a "exploze", tak už začíná zjišťovat, že jeho síla mládí pomalu klesá.
Zdá se, že je také znepřátelen s členem organizace Akatsuki, jehož jméno je Hoshigaki Kisame. Oba se poprvé potkali kousek od Listové, když byl Hatake Kakashi v iluzi Uchihy Itachiho a Gai ho z této iluze zachránil.
Mnoho z Gaiových manýrů slouží jako vtípky na obvyklá klišé seishun (青春, "mládí", obzvláště ve smyslu pro "jaro života"). Je to parodie na filmy, kdy neschopný člověk pomocí tvrdého tréninku dosáhne uznání (často v amerických filmech). Podle oficiálního databooku jsou Gaiova oblíbená jídla super-kořeněná rýže na kari a kari udon. Jeho neoblíbené jídlo, jak sám prohlásil, neexistuje. Jeho záliby jsou uskakování stranou a mlácení do něčeho v rukavicích. Jeho oblíbená hláška je "Výbuch mládí!". Gai zdokonalil Taijutsu techniku tak, aby se dala použít proti Sharinganu. I přes jeho poněkud přihlouplou povahu je Gai je vlastně velmi silný jounin.
Maito Gai se narodil 1. ledna a na začátku seriálu mu je 26 let. Má černé oči a černé vlasy (extra lesklé). Měří 184 cm a váží 76 kg. Je jouninem v Listové vesnici.

Překlad jména

Slovo Maito マイト je z anglického slova might, které znamená sílu, a Gai ガイ je z anglického guy, což znamená chlap. Spojením tedy vznikne "Silný chlap".

Techniky

Mistr v Taijutsu (boj na blízko)
Kuchiyose no Jutsu (přivolání- Ninkame, želva)
Gouken (silná pěst)
Konoha Gourikki Senpuu (mocné tornádo z Listové)
Dainamikku-Entorii (dynamický nástup)
Asakujaku (ranní páv)

Haku

16. října 2013 v 20:17 | Konoha.cz


Haku se narodil ve Sněžné vesnici v Mizu no Kuni (水の国 Vodní země). Když byl Haku malý, tak tuto zemi sužovaly války. Díky jeho Kekkei Genkai (vrozené vlastnosti) byl Haku využíván jen jako nástroj války. Když jeho otec zjistil, že manželka i Haku mají Kekkei Genkai, tak se je pokusil zabít. Hakovu matku zabil, ale Haku se mu zabít neporařilo. I přes to, že byl Haku velmi mladý, tak byl tak silný, že otce přemohl a zabil ho. Poté se toulal po Vlnkové zemi jako všemi nesnášený žebrák. Jednou ho ovšem našel Momochi Zabuza. Přijal ho jako svého společníka, ale používal ho jen jako nástroj k boji. Haku byl Zabuzovi bezmezně oddaný, ale ten ho měl stále jen za věc. Dokonce jednou chtěl po Narutovi, aby Haku zabil, protože mu už připadal neužitečný. Hakovo Kekkei Genkai spočívá v tom, že dokáže najednou ovládat dva živly, vodu a vítr. Jeho jutsu se jmenuje Hyoton (čteme hyoton) a jedná se o techniky ledu, je to trochu podobné technikám, které ovládá První Hokage a Yamato (techniky dřeva - Mokuton).

Když se poprvé objevil, tak se vydával za ninju z Kirigakure no Sato (Skrytá Mlžná vesnice), který chytá uprchlé a zločinecké ninjy (Oinin). Jeho úkolem bylo prý najít a zabít právě Zabuzu. Hakovy techniky jsou všechny velmi silné, často založené na Kekkei Genkai, z nichž nejsilnější je asi Makyou Hyoushou (démonické zrcadlové ledové krystaly). Dále také útočí pomocí Sensatsu Suishou (tisíc letících vodních jehel smrti). Haku zatím jediným ninjou, který dokáže používat pečetě pouze jednou rukou. To může být další jedinečná dovednost, kterou si vymyslel nebo to možná je další vrozená schopnost (Kekkei Genkai).
Haku zná dokonale lidskou anatomii, a tak může zranit, zabít nebo jinak vyřadit svého nepřítele skoro okamžitě pomocí jeho jehel, je totiž opravdu velmi dobrý v Shinjutsu (akupunktura). To ukázal například tak, že hodil dvě jehlice na zadní stranu Zabuzova krku, čímž ho uvedl do kómatu, v kterém vypadal jako mrtvý. Stejnou věc potom provedl i Sasukemu. Hatake Kakashi si tak uvědomil, že Haku byl zřejmě učněm v ANBU akademii, protože ANBU znají dokonale anatomii těla.
Haku má také úžasný pozorovací talent. Po tom, co jen jednou vidí nepřítelův hmat, tak dokáže vymyslet, jak se mu příště vyhnout. Například porozuměl Kakashiho sharinganu a radil Zabuzovi, jak proti tomu bojovat.
Při poslední bitvě na mostě, který byl poté pojmenován Velký Narutův Most, Haku obětoval svůj život, když skočil do Kakashiho Raikiri (bleskové ostří), aby zachránil Zabuzu. Haku řekl, že bojoval pro svůj vlastní sen (chtěl, aby se Zabuzovy sny staly skutečností). Jak řekl Kakashi, Haku měl čistou duši, pravou a čistou, jako právě napadaný sníh.

Zajímavosti

Mnoho lidí (v anime i manze) si spletli Haku s dívkou. Dokonce i Uzumaki Naruto řekl, že vypadá lépe než Haruno Sakura. Haku je mezi fanoušky stále velmi populární, i přes to, že dost brzy zemřel. Poslední dobou ale vypadl z top ten oblíbených postav.

Překlad jména

Jméno "Haku", v kanji psáno jako 白, znamená "bílý". Což se také vztahuje k jeho čisté povaze. Dríve se myslelo, že Hakovo příjmení je "Shiro", což také znamená "bílý", ale nakonec se to ukázalo jako blbost. V Malajské verzi Naruta totiž Haku přejmenovali na Shiro.

Techniky

Hyouton: Makyou Hyoushou (Led: Zrcadlo ledového krystalu)
Hyouton: Sensatsu Suishou (Led: Letící voda tisíce smrtí)
Shunshin no Jutsu (Technika problesknutí těla)

HIDAN

16. října 2013 v 20:14 | Konoha.cz


Hidan (飛段) je člen Akatsuki a partner Kakuzu a je druhý nejnovější člen Akatsuki. Hidan u sebe nosí svou tří-čepelovou kosu, kterou často používá v boji. Na prstenu Akatsuki nosí znak 三 (San, Tři) a nosí ho na levém ukazováčku. Také nosí na krku symbol Jashinu a používá ho k modlení.

Životopis

Hidan pochází z vesnice Skryté v Horkých pramenech. Vesnice Horkých pramenů byla poklidná vesnice, která byla pro Hidana s jeho násilnou povahou nepříjemná. Ve vesnici se obratil proti svým společníkům a našel nový smysl života v Jashinu (ジャシン, Bůh zla), krvavém a rituálním kultu, který na něm provedl své Kinjutsu (zakázanou techniku). Toto Kinjutsu umožnilo Hidanovi přežít jakékoliv zranění, výměnou za zabíjení druhých a provádění rituálu po jeho vítězství.
Hidan a Kakuzu byli pověřeni zajmout Dvouocasého démona, který byl zapečetěn v Jinchuuriki (Osoba ve které je Ocasý démon). Jinchuurikim byla Nii Yugito ze Skryté Oblačné a byla vysoce zkušená v boji, takže ji Hidan a Kakuzu nedostali snadno. Hidanovi se podařilo ji porazit a přibít na zeď, zatímco prováděl svůj rituál. Později se objevil Zetsu, vzal Yugito na základnu Akatsuki a duo cestovalo do Země Ohně. Jejich cílem byl další Jinchuuriki, ale Kakuzu měl na cestě vědlejší plán. Duo vtrhlo do Chrámu Ohně v Zemi Ohně, zabili spousty mnichů a to včetně Chiriku, bývalého člena Dvanácti strážných ninjů.
S jejich odměnou v rukou se vydali do nedaleké stanice pro lovce odměn. Bohužel, jeden z mnichů přežil a uprchl do Listové, kde vypověděl vše o masakru. Byly rozeslány skupiny a Tým Asuma, Shikamaru, Kotetsu a Izumo dostihli Hidana a Kakuzu. Asuma a Hidan začali bojovat a Hidan chtěl po svém partnerovi, aby se do boje nepletl.
Hidanovi se podařilo vyhnout většině Asumových úderů, dokud nezačel provádět svůj Jashin rituál. Po rituálu jeho tělo získalo tmavou barvu a vzhled kostí se objevil na jeho kůži. Podařilo se mu získat Asumovu krev a propojit svou bolest s Asumou. Když Asuma použil na Hidana svůj ohnivý útok, tak se Hidanovo zranění obrátilo zpět na Asumu. Zbytek Asumova týmu si uvědomil, že před nimi stojí podivný, ale silný nepřítel. Shikamaru chytil Hidana svým stínem a odtáhl ho z jeho rituálního symbolu. To dalo Asumovi šanci, aby na Hidana zaútočil, aniž by něják zranil sebe. Asuma použil svou techniku Hien (Létající polykač) a usekl Hidanovi hlavu, která odletěla o několik metrů dál.
Listoví ninjové byli překvapeni, když Hidan bez hlavy začal mluvit a požádal Kakuzu o pomoc. Prokazujíc svou nesmrtelnost, Hidanova hlava byla pomocí Kakuzu přišita zpět. Tento šílený muž poté vstoupil znovu na rituální symbol a probodl si svou hruď, kriticky tím Asumu zranil. Když Izumo a Kotetsu chtějí pomoci, tak jsou zastaveni Kakuzem. Přišli však posily z Listové a Asuma byl odnesen stranou z boje. Kakuzu a Hidan byli kontaktováni svým vůdcem a odešli zapečetit nedávno zajatého Sanbiho do sochy Krále pekla.
Po zapečetění Dvouocasé a Tříocasého, Hidan a Kakuzu se rozhodli najít svůj další cíl a tím byl další Jichuuriki. Na své cestě byli však zastaveni Týmem 10 a Kakashim. Tým 10 toužil po pomstě a Shikamaru chytil Hidana svým stínem a odešel s ním do labyrintu drátů a výbušných lístků, kde bojovali jeden na jednoho. Hidanovi se podařilo osvobodit z Shikamarova stínu a sekl Shikamaru, získal jeho krev. Hidan začal provádět své Jutsu a propíchl si srdce. Shikamaru však nebyl zraněn, protože se ukázalo, že krev nebyla jeho, ale Kakuzova a získal ji pomocí chytrého plánu. Hidan byl překvapen a chycen do Shikamarovi pasti. Skončil obvázaný dráty s výbušnými lístky na svém těle. Poté Shikamaru aktivoval past na zemi, velká hluboká díra se objevila pod Hidanem.

Shikamaru řekl Hidanovi, že si vykopal svůj vlastní hrob, když zabil jeho učitele. Poté si zapálil cigaretu a hodil ji na dráty s výbušnými lístky, výbuch roztrhal Hidana na kusy. Hidan, který byl na kusy, spadl do díry a křičel, že se dostane jednou ven a i když bude mít jen hlavu, tak Shikamaru ukouše k smrti. Shikamaru jen řekne, že místo ve kterém je Hidan, patří jeho klanu a ten se ujistí, že tam Hidan zůstane navždy. Poté stěny díry začnou padat na Hidana a ten zůstane pohřbený pod zemí. Hidan byl nesmrtelný, protože musel jednou za čas provádět své Jashin rituály a protože zahrabaný a na kusy neměl možnost, tak jeho pohřbení byla jeho konečná záhuba.

Osobnost

Hidan je jedna z nejsprostějších postav příběhu a často se vzteká a na něco si stěžuje. Velmi málo mluví slušně a když ano, tak v podobě sarkasmu. Byl také jediným členem Akatsuki, který nerespektoval Peina. Jediná osoba, kterou snad neurážel byl jeho bůh Jashin. Také otevřeně urážel Kakuzu, který měl podle Hidana zvyk rouhat se, protože Kakuzu měl rád peníze. Kakuzu zase zesměšňoval Hidana kvůli jeho náboženství, ale v bitvě spolu oba skvěle spolupracovali.
Hidan neměl absolutně žádné morální omezení, které se týkalo zabíjení. Často způsoboval rád svým protivníkům velkou bolest a pokud to šlo, tak získal jejich krev a bolest zažíval s nimi, což ho přivádělo do stavu šílenství a radosti zároveň. Také se ukázal jako sadista a to zejména během svého obřadu. V boji také často hlasitě ječel a vášnivě se smál.
Nicméně, jeho nesmrtelnost ho dělala velmi arogantním a často se zabýval tím, jak získat rychle soupeřovu krev, než aby vymyslel nějákou strategii. Zdálo se však, že začal panikařit, když Shikamaru ovládal jeho tělo svým stínem. Také neměl rád, když mu Kakuzu pomáhal v bitvě. Kakuzu mu to zase oplatil tím, že když byl Hidan v koncích, tak ho nechal schválně "zemřít", což měl být trest za jeho aroganci.

Schopnosti

Hidanovou základní schopností byla jeho nesmrtelnost, což byl výsledek náboženství Jashinu a jeho různých Kinjutsu. Mohl dokonce i mluvit bez hlavy, ale musel mít svou hlavu na těle, aby ho mohl kontrolovat. S useknutými končetinami mu pomáhal Kakuzu, který mu je mohl hned přišít zpět. Hidanova nesmrtelnost také dovolila Kakuzovi, aby Hidana zranil, aniž by ho zabil a Kakuzu tak nemusel hledat nové partnery, protože Kakuzu trpěl občas záchvaty vzteku a své parntery zabil. Přestože spolu neradi spolupracovali, tak tvořili oba skvělý tým.
V bitvě používal Hidan tří-čepelovou kosu. Tu ovládal pomocí lana, které bylo připojeno k cívce, kterou měl skrytou pod svým pláštěm. Přestože Hidan ovládal kosu velmi dobře a rychle, tak o sobě tvrdil, že jeho útoky jsou nejpomalejší z Akatsuki. Shikamaru také zjistil, že kosa byla navržena, aby získávala krev soupeře, než aby zabíjela. Také používal bodec, kterým se probodl a zabil tak svého soupeře.

Překlad a význam jména

Hi znamená "létat, skákat, rozházet", ale také to znamená "falešný hráč Shougi" a dan znamená "stupeň, kroky nebo schodiště".

Zajímavosti

Hidan velmi připomínal Tayuyu, která byla také sprostá, ale ne tolik jaho Hidan. Tayuya byla většinou také arogantní a také bojovala s Shikamaru.
Sám Kishimoto Masashi (autor Naruta) řekl o Hidanovi: "Hidan používal prokletí a proto jsem ho chtěl zobrazit jako Shinigamiho (Boha smrti). To je také důvod, proč sebou nosí kosu a při proměně je jeho vzhled děsivější. Původně jsem plánoval, že kosa bude mít spousty triků, ale neměl jsem čas ukázat všechny z nich".

Osobní info

Hidanova hodnost je neznámá, ale je na úrovni vyšího Jounina. Narodil se 2. dubna a bylo mu 22 let. Jeho krevní skupina byla B. Měřil 177,1 cm a vážil 56,8 kg. V japonské verzi anime ho dabuje Masaki Terasoma.

Zbraně a Techniky

Bodec
Jujutsu: Shikijihyouketsu (Čarodějnictví: Kontrolování smrti vlastnictvím krve)
Nesmrtelnost (Jashinova tajná technika náboženství)
Tří-čepelová kosa

Hoshigaki Kisame.

16. října 2013 v 20:10 | Konoha.cz


Hoshigaki Kisame (干柿鬼鮫) je silný Ztracený ninja ze Skryté Mlžné vesnice, který sebou nosí velký meč, Samehadu (鲛肌). Je také členem Akatsuki a partnerem Uchihy Itachiho. Byl také jedním ze Sedmi šermířů z Mlžné. Vzhledem připomíná žraloka a má obří zásobu Chakry.

Životopis

Tento vysoce nebezpečný zločinec třídy S byl elitní Jounin ve Skryté Mlžné vesnici, dokud nezavraždil místního Feudálního pána. Znal také Hoozukiho Suigetsu a jeho bratra a Momochiho Zabuzu. Na útěku ze své vesnice, Kisame vstoupil do organizace Akatsuki. Kisamemu bylo nařízeno vůdcem Akatsuki, aby se svým partnerem Uchihou Itachim získali démona Kyuubiho uvnitř Naruta. Tito dva zločinci třídy S se tedy vydali do Listové hledat Naruta. Sarutobi Asuma a Yuuhi Kurenai se s nimi setkali, takže začala bitva. Kisame použil svůj meč proti Asumovi a podařilo se mu překvapit ho se Samehadou. Kisame zranil Asumu do krve, ale ten se z toho zotavil. Když se objevil Maito Gai, Itachi a Kisame utekli.
Později Kisame a Itachi sledují Naruta do hotelu mimo Listovou vesnici. Byli schopni zajmout Naruta, objevili se však Sasuke a Jiraiya. Věděli, že teď není správný okamžik a dva členové Akatsuki se dali na útěk. Během několika příštích let, Akatsuki chytalo ostatní démony a čekali na šanci znovu dostat Naruta.
Když se členové Akatsuki Sasori a Deidara vrátili ze Skryté Písečné se zajmutým Gaarou, tak Itachi a Kisame měli zdržet Listové a Písečné ninji. Kisame si přál pomstít se Gaiovi, který ho kdysi silně kopl. Kisamemu se podařilo zajmout studenty Gaie do Vodního vězení, Kisame a Gai pak spolu bojovali jeden na jednoho. Gai byl nucen otevřít Brány Chakry, aby zastavil Kisameho vodní útoky. Gai zmlátil Kisameho, který dopadl tvrdě na zem. Gai se dozvěděl, že Kisame, který bojoval nebyl skutečný, ale oběť, která měla jeho podobu a byla řízena z dálky. Zpoždění zapracovalo a Kisame a Itachi byli schopni dát Akatsuki dost času, aby odstranili Shukaku z Gaary.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKisamemu se později podaří zajmout Čtyř-ocasého démona. Když je démon zapečeťován, tak se Kisame a Itachi dozvídají o Týmu Hada. Když jde Sasuke bojovat s Itachim, tak Sasukeho tým dál nesmí. Suigetsu se s Kisamem utká a chce jeho Samehadu, ale nepodaří se mu to. Kisame později narazí na Tobiho, který mu odhalí svou identitu jako Madara a také je Mizukagem. Kisame ho pozná a řekne, že se cítí mnohem lépe, když ví, že za nitky tahá on.

Osobnost

Kisame miluje bitvy a těší se na boj s jinými lidmi. Nicméně, Kisame je obvykle nucen k opuštění boje, protože bojuje jen když ho o to Itachi požádá. Podobně jako ostatní Šermíři z Mlžné, Kisame rád mrzačí své protivníky, což se dalo vidět, když chtěl Narutovi useknout nohy, aby ho snadno přepravil k Akatsuki.
Kisame je také jeden z mála členů Akatsuki, který se snese se svým partnerem. Kisame je loajální k Itachimu a poslouchá jeho příkazy bez stížností. Přestože Kisame má svou hrdost, tak uznává Itachiho jako silnějšího z jejich dua. Kisame o sobě říká, že je nejsilnější ze Sedmi šermířů z Mlžné. Když Kisameho oběť bojovala s Gaiem pouze na 30% výkonu, tak byl Gai nucen otevřít Brány Chakry, aby vůbec přežil. Kisame se ukázal jako dostatečně silný, když se mu povedlo chytit Jinchuurikiho Čtyř-ocasého. Ačkoli to byl obtížný úkol, tak si Kisame stěžoval, že je jen "trochu unavený".

Překlad a význam jména

Kisame má žraločí vzhled, kompletně bleděmodrou kůži, malé bílé oči a obličejová struktura také připomíná žraloka a jako žralok má i Kisame ostré zuby. Hoshigaki znamená "sušený tomel" a Kisame (鬼鲛) dokonce znamená "lidožrout" nebo "démonický žralok".

Osobní info


Narodil se 18. března a je mu 32 let. Jeho krevní skupina je AB. Měří 195 cm a váží 83,1 kg. Na Ninja akademii odmaturoval v 10 letech. Splnil 3 D-mise, 68 C-misí, 154 B-misí, 78 A-misí a 29 S-misí. Jeho oblíbeným jídlem jsou krevety a krabi. Jídlo, které nemá rád je fukahire (žraločí filé). Oblíbeným slovem je "přežití" a "nejvhodnější". Jeho koníčkem je starání se o Samehadu. Prsten Akatsuki nosí na levém prsteníčku a znak na něm 南 znamená "jih".

Techniky

Ovládání a boj se Samehadou
Doton: Dochuu Senkou (Země: Podzemní útočná plavba)
Mizu Bunshin no Jutsu (Technika vodního klonování)
Suirou no Jutsu (Technika vodního vězení)
Suiton: Bakusui Shouha (Voda: Vodní vlnovýbuch)
Suiton: Goshokuzame (Voda: Pět lidožravých žraloků)
Suiton: Suikoudan no Jutsu (Voda: Technika vodního žraločího šlehu)

Hyuuga Neji.

16. října 2013 v 20:07 | Konoha.cz

Hyuuga Neji je Geninem, který dokončil akademii o rok dříve než Naruto a byl číslo jedna mezi nováčky. Je také považován za nejsilnějšího a nejtalentovanějšího ninju ze všech Geninů, kteří podstoupili Chuuninskou zkoušku společně s Narutem. Neji má velmi silnou obranu Hakkeshou Kaiten (Vír proroctví), kterou se učí jen v hlavní rodině Hyuuga, ale Neji se ji zvládl naučit sám. Také má smrtící útok na blízko, nejsilnější taijutsu styl v Listové, Juuken (Vznešená pěst). K rozšíření svého útoku používá hmat Hakke RokujuuyonShou (64 úderů) a také Hakke Hyaku NijuuhasShou (128 úderů), které uzavřou Chakrové body v lidském těle, a tak zabrání toku Chakry a používání technik. Jako člen Hyuuga rodiny má Neji Byakugan (Pohled v rozsahu 360°), dědičnou vlastnost této rodiny. Byakugan má však jeden slepý bod za prvním hrudním obratlem.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh!
Neji je ve stejném týmu jako Rock Lee a Tenten, jejich učitelem je Maito Gai. Neji a Lee mezi sebou soupeří, i když to není jako rivalita mezi Gaiem a Kakashim, protože tato rivalita vychází hlavně od Leeho. Lee, který nemůže používat ani genjutsu ani ninjutsu, chce porazit geniálního Nejiho a stát se dobrým ninjou. Ale Neji ho od toho zrazuje a tvrdí mu, že s osudem nelze bojovat. Avšak po té, co Nejiho porazil Naruto, změnil Neji svůj názor na Leeho a uznal, že osud není přesně určen. Neji často trénuje s Tenten, která na něho útočí pomocí svých zbraní a Neji je odráží pomocí Hakkeshou Kaiten.
Přestože Neji mistrně ovládá Juuken i Byakugan, nemůže být nikdy vůdcem klanu, protože se nenarodil v hlavní rodině ale ve vedlejší. Jeho otec, Hyuuga Hizashi, se narodil až po svém bratrovi, Hyuuga Hiashi. Jeho otec a strýc byli dvojčata. Ve svém dětství neměl Neji nic proti hlavní rodině, protože ještě plně nerozuměl důsledkům, které plynou z toho, že je členem vedlejší rodiny. Ale jak vyrůstal, sledoval, jak jeho otec nenáviděl svého bratra a hlavní rodinu, a tak se i sám zatvrdil. Jeho odpor se jen zvýšil, když viděl, že jeho otec chtěl vztáhnout ruku na Hyuuga Hinatu, Hiashiho starší dceru. Hizashi věděl, že Neji nemůže být vůdcem rodiny a to ho velmi trápilo. Hinatin otec vycítil nepřátelské myšlenky a aktivoval Juin (Prokletou pečeť), která působí nesmírnou bolest tím, že útočí na nervový systém. To bylo Nejiho první setkání s Prokletou pečetí rodiny Hyuuga. Tuto pečeť mají všichni členové vedlejší rodiny.
Když byl Neji ještě malý, v Listové probíhala Chuuninská zkouška, chtěli členové Skryté Oblačné Vesnice z Bleskové země unést Hyuugu Hinatu, aby získali tajemství Byakuganu. Ale Hiashi odhalil vetřelce a zabil ho. A kvůli tomu, že Hiashi zabil jednoho člena Oblačné, požadovali vůdci této vesnice na oplátku jeho mrtvé tělo. Ten den, jak Neji věřil, však byl na smrt poslán jeho otec místo strýce. Kvůli Prokleté pečeti z těla jeho otce nemohli získat tajemství Byakuganu. Tento sled událostí ho vedl k přesvědčení, že budoucnost člověka je rozhodnuta již při narození a nikdo nemůže uniknout nebo změnit svůj osud. To ho změnilo v zahořklého, cynického a arogantního člověka, který nenáviděl hlavní rodinu.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh!
Ale po té co byl v Chuuninské zkoušce poražen Narutem, sdělil mu jeho strýc pravdu o smrti jeho otce. Neji mu nejprve nevěřil, ale pak si přečetl dopis od otce. Ten se dobrovolně obětoval, ne pro hlavní rodinu, ale pro svého bratra, kterého miloval. Po tom začal Neji pomalu věřit, že člověk může změnit svůj osud a sama sebe.

Zajímavosti

Hyuuga Neji se narodil 3. července. Na začátku seriálu mu bylo 13 let. Je 160,1 cm vysoký a váží 46,8 kg, má bílé oči a hnědé vlasy. Mezi Nejiho koníčky patří meditace. Je Geninem ve Skryté Listové Vesnici.

Překlad a význam jména

Jeho jméno znamená buď závit nebo spirála, což je nejspíš odkaz na jeho techniku Kaiten (Vír proroctví).

Techniky

Byakugan (Pohled v rozsahu 360°)
Juuken (Vznešená pěst)
Hakkeshou Kaiten (Vír proroctví)
Hakke Rokujuyon Shou (64 úderů),
Hakke Kuushou (Prázdná dlaň),
Hakke Hyaku Nijuuha Shou (128 úderů)
Henge no Jutsu (Přeměna)
Hakkeshou Dai Kaiten (Obrovský vír proroctví)
Hakke Sanbyaku Rokujuuisshiki (Styl 361 ran)

Mei Terumi

7. října 2013 v 18:42 | Konoha.cz
Mei Terumī je Godaime Mizukage. Je současná Kage v Kirigakure no Sato-(Skrytá Mlžná vesnice). Objevila se pouze v nejnovějších dílech Mangy.

O postavě:

Godaime Mizukage (五代目水影) vypadá jako Tsunade s jiným ůčesem a jinou barvou vlasů. Je to mladá a krásná žena, která se snaží obrátit jméno své vesnice od zla k dobru, protože byl předešlý Mizukage tyran.

Sraz Pěti Kage

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh Mizukage se svými strážci- Chōjūrō a Ao odchází na sraz pěti Kage a v Zemi železa se zastaví v hospodě, kde chce Mizukage ochutnat místní kuchyň.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNa Srazu Mizukage vykládá své názory o problémech s Akatsuki.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh Později, když Ao řekne, že ho bude Danzou nejspíš chtít zabít, protože prozradil, co je Danzou zač, tak mu Mizukage řekne, že pokud dojde k takové bitvě, tak mu pomůže.
Mizukage se svými strážci vychází dobře, až na několik případů, kdy Ao mluví o staré dobré době, kdy se nikdo neflákal, ale Mizukage se naštve a vždy mu v klidu řekne: "Slkapni, nebo tě zabiju" a poté Ao ztichne.
K Chōjūrō (長十郎) se Mizukage chová mile, protože je často nerozhodný a nevěří sám v sebe.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV manze 465 se Sasuke pokusí dostat z místnosti setkání a pronásledovat Danza, ale Mizukage použije svojí Kekkei Genkai Youton a zablokuje mu cestu. Poté řekne, že je to velice pohledný muž a začne s ním bojovat.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhYouton Mizukage je tak silný, že dokázal roztavit I Susanoo. Mizukage má ale ještě jedno Kekkei Genkai-Futton, díky kterému vyvolá mlhu, která je jedovatá.

Přírodní elementy Chakry:

Mizukage má:
Doton-(země)
Katon-(oheň)
Suiton-(voda)
Youton-(Kyselina v pevnějsí formě Lávy)
Futtun-(Výpary z Kyselin)

Techniky:

Youton: Yokai no Jutsu
Futton: Komu no Jutsu

Mitarashi Anko

7. října 2013 v 18:39 | Konoha.cz


Vesnice: Konohagakure (Konoha, Skrytá Listová vesnice)
Věk (na začátku anime): 24
Narozeniny: 24. říjen
Váha: 45,8 kg
Výška: 168 cm
Krevní skupina: A
Hodnost: Special Jounnin
První výstup v manze: Volume 5, Chapter 44
Anko se poprvé objevila jako zkoušející ve druhé části Chuuninské zkoušky. Je energická, impulzivní a občas stejně hyperaktivní jako Naruto. Je hrdá na to, že nepodlehla Orochimarovým svodům a nenechala se ovládnout zlem. I když jeho prokletá pečeť ji mohla zabít, Anko je pořád dost silným ninjou. Její inteligence a rozhodnost jí umožňuje být dobrým vůdcem, udržuje si respekt podřízených, kteří jí nikdy neodporují, pokud se rozhodne do něčeho jít na vlastní pěst. Přes všechna nebezpečí a těžké životní zkoušky, kterými prošla, jí většinou na tváři hraje úsměv a překvapuje svým jedinečným smyslem pro humor.

Anko a Orochimaru

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhOrochimaru byl její sensei a od té doby, kdy se od něj odvrátila, ho z duše nenávidí. (Součástí anime je filler odehrávající se v Zemi moře, kde je Anko nalezena poté, co od něj odejde.)
Anko se stala jednou z prvních deseti lidí, které Orochimaru označil svou prokletou pečetí - Cursed Seal of Heaven. Jako jediná také přezila, ale stala se jen Orochimarovou podřízenou, protože věřil, že nemá dostatečnou motivaci (touhu po moci nebo pomstě) k tomu, aby plně využila sílu, kterou jí dal. Poté, co si uvědomila, že je pro něj jen smetí, sama se rozhodla se ho opustit. Orochimaru o ni ztratil zájem, i když možná měl nějaký skrytý důvod, proč ji nechal naživu. Během jejich prvního setkání po několika letech v Lese smrti se upřímně podivil nad její vytrvalostí a silou, ovšem stále v ní nevidí hrozbu a může ji bez problémů porazit.

Techniky

Anko ovládá některé z Orochimarových zakázaných technik (kinjutsu), například: Sōjasōsai no Jutsu 双蛇相殺の術 (Dvojí hadí obětování).
Jinak používá další hadí justu, např. Sen'eijashu 潜影蛇手 (Skrytá stínová ruka hada) a ohnivá jutsu jako Katon: Ryuuka no Jutsu 火遁・龍火の術 (Technika ohnivého draka).

Překlad jména

みたらしアンコ
Anko je vlastně pasta z červených fazolí, ingredience knedlíčků dango.
Mitarashi je jeden z typů polevy, do které se knedlíčky namáčejí.

Zajímavosti

Podle oficiálního databooku má Anko ráda knedlíčky dango se sladkou fazolovou polévkou a nesnáší hodně kořeněná jídla. Také ráda provádí čajový obřad.
Její nejčastější fráze je: "Arriving!" ("Příchod!").
Má některé "roztomilé" Orochimarovy zvyky, jako třeba olizování rtů nebo kunaie před začátkem souboje. Právě díky jejímu spojení s Orochimarem je nejoblíbenější ženskou postavou Kishimoto-senseie. Smiling

Deidara

1. října 2013 v 14:11 | Konoha.cz
Edo-Tensei.


Deidara (デイダラ) je člen organizace Akatsuki a měl za partnera Sasoriho a později Tobiho. Je nejmladší člen Akatsuki. Prsten Akatsuki se znakem 青 (Sei - Modrá) nosí na pravém ukazováčku. Původně Deidara pochází ze Skryté Kamenné vesnice.

Životopis

Deidara původně pochází ze Skryté Kamenné vesnice, ale opustil ji, protože příliš používal svoje "umění" a ostatní lidé ve vesnici se mu vysmívali. Deidara se tedy stal nájemným teroristou a k výbuchům používal svá umělecká díla. Když Orochimaru opustil Akatsuki, tak Deidara byl vyhledán Uchihou Itachim, Hoshigakim Kisamem a Sasorim, kteří dostali rozkaz od Peina, aby Deidaru rekrutovali do Akatsuki. Deidara poprvé odmítl. Rychle se dostal do krátkého boje s Itachim, Deidara málem vybuchl sám sebe, protože byl obětí Itachiho Genjutsu. Deidara tedy vstoupil do Akatsuki, ale porážka od Itachiho ranila jeho ego. Celou dobu, kdy byl v Akatsuki, tak Itachiho nesnášel, ale byl dost inteligentní, aby věděl, že Itachi je silnější.
Deidara s partnerem Sasorim, cestoval do Skryté Písečné zajmout Gaaru a získat z něj Shukaku. Když se dostal do Písečné, tak Deidara se setkal s Pátým Kazekagem a začali spolu bojovat. Deidarova levá paže byla během boje zničena. Navzdory skutečnosti, že ztratil paži, Deidarovi se podařilo porazit Kazekageho, který mezitím chránil Písečnou. Deidara pak vzal Gaaru v bezvědomí z Písečné, kde na něj čekal Sasori. Tito dva členové Akatsuki pak zamířili do úkrytu, setkali se s dalšími členy a tři dny získávali Shukaku z Gaary, zatímco Tým Kakashi a Tým Gai se pokusili o záchranu. V době, kdy týmy vtrhly do skýše, byl již Gaara mrtvý a Deidara seděl arogantně na jeho mrtvole. Naruto se rozčílil a začal s Kakashim Deidaru pronásledovat, zatímco Sasori bojoval se Sakurou a Chiyo.
Při pronásledování, Deidara se pokusil oddělit Kakashiho od Naruta svým výbušným jílem. Když se to nezdařilo, tak se snažil nalákat Naruta, aby ho mohl porazil. Kakashi použil svůj Mangekyou Sharingan a zničil Deidarovu pravou paži, Naruto ho nakonec dohnal. Deidara uhnul Narutově útoku, ale přišel o svého jílového ptáka. Naruto pak na Deidaru zaútočil znovu, ale zničil pouze jeho jílový klon. Deidara se mezitím skryl a dozvěděl se, že Sasori je mrtvý, byl zabit Sakurou a Chiyo. Tým Gai nalezl Deidaru pomocí Nejiho Byakuganu.
Jelikož neměl obě paže, tak se Deidarovi špatně bojovalo. Nalezl tedy svého ztraceného jílového ptáka a snědl z něho trochu jílu a odpálil se. Kakashi však poslal výbuch do jiné dimenze pomocí Mangekyou Sharinganu, aby ochránil svou skupinu. Deidara však přežil a odešel hledat své utrhlé paže a prsten. Deidara se setká s Zetsu a Tobim, když hledá svou ruku. Tobi si začne dělat legraci z Deidary. Zetsu mu radí, aby přestal, ale to Tobi neudělá. Nyní nastává nejzábavnější okamžik mezi Tobim a Deidarou, Deidara skočí na Tobiho a začne ho škrtit nohama, protože mu chybí paže. Poté se stal Tobi jeho partnerem a nosil prsten po Sasorim.
Jelikož Deidara chytil Jednoocasého, tak Tobi měl za úkol chytit Tříocasého. Tříocasý neměl Jinchuurikiho (osoba ve které je Ocasý démon) a pohyboval se volně ve vodě. Tobi se opravdu předvedl, když pouze před Tříocasým utíkal a tak mu musel Deidara pomoci svým výbušným jílem. Když bylo po všem, tak byl Tobi pyšný sám na sebe a tvrdil, že ho dostal sám, ale vše udělal Deidara.
Deidara později napadne Sasukeho po tom, co se dozví, že Sasuke zabil Orochimaru. Sasuke používal v boji svůj Element blesku a úspěšně se bránil proti Deidarovým bombovým útokům. Deidara se také dokázal bránit proti Sasukeho Genjutsu, protože se na něj díval pouze levým okem na kterém měl svůj mechanický dalekohled. Také použil na Sasukeho C-4 Karuru, což byl jeden z Deidarových silnějších útoků, ale Sasuke ho přežil. Nakonec Deidara použil svůj nejsilnější útok a vyhodil sám sebe do vzduchu, aby Sasukeho zabil. Pokus však selhal, ale Deidara zemřel.

Osobnost

Deidara byl velmi horlivý muž. Byl něco jako sadistický žhář a měl rád souboje a často vybuchoval své soupeře brutálním způsobem. Deidarovým nejvýraznějším rysem byla jeho láska k umění, které respektoval, ale největší uměním pro něj byly jeho vybuchující výtvory. Měl také zvyk končit věty "hmm", což se dalo přeložit jako "ano" nebo "jo".
Deidarovo výbušné Ninjutsu bylo pro něj opravdu uměním a to každá výbušnina, kterou vyrobil. Jedna z Deidarových frází, "Umění je výbuch!", byla původně fráze slavného abstraktního umělce, který se jmenoval Okamoto Tarou (několik Deidarových výbušnin připomínalo Okamotovu práci). Deidara byl velmi hrdý na své umění a nechtěl připustit, že jeho umění může být poraženo a to často vedlo v boji k tomu, že Deidara se naštval.
Deidara oslovoval svého partnera mistře Sasori (サソリの旦那, Sasori no Danna), protože k němu měl úctu jako ke kolegovi umělci. Připustil také, že Sasori je silný a měl k němu respekt. Navzdory tomu, Deidara měl neshody se svým partnerem a často se hádali, co je skutečné umění. Deidara tvrdil, že umění trvá krátce a rychle zanikne, Sasori zase, že umění by mělo trvat dlouho a být i v budoucnosti. To odraží jejich povahy, Deidara tvořil vybuchující výtvory, které ihned expolodovali, zatímco Sasori tvořil dlouho trvající lidské loutky.
Deidarovo partnerství s jeho druhým partnerem Tobim bylo však jiné, než u Sasoriho. Tobi měl respekt k Deidarovi a občas ho nazýval senpai (starší a zkušenější člověk). Tobi byl bezstarostný a praštěný, zatímco Deidara věřil, že členové Akatsuki by měli být vážní a klidní. Tobi často i neúmyslně Deidaru naštval, který Tobiho napadl nebo seřval. V bitvě však spolu skvěle spolupracovali. Také se zdálo, že Deidara má menší respekt k Tobimu, když se mu omluvil, protože se odpálil a myslel si, že Tobi zemře také.

Schopnosti

Deidara byl zkušený bojovník a měl na každé ruce jedny ústa a jedny obří ústa na srdci do kterých strkal jíl a míchal ho se svou Chakrou. Jíl pak odpaloval pomocí Katsu (喝), Deidarovy pečetě. Jíl mohl tvarovat do různých forem a rozměrů a mohl ho svou vůli kontrolovat. Byl bojovníkem na velkou vzdálenost. Také mohl vytvořit jílový klon, který se odpálil a způsobil velký výbuch. S pomocí jílu mohl vytvářet mikroskopické až gigantické výtvory, což mu umožňovalo přizpůsobit se jakékoli situaci. Také jíl využíval k hliněným ptákům na kterých pak létal, bojoval s nimi a přepravoval se na různá místa. Deidara má Element země, který používá k jílu a také k Doton: Muguragakure no Jutsu.
Kromě svého jílu, Deidara byl velmi inteligentní a často používal různé triky, aby výbušninami dostal svého soupeře. Jako specialista na boj z dálky, byl slabší v boji zblízka, ale dost zkušený, aby bojoval s Týmem Gai pouze s kunaiem v ústech. Také na svém levém oku nosil dalekohled a také trénoval své levé oko, aby se ubránil Genjutsu. Deidarovy schopnosti byly uznány vůdcem Akatsuki Peinem, který přiznal, že Deidara byl jedinečný a že jeho ztráta je velká rána pro Akatsuki.

Překlad a význam jména

Deidarovo jméno je potenciálně založeno na japonském mýtusu. Dei znamená "bahno".

Osobní info

Deidarova hodnost není známá, ale byl na úrovni vyšího Jounina a pocházel ze Skryté Kamenné vesnice. Jeho ninja registační číslo bylo IW-08721. Narodil se 5. května a bylo mu 19 let. Krevní skupinu měl AB. Měřil 166 cm a vážil 50,8 kg. Celkem splnil 4 D-mise, 27 C-misí, 35 B-misí, 13 A-misí a 3 S-mise. Jeho oblíbeným jídlem byl bakudan (vařené vajíčko zabalené v surimi, což je druh jakési omáčky/těsta) a jeho neoblíbené jídlo bylo maze-gohan (druh japonského jídla). Jeho oblíbená věta byla: "Umění je výbuch!". Jeho oblíbeným koníčkem bylo tvoření "umění", tedy dělat exploze. V japonské verzi anime ho dabuje Katsuhiko Kawamoto.

Techniky

Doton: Jibaku Bunshin (Země: Samovražedný klon)
Doton: Kibaku Nendo (Země: Vybuchující jíl)
Doton: Kibaku Nendo: C1 (Země: Vybuchující jíl: C1)
Doton: Kibaku Nendo: C2 Doragon (Země: Vybuchující jíl: C2 Drak)
Doton: Kibaku Nendo: C3 (Země: Vybuchující jíl: C3)
Doton: Kibaku Nendo: C4 Karura (Země: Vybuchující jíl: C4 Garuda)
Doton: Kibaku Nendo: Kyuukyoyu Geijutsu: C0 (Země: Vybuchující jíl: Konečné umění: CO)
Doton: Moguragakure no Jutsu (Země: Technika krtčího skrývání)
Doton: Nendo Bunshin (Země: Jílový klon)

Akimichi Chouji

1. října 2013 v 14:07 | Konoha.czAkimichi Chouji (秋道チョウジ) je Genin z Listové a člen Akimichi klanu. Je členem Týmu 10, který vede Sarutobi Asuma. Spolu s ním tvoří Nara Shikamaru a Yamanaka Ino trio Ino-Shika-Chou.

Osobnost

Chouji má rád velice jídlo a stává se velmi naštvaným, když ho někdo nazve tluťochem (Sám říká, že má velké kosti). Nicméně, neskrývá svou touhu po jídle, na svém triku nosí Kanji znak, který znamená "jíst". Jeho neustálý hlad však také obtěžuje jeho týmové partnery, což narušuje týmovou práci nebo plížení. Jídlo může také za to, že Chouji se někdy chová podivně, např. musí sníst poslední kousek masa nebo jiného jídla. Také má zvyk hodně jíst, když je velice naštvaný.
Chouji má velmi silné přátelství se Shikamarem. Oba dva v sebe mají naprostou důvěru, Shikamaru je navíc jeden z mála lidí, kteří znají Choujiho minulost. Shikamaru rozpoznal v Choujim jeho dobré srdce a uznává Choujiho jako opravdu silného. Z tohoto důvodu má Chouji bezpodmínečnou víru v Shikamara a pokud by to bylo nezbytné, klidně by za něj položil svůj život. Jelikož je Chouji velmi milý a starostlivý, tak jeho otec a Asuma to považují za jeho největší sílu.

Život

Když byl Chouji mladší, tak často hrál hru s názvem "Ninja", což se podobá hře na schovávanou. Jednou však nesměl Chouji hrát, protože se o něm říkalo, že tým ve kterém je Chouji vždy prohraje. Nicméně, jediný, kdo se ho zastal byl Shikamaru, který chtěl, aby Chouji hrál, protože ho potřebovali do počtu hráčů. Nakonec však Chouji hrát nesměl.
Později si Chouji a jeho otec povídají na střeše budovy, Chouji je naštvaný kvůli ostatním dětem, které se k němu chovali hrozně. Jeho otec mu však poví, že jednou najde někoho s kým bude vycházet a stanou se z nich nejlepší přátelé. Brzy poté, Shikamaru vyjde po schodech na střechu a Chouji pozná, že je to ten samý kluk, který se ho předtím zastal. Shikamaru už nehrál hru na ninji, protože to pro něj bylo příliš otravné. Pak pověděl, že se na tu střechu chodí dívat na mraky a nabídl Choujimu, aby se díval s ním. Chouji se cítil šťastný a nabídl Shikamarovi své oblíbené brambůrky. Jelikož byl Shikamaru k Choujimu milý, tak se z nich toho dne stali nejlepší přátelé.
Během časů na akademii, Chouji se často dostával do problémů spolu se svými kamarády: Shikamarem, Kibou, Akamarem a Narutem. Umino Iruka byl jejich třídní učitel a často s nimi ztrácel trpělivost. Iruka těchto pět často napomínal a vyčítal jim, že nemají schopnost dobře koncentrovat Chakru.
Chuuninská zkouška
Během druhé části Chuuninské zkoušky, Chouji byl ochotný se svým týmem přijít na pomoc Haruno Sakuře a bojovat se Zvučnými Geniny. Nejdříve Chouji ze strachu bojovat nechtěl, ale když ho Zaku Abumi nazval tloušťíkem, Chouji se naštval a pustil se do boje. Chouji bojoval proti Zvučným Geninům, jak mohl, ale nebyl schopný se svým týmem vyhrát. Jejich boj však získal čas Uchihovi Sasukemu, který se probudil s Prokletou pečeťí.
V kvalifikaci do třetí části zkoušky, Chouji byl nejistý, protože musel bojovat, ale Asuma mu slíbil, že ho pozve na jídlo, pokud vyhraje a zasáhne, pokud bude Chouji v nebezpečí. Choujiho soupeřem byl Dosu Kinuta. Na začátku zápasu ho nazvala Ino tluťochem, takže se Chouji naštval, což se mu hodilo do boje. Chouji používal svůj Nikudan Sensha (Masový tank), ale zasekl se do zďi, když mu Dosu uskočil. Chouji se tak nemohl bránit. Dosu poslal svůj zvukový útok na Choujiho, který nápor nevydržel a prohrál. Když bylo po kvalifikaci, Asuma pozval Choujiho na jído, jako odměnu za to, že pomůže Shikamarovi s tréninkem. Ale Chouji se příliš přejedl a kvůli poškozenému žaludku strávil nějáký čas v nemocnici. Také později sledoval zápasy Shikamara a Sasukeho, ale během začátku invaze do Listové byl uspán Kabutovým Jutsu.
Sasukeho záchrana
Krátce poté, co se Shikamaru stal Chuuninem, Tým 10 slaví. Zde Asuma řekne Choujimu, že by měl méně jíst a více trénovat. Zatímco byl Chouji z tohoto rozhovoru chvíli v depresi, Shikamaru ho uklidňil.
Když Uchiha Sasuke opustil Listovou, Shikamaru požádal Choujiho, aby se připojil k týmu, který Sasukeho přivede zpět, ale Chouji odmítl. Shikamaru a Uzumaki Naruto tedy začnou jíst Choujiho oblíbené brambůrky před jeho domem. Když zbyde poslední brambůrek, Chouji otevře dveře, aby ho snědl, protože poslední kousek musí být jeho. S tímto trikem, Shikamaru získává Choujiho do týmu na záchranu Sasukeho.
Na začátku mise, Chouji bojoval s členem Zvučné čtyřky, Jiroubem. Jiroubou se ukázal jako silný bojovník, který Choujiho porážel, ale Chouji používal v boji Tři barevné kuličky Akimichi klanu. Nejdříve nechtěl Chouji kuličky používat, Jiroubou však urážel Shikamara jako sobeckého a bezcitného vůdce jeho skupiny, což přesvědčilo Choujiho vzít si všechny tři kuličky. Kuličky zvýšily Choujiho sílu natolik, že byl schopný zabít Jirouba, ale zhroutil se a byl blízko smrti. Tsunadiny lékařské schopnosti a pomoc Nara klanu však Choujiho zachránily a plně zotavily.
Sasuke a Sai
Chouji se zde po dvou a půl letech objevuje krátce poté, co se Naruto vrátí z úspěšné mise na záchranu Gaary. Stejně jako většina z devítí nováčků, Chouji také dosáhl Chuuninské hodnosti. Také zlepšil své schopnosti, když byl schopný zvětšit různé části svého těla bez velkého soustředěňí. Jeho reakce se rovněž zvýšily, když byl schopný zabránit Saiově útoku na Naruta a Shikamaru.
Později je Chouji v Listové spolu s Týmem Kakashi v restauraci. Zde se Sai lépe seznamoval s ostatními ninji a snažil se s nimi rozvinout přátelství. Sai chtěl nejdříve všem rozdat přezdívky. Sai chtěl nazvat Choujiho tlusťochem, ale na poslední chvíli mu v tom Naruto zabránil, jelikož by se Chouji pořádně naštval.
Hidan a Kakuzu
Chouji dorazil spolu s Ino k Shikamarovi a Asumovi v jejich boji s členy Akatsuki, Hidanem a Kakuzovi. Vzhledem k tomu, že tito dva se dali na ústup kvůli jejich příchodu, Chouji byl připraven smrtelně zraněného Asumu odnést zpět do Listové, aby tam byl vyléčen. Asuma však věděl, že umírá a řekl svému týmu poslední slova. Choujimu řekl, že má dobré srdce a stará se o své kamarády. Proto by mohl být silnější ninja, než kdokoliv jiný a víc v sebe věřit. Asuma také řekl Choujimu, aby zkusil trochu zhubnout, Chouji řekl, že to může být těžké, ale zkusí to. Chouji pak vzpomíná na časy s Asumou, když byly jeho studenty a Chouji si objednal tolik jídla, které nestačil Asuma vše zaplatit. Při kouření poslední cigarety, Asuma umírá, takže Chouji, Shikamaru a Ino si dají za cíl pomstít ho.
Když ostatní členové Týmu 10 zaměstnávají Hidana a Kakuza, Chouji napadne Kakuza s jeho Nikudan Hari Sensha (Ostnatý masový tank), ale Kakuzu útok přežije. Když Kakuzu pošle své masky do boje na Tým 10, Chouji použije Chou Harite (Dlaňový megastrk) a zaútočí na ně. Jeho pokus je však neúspěšný a Kakuzu je schopný ho zajmout. Na poslední chvíli dorazí Naruto a porazí Kakuza. Když se tým vrací zpět do Listové, tak Chouji řekne Narutovi, že Naruto byl v boji proti Kakuzovi dobrý, ale na úroveň Shikamara ještě nemá.
Peinova invaze
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKdyž začal Pein svou invazi do Listové, Chouji a jeho otec dorazili na pomoc Kakashimu, který s Peinem bojoval. Poté, co proti nim Sféra Deva zahájil protiútok, Chouji a Chouza se snažili s ním bojovat, aby mu Kakashi mohl zasadit konečný úder. Jejich plán však selhal, což vedlo k tomu, že byl Chouza těžce zraněn. Kakashi, který se nemohl pohybovat, poslal Choujiho povědět Tsunade o schopnosti Sféry Devy. Ačkoli si myslel, že je jeho otec mrtvý, Chouji byl nesmírně šťastný, že jeho otec přežil. Vrátil se ke svému otci a zůstal s ním až do zničení Listové. Poté, co byl svědkem toho, jak byl Kakashi přiveden zpět k životu, Chouji uvítal Naruta, když podpíral Shikamara.

Schopnosti

Choujiho nejzřetelnější schopnost je jeho ohromná fyzická síla. Shikamaru zmiňuje, že Chouji má velkou sílu, když zachraňují Sasukeho a to se potvrdilo, když Chouji prorazil otvor do Jiroubova Doton Kekkai: Dorou Doumu (Bariéra zemí: Koule bláta). Bylo také ukázáno, že je dobrý v boji jeden na jednoho, když snadno bojoval s Jiroubem pěstmi.
Techniky Akimichi klanu
Jako člen Akimichi klanu, Chouji zná různá tajná Jutsu, které mu umožňují zvětšit části svého těla z normální velikosti na abnormální, nejčastější technika je právě Nikudan Sensha. Tento útok způsobuje, že se změní do obří rotující koule a může s ní drtit své soupeře.
K tomuto útoku je také možné přidat hroty, aby byl více účinný. V Shippuudenu, Chouji nemusí brát žádné kuličky na to, aby mohl použít Bubun Baika no Jutsu (Technika částečného zvětšení). Také při Nikuda Sensha už na sebe nemusí ovinout kunaie, ale místo toho používá techniku, která umožňí proměnit vlasy do extrémně ostrých hrotů, které pokryjí jeho tělo, podobně jako u Jiraiyova Hari Jizou (Ostnatý ochránce).
Tři barevné kuličky
Chouji může používat Tři barevné kuličky Akimichi klanu, které značně zvýší jeho sílu, rychlost a vytrvalost na krátkou dobu. Tyto kuličky také spálí jeho tuk na Chakru. Jsou považovány za poslední možnost ninji, protože mají ohromný dopad na tělo. O poslední kuličce se říká, že zvýší sílu až 100krát, než je obvyklé, ale je známo, že je vždy smrtelná. Chouji však přežil účinky díky tomu, že Nara klan poskystl svou zdravotní knížku.

Překlad a význam jména

"Akimichi" znamená "podzimní cesta". "Chou" znamená "motýl" a "ji" znamená "dítě" nebo "láska". Motýli jsou hmyz, kteří mají rádi sladké. Chouji má také rád sladké a po snězení třetí kuličky se mu udělají křídla z Chakry, což bylo vidět při jeho souboji s Jiroubem. Název "Ino", "Shika", "Chou" také znamená "Ino-Shika-Chou", což je vítězná kombinace v Hanafudě (Japonská karetní hra).

Zajímavosti

Zatímco Ino pravidelně kritizuje Choujiho nadváhu, tak uvádí, že jeho hmotnost je důležitá pro efektivní využívání jeho tajných klanových technik.
Choujiho hodnost je Chuunin. Narodil se 1. května a je mu 16 let. Jeho krevní skupina je B. Měří 172,3 cm a váží 87, 5 kg. Jeho ninja registrační číslo je 012625. Na akademii odmaturoval ve 12 letech, Chuuninem se stal v 14 letech. Spnil 17 D-misí, 13 C-misí, 6 B-misí a 3 A-mise. Jeho oblíbené slovo je "maso" a jeho oblíbený koníček je nakupování brambůrků. Choujiho oblíbené jídlo je Korejské barbeque a brambůrky.

Techniky

Baika no Jutsu (Technika zvětšení)
Bubun Baika no Jutsu (Technika částečného zvětšení)
Chou Baika no Jutsu (Motýlí technika zvětšení)
Chou Harite (Dlaňový megastrk)
Choudan Bakugeki (Odstřelení motýlí ránou)
Mizudan Sensha (Balistické vodní kolo)
Nikudan Hari Sensha (Ostnatý masový tank)
Nikudan Sensha (Masový tank)

Aburame Shino

1. října 2013 v 14:04 | Konoha.cz
Aburame Shino (油女シノ, Aburame Shino) je Genin z Listové vesnice, pochází z klanu Aburame, který je známý pro svou schopnost ovládat hmyz. Je velmi klidný a vždy respektuje broučí život. Příliš se nesměje, ale uznává hodnotu týmové práce. Shino je také velmi inteligentní, dělá chytrá rozhodnutí a má vynikající analytické schopnosti. Podobně jako Nara Shikamaru převládá Shino v bitvě, protože je vždy o krok před nepřítelem. Shino byl přidělen do týmu spolu s Hyuugou Hinatou a Inuzukou Kibou pod vedením Yuuhi Kurenai. Dokonce i pro svůj tým zůstává Shino velkou záhadou.
Shino vystupuje v příběhu jen velmi málo, doposud jen jako vedlejší postava. Jeho síla, neotřesitelná důvěra a záhadnost ho udělala jednou z oblíbených postava fanoušků, přestože má hrůzné návyky. Jeho analytické schopnosti a opatrná povaha často obtěžují Kibu, který si myslí, že se Shino snaží stát vůdcem týmu.
Aburame Shino je jedním z řady tajemných postav. Při narození vstoupil do symbiotického vztahu s druhem hmyzu, který se nazývá Kikaichuu neboli destrukční brouci, všichni z jeho klanu žijí s těmito brouky v těle. Výměnou za krmení se jeho čakrou, slouží brouci pro účely svého hostitele. Shinovo oblečení pokrývá velkou část jeho obličeje, nosí černé brýle na očích, bundu s velkým límcem, aby skryl svou tvář. Později kromě bundy přidá ještě kapuci, která ho zahaluje ještě více a dokonce i Naruto má problém ho poznat.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhJeho skutečné schopnosti jsou odhaleny v Chuuninské zkoušce, kde čelí Zakovi. Z Shina začnou vylézat brouci, což některým přihlížejícím přijde odporné. Shino varuje svého soupeře, že jeho brouci se živí čakrou, což by mohlo Zaka oslabit a nemohl by dále bojovat. Když je Zaku uvězněn mezi Shinem a jeho brouky, tak po něm Shino žádá, ať se vzdá. Zaku však zaútočil na Shina i brouky zároveň, ale Shino mu zacpe svými brouky ruce. Díky tomu se Zakovy ruce poškodily a staly se neopravitelnými. Shino vysvětlí, že trumf nebo skrytý trumf je velmi důležitý v boji.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhVzhledem k tomu, že vyhrál, postupuje Shino do dalšího kola Chuuninské zkoušky a jeho soupeřem je Kankurou. Nicméně, když došlo na jejich zápas, Kankurou se vzdal. Důvodem bylo to, aby neprozradil tajemství své loutky Karasu. Gaarova nestabilita pak předčasně spustila plán invaze Zvučné a Písečné. Shino sledoval, jak Kankurou a jeho sourozenci pomáhali ustupovat Gaarovi a šel v tajnosti za nimi. Když se Kankurou připravuje na to, aby zpomalil Sasukeho, Shino se s ním sám utká.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhShino ukázal sílu svých brouků a vytvořil broučího klona, zatímco se přiblížil ke Kankurovi. Dělal, že chce udeřit Kankura pěstí, ale ve skutečnosti na něj umístil samičku brouka, kterou mohli jeho brouci pronásledovat a zjistit tak polohu Kankura. Přesto se Kankurovi podařilo otrávit Shina jedovatým plynem, Shino mezitím Kankura našel a jeho brouci vysáli z Kankura všechnu jeho čakru. Shinův otec, Aburame Shibi, se později objevil a zachránil Shinovi život, když z něj odstranil jed vlastními brouky.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhVe fillerech pomáhá Hinatě s tréninkem, když rozvíjí svou novou techniku. Dále se objevuje, když Tým 8 a Naruto hledají legendárního brouka Bikochuu a bojuje s klanem Kamizuru. Tento filler ukazuje, jak spolu Shino, Kiba a Hinata spolupracují, i když je Shino tak tajemný. Objevuje se i ve fillerech v Oceánové Zemi, kde bojuje s Akadou Yoroiem a s pomocí Ino ho porazí. V jiném filleru má zase Shino za úkol nezasmát se na pohřbu mrtvého muže, ale je otráven drogou smíchu a neuvěřitelně se směje. Shino pak pomáhá Kurenai v boji proti její bývalé studentce.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV průběhu několika příštích let byl Shino znovu na Chuuninské zkoušce a nakonec byl povýšen na Chuunina. Když seNaruto vrátil do Listové, Shino byl raněn, že ho Naruto nepoznal. O několik týdnů později se Tým Kurenai pod vedením Kakashiho připojil k Týmu Kakashi a odešli na lov Uchihy Itachiho v naději, že naleznou Sasukeho. Týmu se podařilo nalézt člena Akatsuki Tobiho. Shino se snažil využít své destrukční brouky, ale Tobiho schopnost se rychle přesouvat mu pomohla vyhnout se zranění. Když se tým nakonec dostal na pravděpodobné místo Sasukeho lokace, našli jen zříceninu po Sasukeho a Itachiho boji. Oba bratři byli pryč, pokračovat v misi bylo k ničemu, a tak se všichni vrátili do Listové.

Překlad jména

Shino je křestní jméno samuraje Inuzuky z románu Hakkenden o psu samurajovi. Aburame 油女 znamená "olejová žena" a kompletní jméno "Aburame Shino" se hodně podobá japonskému slovu pro švába - aburamushi 油虫. Shino se také podoba slovu "shinobi".

Zajímavosti

Shinova hodnost je Chuunin. Narodil se 23. ledna a je mu 16 let. Jeho krevní skupina je AB. Měří 175,1 cm a váží 56,6 kg. Jeho ninja registrační číslo je 012618. Na Ninja akademii odmaturoval ve 12 letech a Chuuninem se stal ve 14 letech. Splnil 17 D-misí, 17 C-misí, 9 B-misí a 1 A-misi. Jeho otec je Aburame Shibi. Shina v japonské verzi anime dabuje Shinji Kawada.
Shino patří, stejně jako TenTen, mezi postavy, u kterých jsme neviděli jejich minulost a dětství, zatímco u ostatních jako Naruto, Sakura,Sasuke,Ino, Chouji,Shikamaru, Neji a Lee se už jejich minulost ukázala.
Jméno ve znacích:
油女シノ

Orochimaru

30. září 2013 v 21:05 | Konoha.cz


Orochimaru je zvrácený a nemilosrdný muž, manipulátor, jehož hlavní touha je stát se "dokonalou bytostí". Chce proto získat nesmrtelnost a naučit se úplně všechna jutsu na světě. I když je prakticky jen Jounin (to byla poslední pozice, kterou získal v Listové předtím, než dezertoval), tak jeho schopnosti jsou zřejmě mnohem lepší než má průměrný Jounin. Má dokonce takovou sílu, že dokáže sám porazit menší zemi. Orochimaru má schopnost získávat na svou stranu jinak zoufalé nebo zákon porušující lidi. Prací pro Orochimaru zaplňují prázdnotu ve svém životě. Některé své služebníky zakleje prokletou pečetí, která ovládá jejich tělo a dává jim sílu. Takto jim ale sebere možnost svobodné vůle. Orochimaru si libuje v konfliktech a neklidu.
Orochimarovou specialitou jsou zakázané techniky, které se provádějí za pomocí cizích duší. Jeho vlastní zakázanou technikou, kterou vymyslel, je, že se může vyhnout smrti. Svou mysl přesune do jiného těla, které mu slouží jako další dočasná schránka. Tuto techniku může provést jen jednou za určitý časový interval. Orochimaru je také velmi nadaný pro techniky týkající se hadů (z toho plyne i jeho jméno, více dále). Umí přivolat hady různých velikostí a moci, například hadí boss Manda, který se silou vyrovná Gamabuntovi, kterého přivolává Jiraiya a Katsuyu , kterou přivolává Tsunade. Jeho vzhled hraničí se vzhledem nestvůry, má velmi bledou kůži, úzké oči a prodlužovací hadí jazyk (tento jazyk je vlastně trvalé Jutsu, které umožní uživateli prodloužit tuto část těla do nekonečné délky). Jazyk používá jako zbraň. Orochimaru má jedinečnou schopnost ztrácet nebo opravovat svou kůži tak snadno, jako ostatní mění své oblečení. Dokonce i Morino Ibiki, člověk, který prošel mnoha mučeními, a expert na výslechy, připustil, že když ho viděl poprvé, tak byl velmi vystrašený a byl přesvědčený, že to, co stálo před ním, nebyl muž, ale něco jiného, co si pouze obléklo lidskou kůži.
Orochimaru byl původně studentem u Sarutobiho (Sandaime Hokage - Třetí Hokage) jako člen tříčlenného týmu (později Legendární Sanninové), ve kterém byl ještě Jiraiya a Tsunade. Byl považován za nejnadanějšího z těch tří. Sarutobi do něj vkádal velké naděje a často nadával nemotornému Jiraiyovi a dával mu Orochimaru za příklad. Sarutobi chtěl, aby byl Orochimaru jeho nástupcem. Orochimarovy cíle sice obsahovaly získání titulu Hokage, ale jeho názory a chování se lišilo od toho, co se od Hokageho čeká. Pro Orochimaru byl titul Hokage jen cesta k postupnému splnění jeho cíle, získat co nejvíce moci.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh!
Sarutobi doufal, že ukáže svému studentovi chybu v jeho snech, ale postupem času vycházelo najevo, že Orochimaru je ztracený případ. Vyvrcholilo to tím, že Orochimaru unesl ninji z vlastní vesnice a použil je jako lidská pokusná morčata. Zkoušel na nich svoje techniky, které by mu poskytly nesmrtelnost. Jak již bylo řečeno, chtěl se naučit všechny techniky na světě, což zabere více času než je délka lidského života. Když bylo mizení ninjů nakonec stopováno, tak Sarutobi věděl, že by měl Orochimaru zabít, ale nebyl schopen zabít svého studenta, do kterého vkládal takové naděje. Ale současně si uvědomil, že Orochimaru je zvrácený muž, který není schopen plnit roli Hokageho, a tak když odstupoval z funkce, tak si vybral jednoho ze studentů, které učil Jiraiya. Zvolil Čtvrtého Hokageho, jeho jméno není známo. Není to známo, ale Čtvrtý Hokage by byl v bitvě na úrovni Orochimaru.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh!
Není známo, kolik experimentů Orochimaru v Listové provedl, ale několik informací existuje. Vymyslel prokletou pečeť, kterou nejprve vyzkoušel na Anko. Dále vpravil geny Shodaime do šedesáti dětí v naději, že budou moci používat Shodaimeho ovládací schopnosti Mokuton a Biju, 59 dětí bylo zabito, ale jeden, Yamato, přežil.
V příběhu je uvedeno pouze několik Orochimarových technik, ale vzhledem k jeho posedlosti osvojování nových technik se předpokládá, že zná dokonce víc než kopírovací ninja Hatake Kakashi (také díky tomu, že Orochimaru je starší a zkušenější než Kakashi). V bitvě mezi Orochimaru a Sarutobim Sarutobi použil techniku, kterou ani Orochimaru neznal, Shiki Fuujin - pečeť démona smrti).

Zajímavosti

Hudba, když se objeví Orochimaru, připomíná Bachovu Tokátu. Orochimaru je muž, ale stále mluví formální ženskou japonštinou, což je možná způsobeno tím, že byl dlouho v ženském těle. Fanoušci také kreslí obrázky, kde dávají najevo paralelu mezi Orochimaru a bývalou hvězdou pop-music a člověkem obviněným z pedofílie - Michaelem Jacksonem. Oba jsou známi zvým podivným vzhledem a ženskými rysy. Nejvíce srandovní je, že většina z Orochimarových studentů / služebníků jsou mladí adolescentní kluci, např. Uchiha Sasuke, o kterého má Orochimaru největší zájem.
Orochimaru se narodil 27. října a je mu na začátku příběhu 50 let. Má žluté oči, černé vlasy, měří 172 cm a váží 57,3 kg.

Překlad jména

Postava Orochimaru čerpá hodně z japonské literatury. Jména Orochimaru, Jiraiya a Tsunade pochází z Jiraiya Goketsu Monogatari - 児雷也豪傑物語 - Příběh galantního Jiraiyi. Orochimaru v tomto příběhu vyniká v kouzlech s hady. V japonské mytologii je Orochi osmihlavý had, když po zabití vydá ze svého ocasu legendární meč Kusanagi. V seriálu má Orochimaru skutečný Kusanagi a použil ho například v boji s Třetím Hokagem Sarutobim.

Techniky

Kuchiyose no Jutsu (přivolávání - had)
Kusanagi no Tsurugi: Kuu no Tachi (meč Kusanagi: Dlouhý meč nebes)
Nan no Kaizou (malá změna těla)
Kuchiyose: Edo Tensei (přivolání: Obživéní z nečistého světa)
Hiru Banshou: Bouka no Jutsu (pijavice: obrana před útokem)
Utsusemi no Jutsu (technika projekce)
Juin Jutsu (prokletá pečeť)
Kanashibari no Jutsu (částečná paralýza)
Gogyou Fuuin (technika pěti živlů)
Fuuton: Daitoppa (vítr: obrovský průlom)
Fushi Tensei (reinkarnace žijící mrtvoly)
Shuushagan no Jutsu (technika mizící kopie tváře)
Sen'eijashu (skrytá stínová ruka hada)
Sen'eitajashu (mnoho skrytých stínových rukou hada)
Sanjuu Rashoumon (trojitý Rashoumon)
+ mnoho dalších, o kterých se neví.

Jiraiya Sannin

30. září 2013 v 21:01 | Konoha.cz


Jiraiya je bývalý študent Tretieho Hokageho (Sandaime Hokage). On, Orochimaru a Tsunade sú známi ako Densetsu no Sannin - Legendárny Sanninovia. Jiraiya sám je známy jako Gama Sennin 蝦蟇仙人 - Žabí (ropuší) pustovník.

Jiraiyov príbeh

Obsahuje spoileri


Keď bol Jiraiya menší začínal ako žiak Tretieho Hokageho (Sandaime Hokage) spolu s Orochimarom a Tsunade. Jiraiyove správanie bolo veľmi podobné tomu Narutovmu, chcel byť silný len kvôli tomu aby sa páčil dievčatám resp. dievčaťu v tíme.
Tak to bolo aj v prípade úlohy pri ukradnutí 2 rolničiek pri tréningu.Jiraiya tak ako aj Naruto sa bezhlavo chytili do pasce a preto boli potrestaný priviazaním o kôl. A však v Jiraiyovom prípade chýbalo len odhodlanie a preto mu Sarutobi ukázal Kuchiyose no Jutsu (privolávaciu techniku) a Jiraiya tým nájde zmysel, pre ktorý treba trénovať. I keď jeho zmyslom bolo to, aby zbalil Tsunade a ostatné dievčatá tak začal trénovať, veľmi intenzívne a tvrdo.
Počas jedného dňa pri tréningu keď ho stretol aj Sarutobi, použil Kuchiyose no Jutsu a však aj cez varovanie Sarutobiho, že nevie čo sa môže stať keď nemá zo žiadnym zvieraťom podpísanú zmluvu.
A tu sa začína Jiraiyov pravý príbeh, to čo nik nevedel a ani neočakával, Jiraiya sa ocitá na doteraz pre neho neznámom mieste a to na Hore Myouboku, domove všetkých žáb,(v mange Jiraiya nájde Myouboku cestu sám) ako zisťuje neskôr pri strete s Gamabuntom(samozrejme mladším), ktorý ho zavedie za Fukasaku-sama, ktorý ho už očakával tak ako mu predpovedal
Veľký žabí Sage(mudrc):"Vidím ľudské dieťa, ktoré zablúdi na horu Myouboku, a ja tomu dieťaťu dám silu žáb a zdelím proroctvo." toto bolo proroctvo Veľkého žabieho Sageho. Fukasaku vysvetlí Jiraiyovi, že toto je jeho osud a je vyvolené dieťa, takže musí ostať na Myouboku, trénovať a počkať kým mu Veľký žabí Sage(mudrc) nepovie jeho proroctvo. Od toho dňa Jiraiya delil svoj čas medzi horou Myouboku a Skrytou Listovou. Svoje dni mladosti strávil ako tréningom ninjutsu tak aj sennin tréningom.
Zo začiatku to nebolo také lahké ako si Jiraiya myslel, konečne došlo aj ku zmieňovanej zmluve zo zvieratami. Čas plynul a Jiraiya vekom múdrel a silnel, začal premýšlať nad zmyslom tréningu a toho všetkého čo podstupuje. V tedy nastal aj čas na Jiraiyove proroctvo. Veľký žabí Sage(mudrc) povedal:"V mojom sne...sa aj ty obyčajný úchylák, dokáže stať skvelým nindžom. A časom budeš mať aj svojho žiaka. Ten žiak sa stane nindžom, ktorý vo svete nindžov spôsobí veľkú zmenu.... Buď veľkú stabilitu, alebo obrovskú destrukciu. Takú, akú tento svet ešte nevidel... Jedno stoho....Povedieš túto revolúciu....A príde deň, keď budeš musieť spraviť zásadné rozhodnutie....Tvoja voľba určí, ktorá z nich to bude....V mojom sne si putoval po svete a písal knihy....Možno to bude cesta okolo sveta, aby si pochopil podstatu vecí."
A tak sa aj stalo, Jiraiya opustil Myouboku a začal putovať po svete, hľadať niekoho, kto by bol jeho žiakom.
No medzi tým sa ale začala zhoršovať situácia vo svete.
Zažíval skúsenosti a situácie ktoré ho inšpirovávali a podnietili k rozmýšlaniu. Ale ako všetkých ostatných, tak aj Jiraiyu rozruchy vo svete donútili vrátiť sa naspäť do Skrytej Listovej.
A nakoniec aj na Jiraiyu a jeho priateľov dopadlo zlo vojny a boli nútený odísť na bojové pole, známe ako Tretia Veľká vojna Nindžov.
Pri boji s Hanzom z Amegakure no Sato (Dedina skrytá v daždi),
ktorý bol prekvapený ich silou a tým že dokázali prežiť v boji proti nemu, im
za výmenu ich mien, daroval život a hodnosť "Traja Legendárny Sanninovia z Konohy(伝説の三忍, Densetsu no Sannin), ktorou sa navždy zapísali do histórie nindžov. Od vtedy o nich vedeli všetci ako o 3 "Legendárnich Sanninoch z Konohy.
Počas pobytu v Amegakure (Dešťová venice) narazil Jiraiya na 3 deti ktoré trénoval v používaní ninjutsu, nato aby sa mohli o seba postarať sami. Tými deťmi boli Yahiko, Nagato a Konan.
Jiraiya objavil u Nagata jedinečnú očnú techniku Rinnegan, neskorej však po odchode Jiraiya dostal informáciu že "jeho žiaci zomreli (ako si myslel).
Ako Jounin bol učiteľom Štvrtého Hokageho (Yondaime Hokage) ktorý doviedol Konohu k výťaztvu vo vojne. Pár rokov potom Orochimaru zradil a opustil Skrytú Listovú. Jiraiya si dal za úlohu nájsť svojho priateľa a priviesť ho späť. Jeho misia zlyhala a Orochimaru sa pridal do zločineckej organizácie Akatsuki. Jiraiya opustil Konohu a obviňoval sám seba že nedokázal zachrániť priateľa. A však neprestal Orochimara prenasledovať. O ďalších pár rokov neskôr hľadania, Jiraiya dokončil svoju prvú knihu "Príbeh odvážneho Nindži", toto bola aj kniha ktorá zaujala Minata(Yondaime Hokage) nato aby pomenoval svojho syna po hrdinovi z knihy, Naruto, tým sa stal Jiraiya kmotrom(niečo ako dedko/dědeček) Naruta.
Jiraiya neprestal ani po veľa okolnostiach cestovať, či už hľadal stopy po Orochimarovi alebo písal knihy."Jedna z tých známejších je cha-Icha Paradaisu - Flirtovací ráj (alebo tiež drsnejšie Raj muchlovania), najvatčším fanúšikom týchto románov je Hatake Kakashi, ktorý si ich číta takmer stále."


Jeho prvé objavenie v Listovej po dlhom čase a taktiež aj v seriáli je pri tom ako šmíruje v dámskych sprchách, kde hľadá "dáta" pre svoj nový román. Tam ho načapá Naruto, a zhodou okolností ho prinúti svojím Oiroke no jutsu (týmto dosiahne že Jiraiya robí čo chce Laughing out loud ) aby ho trénoval. Jiraiya odíme z Naruta Gogyou Fuuin (pečať päť živlov), ktorú na neho uvalil behom Chuuninskej skúšky Orochimaru. Stáva sa Narutovým učiteľom a učí ho Kuchiyose no Jutsu (privolávacia technika), zhromaždovanie chakry a neskôr aj Rasengan. O niečo neskôr Jiraiya pomáha v Konohe pri invázii Orochimara vyvolaním Gamahira aby zastavil Orochimarových hadov.
Po smrti Tretieho Hokageho (Sandaime Hokage),
Jiraiyovho učiteľa ktorý zomiera pri súboji s Orochimarom, chcú dedinský starešinovia spraviť z Jiraiyi Hokageho, no Jiraiya toto odmieta ale sľubuje, že pôjde nájsť ďaľšieho kandidáta na post Hokage a to Tsunade, spolu s Narutom.
Deň predtým ako majú vyraziť ich však nečakane "napadnú Itachi a Kisame ktorý chcú zajať Naruta, Jiraiya samozrejme tento ich zámer prekazí a použije na nich Gamaguchi-shibari/ Pasca žabej tlamy, jediný kto bol kedy schopný sa dostať s tohto jutsu bol práve Itachi vďaka svojmu Amaterasu.
Jiraiya a Naruto sa po tomto incidente vyberajú nájsť Tsunade, a pokračovať v Narutovom tréningu. Orochimaru ich však predbehne a Tsunade nájde skorej ako oni, dá jej veľmi lákavý návrh, pokiaľ mu vylieči ruky tak on jej zato na oplátku oživí "priateľa a brata(svoje 2 najbližšie osoby) Tsunade našťastie odmieta a preto sa začína boj medzi tromi Legendárnymi Sanninmi.
Tsunade je síce opitá ale ma strašný hnev na Orochimara, Jiraiya jej prichádza tiež na pomoc i keď je omávený jedom a jediné na čo má silu je privolať Gamabuntu ktorý bojuje s Mandou,Orochimarovým summonom. V tomto boji sa proti Mandovi spojili Gamabunta a Katsuya (summon Tsunade). Manda tak ako aj Orochimaru sú porazený a prchajú preč.
V tomto období sa Naruto naučí Rasengan a taktiež ho aj prvý krát použije v boji proti Kabutovi.
Tsunade sa teda vracia do Konohy nato aby prevzala pozíciu Hokageho. A Jiraiya berie Naruta na 2.5 ročný tréning, nato aby zosilnel a bol schopný priviesť Sasukeho späť. Počas tohto tréningu Jiraiya ale neprestával zbierať informácie o Akatsuki.


Shippuden
Pri návrate domov Naruto zosilnel a utvoril si lepšie puto s Jiraiyom. Informácie ktoré Jiraiya nazbieral za tento čas zveril hneď Kakashimu a Yamatovi. A tiež ich informoval o tréningu na ovládanie Kyubiho chakry. Prezradil im všetko týkajúce sa Narutovho líščieho plášťa a 4 chvostoch.
Pri objavení 4 chvostov musel Jiraiya Naruta zastaviť skorej než ho zabije, pri tom však utrpel veľmi silné poranenie a toto bol jeden s dvoch prípadov, kedy bol Jiraiya na pokraji smrti.(2/2|
"(1/2) Prvý prípad bol vtedy, keď bol ešte Jiraiya mladší. Bol pristihnutý samotnou Tsunade ako šmíruje dievčatá.
Za toto šmírovanie ho Tsunade zmlátila ako psa, zlomila mu obi dve ruky, 6 rebier a poškodila takmer každý orgán v tele."
(Toto boli dva s dvoch prípadov keď bol Jiraiya na hranici smrti 2/2)
Tu sa Jiraiya ako obyčajne zase vydáva na svoje potulky svetom a Naruta necháva v Kakashiho a Yamatových rukách.
V anime po návrate do dediny Jiraiya, pogratuluje Narutovi k porážke Kakuza.
Tu začína Jiraiya opäť trénovať Naruta v jutsu na dlhe vzdialenosti. Preto ho zobral do Yugakure (dedina kde su teple pramene, vo filleroch tam Naruto stretáva Yukimaruho), kde trénuje "Suiton: Mizu no Kenjū (vodná pištol)" spolu zo synchronizáciou s Gamatatsu, pomáha im pri tom Gamakichi. Predtým než Jiraiya obdrží správu o Akatsuki, radí Narutovi pri tréningu, ale neskôr ho necháva trénovať samého. A dostáva misiu na nájdenie úkrytu vodcu Akatsuki.
Dozvedá sa o zabití Orochimara, v tej dobe aj Jiraiya zisťuje polohu vodcu Akatsuki a oznamuje to Tsunade. Po tom čo sa s ňou rozlúči sa vydáva do Amegakure (Vesnice skryta v deždi).
Jiraiya pátra po stopách Peina a ako zistil, taktiež aj Kageho dediny prezívaného aj "boha". Dopočul sa že Pein zabil Hanza a jeho krutosť nepozná hraníc. Pre istotu si privoláva žabu Gerotora, je to žaba zo zvitkom namiesto tela(taktiež obsahuje aj kľúč ku Kyuubiho pečati ktorú ma Naruto na bruchu) aby si našiel nejakú pečať a povedal Gerotorovi čo má po jeho smrti robiť.
Pri hľadaní naráža na Konan, hľadá odpoveď čo sa stalo s Yahikom a Nagatom. V tom sa objavuje Pein, a však Jiraiya v ňom nespoznáva svojho žiaka Nagata, no Rinnegan má totožný. Jiraiya bojuje zatiaľ len s 1 Peinovým telom ako zisťuje, za pomoci Gamakena.
Jiraiya potrebuje pomôcť pri získaní času nato aby mohol privolať 2 najväčších senninov PA a MA.
Po privolaní, Gamakena posiela späť a ďakuje mu za službu a premieňa sa do Sage-Módu. Jiraiya vysvetľuje PA a MA načo potrebuje pomoc 2 Senninov a bojuje s rozlišnými telami Peina. Do vtedy dokáže poraziť v Sage-Móde 3 telá ale prichádza o jednu ruku. No v tom sa objavujú ostatné telá Peina a k tomu aj tie ktoré už Jiraiya zabil. Ako začnú útočiť použije bariéru ktorá ho chráni ale jedno telo sa dostane až k nemu. V tedy požiada PA a MA aby išli preč. Samozrejme že ho vtom nemôžu nechať a preto aspoň posiela MA s jedným telom späť do Konohy za Tsunade. No a vtedy mu všetko doklapne, spomína, že týchto všetkých ľudí resp. telá už videl a aj to že vidí Yahika ale Nagato to nie je.
A ako mu prišla odpoveď na všetky otázky tak vtedy zaútočia všetky telá naraz. Ale upadá do bezvedomia a nestíha povedať ani Fukasakovi aká je pravda, a uvedomuje si že zomiera.
V podvedomí sa vracia späť ku svojmu životu a premýšľa nad tým či naozaj všetkých sklamal. Či malo vôbec zmysel písať tu knihu o nindžovi. Jeho skutky sú porovnaní s Hokagmi ničím. Spomína na svoje chyby, že si nevedel získať Tsunadino srdce, nezabránil odchodu Orohimara s dediny, nedokázal ochrániť svojho majstra Hiruzena (Sandaime Hokageho), svojho žiaka Minata (Yondaime Hokageho),...
ale potom si spomína, na chvíľu s Minatom, keď ho zaujala kniha ktorú napísal z ktorej vybral meno pre Naruta, čiže to on mu dal meno. Uvedomuje si, že to Naruto je tým žiakom, ktorý zmení celý nindža svet a nie Nagato. Naruto sa mu podobá presne na toho nidžu s knihy akého ho opisoval, že pre nindžu je najdôležiťejšia jeho kuráž,odhodlanie a odvaha. Pripomína si slová ktoré vždy Naruto vraví, "nikdy sa nevzdať nech sa deje čokoľvek za akýchkoľvek okolností"
To že žiakova cesta je vlastne cesta jeho učiteľa. "NIKDY SA NEVZDAŤ" to je to čo si vybral Jiraiya.
Pomocou svojej "ohnivej vôle(ako sa nazýva v Konohe) sa prinútil vrátit k životu, zozbierať posledné sily, nato aby mohol Fukasakovi alias PA napísať tajnú správu(zašifrovnú) na jeho chrbát, a poslať ho za Narutom. Jedno z Peinových tiel sa pokúsi zastaviť Fukasakuho vystrelením si ruky (toto telo bola bábka), no trafí len kúsok zeme na ktorej ležal Jiraiya.
Ako hovorí povera "Žaba na začiatku prameňa nevie nič o veľkom mori" no Jiraiya bol "Žaba žijúca u prameňa...ktorá zomrela v mori"
A toto je už Jiraiyov koniec.
Pomaly klesá do hlbín, s úsmevom na tvári, hľadajúc meno pre ukončenie svojho posledného diela..."Príbeh Uzumaki Naruta"...

Zaujímavosti

Kanji na Jiraiyovej ochrannej čelenke, Abura, znamená olej, čo pravdepodobne súvisí s ropuším olejom, ktorý sa používa ako liek.
Jiraiyovo oblúbené jedlo je pečené kura a cesnak. Nemá rád kiwi a chlebové kôrky. Jeho koníčkom, je "zber dát" pre svoje romány, tzn. šmírovanie nahých žien a pitie saké.
Vymyslel Touton Jutsu (technika neviditeľného úniku) alebo aj Nozokimi no Jutsu (Technika šmírovania). Vďaka tomu ho nikdy nechytia pri "zbere dát" (čítaj šmírovanie v dámskych sprchách) pre svoje romány. Svoju zvrhlosť nijak neskrývá a je na to vlastne hrdý, ale nemá rád, keď mu Naruto na verejnosti hovorí Ero-sennin - zvrhlý pustovník.

Jiraiya se narodil 11. novembra/listopadu, a na začiatku seriálu mu bolo 50 rokov. Má čierne oči a biele vlasy, meria 191,2 cm a váži 87,5 kg. Bol Jouninem v Skrytej Listovej, ale odišiel a stal sa pustovníkom.

Preklad mena

Kanji, ktoré tvorí Jiraiyovo meno, má význam "robiť všetko na vlastnú päsť". Čo celkom vystihuje jeho povahu, ticho zmizne a zase sa objaví v Listovej. Mená Jiraiya, Tsunade a Orochimaru pochádzajú z "Jiraiya Goketsu Monogatari"- Príbeh galantného Jiraiyi (staré japonské literárne dielo).

Techniky

Kawarimi no Jutsu (premiestnenie, nahradenie)
Touton Jutsu (technika neviditelného úniku)
Henge no Jutsu (premena)
Rasengan (špirálová guľa)
Tsuin Rasengan (dvojitá špirálová guľa)
Chō Ōdama Rasengan (super veľká špirálová guľa)
Gogyou Kaiin (odpečatenie pečeti päť živlov)
Shikoku Fuuin
Ou Fuuin (potlačovacia pečať)
Kuchiyose no Jutsu (privolanie - ropuchy/žaby)
Kuchiyose: Yatai Kuzushi no Jutsu (privolanie: ničiteľ jedálnych vozíkov)
Kuchiyose: Gamakuchi Shibari (privolanie: spútanie v ropušej hube)
Kuchiyose: Gama Mise no Jutsu (privolanie: technika žabieho obchodu)
Fuuka Houin (metoda pečatenia ohňom)
Doton: Yomi Numa (zem: bažina z podsvetia)
Hari Jizou (ihlový ochránca)
Ranji shigami no Jutsu (besniaca levia hriva)
Gamadaira Kage Ayasuri no Jutsu (žabia technika, tieňovej siluety)
Gamayudan (žabia olejová bomba)
Gamagakure no Jutsu (technika schovania sa v žabe)
Katon: Gamayu Endan (oheň: strela z podpáleného ropušieho oleja)(s Gamabuntom)
Katon: Endan (oheň: ohnivá guľa)
Katon: Dai Endan (oheň: veľká ohnivá guľa)
Kekkai: Tengai Hōjin (technika veľkej bariéry)
Kekkai: Gama Hyōrō (vodné žabie vezenie)
Senpō: Goemon (Sage Art- vzduch: žabia olejová ohnivá guľa
vzduch,olej,ohen)(s Fukasaku a Shimou)
Senpō: Kebari Senbon (Sage Art- jehlový sprej)"najrýchlejší útok Jiraiy"
Sennin Mōdo (Sage Art- Sage/Sennin Mód)

životopis Sasuke-kun

27. září 2013 v 20:46 | Konoha.cz


Uchiha Sasuke je Genin ze Skryté Listové Vesnice, pochází z kdysi silného klanu Uchiha, jednoho z nejvýznamějších klanů v Listové. Tento klan je známý pro svou speciální dědičnou schopnost (kekkei genkai), která se jmenuje Sharingan. Dále členové klanu dovedou používat různé techniky ohně. Sasuke patří do týmu 7, který vede Hatake Kakashi. V týmu je společně s Sakurou a Narutem. Sasuke je velmi oblíbený mezi holkami, ale jejich city neopětuje, je totiž samotářský a moc toho nenamluví. Je velmi nadaný, arogantní a lehce se rozčílí. Smyslem jeho života je získat dostatečnou sílu na to, aby zabil "jistou" osobu. Jak se dozvíme dál, tak Sasuke měl opravu drsné mládí, i když jeho současný život není také nerůžovější.
Sasuke je jeden z dvou (dosud) známých členů klanu, kteří přežili (druhým je Uchiha Itachi). Sasuke je druhým synem šéfa klanu Uchiha a vyrostl ve stínu svého staršího bratra Itachiho. Itachi, který byl považován za super génia, zvládal Sharingan už v osmi, Chuuninskou zkoušku udělal v 10 a stal se ANBU kapitán ve 13. Proto se jeho o otec zajímal hlavně o něj a ne o Sasukeho. To Sasukeho hodně trápilo a někdy přímo způsobovalo psychická traumata. Itachiho chování se ale začalo měnit a začal se oddalovat od svého klanu. V této době se proto otec věnoval hlavně Sasukemu a naučil ho nové techniky, jako například Katon: Goukakyuu no Jutsu (živel ohně: technika velkého fireballu). Sasuke se tuto techniku naučil ve věku osmi let, čímž svého otce velmi překvapil, protože umění techniky Katon je v klanu Uchiha známkou dospělosti. Sasuke proto může pyšně nosit znak klanu na svých zádech.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhJednoho dne, kdy šel Sasuke z tréninku házení shurikenem, tak našel celý jeho klan vyvražděný. Zjistil, že to celé udělal jeho bratr Itachi, který si chtěl ověřit svoje "schopnosti". Doma ho Itachi ještě podrobil psychologickému mučení pomocí techniky Mangekyou Sharingan (kaleidoskopický Sharingan). Itachi Sasukemu řekne jednu z nejznámějších hlášek ze seriálu, kterou ještě posílí jeho nenávist:
"Orokanaru Otóto yo... kono ore wo korošitakuba, urame! nikume! sošite minikuku ikinobiru ga ii... nigete... nigete... sei ni šigamecuku ga ii. sošite icuka ore to onadži me wo motte, ore no mae ni koi!"
"Pošetilý maličký bratře, jestli si přeješ mě zabít, tak mě nenáviď, zhnus si mě a přežij nehezkým způsobem. Pak běž, běž a přilni k životu. A pak, jednou, až budeš mít oči jako mám já, tak teprve přijď."
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhSasuke si vezme tato slova k srdci a přísahá absolutní pomstu svému bratovi. Jako cíle svého života si stanoví zabití Itachiho a vzkříšení padlého klanu Uchiha (druhý cíl je ale později odsunut mimo Sasukeho zájem).
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNa akademii Sasuke vyniká v každém poli studia, je číslo jedna nejhezčí ninja akademie, a také celkově je číslem jedna. Sasuke dokončí akademii ve stejném věku jako Naruto a Sakura, i když jsou jeho schopnosti mnohem vyšší. Toto zpoždění způsobil hlavně incident zmasakrování jeho klanu. Hezký, extrémně nadaný a ještě ze vznešeného klanu, Sasuke je mezi dívkami nejoblíbenější ninja z celé akademie, dokonce se líbí i Temari z Písečné vesnice. Jak již bylo zmíněno, tak se nikde nevyskytl ani náznak toho, že by měl nějaký osobní vztah s některou ze svých obdivovatelek. Největší zájemkyně o Sasukeho jsou Sakura a Yamanaka Ino. Sasukeho největší soupeř je jeho týmový kolega Naruto, se kterým závodí v tréninzích technik.

Zajímavosti

Zdá se, že Sasuke je levák. V manze i v anime preferuje hmaty pro levou ruku. Například když používá Chidori, tak pouze v levé ruce, zatímco Kakashi, který ho tuto techniku naučil, používá pravou ruku. Avšak Sasuke má pouzdro na zbraň na své pravé noze a při psaní písemky v první části Chuuninské zkoušky používá pravou ruku. Další zajímavostí je, že na rozdíl od Kabuta nebo ostatních poddaných, Sasuke nikdy Orochimaru neoslovuje Sensei (mistře). Podle oficiálního databooku jsou Sasukeho oblíbená jídla rajčata a rýžové kuličky. Jeho nejméně oblíbené jídlo je natto (kvašené fazole a soja). Také nemá rád bonbóny. Jeho oblíbená fráze je "chikara" (síla, moc). Jeho záliby jsou trénink a procházky.

Význam jména

Sasuke je pojmenován po legendárním ninjovi jménem Sarutobi Sasuke. Uchiha je jiný způsob, jak vyslovit Uchiwa, což je papírový vějíř (který má klan ve znaku). Ve starém Japonsku byly tyto vějíře používány jako dary pro císařovy ochránce k ochraně proti šípy. Důležitější využití měly ale pro rozdmýchávání ohně, proto také klan Uchiha ovládá oheň. Sasuke psáno jako 佐助 může znamenat pomocník nebo ochránce.

Techniky

Amaterasu (Bohyně slunce)
Ayatsuito no Jutsu (Technika navíjeného drátu)
Boj s Kusanagi
Habataku Chidori (Třepotání tisíce ptáků)
Hayabusa Otoshi (Sokolí pád)
Chidori (Tisíc ptáků)
Chidori Eisou (Ostré kopí tisíce ptáků)
Chidori Nagashi (Současnost tisíce ptáků)
Chidori Senbon (Jehly tisíce ptáků)
Jagei Jubaku (Zastavení hady)
Kage Shuriken no Jutsu (Technika stínového shurikenu)
Katon: Goukakyuu no Jutsu (Oheň: Technika velké ohnivé koule)
Katon: Gouryuuka no Jutsu (Oheň: Technika velkého dračího ohně)
Katon: Housenka no Jutsu (Oheň: Technika bájného ohnivého fénixe)
Katon: Ryuuka no Jutsu (Oheň: Technika dračího ohně)
Kirin (Kirin)
Konoha Kage Buyou (Stínový Listový tanec)
Kuchiyose: Raikou Kenka (Přivolání: Vytvoření lehkého meče)
Kuchiyose: Shuriken (Přivolání: Shuriken)
Kuchiyose no Jutsu (Přivolání/Manda)
Kuchiyose no Jutsu (Privolanie/ jastrab)
Kusanagi no Tsurugi: Chidorigatana (Meč Kusanagi: Katana tisíce ptáků)
Magen: Kasegui no Jutsu (Démonická iluze: Spoutání kůly)
Magen: Kyouten Chiten (Démonická iluze: Prohození nebe a země)
Mangekyou Sharingan (Kaleidoskopické kopírovací oko)
Nawanuke no Jutsu (Dovednost útěku)
Senei Jashu (Skryté stínové hadí ruce)
Sharingan (Kopírovací oko)
Sharingan Soufuusha no Jutsu (Sharingan větrný mlýn)
Shishi Rendan (Lví kombo)
Shunshin no Jutsu (Technika kmitajícího těla)
Soushuriken no Jutsu (Technika manipulace shurikenem)
Susanoo (Boh búrok)
Ten no Juin (Prokletá pečeť nebe)
Tsukuyomi (Boh mesiaca)

Hyuuga Hinata

21. září 2013 v 17:25 | Konoha.cz

Hyuuga Hinata je dcerou šéfa klanu Hyuuga, který se jmenuje Hyuuga Hiashi. Po svém otci zdědí vedení tohoto klanu. Hinata je neuvěřitelně plachá a jemná dívka, ale při boji se chová jako velmi tvrdý a silný ninja. Po zkoušce na akademii byla přiřazena do týmu číslo 8, který vedla Yuuhi Kurenai. V tomto týmu byli také Inuzuka Kiba a Aburame Shino. Hinata v boji používá hlavně taijutsu (boj na blízko). Jako člen klanu Hyuuga ovládá kekkei genkai (vrozenou vlastnost) Byakugan. Byakugan znamená "Bílé Oko". Díky byakuganu je její zorné pole při boji téměř 360°. Styl jejího boje se jmenuje "Juuken" neboli "Jemná pěst". Tento styl dovoluje v kombinaci s byakuganem poškodit oběhový systém Chakry a vnitřní orgány svého protivníka.
Jak již bylo řečeno, Hinata se má stát dědičkou vedení klanu Hyuuga, protože je nejstarší dítě šéfa klanu. Její otec ji ale v považoval za úplně ztracenou, protože byla velmi slabá. Dokonce řekl, že je slabší než její mladší sestra Hanabi. Hinatiny schopnosti byly absolutně nesrovnatelné se schopnostmi jejího bratrance Nejiho, který je z vedlejší rodiny, a proto se nemůže stát hlavou klanu (což těžce nese). Hinatin otec Hiashi ji tedy nechal ve výcviku u Kurenai. Kurenai dokonce řekla, že to vypadá, jako kdyby Hiashimu nevadilo, že Hinata zemře v boji.
Hinata neměla skoro žádné sebevědomí, ale při kvalifikaci na Chuuninskou zkoušku ji povzbuzoval Naruto svými obvyklými hláškami o tom, že nesmí prohrát, že má bojovat atd. To Hinatě moc pomohlo a díky tomu začala věřit v sama sebe.
Hinata právě Naruta (nejen) pro jeho postoje moc obdivuje a kdykoliv s ním mluví, tak se červená. Naruto si ale zatím Hinatinu náklonnost neuvědomil. Hinata Naruta obdivovala už na akademii, kdy ho ostatní považovali jen za převtělení liščího démona Kyuubiho. Hinatina romantická láska k Narutovi je naprosto výjímečná, protože žádná jiná holka z Listové Naruta nechce (na rozdíl od Sasukeho, o kterého se holky přímo perou).
Kishimoto Masashi v jednom rozhovoru řekl:
Lidé se od sebe liší rozdíly, se kterými se narodili, ale já opravdu věřím, že se lidé mohou změnit. Takto jsem to chtěl vyjádřit. Hinatino motto je, že pomocí víry v sebe se můžete stát novou osobou.
Hinata se narodila 27. prosince a na začátku seriálu jí bylo 12 let. Má bílé oči a tmavě modré vlasy, měří 148,3 cm a váží 38,2 kg.

Zajímavosti

Podle oficiálního databooku Hinata ráda sbírá květiny. Její oblíbená jídla jsou Senzai (měkký fazolový džem) a skořicové rohlíky, její nejméně oblíbená jídla jsou krab a úhoř. Její oblíbená hláška je "sebedůvěra".

Význam jména

Hyuuga (日向) znamená "na slunci" a je to jméno města v prefektuře Miyazaki v Japonsku. Křestní jméno "Hinata" je slovní hříčka a je to jen jiný způsob, jak přečíst tyto kanji znaky. Znamená to tedy opět "na slunci".

Techniky

Byakugan (bíle oko)
Juuken (jemná pěst)
Shugohakke Rokujuuyon Shou (hmat 64 úderů)

Haruno Sakura

21. září 2013 v 17:22 | Konoha.cz
Sakura s dlouhýma vlasama.:)
Na začátku seriálu je Sakura Genin v Listové vesnici. Haruno Sakura, Uzumaki Naruto a Uchiha Sasuke tvoří tým 7, který vede Jounin Hatake Kakashi. Později ji pak trénuje Tsunade. Její nejlepší schopnosti jsou inteligence a dokonalá schopnost ovládat Chakru. Například byla na první pokus schopna lézt pomocí Chakry po stromech, zatímco Sasukemu a Narutovi to trvalo celý den tréninku. Na začátku byly Sakuřiny schopnosti značně horší než ostatních Geninů. Používala jen základní techniky, z nichž asi nejlepší je Kai (zrušení iluze). Pod vedením Tsunade bude pak mnohem silnější.
Uvnitř Sakury žije její druhé "já" - vnitřní Sakura, která se zdá být ještě víc hrubá než Kyuubi (devítiocasý démon) uvnitř Naruta. Vnitřní Sakura je velmi průbojná a v seriálu se větsinou objevuje jako vtipná vložka, protože Sakura je typicky milá. Vnitřní Sakura používá hlášku しゃーんなろー (Shaannarou - Šán-naró), což nic neznamená, ale překládá se jako Hell Yeah (Sakra jó!) v Angličtině nebo Kua v českých titulkách k Narutovi. Díky tomuto svému druhému "já" má Sakura dvě mysli, což se jí velmi hodilo, když v kvalifikaci do hlavních bojů Chuunincké zkoušky na ni Yamanaka Ino použila Shintenshin no Jutsu (technika přesunu mysli).
V dětství a ze začátku na akademii si ze Sakury dělali srandu kvůli jejímu velkému čelu. To skončilo, když se s ní velmi oblíbená Yamanaka Ino začala kamarádit a dala jí stuhu. Sakura mělo Ino jako svůj vzor a obdivovala její vzhled a schopnosti, ale měla kvůli tomu pocity podřazenosti a méněcennosti. Jejich přáteltví trvalo do té doby, než zjistily, že obě chtějí sbalit Uchihu Sasukeho. Uchiha Sasuke byl v celé akademii u holek nejoblíbenější. Sakura si myslela, že se Ino nikdy nevyrovná, to chtěla ale změnit, a tak ji vrátila stuhu a prohlásila, že od teď jsou rivalky.
Narozdíl od většiny ostatních postav z Naruta nemá Sakura ve svém dětství žádný špatný zážitek. Když jsou Sakura, Naruto a Sasuke přiřazeni do týmu 7, tak se Sakura zaměří pouze na Sasukeho a Naruta nemůže vystát, i když vlastně neví zhola nic o jejich povahách. Krátce po vytvoření týmu 7 Sakura řekne Sasukemu, že si myslí, že Naruto musí být šťastný, když nemá rodiče, kteří by ho komandovali. Naruto při tomto rozhovoru nebyl, a proto nemohl oponovat. Sasuke má vlastní zkušenosti s tím, jaké to je být sám, a tak ji dost vynadá.
Sakuřina oblíbená jídla jsou Anko knedlíky se sirupem a Umeboshi. Nemá ráda cokoliv kořeněného. Její koníčky jsou kvízy a hry na paměť. Nejoblíbenější hláška je 勇気 - Yuuki (Júki) - Odvaha, ačkoliv to v první knize faktů bylo 一生愛の人生よ! - Issen ai no jinsei yo! (Issen ai no džinsei jo!) - Celý život plný lásky. Sakura má talent na šití.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhSpekuluje se, že Naruto, Sasuke a Sakura budou příští legendární Sanninové, protože Naruta trénuje Jiraiya, Sakuru Tsunade a Sasuke je pod vlivem Orochimaru.
Při interview s Kishimotem Masashim, který mangu Naruto vytvořil, vyšlo najevo, že Sakura a Rock Lee měli představovat lidské slabiny (alespoň tedy ze začátku).
Sakura se narodila 28. března a na začátku seriálu jí bylo 12. Má zelené oči a růžové vlasy. Měří 148,5 cm a váží 35,4 kg. Jak již bylo řečeno, je Geninem v Listové vesnici (Konoha). Později povýší.

Překlad jména

Slovo Haruno znamená "jarní pole" a Sakura znamená květ třešně, třešeň je národní rostlina v Japonsku. Sakura je jedno z nejběžnějších jmen v anime.

Techniky

Oukashou (Střetnutí třešňového květu)
Saikan Chuushutsu no Jutsu (Technika jemného vyjmutí choroby)
Sakura Fubuki no Jutsu (Technika bouře třešňových květů)
Shousen no Jutsu (Technika mystické dlaně)

Inuzuka Kiba

21. září 2013 v 17:18 | Konoha.cz


Inuzuka Kiba je hlasitý a akční Genin původně z týmu 8, který vedla Yuuhi Kurenai. Do tohoto týmu patří i Hyuuga Hinata a Aburame Shino. Kiba pochází z rodiny Inuzuka, která je známa tím, že používá Ninken (忍犬 - Ninja-psy) v bitvách. Kiba má svého ninja psa Akamaru, kterého má stále u sebe (ve škole, doma, v restauraci atd.), je s ním dokonce schopný komunikovat. To mu umožňuje získávat více informací, protože Akamaru má mnohem lepší čich a sluch. Spolu také provádějí mnoho ninja technik (jutsu), například Gatsuuga (dvojitý ostrý tesák). Nejpve použijí Juujin Bunshin (klon člověk-zvíře), díky kterému vypadají jako bestiální Kiba. Takto způsobí nepříteli díky vysoké rychlosti točení a silnému nárazu obrovská zranění.
Tím, že Kiba použije Chakru ve svém nose, dokáže citlivost svého čichu zvýšit až tisíckrát. Kiba, ale i další členové jeho týmu, Hinata a Shino, jsou velmi dobří ve stopování a technikách přežití. Kibovy a Akamarovy smysly spojené s Byakuganem Hinaty a Shinovým Kikaichuu (ničící brouci) z nich dělá výborný stopovací tým. V porovnání s týmem 7 (Naruto, Sakura a Sasuke) jsou v týmu 8 mnohem lepší vztahy a týmová práce. I přesto, že Shino prohlašuje, že nemá rád Kibu kvůli jeho panovačným postojům během druhé části Chuuninské zkoušky. Kiba se o Hinatu stará jako její starší bratr. Celý tým spolu tráví spoustu času, protože mají záliby, které jim to dovolují. Kiba cvičí Akamaru, Hinata trhá květiny a Shino sbírá brouky.

Zajímavosti

Kiba i Akamaru se narodili ve stejném dni, japonský den Tanabata. Podle oficiálního databooku jsou Kibova oblíbená jídla hovězí maso a chrupavky, jeho nejméně oblíbená jídla ta, která nemůže rozžvýkat. Jeho koníčkem jsou procházky s Akamaru. Jeho oblíbená fráze je "Akamaru". Všichni z klanu Inuzuka jsou pojmenovaní po částech psa (nos, dráp, tesák), zatímco jejich psi jsou pojmenováni po barvách (červený, šedý, černý). Členy klanu Inuzuka charakterizují červené značky na tváři. Spekuluje se o tom, že Kiba se zamiloval do Hinaty a hodlá jí vyznat lásku.

Překlad jména

Jméno "Inuzuka" znamená "dům psů", patří ke klanu, který byl jeden z nejsilnějších v japonské prefektuře Chiba během období Edo. Jsou známí jako "Psí bojovníci" a uctívají Inu ("pes"). Jméno "Inuzuka" také pochází z Hakkenden, románu o psu samurajovi. "Kiba" znamená "tesák".

Techniky

Juujin Bunshin (klon člověk-zvíře)
Gatsuuga (dvojitý ostrý tesák)
Garouga (dvojitý vlčí tesák)
Shikyaku no Jutsu (technika čtyř tlap)
Jinjuu Konbi Henge: Soutourou (kombinovaná přeměna člověk-zvíře: dvouhlavý vlk)

Hatake Kakashi-životopis.

21. září 2013 v 16:52 | Konoha.cz


Hatake Kakashi je Jounin dohlížející na Tým 7, ve kterém je Uzumaki Naruto, Uchiha Sasuke a Haruno Sakura. Přestože se zdá jako nezajímavý, tak je vysoce kvalifikovaný ninja, který má schopnost používat více než tisíce Jutsu. Často chodí pozdě na setkání a svoje levé oko skrývá pod ochrannou čelenkou.
Je velmi populární a zpočátku působí jako nejvíce kvalitní ninja v příběhu. V nebezpečných situacích dobře využívá mozek a Jutsu s dalšími vlastními znalostmi. Vzhledem k tomu, že jeho Sharingan není jeho vlastní, tak je často posílán do nemocnice, aby se vzpamatoval z jeho používání.
Obdržení Sharinganu znamenalo přelom v jeho životě. Slova a činy jeho týmového společníka Obita mu dovolila, aby přijmul sebevraždu svého otce a dozvěděl se, co to znamená chránit své přátelé.
Kakashi je jedním z řady populárních postav a je snadné vědět proč. Se svým líným mluvením, koukáním jedním okem, uvolněným hlasem a minimalistickým přístupem, Kakashi se někdy zdá jako komická postava, ale i tak na sebe přitahuje pozornost. Nicméně, svého soupeře bere většinou vážně a když hrozí nebezpečí, tak se silně zaměří na boj.
Spousta lidí zná Kakashiho, jak uvnitř vesnice, tak i mimo ní. I přes svou pověst má Kakashi skutečně málo přátel, ale spousty nepřátel. Nejbližším přítelem je Maito Gai, jiný Jounin. On a Gai tvoří skvělé komediální duo. Kakashi občas Gaie naštve, Gai mluví a když se otočí na Kakashiho, tak ten řekne: "Říkal jsi něco?". Gai popisuje Kakashiho jako coolového a skvělého, ale často je on sám provokatérem jejich soupeření, což často dělá situaci komplikovanější a neobyklou, než je nutné.

Kakashi je synem Hatakeho Sakuma, ninji s extrémními dovednostmi, který si získal přezdívku Bílý tesák z Listové. Bylo to bud díky jeho ostře špičatým bílým vlasům nebo rodinné dýce, která vyřazovala bílou Chakru, když ji používal někdo z členů rodiny Hatake. Kakashi sám později dýku vlastnil. Sakumova reputace byla srovnatelná s Sanniny, ale jeho přístup byl jeho zkázou. Sakumo přerušil misi, která byla pro jeho vesnici důležitá a on radši zachránil své druhy. Sakumo se s ostudou nevyrovnal a spáchal sebevraždu. Kakashi pak vyrůstal s velmi chladným pocitem, že provádění misí má být prioritou číslo 1.

Kakashi toho spoustu prožil. Byl studentem člověka, který se stal Čtvrtým Hokagem a Kakashi převzal roli člověka, který velel svému týmu. Kakashiho pověst se značně zvýšila díky neočekávané výhodě, která se mu stala v jeho první misi jako Jounina. Během války, Kakashiho misí bylo zničit most, který podporoval nepřátelské ninji z Kamenné. Při setkání s nimi byla zdravotnická kunoichi Rin unesena a vyslýchána. Kakashi, který její únos viděl jako překážku se jí rozhodl opustit. Nicméně jeho další týmový partner Uchiha Obito odmítl jeho rozhodnutí.Ve světě ninjů jsou ti, co porušují pravidla, považováni za odpad" a tímto motem se Kakashi řídil. "Ale ti, co opustí své přátele, jsou horší než odpad!", dodal Obito. Obito se vydal na vlastní záchranou misi Rin, ale Kakashi ho následoval a zachránil ho z přepadení, které stálo Kakashiho jeho levé oko. Obito cítil pochybnosti o Kakashim, protože se rozhodl mu pomoci a tak poprvé probudil Sharingan v obou očích. Jeho oči tak byly schopny nalézt nepřítele, který byl zamaskovaný.


Dohnali Rin, ale byli přepadeni jiným nepřítelem, který se pokusil všechny tři zabít padajícími kusy skály. Kakashi byl málem zasažen a tak ho Obito záchranil a obětoval se místo něj. Obito měl rozdrcenou celou pravou stranu těla a věděl, že jeho smrt je bezprostřední a učinil rozhodnutí, Rin odstranila jeho levé oko a implantovala ho Kakashimu. Kakashi ho přijal a pomstil se na ninjích z Kamenné. V boji zlomil Kakashi otcovu dýku. Kakashi pak použil zdokonalenější techniku a vytvořil tak Chidori.

TECHNIKY-

Raiton: Chidori/Raikiri
Rasengan
Kage Bunshin no Jutsu
Kamui
Tajuu Kage Bunshin no Jutsu
Sharingan
Mangekyou Sharingan
Fuuja Houin
Shunshin no Jutsu
Mizu Bunshin no Jutsu
Kuchiyose no Jutsu
Ayatsuito no Jutsu
Suiton: Suikoudan no Jutsu
Suiton: Suijinheki
Kuchiyose: Doton: Tsuiga no Jutsu
Suiton: Daibakufu no Jutsu
Doton: Doryuu Heki
Doton: Shinjuu Zanshu no Jutsu
Suiton: Suijinheki
Suiton: Suiryuudan no Jutsu
Sennen Goroshi
Magen: Narakumi


ZAJÍMAVOSTI-

Zajímavosti

Kakashiho hodnost je Jounin a býval také kapitánem v ANBU. Narodil se 15. září a je mu 30 let. Jeho krevní skupina je 0. Měří 181 cm a váží 67, 5 kg. Jeho ninja registrační číslo je 009720. Na akademii odmaturoval v 5 letech, Chuuninem se stal v 6 letech a Jouninem v 13 letech. Spnil 197 D-misí, 190 C-misí, 414 B-misí, 298 A-misí a 42 S-misí.

Životopis-Yamanaka Ino. :*

17. září 2013 v 13:56 | Konoha.cz

Yamanaka Ino je Genin ze Skryté Listové vesnice (Konoha). Mise plní v týmu 10, ve kterém je ještě Nara Shikamaru a Akimichi Chouji. Tento tým vede Sarutobi Asuma. Tento tým tvoří druhou generaci týmu, ve kterém byli jejich rodiče, zkráceně se tým jmenuje Trio Ino-Shika-Chou. Ze začátku se zdálo, že Ino nemá Choujiho ani Shikamaru ráda kvůli tomu, že Shikamaru je nudný a neoblíbený a Chouji je tlustý. Ve skutečnosti je ale na ně velmi vázaná. Ino je dcerou Yamanaky Inoichi. Rodina Yamanaka má v Listové malé květinářství, Ino je proto velmi nadaná v aranžování květin (Ikebana). Její rivalkou (ale v rámci možností kamarádkou) je Haruno Sakura.
Ino byla první kamarádkou, kterou měla Haruno Sakura. Pomohla jí vytvořit si vlastní identitu a sebevědomí. Když byly ještě dětmi, tak Sakuře dala jako dárek stuhu, aby nemusela shovávat své čelo, kvůli kterému se z ní ostatní dělali srandu. O té doby byly kamarádky. Sakura se pak stala víc samostatnou. Začal se jí líbit Uchiha Sasuke (nejpopulárnější kluk z akademie), kterého tajně milovala i Ino. Když to Sakura zjistila, tak jejich přátelství skončilo. Staly se z nich rivalky, které soupeří o Sasukeho pozornost.

Zajímavosti

"Ino", "Shika" a "Chou" jsou tři karty v hazardní hře Hanafuda, které jsou potřeba k vysoce ceněnému triku "Inoshikachou". Inino oblíbené jídlo jsou malá rajčata a pudink. Mezi její koníčky patří nakupování a oblíbená hláška je 花言葉の数々 - Hanakotoba no kazukazu - mnoho slov (významů) květin. Ino je také nejvyšší ze všech holek z Narutovy bývalé třídy. Její narozeniny jsou den po Shikamarových narozeninách. Všichni v jejím týmu (Shikamaru, Chouji, Ino) mají stejné náušnice, stejně jako měli jejich rodiče v týmu Ino-shika-chou.
Ino je tedy zatím Genin z Listové, narodila se 23. září, na začátku seriálu jí je 12 let. Má modré oči a blonďaté vlasy. Měří 151,2 cm a váží 38,5 kg.

Překlad jména

Yamanaka (山中) znamená "hluboko v horách" a Ino znamená "divoké prase", proto Sakura, když chce Ino nadávat, tak používá Ino-buta (いのブタ), což znamená Ino-prase (toto bylo skvěle přeloženo v českých titulkách k anime Naruto jako Ino-prasečino).

Techniky

Shintenshin no Jutsu (umění Valentýna)
Shinranshin no Jutsu (technika rozrušení těla i mysli)
 
 

Reklama
Reklama